Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περίεργο της υπόθεσης είναι οτι εξαφανίστηκε μετά απο μια μέρα. Τώρα είναι οκ ακόμη. 13 μήνες εγγύησης μένουν ακόμη. Μέχρι τότε θα το έχω πάει..Δεν γίνεται να μην έχει βγει κάτι.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα το ίδιο βγάζει. Με τον αντάπτορα που έχεις, δοκίμασε αν σου παίζει mouse. Παίζει κανονικά σε εμένα. Ο αντάπτορας μου ειναι αυτός https://www.ebay.com/itm/Adapter-Type-C-to-USB-A-3-0-Female-Converter-OTG-USB-C-3-1-For-Mac-Nexus-5X-6P/153043512970?hash=item23a21aae8a:m:mrw8dqwIvBt1DgQXgcr2XHw

επίσης πέρα απο το στικάκι σε fat32 τώρα που το έκανα root έβαλα και πρόγραμμα και παίζει ntfs. Και ακόμη (χωρίς root) αναγνωρίζει και usb εξωτερική κάρτα ήχου https://www.ebay.com/itm/Mini-USB-2-0-3D-Virtual-12Mbps-External-7-1-Channel-Audio-Sound-Card-Adapter-JD/201617299371?epid=13007731683&hash=item2ef153d7ab:g:y80AAOSweWVXexe1

 

Μου ηρθε αυτος που μου έδειξες και αναγνωριζει κανονικα πλεον.

Ειχες δικιο.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/lanberg-adapter-usb-type-cm-micro-bf-20-black-p-PER.758109

 

Για όποιον δεν θέλει να περιμένει από εξωτερικό. Αυτόν τον αντάπτορα έχω και λειτουργεί κανονικά.

 

 

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτον και δεν.

και ακομα αναρωτιεμαι γιατι!

https://www.e-shop.gr/4smarts-basic-adapter-usb-type-c-to-usb-type-a-female-silver-p-TEL.057365

οποτε οσοι ενδιαφερεστε να πατε σε μια λυση σιγουρη απο τα link παιδιων που σας εδωσαν ελλαδα-ebay .

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2 εβδομάδες δεν φορτίζει το κινητό φυσιολογικά,άλλες φορές φορτίζει στο μισό,ανοιχτό δεν φορτίζει καθόλου και χθες το είχα όλο βράδυ και δεν φόρτισε καθόλου.σε επικοινωνία με την σόνυ,μου έδωσε διευθύνσεις στην θεσνίκη για επιδιόρθωση.έχει κάποιος εμπειρία ώστε να διαλέξω το σωστό κατάστημα για σέρβις?
KT23
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Γνωρίζει κάποιος αν η συγκεκριμένη συσκευή υποστηρίζει έξοδο HDMI?

 

Νομίζω ούτε το XZ2 ή το XZ3 υποστηρίζει.

Το Xperia 1 ναι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2 εβδομάδες δεν φορτίζει το κινητό φυσιολογικά,άλλες φορές φορτίζει στο μισό,ανοιχτό δεν φορτίζει καθόλου και χθες το είχα όλο βράδυ και δεν φόρτισε καθόλου.σε επικοινωνία με την σόνυ,μου έδωσε διευθύνσεις στην θεσνίκη για επιδιόρθωση.έχει κάποιος εμπειρία ώστε να διαλέξω το σωστό κατάστημα για σέρβις?

 

Στο 1923 σχολιο εχω βαλει τα σερβις,δες πιο είναι κοντά σου και πήγαινε το.

Υποψιαζομαι θύρα φόρτισης,εβαζες ανταπτορες για καλωδιο micro usb σε type c;

Link to comment
Share on other sites

Στο 1923 σχολιο εχω βαλει τα σερβις,δες πιο είναι κοντά σου και πήγαινε το.

Υποψιαζομαι θύρα φόρτισης,εβαζες ανταπτορες για καλωδιο micro usb σε type c;

είδα το σχόλιο για τα σέρβις,έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος με σχετική εμπειρία σ αυτά της θεσνίκης

δεν χρησιμοποίησα ποτέ αντάπτορα,απλώς δεν χρησιμοποιώ τον φορτιστή της σόνυ αλλά έχω ένα της chuwi με 4 θύρες usb και φορτίζω εκεί

ευχαριστώ,θα πάρω στην τύχη κάποιο απ τα δύο καταστήματα

KT23
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει το σέρβις στην Κ. Καραμανλή, γρήγορη εξυπηρέτηση, άλλαξαν την μπαταρία το βύσμα ήταν οκ
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει το σέρβις στην Κ. Καραμανλή, γρήγορη εξυπηρέτηση, άλλαξαν την μπαταρία το βύσμα ήταν οκ

είχες παρόμοιο θέμα ή ελαττωματική μπαταρία

ευχαριστώ,θα απευθυνθώ εκεί αν είναι

KT23
Link to comment
Share on other sites

Δεν φόρτιζε καθόλου με διάφορους φορτιστες και απλά έσβησε, το έδωσα και σε 2 μέρες μου επιστράφηκε με την αναφορά να λέει αλλαγή μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φόρτιζε καθόλου με διάφορους φορτιστες και απλά έσβησε, το έδωσα και σε 2 μέρες μου επιστράφηκε με την αναφορά να λέει αλλαγή μπαταρίας.

 

κτλβα,ίσως να έχω το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία

είχες εγγύηση ή πλήρωσες κάτι?

KT23
Link to comment
Share on other sites

Απο Θεσσαλονικη 2 φορες χρειαστηκα στη Δωδεκανησου για αλλαγη οθονων παλιοτερα και power button χωρις επαναφορα και ολα γιναν μια χαρα.

Στα χρονια που τα Sony ηταν πολυ πιο διασημα και πολλα. Τωρα ευτυχως δεν χρειαστηκα κατι και δεν εχω προσφατη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

1η φορά θα στείλω για σέρβις,προτείνετε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?
KT23
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το ζητάνε κιόλας.

Δε το δέχονται με τα δεδομένα σου μέσα.

 

με κατάστημα στην θεσνίκη που μίλησα πριν λίγο,δεν είναι απαραίτητο μου είπε,αλλά εγώ θα κάνω καλού κακού

να είσαι καλά

KT23
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους...

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ το εξής πρόβλημα στην συσκευή μου.

Όταν κάνω κλήσεις και παρόλο που έχω πολύ καλό σήμα δεν με ακούνε καθόλου καλά.Την ίδια ώρα το πρόβλημα λύνεται αν βάλω την κλήση σε ανοιχτή ακρόαση;έχετε ιδέα που οφείλεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους...

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ το εξής πρόβλημα στην συσκευή μου.

Όταν κάνω κλήσεις και παρόλο που έχω πολύ καλό σήμα δεν με ακούνε καθόλου καλά.Την ίδια ώρα το πρόβλημα λύνεται αν βάλω την κλήση σε ανοιχτή ακρόαση;έχετε ιδέα που οφείλεται αυτό;

 

με handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες καθόμουν σε παγκάκι σε πλατεία, αρχίζουν τα sprinklers να ρίχνουν νερό και πηγαίνω στο απέναντι παγκάκι στα 2-3 μέτρα.Μετά από περίπου 5 λεπτά θυμάμαι οτι είχα αφήσει το κινητό στο 1ο παγκάκι.Το παίρνω και ήταν γεμάτο νερό, στο ακουστικό, στο ηχείο, στην θύρα mini jack, είχε περάσει μέσα απο την θήκη, παντού.

 

Βγάζω την θήκη, φυσάω τις θύρες και το power button για να φύγει το πολύ νερό, το σκουπίζω με πανάκι απο γυαλιά ηλίου, πατάω το power και κάνω scroll στην οθόνη.Τσέκαρα και την θύρα ακουστικών.Ολα εντάξει, το πέρασε το mini test.

 

Ευτυχώς που δεν άφησα του αδερφού μου που δεν είναι αδιάβροχο, έτυχε να το είχα πάνω μου γιατί ήμασταν μαζί.

 

Το νόημα της αδιάβροχοποίησης αυτό είναι η σε παρόμοιο σκηνικό,αν πχ χυθεί νερό πάνω στο κινητό, η αν πέσει σε νερό, δεν κάνω πειράματα να το βουτήξω σε νερό.Δεν θα έχει πρόβλημα αλλά δεν υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

εγω,επειδη ειναι ετσι η δουλεια μου, λερώνετε συχνα και το πλενω κατω απο την βρυση..εδω και ενα μιση χρονο που το εχω δεν εχει παθει τιποτα παντως..
Link to comment
Share on other sites

Και γω το κινητό το έχω βάλει σε πισίνα μέσα, κάτω από νερό, τον χειμώνα έξω στο χιόνι και δεν είχε θέμα με υγρασία ευτυχώς μέχρι τώρα. Το έχω και μια θήκη spigen που έχει αέρα στις γωνίες και σκληρό πλαστικό στην πλάτη , το κάνει λίγο πιο χοντρό αλλά φαίνεται όμορφο ωστόσο. Μου πέσε μια φορά από 2ροφο κρεβάτι δλδ περίπου 1,5 μέτρο ύψος και η θήκη πραγματικά το έσωσε. Γενικά είναι δυνατή κατασκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...