Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ο κοτσωβολος μου είπε πως ήρθαν μέχρι στιγμής μόνο 256ρια.τα 64ρια όχι.

64ρι εχω παραγγείλει εγώ απο την πρώτη μέρα

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το επεξεργάστηκα αφού το είχα στα χέρια μου για λίγο. Αρχικά να ξεκινήσω με το προφανές ότι είναι πανέμορφο και πολύ σμουθ το λογισμικό του. Οι νέες κινήσεις (χωρίς κουμπί) δεν προβληματίζουν καθόλου. Μου φάνηκε αρκετά μικρό στο χέρι αν και η οθόνη είναι μεγαλύτερη από το 6P δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο "χορταστική" όπως του Nexus 6p (ίσως λόγω μικρότερου πλάτους) και σίγουρα όχι τόσο φανταχτερή όπως του S8 που επίσης έχω. Ο ήχος από τα στερεοφωνικά ηχεία σίγουρα είναι ικανοποιητικός αλλά δεν φτάνει την ένταση του 6P που έχει επίσης στέρεο ηχεία. Μην με παρεξηγήσετε δεν κάνω συγκριτικό μεταξύ των τριών συσκευών απλά τις έχω ως μέτρο σύγκρισης γιατί αυτές τυχαίνει να έχω. Είμαι σίγουρος ότι θα ικανοποιήσει τον κάθε αγοραστή πάντως απλά και μόνο λόγω της γνωστής ποιότητας της Apple και της υποστήριξης που θα έχει για πολλά χρόνια. Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ νωρίς το πρωί από Apple Store Brighton: iPhone X Space Gray 256GB

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες! Εξαιρετική συσκευή με premium αίσθηση. Λατρεύω την οθόνη! :D

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του τι λεει? καλυτερη απο note 8 και pixel 2?

 

Πλέον τα τελευταία χρόνια δύσκολα ένας μέσος χρήστης να βγάλει συμπεράσματα ποια κάμερα είναι καλύτερη

Επίσης παίζει ρόλο ο Τύπος οθόνης που έχει η συσκευή

Οι amoled πχ σε ξεγελανε και αυτό που βγάζει η κάμερα είναι διαφορετικό στο κινητό και διαφορετικό στον υπολογιστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δίπλα σε note 8 με θήκη.

 

Μου άρεσε το κινητό. Πολύ μικρό στο χέρι και αυτά τα gestures είναι τρομερά, κάτι που το θεωρούσα αναμενόμενο. Δεν βρήκα πως πας στα recent apps από την αρχική οθόνη καθώς η παύλα από κάτω εξαφανίζεται.

Κατά τα άλλα πιο όμορφο απ ότι στις φώτο και τα μπεζελς δεν φαίνονται τόσο έντονα όταν το κρατάς όπως φαίνονται στις φωτό.

417c3d73d336b9779e0c69fe0e323b90.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο σε όλα τα παιδιά που παρέλαβαν. Τελικά για το ξεκλείδωμα χρειάζονται 3 κινήσεις: Swipe to wake--->Face-ID

--->Swipe to unlock? Και αν απενεργοποιήσεις το Face-ID πάλι το ίδιο: Swipe to wake--->PIN--->Swipe to unlock?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο σε όλα τα παιδιά που παρέλαβαν. Τελικά για το ξεκλείδωμα χρειάζονται 3 κινήσεις: Swipe to wake--->Face-ID

--->Swipe to unlock? Και αν απενεργοποιήσεις το Face-ID πάλι το ίδιο: Swipe to wake--->PIN--->Swipe to unlock?

 

Ετσι ακριβώς.. Ειναι το μόνο σπαστικο..

Το τηλέφωνο πάει σφαίρα.. ΤΡΟΜΕΡΟ

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ρε παιδια μην μας το κανετε αυτο λυθηθειτεεεεεεεε μας και εμας που περιμεναμε να δουμε τις τιμες της Cytas και δεν το παραγγιλαμε γι αυτο τον λογο και τωρα που τις μαθαμε: :( :( :( :( :( :(

 

image.png

image.png

image.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως εγω δεν 8α το παρω διοτι για εμενα η συσκευη ειναι εργαλειο δουλειας και δεν μπορω να κανω 3 κινησεις απλα για να ξεκλειδωσει ,ειδικα οταν με πιεζει ο χρονος .
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι κινήσεις δεν είναι 3...

 

Αν στρέψεις τη συσκευή προς το πρόσωπό σου, ενεργοποιείται η οθόνη αυτόματα και σε σκαναρει το face ID. Στη συνέχεια χρειάζεται ένα swipe από κάτω προς τα πάνω για να ξεκλειδώσει. Το ίδιο και αν κάνεις tap στην οθόνη, ενεργοποιείται, μετά faced και μετά swipe. Η πρώτη κίνηση ουσιαστικά είναι πολύ εύκολη και μερικές φορές αυτόματη. Ωστόσο η 3η κίνηση με χαλάει αρκετά προς το παρόν. Ειδικά από τη στιγμή που πρέπει το δάχτυλο σου να ξεκινήσει από τέρμα κάτω το swipe. Αν έπιανε το swipe οπουδήποτε στην οθόνη τότε αλλά θα ήταν εύκολη και γρήγορη όλη η διαδικασία. Αυτό λυνεται και μέσω software βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω θα αλλαξέι λογικα με επιλογή σε καποιο update.. Εγω στο 7αρι είχα συνηθήσει να το ανοίγω πριν φτάσει στην ευθεια του προσώπου αλλα τώρα η εξτρα κίνηση αυτη ειναι περίεργη.. Επίσης ειμαι στο 40% μπαταρίας με λιώσιμο απο το πρωι
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως εχω κανει προπαραγγελια το space gray και είδα το silver στο Γερμανό και έπαθα πλάκα.. Τι να αποφασίσω τωρα?? Έχετε κανένα point για χρώμα??
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως εχω κανει προπαραγγελια το space gray και είδα το silver στο Γερμανό και έπαθα πλάκα.. Τι να αποφασίσω τωρα?? Έχετε κανένα point για χρώμα??
Εγώ πάντως το silver να μου το χάριζαν θα το άλλαζα με space gray. Το space gray είναι ουσιαστικά μαύρο και το silver είναι άσπρο και δεν του πάει καθόλου κατά την ταπεινή μου άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το silver να μου το χάριζαν θα το άλλαζα με space gray. Το space gray είναι ουσιαστικά μαύρο και το silver είναι άσπρο και δεν του πάει καθόλου κατά την ταπεινή μου άποψη.

και εγω έτσι έλεγα μέχρι που το είδα απο κοντά.. δεν ειναι ασπρο απο κοντά όπως φαινεται στις φωτο ειναι πραγματικά ασημι.. και πολυ ξεχωριστο.. μπερδεμα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφερει να το παρει καποιος με συμβολαιο απο την Αγγλια ; :

 

23224457_1476039762517775_1747989792_o.png

 

23224598_1476038745851210_391502883_o.png

 

Θα ναι unlocked ομως ; Ξεκλειδωμενο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφερει να το παρει καποιος με συμβολαιο απο την Αγγλια ; :

 

23224457_1476039762517775_1747989792_o.png

 

23224598_1476038745851210_391502883_o.png

 

Θα ναι unlocked ομως ; Ξεκλειδωμενο.

 

Οχι,στο UK ειναι κλειδωμενα στον παροχο και μετα πληρωνεις για ξεκλειδωμα.Αν εχεις καποιο συγγενη/φιλο που θελει να ανανεωσει το συμβολαιο και να το ξεκλειδωσει μετα ωστε να το παρεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφερει να το παρει καποιος με συμβολαιο απο την Αγγλια ; :

 

23224457_1476039762517775_1747989792_o.png

 

23224598_1476038745851210_391502883_o.png

 

Θα ναι unlocked ομως ; Ξεκλειδωμενο.

1800 λίρες θα σου βγει σε 2 χρόνια. Πάνω από 2000 euro. Συμφέρει, τι λες?
me > you
Link to comment
Share on other sites

1800 λίρες θα σου βγει σε 2 χρόνια. Πάνω από 2000 euro. Συμφέρει, τι λες?

Οχι μαλλον να περιμενω να ρθη Κυπρο και ποτε δεν ειναι αργα. Μα και Κυπρο να ρθη παλι ετσι θα το παρω αλλα θα πληρωσω μπροστα 480ευρω και 73ευρω καθε μηνα οπως πηρα και τα αλλα μου βλεπε S8 - LG G6 - XZ PREMIUM.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι μαλλον να περιμενω να ρθη Κυπρο και ποτε δεν ειναι αργα. Μα και Κυπρο να ρθη παλι ετσι θα το παρω αλλα θα πληρωσω μπροστα 480ευρω και 73ευρω καθε μηνα οπως πηρα και τα αλλα μου βλεπε S8 - LG G6 - XZ PREMIUM.

 

 

Tώρα οκ,μπορώ και να μην πω κάτι αλλά δεν γίνεται.

Έχεις πάρει ότι τηλέφωνο κυκλοφορεί. Σου προσφέρει κάτι? Γιατί να δώσει 2.000 ευρώ που μπορείς να πάρεις ένα αμάξι για iphone X ενώ έχεις όλα τα προηγούμενα που έχουν βγει μες τη χρονιά? :X

Link to comment
Share on other sites

Tώρα οκ,μπορώ και να μην πω κάτι αλλά δεν γίνεται.

Έχεις πάρει ότι τηλέφωνο κυκλοφορεί. Σου προσφέρει κάτι? Γιατί να δώσει 2.000 ευρώ που μπορείς να πάρεις ένα αμάξι για iphone X ενώ έχεις όλα τα προηγούμενα που έχουν βγει μες τη χρονιά? :X

 

Άν έχεις τη αρρώστεια της τεχνολογίας και θέλεις να δοκιμάζεις ό,τι νέο κυκλοφορεί, αυτό κάνεις (και εγώ άρρωστος είμαι)!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Tώρα οκ,μπορώ και να μην πω κάτι αλλά δεν γίνεται.

Έχεις πάρει ότι τηλέφωνο κυκλοφορεί. Σου προσφέρει κάτι? Γιατί να δώσει 2.000 ευρώ που μπορείς να πάρεις ένα αμάξι για iphone X ενώ έχεις όλα τα προηγούμενα που έχουν βγει μες τη χρονιά? :X

Ισως γιατι θελει να παρει αυτο το τηλ και οχι αμαξι ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια βίντεο είδα ότι υπάρχει θεματάκι με το face id και κάποια γυαλιά ηλίου που δεν είναι polarized (συνήθως φθηνά)

 

Φαντάζομαι πάντως ότι η τεχνολογία θα λειτουργεί όλο και καλύτερα με μελλοντικές αναβαθμίσεις του λογισμικού

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχτές το πρωί! Πραγματική απόλαυση το νέο iPhone X Space Gray!!!!

Φοβερή αίσθηση πολυτέλειας, που δένει άψογα γυαλί, ανοξείδωτο ατσάλι με την αιχμή της τεχνολογίας!

Ευκολότερη η λειτουργία της συσκευής χωρίς home button και άλλη μία λειτουργία που ήρθε είναι, με ένα άγγιγμα η οθόνη φωτίζεται!

Πιο εύκολη από ποτέ η χρήση της συσκευής, όλα με ένα απλό άγγιγμα.

Το Face ID είναι η τεχνολογία που λύνει τα χέρια και το μέλλον βρίσκεται εδώ μαζί με το νέο iPhone X.

Πλούσια μεγάλη και ζωντανή οθόνη, σε ένα κανονικό μέγεθος συσκευής!

Ποιοτικός ήχος stereo!

 

Καλές παραλαβές σε όλα τα παιδιά και καλορίζικο σε όσους παραλαμβάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...