Jump to content

Κάρτα sim για συναγερμό


soufras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνεις μια " παραβίαση" του χώρου θα γίνει χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η intertelecom είδα έχει εφαρμογή.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω αυτο "remotely"?

Προγραμματίζεις μία εκτροπή σε δικό σου αριθμό. Κάθε φορά που θα καλεις τον αριθμό θα χρεώνεται με μία εκτροπή.

Link to comment
Share on other sites

Προγραμματίζεις μία εκτροπή σε δικό σου αριθμό. Κάθε φορά που θα καλεις τον αριθμό θα χρεώνεται με μία εκτροπή.

 

:blink: Τοσο απλο ε?

Και εγω αναρωτιομουν πως θα ενεργοποιησω τον συναγερμο εκ του μακροθεν για να καλεσει!!!...

 

Και αν καταλαβα καλα η ιντερτελεκομ ειναι (για τωρα) η καλυτερη λυση για τη χρηση που θελω, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

:blink: Τοσο απλο ε?

Και εγω αναρωτιομουν πως θα ενεργοποιησω τον συναγερμο εκ του μακροθεν για να καλεσει!!!...

 

Και αν καταλαβα καλα η ιντερτελεκομ ειναι (για τωρα) η καλυτερη λυση για τη χρηση που θελω, σωστα?

 

Έτσι έχει φανεί. Για καλύτερη πρόταση μέχρι στιγμής, δεν έχει αναφέρει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να μου πει εαν συμφερει να παρω εναν αριθμο κινητου της ιντερτελεκομ αντι για εναν οποιονδηποτε αριθμο στο δικτυο των 3ων μεγαλων παροχων; Δεδομενου οτι τον αριθμο τον χρειαζομαι για ατομο το οποιο θα καλω εγω (και οχι αυτο εμενα), η χρεωση 0,03ε ανα λεπτο στις εισερχομενες κλησεις (αμελητεο ποσο για τη χρηση που κανω) και το οτι δε θα χρειαζεται να ανανεωνω ανα 3μηνο ή 4μηνο υπο την απειλη της φραγης, το καλοβλεπω σαν λυση.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να μου πει εαν συμφερει να παρω εναν αριθμο κινητου της ιντερτελεκομ αντι για εναν οποιονδηποτε αριθμο στο δικτυο των 3ων μεγαλων παροχων; Δεδομενου οτι τον αριθμο τον χρειαζομαι για ατομο το οποιο θα καλω εγω (και οχι αυτο εμενα), η χρεωση 0,03ε ανα λεπτο στις εισερχομενες κλησεις (αμελητεο ποσο για τη χρηση που κανω) και το οτι δε θα χρειαζεται να ανανεωνω ανα 3μηνο ή 4μηνο υπο την απειλη της φραγης, το καλοβλεπω σαν λυση.

 

Αυτή την απάντηση θα πρέπει να τη δώσεις μόνος σου. Εγώ πιστεύω ότι συμφέρει γιατί καταρχήν με "σωστή" χρήση με τα 5 αρχικά ευρώ της κάρτας, θα μπορέσεις να περάσεις πάνω από χρόνο και επιπλέον δεν θα χρειάζεται ανανέωση ανά 3 μήνες για να μη χαθούν τα χρήματα της κάρτας, όπως και ανά 4 μήνες για να μην σου μπει ολική φραγή. Τέλος η κάρτα της intertelecoms ξεκινά από ανανέωση με 1€ και όχι από 5€ ή 10€ που ξεκινούν οι περισσότερες.

Αλλά!!! Σου ξαναλέω... Μην παρασυρθείς. Κάτσε μόνος σου και σκέψου τι σε συμφέρει και πάρε μόνος σου αυτή την απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκούν τα δεδομένα για να πάρεις την απάντηση.

Θα έπρεπε να μας πεις πόσα λεπτά εισερχόμενες κλήσεις θα υπάρχουν στην διάρκεια ενός μήνα.

Εσύ ξέρεις τα δικά σου δεδομένα εσύ αποφασίζεις αν σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και πρεπει να γινουν οι αντιστοιχοι υπολογισμοι. 0,03€ ανα λεπτο οταν κανεις ενα συντομο τηλεφωνημα 1 φορα τη μερα ειναι 90 λεπτα το μηνα, και αρα κατι λιγοτερο απο 11€ το χρονο. Και σε μια περιπτωση αναγκης οι εξερχομενες ειναι 0,10€ ανα λεπτο (η Q που εχω χρεωνει περιπου 0,02€ ανα δευτερολεπτο, δηλαδη 0,30€ ανα λεπτο). Το μονο που φοβαμαι ειναι η εξυπηρετηση για την οποια δεν εχω διαβασει και πολυ καλα σχολια στο θρεντ, καθως και τα οποια πιθανα προβληματα μπορει να εχω στο σημα διοτι ειμαι κατοικος επαρχιας...
Link to comment
Share on other sites

0.02 ανά δευτερόλεπτο = 1.20 το λεπτό .

Αλλά δεν ειναι ούτε αυτή η σωστή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Στην επαρχία που είσαι, έχεις πρόβλημα σήματος με κάποια από τις τρεις γνωστές εταιρίες;

 

H intertelecom SIM συνδεεται και με τις τρεις εταιριες κινητης?

Link to comment
Share on other sites

Ή και καμία!

Νομίζω πως γενικά η cosmote έχει τη μεγαλύτερη κάλυψη. Άρα άμα έχει σήμα η cosmote, θα έχει και της intertelecoms μέσω της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα δεν πιάνει παντού, απλά θυμάμαι πως από έλεγχο που είχε γίνει η cosmote είχε βγει αυτή με την μεγαλύτερη κάλυψη.

Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που η wind ήθελε να κάνει σύμπραξη με την vodafone πριν κανά 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει τις τελευταίες σελίδες και δεν είδα απάντηση ,κοιταζω sims για gps αυτοκινήτου καθώς και συναγερμού σπιτιού .διαβάζω ότι πρέπει να κάνω ανανέωση κάθε τρίμηνο,εγώ τώρα έχω vodafone cu ,μπορώ να τα κάνω και αυτά cu και μια φορά ανά τρεις μήνες να κάνω μεταφορά από τη κάρτα μου σε αυτές δύο τρια ευρώ;

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα δεν πιάνει παντού, απλά θυμάμαι πως από έλεγχο που είχε γίνει η cosmote είχε βγει αυτή με την μεγαλύτερη κάλυψη.

Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που η wind ήθελε να κάνει σύμπραξη με την vodafone πριν κανά 2 χρόνια.

 

Κάποτε θα γίνει όπως στην Αμερική όπου οι εταιρίες συμπράξανε έτσι ώστε να "δανείζονται" πύργους η μια απο την άλλη για να έχει ο καταναλωτής το καλύτερο σήμα.

Αλλωστε το ίδιο συμβαίνει εδώ και με τις εταιρίες διοδίων. [EDIT] Δεν συμπραττουν ωστε ο καταναλωτης να εχει 1 e-pass σε ολη την επικρατεια.

Edited by drgt
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει τις τελευταίες σελίδες και δεν είδα απάντηση ,κοιταζω sims για gps αυτοκινήτου καθώς και συναγερμού σπιτιού .διαβάζω ότι πρέπει να κάνω ανανέωση κάθε τρίμηνο,εγώ τώρα έχω vodafone cu ,μπορώ να τα κάνω και αυτά cu και μια φορά ανά τρεις μήνες να κάνω μεταφορά από τη κάρτα μου σε αυτές δύο τρια ευρώ;

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελάχιστη μεταφορά 5 ευρώ. Η μεταφορά δεν ανανεώνει την ημερομηνία λήξης .

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σου γράφει ο Vasileios. Και επιπλέον θα σου χάνονται τα χρήματα που θα βάζεις στις sims, γιατί δεν θα καταναλώνουν τα αντίστοιχα.

Δεν έχει κανένα νόημα αυτό που είχες στο νου σου να κάνεις. Ξαναείπαμε ότι η καλύτερη δυνατή λύση από Ελλάδα τουλάχιστον για την ώρα σε αυτές τις περιπτώσεις, είναι η intertelecom.

Αλλιώς κοίτα καμιά giffgaff ή ψάξε να δεις τπτ άλλο από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Intertelecom:

Ο βρετανικος αριθμος, εκτος του οτι κλησεις απο Βρετανια προς ITC sim ισως θεωρουνται τοπικες, εχει καποια αλλη χρηση για μας?

Οταν με καλει η ITC sim θα βλεπω τον βρετανικο η ελληνικο αριθμο? (ασχετως αν ειμαι Ελλαδα η εξωτερικο)?

Link to comment
Share on other sites

Προγραμματίζεις μία εκτροπή σε δικό σου αριθμό. Κάθε φορά που θα καλεις τον αριθμό θα χρεώνεται με μία εκτροπή.

 

Δυστυχως στις ρυθμισεις λογαριασμου μεσω ιστοσελιδας (intertelecom) δεν υπαρχει δυνατοτητα προγραμματισμου προωθησης.

Οποτε το ερωτημα παραμενει: Πως κανω μια χρεωσιμη κληση χωρις να μεταβω στο σημειο τοποθετησης του συναγερμου?

Link to comment
Share on other sites

Intertelecom:

Ο βρετανικος αριθμος, εκτος του οτι κλησεις απο Βρετανια προς ITC sim ισως θεωρουνται τοπικες, εχει καποια αλλη χρηση για μας?

Οταν με καλει η ITC sim θα βλεπω τον βρετανικο η ελληνικο αριθμο? (ασχετως αν ειμαι Ελλαδα η εξωτερικο)?

 

Ο βρετανικός αριθμός όσον αφορά τη χρήση του σε συναγερμό, δεν έχει κάποια χρησιμότητα. Χρησιμότητα έχει μόνο στα πάρε δώσε σου με Βρετανία. Ή αν θες να κάνεις τον Νιγηριανό για να βγάλεις φράγκα :lol:

Τον Ελληνικό θα βλέπεις 217κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...