Jump to content

Συζήτηση περί φορητότητας


NaGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Teiresias_ said:

Ακριβώς.. δεν γίνεται να είσαι σε δίκτυο cosmote με σιμ Vodafone. Μόνο το νούμερο κρατάς.

Υπαρχει κανενα κενο/νεκρο μεσοδιαστημα; Παιρνεις τη νεα σιμ, τη βαζεις, και εισαι ενεργος στο νεο δικτυο με το παλιο νουμερο;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, karib said:

Υπαρχει κανενα κενο/νεκρο μεσοδιαστημα; Παιρνεις τη νεα σιμ, τη βαζεις, και εισαι ενεργος στο νεο δικτυο με το παλιο νουμερο;

Ουσιαστικά περιμένεις να κοπεί το σήμα της παλιάς και βάζεις την καινούρια. Δεν υπάρχει κενό μεταξύ τους. Απλώς δεν ξέρεις ακριβώς τη στιγμή που θα γίνει. Συνήθως απογευματάκι το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

οι άνθρωποι δεν είναι με τα καλά τους,έχω ένα νουμεράκι F2G Nova έκανα αίτηση φορητότητας μέσα από τη σελίδα της cosmote για να πάω σε cosmokarta πλήρωσα και 3€,παρέλαβα την κάρτα σιμ τετάρτη 10 ιουλίου από τότε περιμένω να με ενεργοποιήσουν,παίρνω στο 13897 που είναι το τμημα φορητοτητας της cosmote και ακούγονται μόνο οι ηχογραφημένες οδηγίες,δεν απαντάει κανείς όποιαδήποτε ώρα και να πάρεις,δεν είναι με τα καλά τους....δε ξέρω τι άλλο να κάνω....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, odim said:

οι άνθρωποι δεν είναι με τα καλά τους,έχω ένα νουμεράκι F2G Nova έκανα αίτηση φορητότητας μέσα από τη σελίδα της cosmote για να πάω σε cosmokarta πλήρωσα και 3€,παρέλαβα την κάρτα σιμ τετάρτη 10 ιουλίου από τότε περιμένω να με ενεργοποιήσουν,παίρνω στο 13897 που είναι το τμημα φορητοτητας της cosmote και ακούγονται μόνο οι ηχογραφημένες οδηγίες,δεν απαντάει κανείς όποιαδήποτε ώρα και να πάρεις,δεν είναι με τα καλά τους....δε ξέρω τι άλλο να κάνω....

Πρέπει να ενεργοποιήσεις εσύ την σιμ μέσα από το my cosmote app. Δε περιμένεις να σε ενεργοποιήσουν αυτοί

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, spoukos said:

Πρέπει να ενεργοποιήσεις εσύ την σιμ μέσα από το my cosmote app. Δε περιμένεις να σε ενεργοποιήσουν αυτοί

το έκανα μολις τωρα,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

οι άνθρωποι δε λένε τίποτα περί εφαρμογής,δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση,περιμένω να μου στείλουνε αύριο ειδοποίηση, μπορεί να ενεργοποιηθώ και αύριο,ποτέ δε ξέρεις..πάντως στο 13897 δεν απαντάνε,δεν έχουν προσωπικό,να πάρουν,τόσα φράγκα βγάζουν και δε μπορούν να κάνουν προσλήψεις,πάρτε κόσμο..έχει χάρη που χρειάζομαι την twinsim ..δεν είχα σκοπό να φύγω απο nova αλλα δυστυχως δεν υποστηριζει twinsim στα καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...