Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

Δεν το περίμενα να είναι καλύτερο απο το plus να πω την αλήθεια

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από τα battery test σε sites αλλά και από το φίλο μου στα public που το έχει, η μπαταρία του Χ δεν είναι καλύτερη από τα Plus μοντέλα. Εινια λίγο καλύτερη από τα απλά iPhone.

 

Αυτό που έχω απορία είναι πόση μπαταρία τρώει το face recognition και αν εξοικονομεί μπαταρία το να μην το χρησιμοποιείς

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που το έχουν σχεδόν μια εβδομάδα μπορούν να μας πουν κάποιες πρώτες εντυπώσεις για την μπαταρία;και αν γίνεται σε σχέση με το 7plus;καλησπέρα. :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπαταρία κρατάει άνετα 36 ώρες.

Η χρήση μου είναι Spotify / TuneIn με bluetooth ακουστικά για μισή ώρα το πρωί με λίγο browsing.

Μηνύματα και λίγα λεπτά κλήσεων κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Spotify με bluetooth ακουστικά για 2 ώρες νωρίς το βράδυ και 30-40 λεπτά browsing/video πριν τον ύπνο.

Φωτεινότητα στο αυτόματο, αλλά σε εσωτερικούς χώρους και ειδικότερα όταν είναι σκοτεινά, την ρυθμίζω χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λενε τα battery test, εγω το βλεπω με την καθημερινη μου χρηση. Οταν ειχα παρει (και αναφερω οταν το ειχα παρει για να τονισω οτι ηταν με καινουργια μπαταρια)το 7+ απο τις 7 το πρωι που το εβγαζα απο τον φορτιστη εως τις 7 το απογευμα που γυριζα σπιτι απο την δουλεια ειχα υπολοιπο μπαταριας 60-65%. αντιστοιχα τωρα με το 10 γυριζω με 70-75%.
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που το έχουν σχεδόν μια εβδομάδα μπορούν να μας πουν κάποιες πρώτες εντυπώσεις για την μπαταρία;και αν γίνεται σε σχέση με το 7plus;καλησπέρα. :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eίναι λίγο καλύτερη από το 7Plus που είχα πριν, γύρω στο +10/15%

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από το κούριερ!!!μέχρι το μεσημέρι θα το έχω και εγώ!!!καλημέρα παιδιά :)

 

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από το κούριερ!!!μέχρι το μεσημέρι θα το έχω και εγώ!!!καλημέρα παιδιά :)

 

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοριζικο και σε σενα Αγγελε ο μονος που δεν ξερω ποσο θα το περιμενει ακομα επειδη αρχησα να βαριεμαι με αυτη την ιστορια ειμαι εγω. Οι μισοι να το περνετε και εμεις στην αναμονη για τους κολο προμηθευτες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από το κούριερ!!!μέχρι το μεσημέρι θα το έχω και εγώ!!!καλημέρα παιδιά :)

 

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

με το καλό να παραλάβεις! Από πού το πήρες αν επιτρέπεται;;
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά ας γίνει ένα νέο νήμα με θέμα την διαθεσιμότητα του Χ και να γίνονται οι συζητήσεις εκεί

 

Έχουν παραλάβει αρκετοί και υπάρχουν κι άλλα θέματα για κουβέντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά ας γίνει ένα νέο νήμα με θέμα την διαθεσιμότητα του Χ και να γίνονται οι συζητήσεις εκεί

 

Έχουν παραλάβει αρκετοί και υπάρχουν κι άλλα θέματα για κουβέντα

ναι εντάξει , συγνώμη που σας χαλάω τα αλλά θέματα.... ας το φτιάξω λοιπόν:

 

Ελπίζω το θέμα που επισυνάπτω να είναι μεμονωμένο!

http://iphone.appleinsider.com/articles/17/11/10/some-iphone-x-owners-report-mystery-green-lines-appearing-on-displays

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και σε σενα Αγγελε ο μονος που δεν ξερω ποσο θα το περιμενει ακομα επειδη αρχησα να βαριεμαι με αυτη την ιστορια ειμαι εγω. Οι μισοι να το περνετε και εμεις στην αναμονη για τους κολο προμηθευτες.

 

Καλά μην νομίζεις ... εγώ έχω παραγγείλει 2 από διαφορετικά accounts και από τους πρώτους και ακόμα να παραλάβω . Κι ούτε καμία ενημέρωση έχω :P

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ναι εντάξει , συγνώμη που σας χαλάω τα αλλά θέματα.... ας το φτιάξω λοιπόν:

 

Ελπίζω το θέμα που επισυνάπτω να είναι μεμονωμένο!

http://iphone.appleinsider.com/articles/17/11/10/some-iphone-x-owners-report-mystery-green-lines-appearing-on-displays

Χαχαχαχ! Το έβαλε πάλι το χεράκι της η samsung!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι τυχερός που δεν έχω βγάλει πράσινες γραμμές. :p

 

Ερχόμενος από 7 Plus, προσπαθώ να χωνέψω το ratio της οθόνης στο X. Αυτό το μακρόστενο ευτυχώς δεν φαίνεται άσχημο όπως σε άλλες αντιστοιχες συσκευές, αλλά πολλές φορες αισθάνομαι ότι η οθόνη του 7 Plus είναι μεγαλύτερη. Δεν αναφέρομαι μόνο σε θέαση video αλλά περισσότερο σε διάβασμα email έχοντας πάνω από 20 email accounts, το 7 Plus τότε για διαχείριση τόσων emails ήταν μονόδρομος. Δεν μπορω να καταλάβω ακόμα αν εξυπηρετεί ή όχι αυτό το ratio στο X.

 

Έχει κανεις άλλος που έχει το 7 Plus και μεταπήδησε στο X; Μη κάνουμε ιδιαιτερη σύγκριση, αλλιώς θα γίνει versus το τοπικ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο μόνος λόγος που με φρέναρε στο να το αγοράσω, είναι ότι μου κάθεται στο χέρι πολύ μικρότερη συσκευή από το plus που έχω.. Το ίδιο και το ratio. Κρίμα δεν το περίμενα τόσο αλλα στο λίγο που το κράτησα λέω δεν.. Το notch επίσης με χαλάει κατα δεύτερο λόγο αρκετά στην οθόνη θέασης. Μένω λοιπόν ως έχω και περιμένω του χρόνου μπας και βγει κανα x σε διαστάσεις plus

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι τυχερός που δεν έχω βγάλει πράσινες γραμμές. :p

 

Ερχόμενος από 7 Plus, προσπαθώ να χωνέψω το ratio της οθόνης στο X. Αυτό το μακρόστενο ευτυχώς δεν φαίνεται άσχημο όπως σε άλλες αντιστοιχες συσκευές, αλλά πολλές φορες αισθάνομαι ότι η οθόνη του 7 Plus είναι μεγαλύτερη. Δεν αναφέρομαι μόνο σε θέαση video αλλά περισσότερο σε διάβασμα email έχοντας πάνω από 20 email accounts, το 7 Plus τότε για διαχείριση τόσων emails ήταν μονόδρομος. Δεν μπορω να καταλάβω ακόμα αν εξυπηρετεί ή όχι αυτό το ratio στο X.

 

Έχει κανεις άλλος που έχει το 7 Plus και μεταπήδησε στο X; Μη κάνουμε ιδιαιτερη σύγκριση, αλλιώς θα γίνει versus το τοπικ.

 

Το μέγεθος οθόνης σαν cm² είναι πάρα λίγο το ίδιο

Αν βάλεις ότι αλλάζει και η αναλογία οθόνης τότε ναι το 7 plus για αυτό σου δίνει αυτήν την εντύπωση

Δεν είναι στο μυαλό μόνο. Δεν έκανα καμία πιο λεπτομερή αναζήτηση γιατι άλλαξαν την αναλογία οθόνης και τι είναι καλύτερο αλλά νομίζω ότι τα 5,5" κινητά με την παλιά αναλογία οθόνης δίνουν περισσότερη πληροφορία από ότι τα νέα κινητά με την 18:9 αναλογία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι τυχερός που δεν έχω βγάλει πράσινες γραμμές. :p

 

Ερχόμενος από 7 Plus, προσπαθώ να χωνέψω το ratio της οθόνης στο X. Αυτό το μακρόστενο ευτυχώς δεν φαίνεται άσχημο όπως σε άλλες αντιστοιχες συσκευές, αλλά πολλές φορες αισθάνομαι ότι η οθόνη του 7 Plus είναι μεγαλύτερη. Δεν αναφέρομαι μόνο σε θέαση video αλλά περισσότερο σε διάβασμα email έχοντας πάνω από 20 email accounts, το 7 Plus τότε για διαχείριση τόσων emails ήταν μονόδρομος. Δεν μπορω να καταλάβω ακόμα αν εξυπηρετεί ή όχι αυτό το ratio στο X.

 

Έχει κανεις άλλος που έχει το 7 Plus και μεταπήδησε στο X; Μη κάνουμε ιδιαιτερη σύγκριση, αλλιώς θα γίνει versus το τοπικ.

Δεν το αισθάνεσαι φίλε μου, είναι πιο μικρή η οθόνη του Χ. Αν αφαιρέσεις το notch και τις καμπύλες που έχει η οθόνη είναι σαν να έχεις 4.96".
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που έχω να πω είναι ότι είναι μικρό.ελπιζω του χρόνου να το βγάλει με αρκετά ποιο μεγάλη οθόνη.κατα τα αλλά κορυφαία συσκευή.την είχα προπαραγγειλει από τον Κωτσόβολο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Χ ειναι, απλα, ενα μεγαλυτερο "απλο" και οχι ενα Plus σε μικροτερες εξωτερικες διαστασεις (τοσο σε οθονη οσο και σε μπαταρια).

Δεν ξερω τι αναμνησεις εχει ο καθενας αλλα διπλα-διπλα με το 8 Plus εχει μικροτερη διαρκεια μπαταριας και συνολικα απεικονιζει λιγοτερη πληροφορια στην οθονη. Ακριβως αυτο που λεγαμε καποιοι μετα το Keynote και ορισμενοι μας χλευαζανε...

Ειναι καλο; Οχι, ειναι φοβερη συσκευη συνολικα, αν και για τους χρηστες Plus συσκευων δεν ειναι ακριβως ο αντικαταστατης του κινητου που γνωριζαν σε μικροτερο μεγεθος.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Το Χ ειναι, απλα, ενα μεγαλυτερο "απλο" και οχι ενα Plus σε μικροτερες εξωτερικες διαστασεις (τοσο σε οθονη οσο και σε μπαταρια).

Δεν ξερω τι αναμνησεις εχει ο καθενας αλλα διπλα-διπλα με το 8 Plus εχει μικροτερη διαρκεια μπαταριας και συνολικα απεικονιζει λιγοτερη πληροφορια στην οθονη. Ακριβως αυτο που λεγαμε καποιοι μετα το Keynote και ορισμενοι μας χλευαζανε...

Ειναι καλο; Οχι, ειναι φοβερη συσκευη συνολικα, αν και για τους χρηστες Plus συσκευων δεν ειναι ακριβως ο αντικαταστατης του κινητου που γνωριζαν σε μικροτερο μεγεθος.

 

 

 

+1

 

Εγώ το εμαθα με το δύσκολο τρόπο καθώς από 5.5 in κινητό πήγα στο s8 και ξενέρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά! Ενώ έχω ανοιχτό το iCloud photos Οι φωτογραφίες δεν πάνε στις άλλες συσκευές ! Έχω 23450 στο χ και στο iPad 23350 !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6747182232b1bcac249e023aa3616ac2.jpg

 

Πρώτη φόρτιση από εχθές νωρίς το απόγευμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

6747182232b1bcac249e023aa3616ac2.jpg

 

Πρώτη φόρτιση από εχθές νωρίς το απόγευμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Είμαι ακόμα με 20τις 100

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το κόβω ..... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...