Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν την πατήσουμε; Κλαιμε;

 

Sent from my Mate 10 pro

Δεν εγκαθίσταται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εσεις που ασχολειστε πολυ με φωτογραφιες υπαρχει στο APKmirror η εκδοση της εφαρμογης της καμερας απο την 8.1 , δοκιμασατε να την περασετε μηπως εχει ολα τα καλουδια που περιμενετε με την 8.1;

https://www.apkmirror.com/apk/huawei/huawei-camera/huawei-camera-8-1-0-300-release/huawei-camera-8-1-0-300-android-apk-download/

Δεν την κάνει εγκατασταση . Κ είναι λογικό. Θέλει root γιατί είναι εφαρμογή συστήματος και δεν σε αφήνει να την πειράξεις . Θα περιμένουμε να την πάρουμε επίσημα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν την κάνει εγκατασταση . Κ είναι λογικό. Θέλει root γιατί είναι εφαρμογή συστήματος και δεν σε αφήνει να την πειράξεις . Θα περιμένουμε να την πάρουμε επίσημα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Το φανταστηκα αλλα ειπα μπας και γινει. Εγω βλεπεις δεν ασχολουμαι με φωτογραφιες στο κινητο τοσο ωστε να δω διαφορες που δεν το δοκιμασα καν.

Το GPU TURBO ομως το περιμενω με ανυπομονησια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αναπάντεχο κάπως, αλλά καλώς τα δεχτήκαμε!

To reset για να "κάτσει" η αναβάθμιση, το βράδι. Τώρα δεν υπάρχει χρόνος.

39be603d49fbbd16d84690f9bcdae634.jpg

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αναπάντεχο κάπως, αλλά καλώς τα δεχτήκαμε!

To reset για να "κάτσει" η αναβάθμιση, το βράδι. Τώρα δεν υπάρχει χρόνος.

39be603d49fbbd16d84690f9bcdae634.jpg

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk.

Καλημέρα, τι εννοείς με το "reset"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι εννοείς με το "reset"

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Και αυτό για να γίνει σωστή εγκατάσταση;

Προφανώς για αυτό το λόγο, εάν καταλαβαίνω καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό για να γίνει σωστή εγκατάσταση;

Προφανώς για αυτό το λόγο, εάν καταλαβαίνω καλά.

 

Επαναφορα δεν χρειαζεται σε καθε ota μονο οταν βγαινει major os update ειναι καλο να γινεται επαναφορα πριν και μετα!! :)

Αμα ειναι να στηνουμε την συσκευη καθε μηνα απο τη αρχη με 100+ εφαρμογες καηκαμε!!!:lol::lol::p

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό για να γίνει σωστή εγκατάσταση;

Προφανώς για αυτό το λόγο, εάν καταλαβαίνω καλά.

 

Είθισται να γίνεται για να μην μπλεκονται τα αρχεία συστήματος των προηγούμενων εκδόσεων μεταξύ τους και για να "κάθεται" καλύτερα κάθε νέα έκδοση. Πολλοί το κάνουν μόνο σε major updates. Άλλοι δεν το κάνουν καθόλου.

Αν ρωτάς εμένα, εγώ είμαι από αυτούς που μετά από μεγάλη αναβάθμιση ή 2-3 μικρές του πατάω ένα reset να ξανανιώσει.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είθισται να γίνεται για να μην μπλεκονται τα αρχεία συστήματος των προηγούμενων εκδόσεων μεταξύ τους και για να "κάθεται" καλύτερα κάθε νέα έκδοση. Πολλοί το κάνουν μόνο σε major updates. Άλλοι δεν το κάνουν καθόλου.

Αν ρωτάς εμένα, εγώ είμαι από αυτούς που μετά από μεγάλη αναβάθμιση ή 2-3 μικρές του πατάω ένα reset να ξανανιώσει.:lol:

 

Έτσι ακριβώς. :up:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αναπάντεχο κάπως, αλλά καλώς τα δεχτήκαμε!

To reset για να "κάτσει" η αναβάθμιση, το βράδι. Τώρα δεν υπάρχει χρόνος.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk.

 

Αχ τι μας εκανες, η εφαρμογη Ενημερωση Συστηματος θα φτασει πρωτη θεση στη καταναλωση ενεργειας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μας εκανες, η εφαρμογη Ενημερωση Συστηματος θα φτασει πρωτη θεση στη καταναλωση ενεργειας.

 

Χε, χε!

Ομολογώ ότι με ξάφνιασε λίγο αφού την 145 παίζει να την πήρα τελευταίος. :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στο δικό μας εδω μετά την .148 θα ερθει η 8.1 και μετα η 9αρα?

Πήρε το μάτι μου ενα άρθρο απο την Huawei οτι μεσα στον Σεπτέμβρη θα ερθει η 9ρα για τα p20 και μετα απο Οκτώβρη και περα για τα mate..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στο δικό μας εδω μετά την .148 θα ερθει η 8.1 και μετα η 9αρα?

Πήρε το μάτι μου ενα άρθρο απο την Huawei οτι μεσα στον Σεπτέμβρη θα ερθει η 9ρα για τα p20 και μετα απο Οκτώβρη και περα για τα mate..

 

Επειδη εχουν ηδη βγαλει κατι 149 και 150 πιστευω θα βγει καμια 152 σαν τελικη 8.0 και μετα 8.1

για Android 9 τον Σεπτεμβρη ειναι οτι θα ανοιξουν Beta για την Ευρωπη

 

Τελικά όντως η εταιρία ανακοίνωσε για Σεπτέμβρη στα P20 την Android 9 και μετά για τα Mate 10. Ελπίζω να μην εννοούν Σεπτέμβρη ξεκινούν τα κινέζικα γιατί τότε σε εμάς από το 2019 και βλέπουμε

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έκανα ένα wipe cache partition στο κινητό εδώ το πως γίνετε

 

& εδώ διάβασα τι κάνει

http://www.kwr.gr/2014/11/android-mobile-11.html?m=1

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ελα παλικαρια μετα απο πολλα rechecks για updates τελικα εσκασε. Στην αρχη μου εβρισκε μονο την partial αλλα μετα απο 2 checks για την full την εβγαλε.

Let The (Re)checks Begin

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η υπογραφή "Leica" δεν μου λέει τίποτα απολύτως.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

τί εννοείς?

 

μιλάμε για φακό Leica... όχι για επεξεργαστή ή κάτι άλλο...

 

οπτικά οι φακοί Leica αποτελούν το όνειρο κάθε φωτογράφου για το γράψιμο που κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ελα παλικαρια μετα απο πολλα rechecks για updates τελικα εσκασε. Στην αρχη μου εβρισκε μονο την partial αλλα μετα απο 2 checks για την full την εβγαλε.

Let The (Re)checks Begin

Εγώ από το πρωί πατάω κ τπτ

 

 

Δείτε εδώ πόσο μπροστα είναι το κινητό μας 8 μήνες μετά. Όποιος έχει όρεξη να διαβάσει τα benchmarks

 

https://www.anandtech.com/show/12478/exynos-9810-handson-awkward-first-results

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/164094565@N05/shares/37D85g

Παιδιά Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά από τότε που πήρα το κινητό και έχουν περάσει περίπου 6 μήνες που η μπαταρία μου έπεσε στο 21% με την ίδια σχεδόν χρήση που του κάνω. Ο μέσος όρος αυτήν την ώρα θα ήταν περίπου 40%. Για δείτε λίγο τις φωτογραφίες και πείτε μου χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;; Από τότε που το πήρα του έχω κάνει μόνο μία φορά στην αρχή για άλλο λόγο βέβαια. Το κινητό βέβαια αυτή τη στιγμή πάει σφαίρα τα πάντα ανοίγουν ακαριαία. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι φρέσκο το κινητό με βλέπω σε κανένα μήνα να παίρνω την 148

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Εγώ από το πρωί πατάω κ τπτ

 

 

Δείτε εδώ πόσο μπροστα είναι το κινητό μας 8 μήνες μετά. Όποιος έχει όρεξη να διαβάσει τα benchmarks

 

https://www.anandtech.com/show/12478/exynos-9810-handson-awkward-first-results

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Θα ερθει παιδια κα στο XDA τωρα αρχισαν να αναφερουν οτι τους ερχονται οι OTA.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/164094565@N05/shares/37D85g

Παιδιά Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά από τότε που πήρα το κινητό και έχουν περάσει περίπου 6 μήνες που η μπαταρία μου έπεσε στο 21% με την ίδια σχεδόν χρήση που του κάνω. Ο μέσος όρος αυτήν την ώρα θα ήταν περίπου 40%. Για δείτε λίγο τις φωτογραφίες και πείτε μου χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;; Από τότε που το πήρα του έχω κάνει μόνο μία φορά στην αρχή για άλλο λόγο βέβαια. Το κινητό βέβαια αυτή τη στιγμή πάει σφαίρα τα πάντα ανοίγουν ακαριαία. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;;;;

Για αρχή κάνε του καμιά επανεκκίνηση. Και wipe cache .

Άστο να κλείσει από μπαταρία και φόρτισε το . Αν δεν φτιάξει πιθανόν να έχεις περάσει κ όλες τις αναβαθμίσεις από πάνω να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών.

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε του καμιά επανεκκίνηση. Και wipe cache .

Άστο να κλείσει από μπαταρία και φόρτισε το . Αν δεν φτιάξει πιθανόν να έχεις περάσει κ όλες τις αναβαθμίσεις από πάνω να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών.

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Το wipe cache θύμισε μου πως το κάνουμε. Ευχαριστώ. Θα κάνω αυτό που μου γράφεις και αν δεν φτιάξει θα πάω κατευθείαν για επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το wipe cache θύμισε μου πως το κάνουμε. Ευχαριστώ. Θα κάνω αυτό που μου γράφεις και αν δεν φτιάξει θα πάω κατευθείαν για επαναφορά.
Για δοκίμασε

 

1. Power off your phone.

2. Press and hold the Power button + Volume Up button at the same time, and release them as soon as you see the word ‘Huawei’.

3. You should then get to the EMUI screen with 3 options: Reboot system now, Wipe data/factory reset and Wipe cache partition.

4. Pick Wipe cache partition.

5. Once done, you can select Reboot system now.

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...