Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mpoρεί να ακουστεί αστείο αλλά την υποδοχή για την κάρτα sim πως την τραβήξαμε έξω ρε παιδιά;

το compact ειναι αλλα το ιδιο πραγμα και για το xz1 ειναι

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ψεύτικα. Δουλεύουν κανονικά αλλά κουνιούνται ιδιαίτερα της αυξομείωσης του ήχου. Μου κάνει εντύπωση γιατί το έχω λίγες μέρες και σκέφτομαι τι θα γίνει μετά από καιρό. Για service δεν το σκέφτομαι καθώς μου φαίνεται ότι φταίει η ποιότητα κατασκευής και δεν είναι μεμονωμένο πρόβλημα. Ας μας διαφωτισουν και κάποιοι που το έχουν καιρό τι γίνεται με κουμπιά.

 

σε μενα δεν εχουν το παραμικρό τζόγο τα κουμπιά και το εχω 1.5 χρόνο

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ψεύτικα. Δουλεύουν κανονικά αλλά κουνιούνται ιδιαίτερα της αυξομείωσης του ήχου. Μου κάνει εντύπωση γιατί το έχω λίγες μέρες και σκέφτομαι τι θα γίνει μετά από καιρό. Για service δεν το σκέφτομαι καθώς μου φαίνεται ότι φταίει η ποιότητα κατασκευής και δεν είναι μεμονωμένο πρόβλημα. Ας μας διαφωτισουν και κάποιοι που το έχουν καιρό τι γίνεται με κουμπιά.

 

Αδερφέ και εμένα μετα απο ένα χρόνο είναι μια χαρά τα κουμπιά!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Λες να το στείλω service

 

Εγώ έστειλα το z5 για χαλασμένο mini jack και μου χαλαρωσανε αρκετά το κουμπί on/off με το δακτυλικο αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σημερα εχω ενα θεμα με battery drain, απο 100% που το φορτισα ολο το βραδυ με battery care, μου εχει πεσει ηδη στο 34%.

Απο που μπορω να ελεγξω τι γινεται, γιατι εχω μονο 1h 10min sot και δεν μπορω να καταλαβω τι δουλευει απο πισω!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τσεκάρεις λίγο ποια app σου τρώνε και πόσο μπαταρία?

Αφου τα δείχνει αναλυτικά και κάνε ένα καθαρισμό cache ιδίως στο google service που είναι ενεργοβόρο.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για τα χαλαρα κουμπια θα το πηγαινα στο σερβις.Ειχα παραπλησιο θεμα στο Z1 compact ωσπου κλαταρε το power on/off κουμπι και χαθηκε το κλικ του.

Για την μπαταρια υποψιάζομαι τα google services.

Link to comment
Share on other sites

παω ρυθμισεις- μπαταρια- συνθετες- χρηση απο την τελευταια πληρη φορτιση;;

ή ρυθμισεις- εφαρμογες- δειτε ολες τις εφαρμογες και αποκει τι τρωει η καθεμια;;

Link to comment
Share on other sites

παω ρυθμισεις- μπαταρια- συνθετες- χρηση απο την τελευταια πληρη φορτιση;;

ή ρυθμισεις- εφαρμογες- δειτε ολες τις εφαρμογες και αποκει τι τρωει η καθεμια;;

 

το πρώτο ρυθμίσεις-μπαταρία-σύνθετες κι αν κάνεις scroll down βγάζει τα app που σου στρώνε και πόσο %

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Eκανα 2 επανεκκινησεις και φαινεται να λυθηκε το προβλημα.

 

Η αληθεια ειναι οτι αισθανθηκα χτες το κινητο για καποιο λογο να ζεσταινεται πιανοντας το στην τσεπη μου αλλα δεν ελεγξα τοτε το ποσοστο της μπαταριας, ομως με παραξενεψε. Αργοτερα επιβεβαιωθηκα αφου οπως σας ειπα οντως υπηρχε θεμα και η μπαταρια επεφτε αποτομα, το τι την ετρωγε δε θα το μαθω ποτε δεν εβγαλα ακρη!

 

Το καλο ειναι οτι το bug φαινεται να λυθηκε. Ευχαριστω για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Η επανεκκίνηση σε τέτοιες περιπτώσεις πολλές φορές βοηθάει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος απο σήμερα του xz1. Φοράει android pie με αριθμό έκδοσης 47.2.Α.10.45. Ποια έκδοση πρέπει να βάλω για να μου εμφανίσει τις ρυθμίσεις για το wificalling της cosmote?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος απο σήμερα του xz1. Φοράει android pie με αριθμό έκδοσης 47.2.Α.10.45. Ποια έκδοση πρέπει να βάλω για να μου εμφανίσει τις ρυθμίσεις για το wificalling της cosmote?

Ευχαριστώ

 

Αν είναι το g8341, της Cosmote

https://xpericheck.com/device/G8341

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ναι το G8341 ειναι

Edit

Ολα οκ. Περάστηκε το firmware της cosmote και λειτουργούν οκ volte/vowifi

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

η φροντιδα μπαταριας ποτε ακριβως λειτουργεί? πριν τις τελευταίες αναβαθμισεις οταν το φορτιζα μου έβγαινε το μήνυμα σχεδον παντα..τωρα τελευταια ομως σχεδον καθολου..ξερει κανενας γιατι?
Link to comment
Share on other sites

η φροντιδα μπαταριας ποτε ακριβως λειτουργεί? πριν τις τελευταίες αναβαθμισεις οταν το φορτιζα μου έβγαινε το μήνυμα σχεδον παντα..τωρα τελευταια ομως σχεδον καθολου..ξερει κανενας γιατι?

 

Σε έμαθε αρκετά καλά και δεν μπαίνει στα πόδια σου να σου σπάσει τα νεύρα. Απλά δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

η φροντιδα μπαταριας ποτε ακριβως λειτουργεί? πριν τις τελευταίες αναβαθμισεις οταν το φορτιζα μου έβγαινε το μήνυμα σχεδον παντα..τωρα τελευταια ομως σχεδον καθολου..ξερει κανενας γιατι?

 

Εξαρτάται από το πως/πότε φορτίζεις. Αν το βάζεις περίπου ίδια ώρα κάθε βράδυ, μαθαίνει και βγάζει μήνυμα. Αν φορτίζεις σε τυχαίες ώρες, δεν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ναι το G8341 ειναι

Edit

Ολα οκ. Περάστηκε το firmware της cosmote και λειτουργούν οκ volte/vowifi

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που εμφανίζεται στο μενου επιλογή για ενεργοποίηση της υπηρεσίας

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δίκτυο και διαδίκτυο -->σύνθετες αλλά πρέπει να εχεις ρομ της κοσμοτε.

 

Στάλθηκε από το Le X526 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δίκτυο και διαδίκτυο -->σύνθετες αλλά πρέπει να εχεις ρομ της κοσμοτε.

 

Στάλθηκε από το Le X526 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή τι να κάνω έχω cosmocarta

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγει το κινητό σου βγάζει λογότυπο της cosmote?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...