Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως και η θήκη που έχει μαγνήτη για τις γρίλιες στο αμάξι από το ίδιο μαγαζί είναι πολύ καλή και βολική.

 

και στο μαγαζί είναι αρκετά εξυπηρετικοί!

Link to comment
Share on other sites

Καλή, αλλά δεν καλύπτει περιφερειακά ολόκληρη τη συσκευή.. Οπότε, για εμένα τρώει άκυρο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ξέρει κανένας πως απενεργοποιώ την υπηρεσία message + της Cosmote, την έβαλα για δοκιμή, αλλά δεν μπορώ την ασπριλα. Όταν την έβγαλα, πλέον δεν μου έρχονταν τα μηνύματα. Ξέρει κάποιος αν πρέπει να ακολουθήσω κάποιον άλλον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Καλή, αλλά δεν καλύπτει περιφερειακά ολόκληρη τη συσκευή.. Οπότε, για εμένα τρώει άκυρο..

 

https://www.ebay.com/itm/360-Full-Cover-Clear-View-Smart-Case-for-Huawei-P20-Pro-P10-Mate10-Stand-Cover/163080405446?hash=item25f85981c6%3Am%3Am9LAIaqUELoLIHxHmzi1waw&var=462218677021

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεύει λίγο το κλείδωμα ακόμα ρε παιδιά. 'Εχω αναγνώριση προσώπου και δακτυλικού αποτυπώματος (με active display και magazine ενεργοποιημένα). Μερικές φορές το σηκώνω και χωρίς να του δείξω το πρόσωπο ανοίγει (λέει "σύρετε για άνοιγμα"). Νομίζω ότι όταν το ξεκλειδώσεις μία φορά μετά για τα επόμενα λεπτά (πόσα; ) ξεκλειδώνει μόνο του γιατί θεωρεί ότι είσαι σε κίνηση; Ακόμα και αν πατήσω το Power off μία φορά που κανονικά πρέπει να κλειδώσει και το αφήσω στο τραπέζι ανάποδα, αν το σηκώσω μετά από 5 λεπτά τότε πάλι θα είναι ξεκλείδωτο. 'Ετσι λειτουργεί ή κάτι μου έχει ξεφύγει στις ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεύει λίγο το κλείδωμα ακόμα ρε παιδιά. 'Εχω αναγνώριση προσώπου και δακτυλικού αποτυπώματος (με active display και magazine ενεργοποιημένα). Μερικές φορές το σηκώνω και χωρίς να του δείξω το πρόσωπο ανοίγει (λέει "σύρετε για άνοιγμα"). Νομίζω ότι όταν το ξεκλειδώσεις μία φορά μετά για τα επόμενα λεπτά (πόσα; ) ξεκλειδώνει μόνο του γιατί θεωρεί ότι είσαι σε κίνηση; Ακόμα και αν πατήσω το Power off μία φορά που κανονικά πρέπει να κλειδώσει και το αφήσω στο τραπέζι ανάποδα, αν το σηκώσω μετά από 5 λεπτά τότε πάλι θα είναι ξεκλείδωτο. 'Ετσι λειτουργεί ή κάτι μου έχει ξεφύγει στις ρυθμίσεις;

 

Μηπως εχεις ενεργοποιησει κανενα smart lock που ξεκλειδωνει η συσκευη οταν ειναι στο WiFi του σπιτιου ή οταν ειναι συνδεδεμενη συσκευη bluetooth;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ξέρει κανένας πως απενεργοποιώ την υπηρεσία message + της Cosmote, την έβαλα για δοκιμή, αλλά δεν μπορώ την ασπριλα. Όταν την έβγαλα, πλέον δεν μου έρχονταν τα μηνύματα. Ξέρει κάποιος αν πρέπει να ακολουθήσω κάποιον άλλον τρόπο;

 

Καλημέρα. Δεν ξέρω τι εννοείς ακριβώς όταν λες "την έβγαλα". Εγώ όταν θέλω να την απενεργοποιήσω πάω Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις ασύρματων & Δικτύων --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> Call+ (αν το απενεργοποιήσω από εκεί, απενεργοποιείται και το message+)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω τι εννοείς ακριβώς όταν λες "την έβγαλα". Εγώ όταν θέλω να την απενεργοποιήσω πάω Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις ασύρματων & Δικτύων --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> Call+ (αν το απενεργοποιήσω από εκεί, απενεργοποιείται και το message+)

 

Δυστυχώς δεν μου βγάζει τίποτα εκεί που αναφέρεις. Δεν υπάρχει η επιλογή messages +.

Όταν λέω την έβγαλα εννοώ απεγκατασταση, αλλά τότε δεν θα μου έρχονται τα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω τι εννοείς ακριβώς όταν λες "την έβγαλα". Εγώ όταν θέλω να την απενεργοποιήσω πάω Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις ασύρματων & Δικτύων --> Ρυθμίσεις κλήσεων --> Call+ (αν το απενεργοποιήσω από εκεί, απενεργοποιείται και το message+)

Αυτό γίνεται στη Vodafone, ο φίλος έχει, αν δεν κάνω λάθος, COSMOTE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ξέρει κανένας πως απενεργοποιώ την υπηρεσία message + της Cosmote, την έβαλα για δοκιμή, αλλά δεν μπορώ την ασπριλα. Όταν την έβγαλα, πλέον δεν μου έρχονταν τα μηνύματα. Ξέρει κάποιος αν πρέπει να ακολουθήσω κάποιον άλλον τρόπο;

 

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος τι εφαρμογη περασες για τι αν εννοεις οτι περασες την Android Messages τοτε αυτη δεν ειναι σε καμια περιπτωση της Cosmote αλλα τα RCS της Cosmote δουλευουν με αυτη. Τωρα αν εννοεις αυτην την εφαρμογη (android messages) και την εκανες απεγκατασταση κοιτα μηπως ειχες κανει disable/απενεργοποιηση την εφαρμογη μηνυματα που ειναι η ενσωματωμενη της Huawei (η μαμα δηλαδη) και ακομα:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Προεπιλεγμενες εφαρμογες->Μηνυματα->Πατα πανω στην Μηνυματα και μετα πηγαινε πισω. Ακομα και αν εινια επιλεγμενη η μηνυματα εσυ πατα πανω της και πηγαινε πισω μετα και δες αν σου δουλευουν. Κανε και ενα restart μετα να εισαι σιγουρος (restart/επανεκινηση οχι reset/επαναφορα).

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος τι εφαρμογη περασες για τι αν εννοεις οτι περασες την Android Messages τοτε αυτη δεν ειναι σε καμια περιπτωση της Cosmote αλλα τα RCS της Cosmote δουλευουν με αυτη. Τωρα αν εννοεις αυτην την εφαρμογη (android messages) και την εκανες απεγκατασταση κοιτα μηπως ειχες κανει disable/απενεργοποιηση την εφαρμογη μηνυματα που ειναι η ενσωματωμενη της Huawei (η μαμα δηλαδη) και ακομα:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Προεπιλεγμενες εφαρμογες->Μηνυματα->Πατα πανω στην Μηνυματα και μετα πηγαινε πισω. Ακομα και αν εινια επιλεγμενη η μηνυματα εσυ πατα πανω της και πηγαινε πισω μετα και δες αν σου δουλευουν. Κανε και ενα restart μετα να εισαι σιγουρος (restart/επανεκινηση οχι reset/επαναφορα).

 

Πέρασα την εφαρμογή της Cosmote (message +, calls +), παρόλο που έβαλα μετά σαν προεπιλογή άλλο πρόγραμμα μηνυμάτων (Android message, και μετά την μαμά που έχει το κινητό) δεν μου έρχονται τα μηνύματα. Μόλις το ξαναγυρίσω το cosmote message + τότε έρχονται ακόμα και αυτά που δεν είχα λάβει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις ενεργοποιησει κανενα smart lock που ξεκλειδωνει η συσκευη οταν ειναι στο WiFi του σπιτιου ή οταν ειναι συνδεδεμενη συσκευη bluetooth;

 

Το τσέκαρα. Είναι ενεργοποιημένο μόνο το Εντοπισμός On-body. Μάλλον αυτό θα φταίει. Θα το κρατάει κανένα 5λεπτο πάντα ανοιχτό από την τελευταία φορά που το ανοίγεις μέχρι να είναι σίγουρο ότι δεν είσαι σε κίνηση. Νομίζω το είχα βάλει αρχικά γιατί φοβόμουν ότι θα κλείδωνε ότι θα το είχα στο αυτοκίνητο στη βάση.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την εφαρμογή της Cosmote (message +, calls +), παρόλο που έβαλα μετά σαν προεπιλογή άλλο πρόγραμμα μηνυμάτων (Android message, και μετά την μαμά που έχει το κινητό) δεν μου έρχονται τα μηνύματα. Μόλις το ξαναγυρίσω το cosmote message + τότε έρχονται ακόμα και αυτά που δεν είχα λάβει νωρίτερα.

Κανε ενα Check να δεις αν ειναι επιλεγμενη σαν προεπιλεγμενη εφαρμογη κλησεων η εργοστασιακη "Τηλεφωνο" και αν συνεχιζεται επικοινωνησε με την Cosmote

 

Το τσέκαρα. Είναι ενεργοποιημένο μόνο το Εντοπισμός On-body. Μάλλον αυτό θα φταίει. Θα το κρατάει κανένα 5λεπτο πάντα ανοιχτό από την τελευταία φορά που το ανοίγεις μέχρι να είναι σίγουρο ότι δεν είσαι σε κίνηση. Νομίζω το είχα βάλει αρχικά γιατί φοβόμουν ότι θα κλείδωνε ότι θα το είχα στο αυτοκίνητο στη βάση.

 

Σιγουρα ειναι αυτο και checkaρε στο:

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Κλειδωμα οθονης και κωδικοι προσβασης->ρυθμισεις κλειδωματος ασφαλειας->Κλειδωνει αυτοματα->Επελεξε Αμεσα

Αυτο που κανει ειναι οταν κλεισει η οθονη να κλειδωνει η συσκευη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα Check να δεις αν ειναι επιλεγμενη σαν προεπιλεγμενη εφαρμογη κλησεων η εργοστασιακη "Τηλεφωνο" και αν συνεχιζεται επικοινωνησε με την Cosmote

 

Θα επικοινωνήσω με cosmote, παρόλο που βάζω τις κλήσεις εργοστασιακό και τα μηνύματα, πάλι δεν υπάρχει αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

 

Σιγουρα ειναι αυτο και checkaρε στο:

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Κλειδωμα οθονης και κωδικοι προσβασης->ρυθμισεις κλειδωματος ασφαλειας->Κλειδωνει αυτοματα->Επελεξε Αμεσα

Αυτο που κανει ειναι οταν κλεισει η οθονη να κλειδωνει η συσκευη.

 

Ναι έτσι είναι ήδη. Αλλά προφανώς το αγνοεί το smart lock που έχει μεγαλύτερη προτεραιότητα! Οσο σκαλίζεις μαθαίνεις με αυτό το κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι ήδη. Αλλά προφανώς το αγνοεί το smart lock που έχει μεγαλύτερη προτεραιότητα! Οσο σκαλίζεις μαθαίνεις με αυτό το κινητό :)

 

Ακομα στο :

Ρυθμισεις->Ασφαλει και απορρητο->Περισσοτερα->Εμπιστοι φορεις->Απενεργοποιησε το Smart Lock (Google)

δοκιμασε αυτο και δες

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

 

Αφήνει το κάτω μερος(ηχείο, θύρα κτλ) ακάλυπτο...Ίσως και την πάνω πλευρά αντίστοιχα..

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

η θήκη που προβάλλεις δεν είναι γνήσια Huawei.
Προφανώς και δεν είναι. Φαντάζομαι θέλει να δείξει ο φίλος οτι αυτού του στιλ οι θήκες έτσι βγαίνουν στην πλειονότητά τους.
Πουναιη148; *Γαλλικά*

 

Sent from my Mate 10 pro

Χε, χε!

Ηρέμησε βρε φίλε! Που θα πάει? Θα έρθει.

Εγώ την προηγούμενη (145) παίζει να ήμουν ο τελευταίος που την πήρε!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πουναιη148; *Γαλλικά*

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Προφανώς και δεν είναι. Φαντάζομαι θέλει να δείξει ο φίλος οτι αυτού του στιλ οι θήκες έτσι βγαίνουν στην πλειονότητά τους.Χε, χε!

Ηρέμησε βρε φίλε! Που θα πάει? Θα έρθει.

Εγώ την προηγούμενη (145) παίζει να ήμουν ο τελευταίος που την πήρε!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Εμενα ειχε φτασει 2η εφαρμογη σε καταναλωση ενεργειας η ενημερωση συστηματος. Ειχα αλλαξει τα παντα απο DNS μεχρι και δικαιωματα σε εφαρμογες. Παντος δεν ξερω αν ηταν συμπτωση αλλα 2 λεπτα πριν μου την βγαλει ειχα παει στο:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι->Ειδικη προσβαση->Προσβαση χρησης->Πανω δεξια στις 3 τελιστες->Εμφαν. διεργασιων συστηματος-> και μετα εκανα τα παντα ενεργο

Το ιδιο και στο:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι->Ειδικη προσβαση->Απεριοριστη προσβαση σε δεδομενα->πανω στις 3 τελιτσες->Εμφανιση διεργασιων συστηματος->ολα ενεργα

 

Παντος περιεργο που δεν εχει ερθει σε πολλους, με την 145 οταν αρχισε η διανομη εσκαγαν μαζικα τα μηνυματα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το φτωχό p9 lite 2017 της γυναίκας μου έχει πάρει security code Ιουλίου εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Και πριν 1 μισή μήνα περίπου πήρε το emui 8.

Έτσι για να πω και γω την "πικρία" μου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...