Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα χρόνια πολλά με υγεία σε όλους! Μια ερώτηση πως αλλάζω τον ήχο ειδοποίησης στο viber?? Ερχόμενος από s8 +.. Τόσο πολύπλοκο είναι? Μπαίνω από τις ρυθμίσεις του viber πάω ήχος ειδοποιήσεις με βγάζεις εδώ χωρίς να έχω δυνατότητα επιλογής ήχου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διαλεγεις και παιρνεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7625109#

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7637983#post7637983

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Απορία ... Θάλασσα το έχει βουτήξει κάνεις για βίντεο ή φωτογραφία;

 

Sent from my Mate 10 pro

Προσωπικά σου λέω να μην το κάνεις .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά με υγεία σε όλους! Μια ερώτηση πως αλλάζω τον ήχο ειδοποίησης στο viber?? Ερχόμενος από s8 +.. Τόσο πολύπλοκο είναι? Μπαίνω από τις ρυθμίσεις του viber πάω ήχος ειδοποιήσεις με βγάζεις εδώ χωρίς να έχω δυνατότητα επιλογής ήχου 9c6694457cc1ae3a27871bc94431f90f.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βρήκα οριστική λύση για να βάλετε όποιον ήχο θέλετε στο Viber σαν ήχο ειδοποιήσεων ξεχωριστά από τον γενικό ήχο ειδοποιήσεων

 

Εν συντομία πάτε στα στοκ app "αρχεία", "περισσότερα", "Ρυθμίσεις" και τσεκάρετε "εμφάνιση κρυφών αρχείων" & "εμφάνιση κρυμμενων αρχείων μέσων"

 

Πάτε πίσω στα αρχεία σας ανοίγετε τους φακέλους "Android - media - com.viber.voip" και εκεί μέσα είναι ο στοκ ήχος που βαράει το Viber.

 

Εγώ έκανα "copy" την ονομασία του ήχου και την αντέγραψα στον δικό μου ήχο που ήθελα να χτυπάει... Κράτησα σε έναν διαφορετικό φάκελο για backup το αρχείο ήχου του viber και έριξα εκεί το δικό μου. Τέλος πλέον το Viber θα χτυπάει με τον δικό σας ήχο.

 

(δεν δόκιμασα αν λειτουργεί και χωρίς μετονομασία του δικού μου ήχου απλά ρίχνοντας μέσα στον φάκελο μόνο το δικό μου αρχείο ήχου Mp3)

 

Έκανα copy παλαιότερο post. Ελπίζω να σε βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά με υγεία σε όλους! Μια ερώτηση πως αλλάζω τον ήχο ειδοποίησης στο viber?? Ερχόμενος από s8 +.. Τόσο πολύπλοκο είναι? Μπαίνω από τις ρυθμίσεις του viber πάω ήχος ειδοποιήσεις με βγάζεις εδώ χωρίς να έχω δυνατότητα επιλογής ήχου 9c6694457cc1ae3a27871bc94431f90f.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειπαμε εδώ εισαι και τελος

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joaomgcd.autonotification

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε εδώ εισαι και τελος

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joaomgcd.autonotification

Τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή? Δουλεύει?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δύο σας.

 

Κάτι άσχετο . Το message+ θα ενεργοποιηθεί σε μας σε λίγο καιρό βάσει παρόχου; Πχ εγώ έχω Vodafone και δεν μπορώ να στείλω. σε φίλο μου με ίδιο κινητό που έχει cosmote δεν έχει καν την υπηρεσία αυτή στα μηνύματα . Και μας έκανε εντύπωση

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Καλημέρα. Κι εγώ που έχω Vodafone έχει ενεργοποιηθεί εδώ και πολύ καιρό. Σε 2 φίλους μου που έχουν το S9 (και ενεργοποιημένη αντίστοιχα την ίδια υπηρεσία) όταν πάω εγώ να τους γράψω μήνυμα, μου εμφανίζει σε μπλε φόντο τα μηνύματα, και την ένδειξη της Sim σε μπλε αντίστοιχα. Τα μηνύματα επίσης μπορείς να τα γράψεις με πεζούς χαρακτήρες, γιατί δεν υπάρχει η ιδιατερότητα των SMS για 160 κεφαλαίους χαρακτήρες.

Η λειτουργία αυτή ενεργοποιήθηκε από μόνη της, χωρίς να κάνω τίποτα. Και μάλιστα επειδή δεν ήξερα τι ήταν, μου έλυσε την απορία ένας φίλος από εδώ μέσα εξηγώντας μου για το message+.

Την έχεις ενεργοποιημένη την συγκεκριμένη λειτουργία από το αντίστοιχο μενού;

Πας Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις Ασύρματων και δικτύων --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> ενεργοποιείς το Call+

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κι εγώ που έχω Vodafone έχει ενεργοποιηθεί εδώ και πολύ καιρό. Σε 2 φίλους μου που έχουν το S9 (και ενεργοποιημένη αντίστοιχα την ίδια υπηρεσία) όταν πάω εγώ να τους γράψω μήνυμα, μου εμφανίζει σε μπλε φόντο τα μηνύματα, και την ένδειξη της Sim σε μπλε αντίστοιχα. Τα μηνύματα επίσης μπορείς να τα γράψεις με πεζούς χαρακτήρες, γιατί δεν υπάρχει η ιδιατερότητα των SMS για 160 κεφαλαίους χαρακτήρες.

Η λειτουργία αυτή ενεργοποιήθηκε από μόνη της, χωρίς να κάνω τίποτα. Και μάλιστα επειδή δεν ήξερα τι ήταν, μου έλυσε την απορία ένας φίλος από εδώ μέσα εξηγώντας μου για το message+.

Την έχεις ενεργοποιημένη την συγκεκριμένη λειτουργία από το αντίστοιχο μενού;

Πας Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις Ασύρματων και δικτύων --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> ενεργοποιείς το Call+

Ναι από κει ενεργοποιημένη είναι . Κάτι με το δίκτυο γίνεται . Εκτός αν φταιει η άλλη συσκευή που δεν το έχει ακόμα . Θα το κοιτάξω πάλι

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι από κει ενεργοποιημένη είναι . Κάτι με το δίκτυο γίνεται . Εκτός αν φταιει η άλλη συσκευή που δεν το έχει ακόμα . Θα το κοιτάξω πάλι

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Την επιλογη Call+ και Message+ στα menu θα την βρεις μονο σε συσκευες με Vodafone SIM. Για συσκευες με Cosmote θα πρεπει να γινει χρηση του Android Messages. Αν εσυ με την Vodafone το εχεις ενεργο και οι φιλοι σου εχουν Cosmote πεστους να περασουν το Android messages να το ανοιξουν και να περιμενουν (περιπου 4 ωρες) να τους ερθει ειδοποιηση "Ενεργοποιήθηκαν νέες δυνατότητες επικοινωνίας"

https://www.cosmotemessageplus.gr/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη Call+ και Message+ στα menu θα την βρεις μονο σε συσκευες με Vodafone SIM. Για συσκευες με Cosmote θα πρεπει να γινει χρηση του Android Messages. Αν εσυ με την Vodafone το εχεις ενεργο και οι φιλοι σου εχουν Cosmote πεστους να περασουν το Android messages να το ανοιξουν και να περιμενουν (περιπου 4 ωρες) να τους ερθει ειδοποιηση "Ενεργοποιήθηκαν νέες δυνατότητες επικοινωνίας"

https://www.cosmotemessageplus.gr/

 

Και τι παίζει με χρεώσεις; Ή είναι κάτι αντίστοιχο του imessages;

 

Άκυρο, διάβασα τι παίζει με τις χρεώσεις. Για ποιο λόγο να μην κάνω αυτά που λέει η Cosmote με το Viber ή το Whats app;

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τι παίζει με χρεώσεις; Ή είναι κάτι αντίστοιχο του imessages;

 

Τα RCS οπως ονομαζονται ειναι μεσω Internet/Data οποτε δεν υπαρχει καποια extra χρεωση.

Αναφορικα απο την Vodafone:

"Τα SMS χρεώνονται ανάλογα με το πρόγραμμα σου. Τα μηνύματα chat και η αποστολή περιεχομένου χρησιμοποιεί τη σύνδεση σου στο διαδίκτυο (δεδομένα κινητής ή Wi-Fi) "

Πρεπει να προσεχουμε μονο οταν παμε να πατησουμε αποστολη να ειμαστε σιγουροι οτι θα σταλθει σαν CHAT μηνυμα και οχι σαν SMS γιατι αν σταλθει σαν SMS υπαρχει χρεωση.

 

Με το Viber θα πρεπει και ο αλλος χρηστης να εχει Viber το ιδιο και με το WhatssApp και το Messenger ενω με αυτο ειναι ενσωματομενο σε ολες τις συσκευες.

Σημειωση οτι η Huawei γιαυτο τον λογο στα νεα μοντελα εχει το Android messages αντι του δικου της.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη Call+ και Message+ στα menu θα την βρεις μονο σε συσκευες με Vodafone SIM. Για συσκευες με Cosmote θα πρεπει να γινει χρηση του Android Messages. Αν εσυ με την Vodafone το εχεις ενεργο και οι φιλοι σου εχουν Cosmote πεστους να περασουν το Android messages να το ανοιξουν και να περιμενουν (περιπου 4 ωρες) να τους ερθει ειδοποιηση "Ενεργοποιήθηκαν νέες δυνατότητες επικοινωνίας"

https://www.cosmotemessageplus.gr/

Σε ευχαριστώ ,ήδη ξεκινήσαμε δοκιμές. Αλλάξαμε SIM και αμέσως το έδωσε σε μήνυμα . Αλλά στην αλλαγή πάλι το απενεργοποίησε. Τώρα βάζει το android messages.

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σημειωση οτι η Huawei γιαυτο τον λογο στα νεα μοντελα εχει το Android messages αντι του δικου της.

 

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση στην 9( όταν την πάρουμε ) να έχει αλλάξει την εφαρμογή μηνυμάτων;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση στην 9( όταν την πάρουμε ) να έχει αλλάξει την εφαρμογή μηνυμάτων;

 

Το P20 εχει την Android Messages και λογικα οταν ερθει η 8.1 στο Mate 10 Pro θα ερθει με το Android Messages. Το μεγαλο αρνητικο βεβαια ειναι το οτι το Android Messages επειδη ειναι της Google δεν εχει σκουρο θεμα και ειδικα με το νεο της Material Design που ειναι ακομα πιο λευκο απο πριν αστα να πανε. Οι οφθαλμιατροι θα τα τσεπωσουν τρελα φετος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το P20 εχει την Android Messages και λογικα οταν ερθει η 8.1 στο Mate 10 Pro θα ερθει με το Android Messages. Το μεγαλο αρνητικο βεβαια ειναι το οτι το Android Messages επειδη ειναι της Google δεν εχει σκουρο θεμα και ειδικα με το νεο της Material Design που ειναι ακομα πιο λευκο απο πριν αστα να πανε. Οι οφθαλμιατροι θα τα τσεπωσουν τρελα φετος.

 

Ακόμη και αν επιλέξουμε την επιλογή σκουρότετων χρωμάτων διεπαφής, που τα γυρίζει όλα σε σκούρο background, το Android Messages θα παραμείνει λευκό;

Άσχημο αυτό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αν επιλέξουμε την επιλογή σκουρότετων χρωμάτων διεπαφής, που τα γυρίζει όλα σε σκούρο background, το Android Messages θα παραμείνει λευκό;

Άσχημο αυτό.

 

Οταν με το καλο ερθει η 8.1 βαζουμε textra και τελος!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@johnnyman25 πως την βλεπεις την 148; Αληθευει οτι μονο η PARTIAL OTA ειναι approved κι οχι η FULL OTA;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

@johnnyman25 πως την βλεπεις την 148; Αληθευει οτι μονο η PARTIAL OTA ειναι approved κι οχι η FULL OTA;

 

Και η Full Ειναι αλλα δεν την περναει με την συγκεκριμενη διαδικασια!

Μια χαρα μεχρι στιγμης!Ειδα καλυτερες ταχυτητες με data και πολυ πιο ομαλο gaming γενικα!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και η Full Ειναι αλλα δεν την περναει με την συγκεκριμενη διαδικασια!

Μια χαρα μεχρι στιγμης!Ειδα καλυτερες ταχυτητες με data και πολυ πιο ομαλο gaming γενικα!! :)

 

Ωραια αντε να αρχισει η διαθεση της σε ΟΤΑ. Για τα data ισως οφειλεται στο οτι στην 148 εβαλαν σαν default την χρηση του IPv6 αντι του IPv4 που ειχαν πριν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργία αυτόματης αλλαγής της ανάλυσης της οθόνης την έχετε ενεργοποιημένη παιδιά; Κάνει κάποια διαφορά σημαντική οπτικά και για τη μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργία αυτόματης αλλαγής της ανάλυσης της οθόνης την έχετε ενεργοποιημένη παιδιά; Κάνει κάποια διαφορά σημαντική οπτικά και για τη μπαταρίας;

 

Το δοκιμασα για 1 μηνα και ποτε δεν μου αλλαξε την αναλυση απο FHD+ σε HD+ και σε ενα τεσταρισμα που εκανα αλλαξα την αναλυση χειροκινητα σε HD+ και για την πρωτη φορα που ανοιξα το συρταρι εφαρμογων εκανε ενα μικρο κολλημα μεχρι να το περασει στην μνημη. Φαντασου τωρα να την αλλαζει συνεχεια την αναλυση. Παντος για οινονομια δεν θα δεις τιποτα αντε 1 ωρα αναμονη γιατι και σε HD+ να το βαλεις παλι 2280x1080 pixels θα δουλευουν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα για 1 μηνα και ποτε δεν μου αλλαξε την αναλυση απο FHD+ σε HD+ και σε ενα τεσταρισμα που εκανα αλλαξα την αναλυση χειροκινητα σε HD+ και για την πρωτη φορα που ανοιξα το συρταρι εφαρμογων εκανε ενα μικρο κολλημα μεχρι να το περασει στην μνημη. Φαντασου τωρα να την αλλαζει συνεχεια την αναλυση. Παντος για οινονομια δεν θα δεις τιποτα αντε 1 ωρα αναμονη γιατι και σε HD+ να το βαλεις παλι 2280x1080 pixels θα δουλευουν.

 

Και εγώ να σου πω την αλήθεια δεν είδα κάποια αισθητή διαφορά όταν τη δοκίμασα για μία μέρα. 'Αρα δεν είναι η ιδέα μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να σου πω την αλήθεια δεν είδα κάποια αισθητή διαφορά όταν τη δοκίμασα για μία μέρα. 'Αρα δεν είναι η ιδέα μου. :)

 

Παντα μια οθονη να την τρεχεις στην native της αναλυση. Ο μονος λογος να βαλεις την HD+ ειναι αν τρεξεις κανα βαρυ παιχνιδι και το κινητο ζωριζεται.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους. Ηθελα να ρωτησω καποια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων (για να μπορουμε να καταγραφουμε και τις εισερχομενες) εχετε δοκιμασει με επιτυχια ?? ευχαριστω παιδια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...