Jump to content

Κάρτα sim για συναγερμό


soufras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε voip παροχο οχι,δεν γινεται. Οι πιο φτηνες φορητοτητες ειναι cyta (δωρεαν) και qcard εφ'οσον την κάνεις από την ιστοσελίδα (πληρωνεις 10 ευρω για την πρωτη καρτα ανανεωσης).Θα υπαρχει το αναλογο κόστος διατηρησης του υπολοιπου/του αριθμού,ανα 3μηνο. Μηδενικό συμβόλαιο δεν υπαρχει αλλού.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως αν σε ενδιαφέρει, και στην inter οι αριθμοί ειναι αρκετά εύκολοι. Και οι δύο είναι του στιλ 217000χχχχ. Όπου χ, 4 αριθμοί. Εμένα παρόλο που μου έστειλαν τις 2 sim, με 4 περίπου μέρες διαφορά, είναι διαδοχικοί.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν σε ενδιαφέρει, και στην inter οι αριθμοί ειναι αρκετά εύκολοι. Και οι δύο είναι του στιλ 217000χχχχ. Όπου χ, 4 αριθμοί. Εμένα παρόλο που μου έστειλαν τις 2 sim, με 4 περίπου μέρες διαφορά, είναι διαδοχικοί.

 

Μας ξαναλές πόσα € έδωσες online για τις #2# sim ;

Link to comment
Share on other sites

το γραφει στη σελιδα τους 15 ευρω κανει η καθε σιμ,με 10 ευρω μεσα.
Link to comment
Share on other sites

το γραφει στη σελιδα τους 15 ευρω κανει η καθε σιμ,με 10 ευρω μεσα.

 

Ευχαριστώ: 30€ οι #2# sim, λοιπόν με 10€ "μέσα" η κάθεμιά. Και με τους όρους "ανανέωσης" που αναφέραμε...ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Με 5€ μέσα!

10€ είναι το κόστος της κάρτας.

 

Άρα πλήρωσες 10€ επί 2 (20€) για τις #2# sim intertelecom . Με 5€ η καθεμιά μέσα,

ΠΑΡΑ τα όσα λέει το site τους;

 

Έκανες ειδική συνεννόηση για αυτό; Ή online κ τπτ άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Άρα πλήρωσες 10€ επί 2 (20€) για τις #2# sim intertelecom . Με 5€ η καθεμιά μέσα,

ΠΑΡΑ τα όσα λέει το site τους;

 

Έκανες ειδική συνεννόηση για αυτό; Ή online κ τπτ άλλο;

 

Όχι jimmiss. Απλά έκανα επεξήγηση. 15€ κοστίζει.

Δίνεις 15€ και αφού η κάρτα έχει μέσα 5€, άρα σου χρεώνουν την κάρτα 10€.

 

Αν όμως σε ενδιαφέρει, επειδή είχα ρωτήσει για να πάρω μια ποσότητα γύρω στις 10 sim, μου είπαν να στείλω mail για να μου πουν για καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά έχει αναφερθεί ότι η κάρτα συνδέεται και στα τρία ελληνικά δίκτυα, ισχύει αυτό;; θυμάμαι καλά;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Update σχετικά με την giffgaff. Μετά από 1.5 μήνα που λειτουργούσε κανονικά πλέον έκοψαν το roaming και δεν δουλεύει. Προφανώς είδαν οτι δεν γίνεται χρήση ή οτι δεν βρίσκεται σε αγγλικό έδαφος το νούμερο και για να το ενεργοποιήσων ξανά πρεπει να στείλω αποδεικτικά μόνιμης διεύθυνσης στην Αγγλία. Αρα δεν μας κάνει για την περίπτωσή μας :(
Link to comment
Share on other sites

Update σχετικά με την giffgaff. Μετά από 1.5 μήνα που λειτουργούσε κανονικά πλέον έκοψαν το roaming και δεν δουλεύει. Προφανώς είδαν οτι δεν γίνεται χρήση ή οτι δεν βρίσκεται σε αγγλικό έδαφος το νούμερο και για να το ενεργοποιήσων ξανά πρεπει να στείλω αποδεικτικά μόνιμης διεύθυνσης στην Αγγλία. Αρα δεν μας κάνει για την περίπτωσή μας :(

 

Αρα μονο Cyta και Q μενουν να χρησιμοποιησει καποιος για συναγερμο κλπ με 5€ ανα 90 μερες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Update σχετικά με την giffgaff. Μετά από 1.5 μήνα που λειτουργούσε κανονικά πλέον έκοψαν το roaming και δεν δουλεύει. Προφανώς είδαν οτι δεν γίνεται χρήση ή οτι δεν βρίσκεται σε αγγλικό έδαφος το νούμερο και για να το ενεργοποιήσων ξανά πρεπει να στείλω αποδεικτικά μόνιμης διεύθυνσης στην Αγγλία. Αρα δεν μας κάνει για την περίπτωσή μας :(

το έχω ξαναγραψει, εχω νούμερα απο Αγγλία Ιρλανδία Ολλανδία Κύπρο κλπ.... λειτουργούν κανονικά και δεν με έχει ενοχλήσει κάνεις

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρα μονο Cyta και Q μενουν να χρησιμοποιησει καποιος για συναγερμο κλπ με 5€ ανα 90 μερες.

 

Από όλο το θέμα αυτό κατάλαβες? Υπάρχουν λύσεις πχ intertelecom

https://www.intertelecom.gr/

Link to comment
Share on other sites

Από όλο το θέμα αυτό κατάλαβες? Υπάρχουν λύσεις πχ intertelecom

https://www.intertelecom.gr/

Σωστός ο Χάρης. Επιβεβαιώνω ότι δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

το έχω ξαναγραψει, εχω νούμερα απο Αγγλία Ιρλανδία Ολλανδία Κύπρο κλπ.... λειτουργούν κανονικά και δεν με έχει ενοχλήσει κάνεις

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Έχει βάλει όρο η gifgaff ότι η κάρτα πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί στην Αγγλία. Γράφει επίσης ότι αν διαπιστώσει ότι λειτουργεί πιό πολύ στο εξωτερικό από ότι στην Αγγλία , θα ζητήσει αποδεικτικό διεύθηνσης στην Αγγλία.

Άρα μείνετε μακριά από την συγκεκριμένη κάρτα. Δοκιμάστε Vodafone U.K. λήγει σε 90 ημέρεςς από την τελευταία κλήση.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει όρο η gifgaff ότι η κάρτα πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί στην Αγγλία. Γράφει επίσης ότι αν διαπιστώσει ότι λειτουργεί πιό πολύ στο εξωτερικό από ότι στην Αγγλία , θα ζητήσει αποδεικτικό διεύθηνσης στην Αγγλία.

Άρα μείνετε μακριά από την συγκεκριμένη κάρτα. Δοκιμάστε Vodafone U.K. λήγει σε 90 ημέρεςς από την τελευταία κλήση.

είναι μάλλον ιδιοτροπίες της giffgaf, εγω εχω δύο εγγλεζικες lycamobile..

 

μέχρι στιγμής όλα καλα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

είναι μάλλον ιδιοτροπίες της giffgaf, εγω εχω δύο εγγλεζικες lycamobile..

 

μέχρι στιγμής όλα καλα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Την lycamobile μπορείς να την προμηθευτείς online ή πρέπει να ταξιδέψεις uk για να την αποκτήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Την lycamobile μπορείς να την προμηθευτείς online ή πρέπει να ταξιδέψεις uk για να την αποκτήσεις;

εγω αυτές που έχω τις είχα πάρει από το Amazon οσο ήμουν στην Ελλάδα, διότι η BT (virtual Vodafone και αυτη) που είχα κατέβασε ρολα.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ για intertelecom. Έχω 2 αριθμούς και οι 2 δουλεύουν κομπλέ.

 

 

Καλημέρα !

Επειδή και εγώ σήμερα διαπίστωσα τις χρεώσεις με το μηδενικό πάγιο σε 2 κάρτες (είχα βάλει μέσα 15 ευρώ) και σήμερα είδα ότι τελειώσαν,διάβασα όλο το νήμα και δεν κατάλαβα το εξής.

 

Οι συναγερμοί μου εκεί που είναι δουλέυουν μόνο με το σήμα της cosmote και δεν έχει σήμα με καμμία άλλη εταιρεία. Με την κάρτα της intertelecom θα έχω σήμα όπως με την cosmote?

 

Αν ναι παραγγέλνω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα για αυτό που λες. Είχα και εγώ το ίδιο θέμα. Έπιανε μόνο η cosmote στο μέρος που έχω βάλει την μία sim.

Έβαλα της intertelecom και έχω σήμα κανονικά. Σε εμένα λοιπόν δούλεψε. Για εσένα όμως δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα για αυτό που λες. Είχα και εγώ το ίδιο θέμα. Έπιανε μόνο η cosmote στο μέρος που έχω βάλει την μία sim.

Έβαλα της intertelecom και έχω σήμα κανονικά. Σε εμένα λοιπόν δούλεψε. Για εσένα όμως δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

αν κάνει roaming στην cosmote σε σένα, λογικά κάνει σε όλη την Ελλάδα......

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν κάνει roaming στην cosmote σε σένα, λογικά κάνει σε όλη την Ελλάδα......

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Το λογικό το ξέρουμε πως είναι αυτό, το έχω αναφέρει σε παλαιότερο post μου ήδη, αλλά εσύ μπορείς να του το εγγυηθείς κιόλας, ώστε να ξοδέψει 15€;

Γι'αυτό και του είπα τι συμβαίνει με εμένα, ώστε να καταλάβει και να πάρει ο ίδιος την ευθύνη.

Edited by soufras
Link to comment
Share on other sites

λεω την γνώμη μου και δεν δίνω *εγγύηση* σε κανέναν καθότι δεν πουλάω τίποτα.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...