Jump to content

Κάρτα sim για συναγερμό


soufras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει αυτό;;;

 

https://www.skroutz.gr/s/12615646/GSM-GPS-tracker-ST-901.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει αυτό;;;

 

https://www.skroutz.gr/s/12615646/GSM-GPS-tracker-ST-901.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αξίζει αλλά γιατί να μην το πάρεις στην μισή τιμή?

https://a.aliexpress.com/_sCAhFL

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά.

Ο τύπος εδώ πως το δουλεύει;;

Τι κάρτα σιμ;;

 

 

https://www.a-store.gr/gps-gsm-gia-aytokinita-motosikletes-real-time

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά.

Ο τύπος εδώ πως το δουλεύει;;

Τι κάρτα σιμ;;

 

 

https://www.a-store.gr/gps-gsm-gia-aytokinita-motosikletes-real-time

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Αυτό ειναι το προβληματάκι.Ο κος Κωστας στελνει το τρακερ με μια διεθνη sim μονο με ιντερνετ ενεργοποιημένη και ετοιμη με δωρεαν ενα μήνα.Αν θες να βαλεις λεφτα πρεπει να κανεις ανανέωση μέσω του eshop τους.Το τρακερ ομως εχει και λειτουργίες μεσω sms και τηλ πχ Geofence alarm αλλα η σιμ καρτα δεν υποστηρίζει τηλ και sms οπότε θα πρέπει να βρουμε κάτι αλλο.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω ένα tracker στο αυτοκίνητο με sim cosmote μέσα που θέλει το 10€ του κάθε δίμηνο για να μη γίνει φραγή και σταματήσει να δουλεύει. Υπάρχει εναλλακτική που απλά να λειτουργεί και να δίνει σήμα κινητής ώστε να το βλέπω μέσω της εφαρμογής του GPS?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον ΤΚ star 905 και οταν στελνω sms να δω μου βγαζει πάντα ακριβες στιγμα ποσοστο μπαταριας και πολλα αλλα ενω μεσω της εφαρμογής οταν παιρνει ιντερνετ το τρακερ η εφαρμογη το δειχνει πιο μακρια.Με τα sms alarm παιρνω οπλιζω πολλες λειτουργιες ειδοποιήσεων οπότε καλύτερα να παιζει με sms και οχι με ιντερνετ.Είχα μια sim που είχε μόνο ιντερνετ αλλα αγόρασα μια whatsup και εχω πακετο sms ιντερνετ και ομιλιας και τέλος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

ενδιαφέρομαι για κάρτα σιμ για νέο συναγερμό. Είναι εύκολο να μου υποδείξει κάποιος 1-2 οικονομικές λύσεις?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

ενδιαφέρομαι για κάρτα σιμ για νέο συναγερμό. Είναι εύκολο να μου υποδείξει κάποιος 1-2 οικονομικές λύσεις?

Ευχαριστώ

Εχω τράκερ με κάρτα της Q.

Το κινητό μου ειναι wind.

Βγάζει καθε μήνα, 1500 sms προς wind & q με 3€.

Προχθές έβγαλε προσφορά 60 προς ολους κ 60 προς wind-q με 1.5€

 

Δες τι σε συμφερει με την εταιρεία που εισαι

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

...και δεν κολλαει πια και το gsm module, οπως συνεβαινε παλια με καρτες wind και cosmote...

 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Έχω καρτοκινητό Cosmote σε έναν συναγερμό και μου ανέφερε ο τεχνικός ότι υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα της sim.

 

Υπάρχει λύση χωρίς να αφαιρεθεί η sim από τη μονάδα του συναγερμού;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον ΤΚ star 905 και οταν στελνω sms να δω μου βγαζει πάντα ακριβες στιγμα ποσοστο μπαταριας και πολλα αλλα ενω μεσω της εφαρμογής οταν παιρνει ιντερνετ το τρακερ η εφαρμογη το δειχνει πιο μακρια.Με τα sms alarm παιρνω οπλιζω πολλες λειτουργιες ειδοποιήσεων οπότε καλύτερα να παιζει με sms και οχι με ιντερνετ.Είχα μια sim που είχε μόνο ιντερνετ αλλα αγόρασα μια whatsup και εχω πακετο sms ιντερνετ και ομιλιας και τέλος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Καλημέρα, πόσο σου κρατάει η μπαταρία του;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

ενδιαφέρομαι για κάρτα σιμ για νέο συναγερμό. Είναι εύκολο να μου υποδείξει κάποιος 1-2 οικονομικές λύσεις?

Ευχαριστώ

 

Three UK. Μια χρεωσιμη κίνηση ανά 6μηνο μόνο χωρίς ανανέωση. Λειτουργεί, ψάξε το

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

ΙντερΤελεκομ. €5 για ... χρόνια!

 

Δεν θέλει καμία ανανέωση η intertelecom και λειτουργεί για πάντα; δίνει σήμα κινητής κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει καμία ανανέωση η intertelecom και λειτουργεί για πάντα; δίνει σήμα κινητής κανονικά;

 

Κάθε φορά που κάνεις μια χρεωσιμη υπηρεσία (sms/κλήση) ανανεώνεται αυτόματα για 12 μήνες.

Συνδέεται κανονικά και στις τρεις. Όποια έχει το καλύτερο σήμα.

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πόσο σου κρατάει η μπαταρία του;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Πάνω απο μήνα σίγουρα!!Εφόσον δεν το ταράζεις στα sms και κλήσεις να σου στέλνει ειδοποιήσεις standby εχει μεχρι 60 μέρες

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Three UK. Μια χρεωσιμη κίνηση ανά 6μηνο μόνο χωρίς ανανέωση. Λειτουργεί, ψάξε το

 

Εννοείς οτι με η three UK δηλαδή το καρτοκινητό δεν λήγει ποτέ ?Γιατί υπάρχει κάποιο αλλα δεν χρησιμοποιείται

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η three UK, σε πολλές εταιρείες στο εξωτερικό τα καρτοκινητα δεν λήγουν ποτέ φτάνει να κάνεις μια χρεωσιμη κλήση κάθε 90-180 μερες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η three UK, σε πολλές εταιρείες στο εξωτερικό τα καρτοκινητα δεν λήγουν ποτέ φτάνει να κάνεις μια χρεωσιμη κλήση κάθε 90-180 μερες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Και εαν δεν την κάνεις?Μήπως την κάνει απο μόνο του?Πάντως απο την τελευταία (18/11/2017) ανανέωση και πακέτο που είχα ενεργοποιείσει δεν ξανάκανα ,απλα διαπίστωσα οτι το μικρό ποσό που υπήρχε ελαχιστοποιήθηκε απο ''μόνο του''

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω, κάθε εταιρεία πιθανόν να έχει κάποιο δικό της σύστημα...όμως από προσωπική εμπειρία σε lyca. Αγγλίας που ξεχασα να κάνω χρεωσιμη κινηση το υπόλοιπο της πάγωσε και δεν μπορούσα να κάνω καμμία κίνηση.... και έπρεπε να την ταισω με πέντε λίρες για να ζωντανέψει ξανά....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω, κάθε εταιρεία πιθανόν να έχει κάποιο δικό της σύστημα...όμως από προσωπική εμπειρία σε lyca. Αγγλίας που ξεχασα να κάνω χρεωσιμη κινηση το υπόλοιπο της πάγωσε και δεν μπορούσα να κάνω καμμία κίνηση.... και έπρεπε να την ταισω με πέντε λίρες για να ζωντανέψει ξανά....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Ειχα και εγω ενα lyca Αγγλίας, στα καλά καθούμενα μου έκλεισαν το νούμερο και είχε περίπου 17 λίρες που χάθηκαν

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Kαλησπέρα ,

για αγορά όπως αυτό το gps tracker σε δίκτυο 2G

https://www.aliexpress.com/item/33002231753.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7d772b5bltoRjX&algo_pvid=b61ccb82-e47a-42be-9524-216c12587162&algo_expid=b61ccb82-e47a-42be-9524-216c12587162-18&btsid=0b0a556f16115713080063156ee90d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

ποια sim προτείνετε για λιγότερο κόστος και χρήση μόνο με sms?

Eυχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ποια sim προτείνετε για λιγότερο κόστος και χρήση μόνο με sms?

Eυχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εχω σύνδεση wind κ στο tracker εχω βαλει καρτα της Q.

Εχει πακέτα με 6€ το δίμηνο κ με 1.5 το μήνα 120 sms προς wind +q

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα ,

για αγορά όπως αυτό το gps tracker σε δίκτυο 2G

https://www.aliexpress.com/item/33002231753.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7d772b5bltoRjX&algo_pvid=b61ccb82-e47a-42be-9524-216c12587162&algo_expid=b61ccb82-e47a-42be-9524-216c12587162-18&btsid=0b0a556f16115713080063156ee90d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

ποια sim προτείνετε για λιγότερο κόστος και χρήση μόνο με sms?

Eυχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δες και την intertelecom αν σε συμφέρει. Εξαρτάτε τη χρήση που θες να της κάνεις.

Σε trucker την έχω βολευτεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ giffgaff Αγγλίας,φτηνό μήνυμα χωρίς πακέτο ο χρόνος δεν λήγει ποτέ αν κάνεις μια χρεωσιμη κίνηση το τρίμηνο και δεν έχει κάποια ενοχλητικά θέματα που έχει μερικές φορές η Intertelecom που επίσης έχω

(π.χ δεν δίνει σημα οτι χτυπάει)

 

Την στέλνουν από την Αγγλία τζάμπα στην Ελλάδα. Κοίταξε το και αν σε ενδιαφέρει στείλε πμ να σου δώσω λινκ να κερδίσεις πέντε λίρες και να κερδίσω και εγώ άλλες πέντε :)

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...