Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το να μας πεις για την μπαταρία του σε σχέση με το Mate.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίπου 20% καλύτερο το mate

Link to comment
Share on other sites

Πήρα S9+ Κώστα μου. Αν έκανα καλά, θα δείξει τις επόμενες ημέρες.:)

 

Καλορίζικο!!! Περιμένω εντυπώσεις ειδικά για την κάμερα και την μπαταρία. Μάλλον και εμένα θα είναι το επόμενο κινητό μου αργότερα μέσα στο χειμώνα. Αυτό θα εξαρτηθεί βέβαια από το τι θα γράψεις εσυ σε σύγκριση με το Mate 10 pro. Αναμένω εναγωνίως!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνω με φωτογραφικά κριτήρια δύο συσκευές. Πάντα φωτογραφίζω στο αυτόματο. Θέλω αυτό που βλέπω να μου αρέσει στο μάτι. Με το Mate δεν είχα ποτέ παράπονο. Έχω βγάλει κάποιες πάρα πολύ καλές φωτο. Σίγουρα και το S9+ θα ναι αντίστοιχου επιπέδου.

Έχοντας δίπλα δίπλα τιε δύο οθόνες μπορώ να πω ότι η Huawei έχει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά. Και στα χρώματα και στην απεικόνιση. Και τα δύο στο βασικό mode και το μόνο που μπορώ να διακρίνω είναι οι τόνοι του λευκού. Πιο θερμό στο Galaxy. Γενικά τα χρώματα της οθόνης είναι πιο θερμά. Σε δύο ίδιες φώτο το Galaxy θα δείξει το λευκό του προσώπου πιο πολύ προς το εκρού. Αυτό πουλάει η Samsung βέβαια τόσα χρόνια. Τα θερμά/εντυπωσιακά χρώματα. Φυσικά αν παίξεις με το white balance και της ρυθμίσεις οθόνης, σίγουρα μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου.

Εκεί που υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά είναι στον ήχο. Βάζοντας το ίδιο κομμάτι και στα δύο, κερδίζει κατά κράτος το Galaxy σε ένταση και "βάθος". Τα ηχεία αποδίδουν καλύτερο μπάσο. Το Mate τονίζει πολύ τις ψηλές συχνότητες κάνοντας να μοιάζει πιο "ρηχό" αν μπορώ να γίνω κατανοητός.

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνω με φωτογραφικά κριτήρια δύο συσκευές. Πάντα φωτογραφίζω στο αυτόματο. Θέλω αυτό που βλέπω να μου αρέσει στο μάτι. Με το Mate δεν είχα ποτέ παράπονο. Έχω βγάλει κάποιες πάρα πολύ καλές φωτο. Σίγουρα και το S9+ θα ναι αντίστοιχου επιπέδου.

Έχοντας δίπλα δίπλα τιε δύο οθόνες μπορώ να πω ότι η Huawei έχει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά. Και στα χρώματα και στην απεικόνιση. Και τα δύο στο βασικό mode και το μόνο που μπορώ να διακρίνω είναι οι τόνοι του λευκού. Πιο θερμό στο Galaxy. Γενικά τα χρώματα της οθόνης είναι πιο θερμά. Σε δύο ίδιες φώτο το Galaxy θα δείξει το λευκό του προσώπου πιο πολύ προς το εκρού. Αυτό πουλάει η Samsung βέβαια τόσα χρόνια. Τα θερμά/εντυπωσιακά χρώματα. Φυσικά αν παίξεις με το white balance και της ρυθμίσεις οθόνης, σίγουρα μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου.

Εκεί που υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά είναι στον ήχο. Βάζοντας το ίδιο κομμάτι και στα δύο, κερδίζει κατά κράτος το Galaxy σε ένταση και "βάθος". Τα ηχεία αποδίδουν καλύτερο μπάσο. Το Mate τονίζει πολύ τις ψηλές συχνότητες κάνοντας να μοιάζει πιο "ρηχό" αν μπορώ να γίνω κατανοητός.

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

 

Κωνσταντίνε με εντυπωσίασες στο θέμα οθόνης. Περίμενα μεγαλύτερη διαφορά υπέρ του Samsung. Για το ηχείο το γνώριζα ότι είναι πολύ καλύτερο στο Samsung. Όσον αφορά τη φωτογραφία και εγώ μόνο στο αυτόματο τραβάω εκεί θέλω να ρίξεις λίγο βάρος και να μου πεις. Οι πρώτες σου εντυπώσεις ποιες είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε με εντυπωσίασες στο θέμα οθόνης. Περίμενα μεγαλύτερη διαφορά υπέρ του Samsung. Για το ηχείο το γνώριζα ότι είναι πολύ καλύτερο στο Samsung. Όσον αφορά τη φωτογραφία και εγώ μόνο στο αυτόματο τραβάω εκεί θέλω να ρίξεις λίγο βάρος και να μου πεις. Οι πρώτες σου εντυπώσεις ποιες είναι;;
Θα σου στείλω πμ να σου πω για να μην κουραζω και τα υπόλοιπα παιδιά στο νήμα.

Για μένα σε συνθήκες κανονικού φωτισμού η οθόνη του Mate είναι ισάξια σε ποιότητα. Μικροδιαφορές υπάρχουν στο λευκό όπως είπα και σε κάποια άλλα χρώματα όπως το φούξια, το κόκκινο, το βιολετί.. Κυρίως στα έντονα. Αλλά τοσο το panel του Galaxy οσο και του Mate είναι εξαιρετικά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό το λόγο έβαλα εγώ film νανοτεχνολιας. Έχω το συγκεκριμένο μπρος πίσω και είναι τρομερό.

Καμία άλλιωση στα χρώματα δεν φενεται καν και σε εξαιρετική τιμή.

 

CHYI 3D Curved Round For Huawei Mate 10 pro BLA Screen Protector Full Screen Hydrogel Film With Tools Not Tempered Glass

http://s.aliexpress.com/2iqyuQ7v?fromSns=Αντιγραφή στο πρόχειρο

 

Mate the 10 pro be with you

ευχαριστω φιλε μου.

Απο ελλαδα υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου.

Απο ελλαδα υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Του mediamarket το film της zagg που σου περνάνε αλλά έχει γύρω στα 18 ευρώ άμα θυμάμαι καλά

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλω πμ να σου πω για να μην κουραζω και τα υπόλοιπα παιδιά στο νήμα.

Για μένα σε συνθήκες κανονικού φωτισμού η οθόνη του Mate είναι ισάξια σε ποιότητα. Μικροδιαφορές υπάρχουν στο λευκό όπως είπα και σε κάποια άλλα χρώματα όπως το φούξια, το κόκκινο, το βιολετί.. Κυρίως στα έντονα. Αλλά τοσο το panel του Galaxy οσο και του Mate είναι εξαιρετικά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου.

Απο ελλαδα υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Υπόψιν ότι αγοράζεις μεμβράνη & όχι γυαλί. Σε περίπτωση πτώσης η μεμβράνη δεν θα σώσει τίποτα σε αντίθεση με το γυαλί.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι αγοράζεις μεμβράνη & όχι γυαλί. Σε περίπτωση πτώσης η μεμβράνη δεν θα σώσει τίποτα σε αντίθεση με το γυαλί.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το ξέρω... αλλά το γυαλί αφήνει μισό χιλιοστό στην οθόνη αριστερά και δεξιά και με ενοχλεί...συν ότι γίνεται άσχημο το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1877/g1750/v158824/f1/full/changelog.xml

Αρχες αυγουστου με August Security Patch μηπως αρχισε σιγα σιγα η official διανομη του GPU Turbo;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα βγήκε σήμερα . Οπότε τέλη Αυγούστου το κόβω για τους υπόλοιπους

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1877/g1750/v158824/f1/full/changelog.xml

Αρχες αυγουστου με August Security Patch μηπως αρχισε σιγα σιγα η official διανομη του GPU Turbo;

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω... αλλά το γυαλί αφήνει μισό χιλιοστό στην οθόνη αριστερά και δεξιά και με ενοχλεί...συν ότι γίνεται άσχημο το κινητο...
Δεν υπάρχει κάποιο που να εφαρμόζει 100%;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξαφνικά και ενώ μιλούσα,χρισιμοποιοντας τα ακουστικά σταματησαν να δουλεύουν και δεν τα αναγνωρίζει καθόλου η συσκευη.Γνωριζεται τι μπορεί να έχει συμβεί.

Ενημερωτικά τα ακουστικά είναι τα δικά του τα γνησια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξαφνικά και ενώ μιλούσα,χρισιμοποιοντας τα ακουστικά σταματησαν να δουλεύουν και δεν τα αναγνωρίζει καθόλου η συσκευη.Γνωριζεται τι μπορεί να έχει συμβεί.

Ενημερωτικά τα ακουστικά είναι τα δικά του τα γνησια.

 

Δοκίμασε κάποια άλλα να δεις αν δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για γραμματοσειρές , είχα περάσει πριν καιρό και συγκεκριμένα τη ρομποτο. Μέσα από δω είχα δει σχετικά νήματα, αλλά έχω χαθεί τωρα δε μπορώ να βρω τα συγκεκριμένα. Υπάρχει κάποιο λινκ και πως πέρναμε τις γραμματοσειρές? Ευχαριστώ!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για γραμματοσειρές , είχα περάσει πριν καιρό και συγκεκριμένα τη ρομποτο. Μέσα από δω είχα δει σχετικά νήματα, αλλά έχω χαθεί τωρα δε μπορώ να βρω τα συγκεκριμένα. Υπάρχει κάποιο λινκ και πως πέρναμε τις γραμματοσειρές? Ευχαριστώ!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Καλήμερα. Τι εννοείς φίλε μου? Δεν βρίσκεις την ρύθμιση για την αλλαγή γραμματοσειρας?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για γραμματοσειρές , είχα περάσει πριν καιρό και συγκεκριμένα τη ρομποτο. Μέσα από δω είχα δει σχετικά νήματα, αλλά έχω χαθεί τωρα δε μπορώ να βρω τα συγκεκριμένα. Υπάρχει κάποιο λινκ και πως πέρναμε τις γραμματοσειρές? Ευχαριστώ!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Νομίζω το βρήκα οκ, αντιγραφή κατεβάσμενου αρχείου στον φάκελο themes της Huawei!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλήμερα. Τι εννοείς φίλε μου? Δεν βρίσκεις την ρύθμιση για την αλλαγή γραμματοσειρας?

 

Mate the 10 pro be with you

Νομίζω το βρήκα οκ, αντιγραφή κατεβάσμενου αρχείου στον φάκελο themes της Huawei!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο και φαίνεται πως τα DACs (ή τουλάχιστον τα Fiio) με τις android συσκευές πολλές φορές δεν τα πάνε καλά. Στο παρακάτω άρθρο αναφέρονται κάποιες αιτίες http://www.fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=42792.

 

Από ότι κατάλαβα εν συντομία λένε ότι φταίει η πληθώρα hardware και software setup. Η λύση συχνά είναι απλή και πολλοί προτείνουν αυτό το καλώδιο: https://www.ebay.com/itm/292052970340?rmvSB=true.

 

Το κακό είναι πως υπάρχει περίπτωση στο επόμενο update να αλλάξει ο τρόπος λειτουργίας της θύρας από τον κατασκευαστή οπότε το πρόβλημα εμφανίζεται ξανά.

 

Παρήγγειλα το καλώδιο, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Τελικά το καλώδιο ήρθε και δουλεύει. Το τηλέφωνο βλέπει το Fiio σαν ακουστικά και δεν το φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...