Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2471000 βγαζει εμενα και στο αδιαβροχο τεστ είναι κανονικά.

Το έχω κανένα 8μηνο βέβαια το χω λιώσει λίγο στα παιχνίδια. Πριν κάνα δυο μήνες νομίζω ήταν πάνω από 2600000

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι κάρτα sd έχετε επάνω? Εγώ του έβαλα αυτήν https://www.mymemory.com/sandisk-64gb-extreme-a2-plus-micro-sd-card-sdxc-uhs-i-u3-adapter-170mb-s.html αλά μου έβγαζε το κατσαβίδι και έκανε restart Τώρα θα του βάλω μια 64 με 80 εγράφη και ανάγνωση

Την Samsung Evo Plus 128 Gb, 19-20€ απο Κίνα σε προσφορά.Απο Ελλάδα είχε πιο ακριβή.

Οι ταχύτητες τις κάρτας μνήμης εξαρτώνται απο την συσκευή και είναι χαμηλότερες απο τις maximum.Μόνο σε PC με usb 3 έχει υψηλές ταχύτητες.

Μπορείς να τσεκάρεις τις ταχύτητες εσωτερικής και εξωτερικής μνήμης του κινητού με το A1 SD Bench.

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/uA8BUgy.jpg

Εσάς πόσο σας βγάζει στο battery health? Νομίζω πριν λίγο καιρό μου εβγαζε παραπάνω...

 

Εμένα μου γράφει 2725468

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Samsung Evo Plus 128 Gb, 19-20€ απο Κίνα σε προσφορά.Απο Ελλάδα είχε πιο ακριβή.

Οι ταχύτητες τις κάρτας μνήμης εξαρτώνται απο την συσκευή και είναι χαμηλότερες απο τις maximum.Μόνο σε PC με usb 3 έχει υψηλές ταχύτητες.

Μπορείς να τσεκάρεις τις ταχύτητες εσωτερικής και εξωτερικής μνήμης του κινητού με το A1 SD Bench.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το πρόγραμμα Θα το κοιτάξω γιατί εγώ έβαλα αυτήν που πιάνει 160 + 90 εγγραφή και βλέπω το κινητό μου το κόλλαγε Ίσως και τα αρχεία να φταίνε για την από την Παλιά κάρτα μνήμης που κόλλησε και να μην είναι για την στάση της κάρτας αλλά η καλύτερη κάρτα που γράφω Για αυτό το κινητό λέγαν 90 διάβασμα και 48 εγγραφή κάτι τέτοιο σε ξένα site Οπότε πήρα μία 80 να γράφει και να διαβάζει

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/uA8BUgy.jpg

Εσάς πόσο σας βγάζει στο battery health? Νομίζω πριν λίγο καιρό μου εβγαζε παραπάνω...

 

εμένα γιατί δεν μου διαβάζει την actual τιμή?

Θα πρέπει να κάνω έναν πλήρη κύκλο φόρτισης?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Accubattery ναι

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρεσα αυτά τα νούμερα που γράψανε πιο πριν με *#*#7378423#*#* και μέσα στο μενού το βρήκα και βγήκε το νούμερο που έγραψα. Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια?

Δεν το ήξερα

Να το κάνω και στο δικό μου?

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια?

Δεν το ήξερα

Να το κάνω και στο δικό μου?

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο αυτο κανεις και tests της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Το test με τους αριθμούς έβγαλε αποτέλεσμα 2736000. Στο AccuBaterry στο health δεν εμφανίζει τιμές.Κάνω normal χρήση με καθόλου η ελάχιστο gaming, το έχω 8 μήνες.Τις περισσότερες φορές φορτίζω 30-80 η 30-90%.
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο κανεις και tests της συσκευης.

 

όπως?για γράψε μερικά παραδείγματα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό a58e6058d89a4acd747c52878122c052.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το βλέπω θα το ξαναστείλω για οθόνη γιατί βλέπω ότι πάλι μου βγάλε στα καλά καθούμενα κάτω από το μεσαίο πλήκτρο πάλι σαν λευκό φωτάκι τελικά Διορθώθηκε με το πρόβλημα που σας έλεγα το πέρασα από τον υπολογιστή και όλα από την αρχή το το κακό με το PC Companion δεν κρατάει που έκανε backup τα αρχεία μου και τις ρυθμίσεις δεν μου έχει κρατήσει το wi-fi τα στοιχεία Εννοείται ότι έκανε επαναφορά κινητού με τα αρχεία μου κανονικά τι να πω Α και κάτι άλλο μέχρι 19 Σεπτεμβρίου θα δουλεύει αυτό το. Sony’s ‘What’s New’ to close in September 2019 της εφαρμογής?

http://www.xperiablog.net/2019/07/17/sonys-whats-new-and-audio-recorder-apps-to-close-in-september-2019/

Link to comment
Share on other sites

όπως?για γράψε μερικά παραδείγματα

Τεστάρεις όλες τους αισθητήρες, τα χρώματα της οθόνης, τα ηχεία, το γυροσκόπιο, την πυξίδα κλπ.Τα 2 τελευταία καλύτερα να μην τα πειράξεις.Εγω αν θα προσπαθήσω να ρυθμίσω κάτι θα είναι το γυροσκόπιο γιατί σε κάθετη θέση μου ανοίγει τις εφαρμογές πλάγια.Αν στην ίδια θέση του κινητού κλείσω την εφαρμογή και την ξανανοίξω, ανοίγει κάθετα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα αναβάθμιση με κωδικό 47.2.A.10.107

 

A number of Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact and XZ Premium owners have been wondering recently if their phones would receive any further updates. The last update arrived nearly two months ago in mid-June with build number 47.2.A.10.80. Well, Sony is indeed rolling out a new firmware update, moving the build number to version 47.2.A.10.107.

 

This latest update adds the 1 July 2019 Android security patch, it’s not clear why Sony did not just add the August 2019 patches given the time it has been released, but we imagine Sony doesn’t have too many more updates planned for these devices. If you’ve updated, please let us know your impressions below.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε το βλέπω!

Κρίμα γιατί η συσκευή μας δε θα πάρει 2 μεγάλα/εκδόσεις update.

Παρουσιάστηκε κατευθείαν με το android 8 την ώρα που τα galaxy πάλευαν ακόμα για το 1το μεγάλο update τους και όλοι λέγανε μπράβο της που δε το έβγαλε με την 7 ενώ έτσι βγαίνανε ακόμα οι άλλες συσκευές.

Αλλά δε θα έχει συνέχεια αυτή η καλή κίνηση.

Από την 8 στην 9 ενώ άλλες ναυαρχίδες που βγήκαν νωρίς εκείνη την χρονιά πήγανε 7-8-9 .

Για μένα είναι φάουλ.

Όλες οι ναυαρχίδες παίρνουν 2 χρόνια υποστήριξη και 2 μεγάλα update.

Η Sony θα κλείσει μεν τα 2 χρόνια υποστήριξη αλλά όχι στην έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μην γκρινιάζετε αφήστε να δούμε στο τέλος τι θα γίνει ακόμα δεν ξέρουμε τι θα κάνει η Sony μπορεί να το δώσει το 10αρι το θέμα να μην έχει Bugs και έχουμε θέμα και μείνουμε έτσι
Link to comment
Share on other sites

Κάνει απολύσεις και αναδιοργάνωση του κομματιού mobile η Sony. Ας περιμένουμε να κάτσει η σκόνη.
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση με κωδικό 47.2.A.10.107

 

Ακόμα στην 10.80

 

Εντάξει, πέραν του κωμικού με το WiFi δεν είχε και κανένα άλλο θέμα να διορθώσουν... και το ένα πρόβλημα δεν φτιάχτηκε ποτέ :lol:

 

 

δεν έχω βρει άλλη συσκευή που να είναι ελκυστική, ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως απενεργοποιούνται οι ειδοποιήσεις

που εμφανίζονται πάνω πάνω στις ρυθμίσεις όταν πχ κλείνουμε τα δεδομένα, το βάζουμε σε σίγαση κλπ;

είναι πολύ σπαστικό να χρειάζεται συνεχώς σύρσιμο για να φύγουν.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...