Jump to content

Κάρτα sim για συναγερμό


soufras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει app .

Μέσω της ιστοσελίδας τους η ανανέωση.

Όσο για το πόσο ΟΚ θα δουλεύει μπες στον κόπο και διάβασε τα προηγούμενα μνμ. Επίσης και στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=475763

Έχουν γραφτεί όλα τα προβλήματα που υπάρχουν, πως διορθώνονται αν διορθώνονται και κρίνε αν είναι σημαντικά για εσένα.

Προσωπικά μετά το πρόβλημα που περιέγραψα στο #247 δεν έχω κανένα θέμα. Επίσης με 5€ θα βγάλω 2-3 χρόνια. Στην ουσία δωρεάν.

 

 

 

Το οτι η intertelecoms εχει σταθερο νούμερο ελλαδος αλλα θα πρέπει να στελνω sms σε αγγλικό και ποιος θα με καλεί απο το τρακερ αν με καλεσει ποτε τα βλέπω περίπλοκα τα πράγματα και θα παω στη λύση μιας απλης sim.Αν δω οτι και η ελληνικη σιμ βγαίνει κανα 60αρι θα αγοράσω το minimoto με δικη του σιμ και 30 ευρω τον χρονο.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ειναι το minimoto?

 

 

 

Mοnimoto gps tracker σορρυ για το τυπογραφικό.

 

Και η sim ready!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ιστοσελιδα για πληροφοριες χρεωσεων της ΣΙΜ του?

 

 

 

Τα λέει όλα στην σελίδα.Αν δουλέψεις την δική του sim οι πρώτοι δυο μήνες ειναι δωρεάν τον μηνά κοστίζει 3 ευρώ τον μήνα αν θυμαμαι καλα 36 ευρώ τον χρόνο.

Η καρτα δουλευει 2G/3G με ολα τα δίκτυα στην Ελλαδα

Όλες οι απαντήσεις βρίσκονται στο λίνκ. https://monimoto.com/faq/

Φυσικά μπορείς και βάλεις δική σου SIM

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω ένα gps tracker και συγκεκριμένα το tk103b. Επειδή είναι και συναγερμός μαζί και gps θέλω να του πάρω ένα νουμερακι whats up που κάθε μήνα θα του βάζω 100sms προς όλους με 4€. Θα μπορώ να περάσω στο κινητό μου την εφαρμογή mycosmote και να το διαχειρίζομαι από εκεί; Δηλαδή να ενεργοποιω πακέτα και να βλέπω υπόλοιπα και να ανανεώνω μέσα από την εφαρμογή; Την πρώτη φορά πριν το βάλω στο tracker θα το βάλω στο κινητό να μου έρθη το sms επιβεβαίωσης να περαστούν τα στοιχεία στο mycosmote και θα απενεργοποιήσω το pin. Μετά θα το βάλω στο tracker. Κάθε μήνα θα μπορώ να κάνω δουλειά η θα πρέπει κάθε φορά να στέλνω sms μέσα από την εφαρμογή η σιμ στο.κινητο για επιβεβαίωση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα gps tracker και συγκεκριμένα το tk103b. Επειδή είναι και συναγερμός μαζί και gps θέλω να του πάρω ένα νουμερακι whats up που κάθε μήνα θα του βάζω 100sms προς όλους με 4€. Θα μπορώ να περάσω στο κινητό μου την εφαρμογή mycosmote και να το διαχειρίζομαι από εκεί; Δηλαδή να ενεργοποιω πακέτα και να βλέπω υπόλοιπα και να ανανεώνω μέσα από την εφαρμογή; Την πρώτη φορά πριν το βάλω στο tracker θα το βάλω στο κινητό να μου έρθη το sms επιβεβαίωσης να περαστούν τα στοιχεία στο mycosmote και θα απενεργοποιήσω το pin. Μετά θα το βάλω στο tracker. Κάθε μήνα θα μπορώ να κάνω δουλειά η θα πρέπει κάθε φορά να στέλνω sms μέσα από την εφαρμογή η σιμ στο.κινητο για επιβεβαίωση;

 

 

 

Απο την εφαρμογή κάνεις ότι θες.Ανανεώσεις ενεργοποιήσεις πακέτα αγορα πακετων οτι θες.Το θέμα είναι οτι θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 10 ευρώ καθε διμηνο ωστε να μην μπει φραγή στον αριθμό.

Η βοντα εχει την v sim ειναι σιμ για gps tracker ειδικα δεν ξερω αν η κοσμοτε εχει κατι αντιστοιχο.

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογή κάνεις ότι θες.Ανανεώσεις ενεργοποιήσεις πακέτα αγορα πακετων οτι θες.Το θέμα είναι οτι θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 10 ευρώ καθε διμηνο ωστε να μην μπει φραγή στον αριθμό.

Η βοντα εχει την v sim ειναι σιμ για gps tracker ειδικα δεν ξερω αν η κοσμοτε εχει κατι αντιστοιχο.

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Καλημέρα. Αν δεν κάνω λάθος φραγή μπαίνη στον τρίτο μήνα. Απλώς στον δεύτερο μήνα χάνεται το υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αλλά ... αν χαθεί το υπόλοιπο πως θα επικοινωνήσει μαζί σου το tracker τον τρίτο μήνα;

 

Δίκιο έχεις. Κάθε 2 μήνες ανανέωση 10€ λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

έχοντας αγοράσει πακέτο μηνυμάτων στις 60 ημέρες θα δουλεύει μέχρι τις 90.
Link to comment
Share on other sites

Η Κοκκινη ηδη εχει βγάλει sim μόνο για συναγερμούς και gps trackers με μια μικρή μηνιαία συνδρομη.Ισως να ετοιμάζεται κατι αντίστοιχο και στην cosmote.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το link της sim αυτής από την κόκκινη; Δε βρήκα κάτι σχετικό στο διαδίκτυο.

 

 

 

V sim αν googlαρεις η δείς στο αντιστοιχο site της εταιρείας θα το βρείς ευκολα.Εδώ

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

V sim με μηνιαία συνδρομή πέντε ευρώ;;;....

 

Η giffgaf είναι καλύτερη, στην στέλνουν τζαμπα στην Ελλάδα, Σου δίνουν πέντε λίρες μπόνους σε κάθε μία που ενεργοποιείται και σε αυτην που την συστήνει. Δεν λήγει πότε (μόνο μια χρεωσιμη κλήση κάθε 180 μέρες) συνδέεται σε δύο δίκτυα κοσμοτε και wind....

 

,Και βέβαια έχει φτηνό μήνυμα, βέβαια αν τελικά αλλάξουν οι χρεώσεις λόγω Αγγλίας είναι μια αστοχια....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

V sim με μηνιαία συνδρομή πέντε ευρώ;;;....

 

Η giffgaf είναι καλύτερη, στην στέλνουν τζαμπα στην Ελλάδα, Σου δίνουν πέντε λίρες μπόνους σε κάθε μία που ενεργοποιείται και σε αυτην που την συστήνει. Δεν λήγει πότε (μόνο μια χρεωσιμη κλήση κάθε 180 μέρες) συνδέεται σε δύο δίκτυα κοσμοτε και wind....

 

,Και βέβαια έχει φτηνό μήνυμα, βέβαια αν τελικά αλλάξουν οι χρεώσεις λόγω Αγγλίας είναι μια αστοχια....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Ποτε έχεις χρησιμοποιήσει τελευταία φορά την giffgaff? Γιατί πλέον αυτό που λες δεν ισχύει. Σου κόβουν το ροαμινγκ στον μήνα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως για συναγερμο, βολευτηκα με την inter telecom, εναμιση χρονο εχω ξενοιασει και δεν κολλαει πια και το gsm module, οπως συνεβαινε παλια με καρτες wind και cosmote.

Μακαρι να μην αλλαξει κατι μελλοντικα...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε έχεις χρησιμοποιήσει τελευταία φορά την giffgaff? Γιατί πλέον αυτό που λες δεν ισχύει. Σου κόβουν το ροαμινγκ στον μήνα και τέλος.
Δεν βλέπω να γίνεται κάτι τέτοιο, σου κόβουν την δυνατότητα ,goodybag όχι το roaming. Μάλιστα την έχω σαν δεύτερη σε αυτό το κινητό που γράφω για πάνω από 3 μήνες για roaming μόνο σε Viber και δουλεύει άψογα..... Τραβάει ελάχιστα χρήματα (χρέωση 5p το ΜΒ)

 

 

Να συμπληρώσω ότι έχω και άλλες κάρτες από ΕΕ εδώ και χρόνια, αυτό με το κόψιμο του roaming δεν ισχύει

 

Συμπλήρωμα 2...την συγκεκριμένη κάρτα την εχω από αρχές Σεπτεμβρίου

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την planet sim εδώ και ένα χρόνο και είμαι ευχαριστημένος με ρυθμίσεις online, χρεώσεις κ.λπ.

Μου τη σύστησε ο εγκαταστάτης του συναγερμού, αυτές βάζει σε όλους.

Φυσικά χωρίς συνδρομές, υποχρεωτικές κλήσεις και άλλες τέτοιες ομορφιές.

Link to comment
Share on other sites

Planet sim και inter Telecom είναι μια χαρά κάρτες αλλά δεν είναι τζάμπα όπως η giff gaff ,οπότε αν μιλάμε για περισσότερες από μία είναι ένα θέμα...

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για gps tracker που έχω στη μηχανή τι προτείνετε; Το tracker (TKStar 905) εκτος απο το ιντερνετ αν η sim διαθετει sms φωνη μπορεις να στελνεις sms εντολες και να σου στελνει sms alarm στο κινητο.Αν έχει κάποιος εμπειρία με παρόμοιο gps tracker η γνώμη του καλοδεχούμενη.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...