Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια παρατήρηση που έκανα σήμερα. Είχα στα χέρια μου ένα P20 μιας φίλης και τράβαγα κάτι φωτογραφίες. Εκείνη την ώρα σκάει μήνυμα μεσεντζερ. Το κινητό έφαγε τρελό σκάλωμα. Δεν ξέρω τι παίχτηκε. Με το xz1 δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα στραβωσε και σκαλωσε.

Ειναι δυνατο τηλεφωνο το p20 για να τρώει κολλήματα τέτοιου είδους.

Πάντως ισχύει οτι με τα sony -z5c και τωρα δαυτο δεν εχω προδοθεί ποτε μου σε κατι που θελω να κάνω.

Με πιο φθηνα κινητα τυπου y7 η κανενα xiaomi sammy , αλλά μεσαία και κάτω κατηγορία που έχω νταραβεριστει χάρτες για τους πελάτες στο μαγαζί έχω καταλάβει οτι σαν το καλο το δυνατό το κινητό δεν έχει.

Πόσο μάλιστα η sonια που με εχει καλομαθει σε ομαλη και ταχύτατη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

ZΕΡΒΑΣ ΚΥΡ. ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ 29 (ΚΥΨΕΛΗ) ΑΘΗΝΑ 210-8229811

 

COMETRON ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ε.Π.Ε Β.ΓΕΩΡΓΙΟΥ 11 & ΣΟΥΡΗ ΧΑΛΑΝΔΡΙ

 

210-6824564

 

210-6450363

 

OMNITECH Α.Ε. ΚΛΕΙΣΘΕΝΟΥΣ 231 ΓΕΡΑΚΑΣ 210-6619010

 

 

 

Είναι στάνταρ αυτό στην Κυψέλη;Γιατι βλέπω ότι λέει Samsung center,με βολεύει και σαν περιοχή...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με σιγουριά δε θα μιλήσω , αλλά είναι από email που μου έδωσε η ίδια η Sony .

Κάνε ένα τηλέφωνο , ας γράφει ότι θέλει μπορεί να είναι συμβεβλημένος με την Sony.

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις της συσκευής F8341 και F8342 τι διαφορές έχουν από τις αντίστοιχες G8341 και G8342;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα , ειμαστε ακόμα με του Ιουλίου την ενημέρωση ασφαλείας.

Η εταιρεία ειναι για τα μπάνια !!!!

Τι διάολο ψάχνουν για εξοδα φορολογικά και το κρατάνε το τμήμα;

Πιο κάτω δεν πάει !

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η εταιρεία είναι για τα πανηγύρια είναι κατά βάθος σωστό.

Παρόλα αυτά, ότι υπόσχεται, το πραγματοποιεί. 2 χρόνια είχε πει φουλ αναβαθμίσεις, και το τήρησε στο έπακρο!

Και μάλιστα οι αναβαθμίσεις και τα security updates, είναι από τα γρηγορότερα της αγοράς.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ε δε λες και γρήγορο security του Ιουλίου.
Η Cosmote πως καταφέρνει και τα δίνει; Είμαι με περασμένη branded Cosmote rom, για volte κλπ και είμαι με security patch Σεπτεμβρίου.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link πως να περάσω το firmware της cosmote? Είμαι unbranded και επειδή έχω πρόβλημα με το σήμα λέω μήπως λυθεί με την ενεργοποίηση του volte της cosmote...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link πως να περάσω το firmware της cosmote? Είμαι unbranded και επειδή έχω πρόβλημα με το σήμα λέω μήπως λυθεί με την ενεργοποίηση του volte της cosmote...

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link πως να περάσω το firmware της cosmote? Είμαι unbranded και επειδή έχω πρόβλημα με το σήμα λέω μήπως λυθεί με την ενεργοποίηση του volte της cosmote...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο link πως να περάσω το firmware της cosmote? Είμαι unbranded και επειδή έχω πρόβλημα με το σήμα λέω μήπως λυθεί με την ενεργοποίηση του volte της cosmote...

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβάσεις το xperifirm και μετά περνάς τη Rom από τη λίστα που βγάζει αριστερά, αν θυμάμαι καλά. Είχε τη μορφή δέντρου. Επιλέγεις το μοντέλο και μετά πια έκδοση θες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα branded cosmote, όταν ανοίγει το τηλέφωνο, δείχνει το λογότυπο? Έχει μέσα bloatware της Cosmote? Σκέφτομαι μιας και θα το πάω για αλλαγή οθόνης, και θα κάνουν επαναφορά, να βάλω της Cosmote το firmware μετά πριν το ξαναστησω.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει boot logo της cosmote και ο chrome έχει ως αρχική τη σελίδα της Cosmote κάτι που φυσικά αλλάζει αν θέλεις. Άλλο bloat δεν έχω εντοπίσει ούτε κάποια ασυμβατότητα με κάρτα sim vodafone/Wind

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Θα το περάσω τότε. Σε ποιο service προτείνετε να πάω από τα 2-3 που συνεργάζονται με τη Sony στην αθηνα? Έχετε κάποια προσωπική εμπειρία καλή ή κακη? Τα προηγούμενα sony τα πήγαινα στην τότε arvato, η ποια πλέον δεν συνεργάζεται.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει boot logo της cosmote και ο chrome έχει ως αρχική τη σελίδα της Cosmote κάτι που φυσικά αλλάζει αν θέλεις. Άλλο bloat δεν έχω εντοπίσει ούτε κάποια ασυμβατότητα με κάρτα sim vodafone/Wind

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που δοκίμασα πάντως κάρτα Q είχα θέμα, δεν έπιανε με τίποτα πάνω από 2g και απ' ότι κατάλαβα είναι μάλλον θέμα cosmote rom. Η ίδια Q κάρτα σε οποιοδήποτε άλλο κινητό πιάνει 4g κανονικά.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μένει σε περιοχές Αιγάλεω Κορυδαλλό Κερατσίνι Νίκαια Πειραιά Πέραμα εάν θέλει αυτή την θήκη να μου στείλει πμ να του την δώσω.

Δε μου αρέσει , χώρια ότι λόγο κάτι σαν δερμάτινη πίσω θα την κάνω πωλο με τα βρώμικα χέρια λόγο συνεργείου.

Μ@λ@κια αγορά έκανα.

 

PSX-20191118-203731.jpg

PSX-20191118-203635.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα πάντως κάρτα Q είχα θέμα, δεν έπιανε με τίποτα πάνω από 2g και απ' ότι κατάλαβα είναι μάλλον θέμα cosmote rom. Η ίδια Q κάρτα σε οποιοδήποτε άλλο κινητό πιάνει 4g κανονικά.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Έχω καρτα q και με τη ρομ της Cosmote πιάνω 4g+

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα πάντως κάρτα Q είχα θέμα, δεν έπιανε με τίποτα πάνω από 2g και απ' ότι κατάλαβα είναι μάλλον θέμα cosmote rom.

Δεν έχει καμία σχέση η rom, κάτι άλλο συμβαίνει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Θα δοκιμάσω ξανά σε κάποια φάση.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα να χρησιμοποιώ την callingcredit για voip κλήσεις απ το κντ και το ερώτημά μου είναι,γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα να κάνω χρήση τον dialer του κντ μας και όχι να μπαίνω απ την εφαρμογή της callingcredit?κάτι με την sip έχει να κάνει
KT23
Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα να χρησιμοποιώ την callingcredit για voip κλήσεις απ το κντ και το ερώτημά μου είναι,γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα να κάνω χρήση τον dialer του κντ μας και όχι να μπαίνω απ την εφαρμογή της callingcredit?κάτι με την sip έχει να κάνει

 

Στις ρυθμίσεις του dialer θα πας και θα προσθέσεις λογαριασμό sip στις ρυθμίσεις κλήσης. Δεν θυμάμαι αν έχει αυτές τις επιλογές ο dialer της Sony

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...