Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η gcam βγήκε για την 9?

 

Οχι φίλε μου ακόμα οι gcam crashαρουν στην 9.

Edited by XP130TD

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

θα το εκτιμούσα αν κάποιος είχε την καλοσύνη να με ενημερώσει για τις κινήσεις που (αν) πρέπει να γίνουν σε καινούριο huawei mate 10 pro China ver. (BLA-AL00). Ευχαριστώ πολύ Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Μελέτησε τις παρακάτω 2 σελίδες αδερφέ, παρ' όλο που δεν έχει play store μπορείς άνετα να το βρεις σε apk και να το εγκαταστήσεις. (μην ξεχάσεις από τις ρυθμίσεις να επιτρέψεις στο κινητό να κάνει τέτοιες εγκαταστάσεις)! Απλά να το προσέχεις, γιατί αν πάθει κάτι δε νομίζω να το δεχτούν στο service στην Ελλάδα. (εννοώ δωρεάν στην εγγύηση)

Αν σκαλώσεις κάπου, γράψε πάλι εδώ να το ψάξουμε! Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Πες μας και τι ενημερώσεις σου έχει βγάλει ως τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μελέτησε τις παρακάτω 2 σελίδες αδερφέ, παρ' όλο που δεν έχει play store μπορείς άνετα να το βρεις σε apk και να το εγκαταστήσεις. (μην ξεχάσεις από τις ρυθμίσεις να επιτρέψεις στο κινητό να κάνει τέτοιες εγκαταστάσεις)! Απλά να το προσέχεις, γιατί αν πάθει κάτι δε νομίζω να το δεχτούν στο service στην Ελλάδα. (εννοώ δωρεάν στην εγγύηση)

Αν σκαλώσεις κάπου, γράψε πάλι εδώ να το ψάξουμε! Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Πες μας και τι ενημερώσεις σου έχει βγάλει ως τώρα!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αναβάθμισα στην 9αρα παρατηρώ ένα bug (έτσι νομίζω τουλάχιστον). Μετά από επανεκκίνηση πολλές φορές μου εμφανίζει το σήμα wi-fi calling στην μπάρα ειδοποιήσεων (κάρτα COSMOTE), δίχως να το έχω ενεργοποιημένο. Δεν έχω καταλάβει το μοτίβο που το ενεργοποιεί, αλλά μου το κάνει επανειλημμένα.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αναβάθμισα στην 9αρα παρατηρώ ένα bug (έτσι νομίζω τουλάχιστον). Μετά από επανεκκίνηση πολλές φορές μου εμφανίζει το σήμα wi-fi calling στην μπάρα ειδοποιήσεων (κάρτα COSMOTE), δίχως να το έχω ενεργοποιημένο. Δεν έχω καταλάβει το μοτίβο που το ενεργοποιεί, αλλά μου το κάνει επανειλημμένα.
Άνοιξε τον dialer, πήγαινε στις 3 τελείες πάνω αριστερά και δες εκεί αν έχεις ενεργό το "κλήσεις wifi".

Το απενεργοποιεις και είσαι κομπλέ.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τον dialer, πήγαινε στις 3 τελείες πάνω αριστερά και δες εκεί αν έχεις ενεργό το "κλήσεις wifi".

Το απενεργοποιεις και είσαι κομπλέ.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Φίλε fanatike, το θέμα είναι ότι το έχω ήδη απενεργοποιημένο και παρόλα αυτά το εμφανίζει.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

θα το εκτιμούσα αν κάποιος είχε την καλοσύνη να με ενημερώσει για τις κινήσεις που (αν) πρέπει να γίνουν σε καινούριο huawei mate 10 pro China ver. (BLA-AL00). Ευχαριστώ πολύ
Υπόψιν ότι του λείπουν κάποιες μπάντες, νομίζω. Θα έχεις θέματα με το 4g σε κάποια σημεία.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε fanatike, το θέμα είναι ότι το έχω ήδη απενεργοποιημένο και παρόλα αυτά το εμφανίζει.
Από τον παροχο σου? Το είχες ενεργό κάποια στιγμή?

Μήπως να τους έπαιρνες κανένα τηλέφωνο να το κλείσουν?

Υπόψιν ότι θα χάσεις και το volte. Αυτά τα δύο πάνε πακέτο.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Edited by XP130TD

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ενημέρωση? Δεν σου έρχονται τα email καθόλου ή δεν σε ειδοποιεί όταν έρχονται?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δεν με ενημερώνει όταν έρχονται.

 

Το Gmail χρησιμοποιείς;

Δεν σε ειδοποιεί όταν έχεις κλειστή την οθόνη ή και όταν χρησιμοποιείς την συσκευή;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή του mail του κινητού, με λογαριασμό Yahoo. Δεν με ειδοποιεί καθόλου ακόμα και όταν έχω ανοικτό το κινητό. Edited by GEOGEOGEO
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την 9άρα (.197). Καλύτερη αυτονομία λόγω της καλύτερης διαχείρισης στην αδράνεια. Η κάμερα παίζει να χειροτέρεψε, ακόμα κ σε πολύ καλές συνθήκες φωτισμού, βγάζει πολύ θόρυβο. Σέλφι δε δοκίμασα καν μιας κ ποτέ δε με ενδιέφερε. Κ το σήμα του gps όταν είμαι μέσω wifi, παρόλο που έχω δώσει άδεια να το αξιοποιεί, δεν πιάνει με τίποτα σε εσωτερικούς χώρους που με την 8 κλείδωνε ακαριαία. Δεν ξέρω τι έχει παιχτεί σε αυτό το κομμάτι. Οπότε, πήραμε κάποια, χάσαμε άλλα.. Κρίμα, κ είχα ελπίδες για την κάμερα..
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή του mail του κινητού, με λογαριασμό Yahoo. Δεν με ειδοποιεί καθόλου ακόμα και όταν έχω ανοικτό το κινητό.

 

Την stock email που την είχα δουλέψει λίγο ορίζεις κάθε πόσο χρόνο θα κάνει έλεγχο για νέα email. Αν σου κάνει και βρίσκει νέο email αλλά δεν σε ειδοποιεί τότε κοίταξε τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων για την εφαρμογή. Ακόμα δες μήπως έχεις απενεργοποιησει τον αυτόματο συγχρονισμό.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την stock email που την είχα δουλέψει λίγο ορίζεις κάθε πόσο χρόνο θα κάνει έλεγχο για νέα email. Αν σου κάνει και βρίσκει νέο email αλλά δεν σε ειδοποιεί τότε κοίταξε τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων για την εφαρμογή. Ακόμα δες μήπως έχεις απενεργοποιησει τον αυτόματο συγχρονισμό.

 

Το βρήκα, ευχαριστώ, δεν είχα ορίσει χρόνο για να κάνει ελεγχο για νέα email.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον εχω ενεργοποιησει την λειτουργια επιδοσεων και μου εχει βγαλει ενα εικονιδιο διπλα απο το ποσοστο τις μπαταριας.. Αυτο υπαρχει καποιος τροπος να φυγει ή επιτηδες δεν πρεπει να φυγει ωστε να ξερεις οτι εισαι στο turbo?

Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει αυτό αφού το έχεις ενεργοποιήσει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Αυτο φανταστηκα αλλα ειπα μηπως μου ξεφευγει κατι...Επισης νομιζω οτι δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο το κανονικο mode να το πω ετσι.. Ενα τσικ πιο γρηγορο σε καποιες περιπτωσεις το βλεπω αλλα οχι και πολυ μεγαλη διαφορα. Τωρα θα τσεκαρω να δω και απο μπαταρια τι παιζει
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Αυτο φανταστηκα αλλα ειπα μηπως μου ξεφευγει κατι...Επισης νομιζω οτι δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο το κανονικο mode να το πω ετσι.. Ενα τσικ πιο γρηγορο σε καποιες περιπτωσεις το βλεπω αλλα οχι και πολυ μεγαλη διαφορα. Τωρα θα τσεκαρω να δω και απο μπαταρια τι παιζει

 

Στις εφαρμογες συστηματος υπαρχει η εφαρμογη συστημα android, αν πατησεις τις ειδοποιησεις του θα δεις μπολικες, μπορει εκει να λεει για την ειδοποιηση, μπορει βεβαια να ειναι σε αλλη εφαρμογη οπως το ρυθμισεις. Δεν εχω την 9 ωστε να το εβρισκα και να σου ελεγα ακριβως.

Εγω που δεν ηθελα να μου λεει οτι εχω συνδεδεμενο το USB, εκλεισα την ειδοποιηση "συνδεση USB" απο την εφαρμογη ρυθμισεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς πώς βάζω τη δεύτερη sim σε gsm only? Δεν έχει επιλογή παρά μόνο στην κύρια sim και δεν θέλω η δεύτερη να μου γυρνάει σε 3g/4g επειδή τη χρησιμοποιώ μόνο για ομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς πώς βάζω τη δεύτερη sim σε gsm only? Δεν έχει επιλογή παρά μόνο στην κύρια sim και δεν θέλω η δεύτερη να μου γυρνάει σε 3g/4g επειδή τη χρησιμοποιώ μόνο για ομιλία.

 

Μπορεις να βάλεις την κάρτα που θες να είναι σε 2g στην θέση 1 και την άλλη στην θέση 2. Μετά να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις διπλής κάρτας ως προεπιλεγμενη για κλήσεις και για data την κάρτα 2.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...