Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι είναι φαν τον plus ίσως να απογοητευθουν με το x.

Όσοι είστε όμως φαν τον μικρόν της σειράς τότε σίγουρα θα το λατρέψετε.

Αυτά όσον αφορά το μέγεθος!!!

Κατά τα άλλα είναι σίγουρα η καλύτερη και πιο όμορφη υλοποίηση που έχει δώσει ποτέ η Apple.

Οθόνη,κάμερα, στα καλύτερα μέχρι στιγμής επίπεδα.

Αν όμως πρέπει να συγκρίνουμε τα Sammy s8 s8plus Note 8 τότε όχι δεν είναι σε αυτό το επίπεδο ούτε στην οθόνη, ούτε στην κάμερα, κυρίως στα βραδινά η διαφορά υπέρ note 8 είναι εμφανής.

Τώρα δεν χρειάζεται να πούμε πόσο γρήγορο σμουθ και χωρίς ίχνος λαγκ τουλάχιστον δύο μέρες που το δουλεύω.

Επίσης η μπαταρία του είναι σε εξαιρετικά επίπεδα, θέλω όμως δύο τρεις μέρες ακόμα για να βγάλω ασφαλει συμπεράσματα.

Το face id γρήγορο και χωρίς κανένα λάθος μέχρι τώρα ακόμα και στις χειρότερες συνθήκες (Νύχτα ακόμα και με γυαλιά ηλίου μαύρα με αναγνώρισε)

 

Τι με χαλάει τώρα από το τηλέφωνο.

Οι εφαρμογές που δεν διαχειρίζονται καλά την οθόνη κάνοντας την να φαίνεται μικρότερη από τις πραγματικές της συνθήκες.

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Το τηλ εμφανισιακά είναι κουκλί και στην εμφάνιση το μαύρο τις κάμερας ψηλά είναι το μόνο μεμπτό της υπόθεσης.

 

Αυτά τα λίγα.

Θα επανέλθω με πιο πολλά.

 

 

Nikos Note 8

 

Καλημέρα και καλορίζικο να είναι! Θεωρείς ότι το face id είναι πιο γρήγορο και γενικά πιο εύχρηστο από το δακτυλικό αποτύπωμα?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο να είναι! Θεωρείς ότι το face id είναι πιο γρήγορο και γενικά πιο εύχρηστο από το δακτυλικό αποτύπωμα?

 

 

 

Δεν είναι πιο γρήγορο φίλε μου. Σε καμία περίπτωση. Δες και http://

και θα καταλάβεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πιο γρήγορο φίλε μου. Σε καμία περίπτωση. Δες και http://
και θα καταλάβεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όπως το περίμενα! Αναμενόμενο δλδ! Θεωρώ ότι όλα τα λεφτά στο Iphone X είναι το design! Επιτέλους δείχνει ως συσκευή του 2017-18 οπότε αυτό είναι και το μεγάλο νέο!Τώρα το face id έχω κάποιες αμφιβολίες αν θα το κρατήσει μόνιμα πλέον!Θα φανεί από τον κόσμο αν τελικά το γουστάρει έτσι ή με δακτυλικό αποτύπωμα αλλά όχι εκεί που ήταν τόσα χρόνια αλλά ίσως πίσω ή στο πλάι!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το face id θα βόλευε περισσότερο αν ξεκλειδωνε απ ευθείας το κινητό χωρίς να χρειάζεται να συρεις το δάχτυλο στην οθόνη. Πιστεύω πως θα το δώσουν σε κάποιο update σαν επιλογή.

Θεωρώ πως θα βάλουν και αισθητήρα αποτυπώματος μονο όταν θα μπορεί να μπει κάτω από την οθόνη. Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν πισωγύρισμα σε αυτό. Δεν ξέρω αν βγάλουν στα επόμενα 1-3 χρόνια την μαύρη μπάρα από επάνω μιας και το κάνει διαφορετικό (και ας είναι άσχημο) άλλα και κόβει οθόνη.

 

Έχεις και το cook να σε τρολαρει πως αν κόψεις τον καθημερινό καφέ μπορείς να αγοράσεις το νέο iPhone σχεδόν τζάμπα!

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο οσοι το πηρατε...το λευκο του πως ειναι με oled οθονη?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο οσοι το πηρατε...το λευκο του πως ειναι με oled οθονη?

 

Το λευκό πίσω μπροστά μαύρο είναι έτοιμο για το καρναβάλι του Ρίο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό πίσω μπροστά μαύρο είναι έτοιμο για το καρναβάλι του Ρίο

 

Νομίζω εννοεί την απόχρωση του λευκού στην οθόνη και όχι το χρώμα της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εννοεί την απόχρωση του λευκού στην οθόνη και όχι το χρώμα της συσκευής...

 

Έχεις δίκιο.

Είδα βίντεο με το λευκό X και νευρίασα που το έκαναν έτσι χάλια γι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι φαν τον plus ίσως να απογοητευθουν με το x.

Όσοι είστε όμως φαν τον μικρόν της σειράς τότε σίγουρα θα το λατρέψετε.

Αυτά όσον αφορά το μέγεθος!!!

Κατά τα άλλα είναι σίγουρα η καλύτερη και πιο όμορφη υλοποίηση που έχει δώσει ποτέ η Apple.

Οθόνη,κάμερα, στα καλύτερα μέχρι στιγμής επίπεδα.

Αν όμως πρέπει να συγκρίνουμε τα Sammy s8 s8plus Note 8 τότε όχι δεν είναι σε αυτό το επίπεδο ούτε στην οθόνη, ούτε στην κάμερα, κυρίως στα βραδινά η διαφορά υπέρ note 8 είναι εμφανής.

Τώρα δεν χρειάζεται να πούμε πόσο γρήγορο σμουθ και χωρίς ίχνος λαγκ τουλάχιστον δύο μέρες που το δουλεύω.

Επίσης η μπαταρία του είναι σε εξαιρετικά επίπεδα, θέλω όμως δύο τρεις μέρες ακόμα για να βγάλω ασφαλει συμπεράσματα.

Το face id γρήγορο και χωρίς κανένα λάθος μέχρι τώρα ακόμα και στις χειρότερες συνθήκες (Νύχτα ακόμα και με γυαλιά ηλίου μαύρα με αναγνώρισε)

 

Τι με χαλάει τώρα από το τηλέφωνο.

Οι εφαρμογές που δεν διαχειρίζονται καλά την οθόνη κάνοντας την να φαίνεται μικρότερη από τις πραγματικές της συνθήκες.

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Το τηλ εμφανισιακά είναι κουκλί και στην εμφάνιση το μαύρο τις κάμερας ψηλά είναι το μόνο μεμπτό της υπόθεσης.

 

Αυτά τα λίγα.

Θα επανέλθω με πιο πολλά.

 

 

Nikos Note 8

Πάντως Νίκο αν είχα πάρει το Note 8, που θεωρώ είναι ότι καλύτερο, σε καμία περίπτωση δεν θα πήγαινα στο Χ

Αλλά, λόγω κολλήματος με το iOS ''δυστυχώς'' δεν μπορώ να το κάνω.

 

ps

σε εμάς που δουλεύουμε iOS πρέπει να πω ότι το Χ τα ''σπάει'' κυριολεκτικά σε όλους τους τομείς.

 

--

edit:

Όσο για τις εφαρμογές που δεν διαχειρίζονται καλά την οθόνη είναι θέμα αναβάθμισης που θα κάνουν σύντομα οι devopers

Αυτές ομως που έχουν ήδη αναβαθμιστεί είναι ΑΠΟΛΑΥΣΗ!

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οχι,στο UK ειναι κλειδωμενα στον παροχο και μετα πληρωνεις για ξεκλειδωμα.Αν εχεις καποιο συγγενη/φιλο που θελει να ανανεωσει το συμβολαιο και να το ξεκλειδωσει μετα ωστε να το παρεις.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Εξαρτάται από τον πάροχο και το κατάστημα. Σου λένε αν είναι κλειδωμένο ή όχι κατά την αγορά και όλοι έχουν διαφορετικές πολιτικές για το πότε μπορείς να το ξεκλειδώσεις και με ποιο κόστος.

 

Γενικά το ξεκλείδωμα που διάβασα παραπάνω δεν μου φαίνεται δύσκολο.

Έχει raise to wake και tap to wake. Εκτός από αυτά υπάρχει και το wake button. Πόσες άλλες εναλλακτικές να δώσουν; :rolleyes:

Μετά βλέπει το πρόσωπο και ανάλογα ξεκλειδώνει. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Οχι,στο UK ειναι κλειδωμενα στον παροχο και μετα πληρωνεις για ξεκλειδωμα.Αν εχεις καποιο συγγενη/φιλο που θελει να ανανεωσει το συμβολαιο και να το ξεκλειδωσει μετα ωστε να το παρεις.

Μωρε συγκενεις εχω πολλους αλλα δεν τους κανουν δευτερο συμβολαιο για να το παρουν δυστοιχως και εχουν υπαρχων συμβολαιο παλι μ ειπαν να τους στηλω τα λεφτα 999 λιρες αγγλιας δεν διαθετω τοσο ποσο αυτη την στιγμη. Δεν πειραζει θα το ξεχασω και φτανει ως εδω αποχωρω. Εσεις αν θελετε να περιμενετε περιμενετε. Εγω παω γι αλλα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά το Σάββατο στο istore και είχα χρόνο να το περιεργαστώ λίγο χρόνο γιατί το μαγαζί ήταν άδειο.

Σίγουρα είναι η πιο όμορφη apple συσκευή που έχει βγει αλλά δε νομίζω ότι με έψησε για αγορά και αυτό κυρίως για το face id. Δε με έπεισε και να πω την αλήθεια έχω ερωτευτεί το touch id from day one. Επίσης μου ξενίζει κάπως και το μέγεθος προερχόμενος από Plus ολα αυτά τα χρόνια αλλά οι συνήθειες είναι για να αλλάζουν.

Ίδωμεν στο μέλλον.

 

ΥΓ. Επίσης το μεταλλίκό πλαίσιο γύρω γύρω όπως το είδα (σε λευκό χρώμα) δε μου άρεσε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

H ΠAPAΓΓEΛIA ΣAΣ ΘA KAΘYΣTEPHΣEI ΛOΓΩ ANABOΛHΣ ΠAPAΛABHΣ THΣ AΠO TON ΠPOMHΘEYTH MAΣ. MOΛIΣ TA ΠPOIONTA ΣAΣ ΠAPAΛHΦΘOYN ΘA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME AMEΣA. KΩTΣOBOΛOΣ

 

Το εχω προπαραγγειλει απο την ίδια μέρα που το έβαλαν στο σάιτ.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε μια επιλογή για εικονικό home button

Ενεργοποιώντας από τις ρυθμίσεις το assistive touch μπορεί κάποιος να χειριστεί την συσκευή με τον παλιό κλασικό τρόπο πατώντας το home button

Μόνο που είναι εικονικό

Δοκιμάστε το για περισσότερες εντυπώσεις μας ενημερώνετε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε μια επιλογή για εικονικό home button

Ενεργοποιώντας από τις ρυθμίσεις το assistive touch μπορεί κάποιος να χειριστεί την συσκευή με τον παλιό κλασικό τρόπο πατώντας το home button

Μόνο που είναι εικονικό

Δοκιμάστε το για περισσότερες εντυπώσεις μας ενημερώνετε

 

Τάσο ανέκαθεν υπήρχε το assistive touch. Προσωπικά το βρίσκω εξαιρετικά χρηστικό και το έχω σε όλες τις ios συσκευές μου. Στους περισσότερους όμως δεν αρέσει καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

Τάσο ανέκαθεν υπήρχε το assistive touch. Προσωπικά το βρίσκω εξαιρετικά χρηστικό και το έχω σε όλες τις ios συσκευές μου. Στους περισσότερους όμως δεν αρέσει καθόλου....

 

Δεν είναι όπως ήταν στις άλλες συσκευές

Έχεις το Χ:;

Βάλε να δεις

 

https://goo.gl/images/ZS3R9f

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όπως ήταν στις άλλες συσκευές

Έχεις το Χ:;

Βάλε να δεις

 

https://goo.gl/images/ZS3R9f

 

Ποια είναι η διαφορά δηλαδή, απ' ότι βλέπω δουλεύει όπως και στο 7αρι που έχω, το όποιο

βέβαια δεν μου αρέσει καθόλου.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαφορά δηλαδή, απ' ότι βλέπω δουλεύει όπως και στο 7αρι που έχω, το όποιο

βέβαια δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Στην φωτογραφία που ανέβασα είναι το ίδιο;

Η φιλοσοφία του είναι ίδια ναι απλά εμφανισιακά έτσι που το είδα στην φωτό μου μοιάζει κάπως πιο ωραίο για αυτό το είπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία που ανέβασα είναι το ίδιο;

 

Η φιλοσοφία του είναι ίδια ναι απλά εμφανισιακά έτσι που το είδα στην φωτό μου μοιάζει κάπως πιο ωραίο για αυτό το είπα

 

 

 

Αν υπήρχε επιλογή να είναι σε σταθερό σημείο θα ήταν οκ.

Βέβαια εγώ πλέον δεν πατάω το home button.

Ενεργοποιώ το multitask με 3D Touch μετά πατάω κάτω από τα παράθυρα και πάω home screen.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να εκνευριζομαι με την Apple,είναι δυνατόν να βγάζεις το καλύτερο προϊόν σου για την επέτειο 10 ετών iPhone και εγώ σαν καταναλωτής του προϊόντος σου να ψάχνω από μαγαζί σε μαγαζάκι για να το αγοράσω και να μου λένε όλοι σαν να είμαι από άλλον πλανήτη ότι μην ψάχνεις άδικα το Δεκέμβριο Ιανουαρίου θα είναι σε καλή ροή και θα το βρεις. Και ταυτόχρονα να βλέπω της εταιρίες κινητής να δίνουν συσκευές σε κάθε Blogger για να μας κάνει review το τηλέφωνό να μας πει για της ίντσες της οθόνης τι κουμπιά έχει δεξιά αριστερά. Δηλαδή η Apple κάνει παρουσίαση στους Blogger για να μας πείσουν ότι είναι τέλειο τηλέφωνο και πρέπει να το αγοράσουμε? Το ξέρουμε και θέλουμε να δώσουμε τα λεφτά για να το αγοράσουμε αλλά να γυρναμε την Αθήνα και να μας κάνει πλάκα ο καθένας πάει πολύ . Αν δεν έχεις την δυνατότητα να καλύψεις της ανάγκες και είσαι η Apple τότε μην λες ότι θα βγει στις 3 Νοεμβρίου και τελικά σε μια χώρα στέλνεις 100 συσκευές. Αυτά τα κάνει η ONE+ για να κάνει ντόρο όχι η εταιρεία που έχει 750δις αποθεματικα. Δεν καταλαβαίνω τι ανάγκη έχει μια τέτοια τεχνικη πώλησης μια εταιρεία του μεγέθους τις Apple.
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να εκνευριζομαι με την Apple,είναι δυνατόν να βγάζεις το καλύτερο προϊόν σου για την επέτειο 10 ετών iPhone και εγώ σαν καταναλωτής του προϊόντος σου να ψάχνω από μαγαζί σε μαγαζάκι για να το αγοράσω και να μου λένε όλοι σαν να είμαι από άλλον πλανήτη ότι μην ψάχνεις άδικα το Δεκέμβριο Ιανουαρίου θα είναι σε καλή ροή και θα το βρεις. Και ταυτόχρονα να βλέπω της εταιρίες κινητής να δίνουν συσκευές σε κάθε Blogger για να μας κάνει review το τηλέφωνό να μας πει για της ίντσες της οθόνης τι κουμπιά έχει δεξιά αριστερά. Δηλαδή η Apple κάνει παρουσίαση στους Blogger για να μας πείσουν ότι είναι τέλειο τηλέφωνο και πρέπει να το αγοράσουμε? Το ξέρουμε και θέλουμε να δώσουμε τα λεφτά για να το αγοράσουμε αλλά να γυρναμε την Αθήνα και να μας κάνει πλάκα ο καθένας πάει πολύ . Αν δεν έχεις την δυνατότητα να καλύψεις της ανάγκες και είσαι η Apple τότε μην λες ότι θα βγει στις 3 Νοεμβρίου και τελικά σε μια χώρα στέλνεις 100 συσκευές. Αυτά τα κάνει η ONE+ για να κάνει ντόρο όχι η εταιρεία που έχει 750δις αποθεματικα. Δεν καταλαβαίνω τι ανάγκη έχει μια τέτοια τεχνικη πώλησης μια εταιρεία του μεγέθους τις Apple.

Δεν είναι μόνο η Ελλάδα. Είναι εξαντλημένο παγκόσμια. Είχαν πρόβλημα με τα εξαρτήματα και η παραγωγή ήταν χαμηλή, τώρα όμως και σύμφωνα με τους αναλυτές έχουν αυξήσει το ρυθμό παραγωγής.

 

Κάνε παραγγελία σε έναν από τους επίσημους αντιπροσώπους ή από δίκτυο κινητής αν θέλεις ανανέωση ή νέο συμβόλαιο και περίμενε. Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιο εύκολος τρόπος.

 

Εδώ στο ΗΒ έχουν αναμονή 3-4 εβδομάδες για παράδοση αυτή τη στιγμή.

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η Ελλάδα. Είναι εξαντλημένο παγκόσμια. Είχαν πρόβλημα με τα εξαρτήματα και η παραγωγή ήταν χαμηλή, τώρα όμως και σύμφωνα με τους αναλυτές έχουν αύξηση το ρυθμό παραγωγής.

 

Κάνε παραγγελία σε έναν από τους επίσημους αντιπροσώπους ή από δίκτυο κινητής αν θέλεις ανανέωση ή νέο συμβόλαιο και περίμενε. Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιο εύκολος τρόπος.

 

Εδώ στο ΗΒ έχουν αναμονή 3-4 εβδομάδες για παράδοση αυτή τη στιγμή.

 

Το ξέρω ότι δεν είναι μόνο η Ελλάδα. Αν δεν είναι την δυνατότητα να βγάλει τόσες όσες συσκευές χρειάζεται τότε ας το έκανε παρουσίαση 1,2,3 μήνες μετά. Μιλάμε για την μεγαλύτερη εταιρεία τεχνολογίας στον κόσμο που μας ζητάει 1.400€ για το προϊόν της και θέλουμε να τα δώσουμε. Έχω κάνει προ παραγγελία από την πρώτη μέρα σε 4 reseller και μου λένε κύριε τη θέλετε? Έχετε μπει σε λίστα αναμονής όταν παραλαβουμε θα σας καλέσουμε με σειρά προτεραιοτητας. Είναι πλέον εξοργιστικη πολιτική και με ενοχλεί σαν καταναλωτής.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν είναι μόνο η Ελλάδα. Αν δεν είναι την δυνατότητα να βγάλει τόσες όσες συσκευές χρειάζεται τότε ας το έκανε παρουσίαση 1,2,3 μήνες μετά. Μιλάμε για την μεγαλύτερη εταιρεία τεχνολογίας στον κόσμο που μας ζητάει 1.400€ για το προϊόν της και θέλουμε να τα δώσουμε. Έχω κάνει προ παραγγελία από την πρώτη μέρα σε 4 reseller και μου λένε κύριε τη θέλετε? Έχετε μπει σε λίστα αναμονής όταν παραλαβουμε θα σας καλέσουμε με σειρά προτεραιοτητας. Είναι πλέον εξοργιστικη πολιτική και με ενοχλεί σαν καταναλωτής.

 

Έτσι ειναι αυτά

Όπως εσύ τώρα δημιουργείς ντόρο και προκαλείς κάποιους που ήταν 50/50 να το πάρουν αμεσα γιατί δεν θα το βρουν αυριο, υπάρχουν εκατομμύρια καταναλωτές που θα κάνουν το ίδιο

Marketing tricks

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρωχημένα marketing tips όμως μίας άλλης εποχής που δεν ταιριάζουν καθόλου στο image το οποίο έχει πλέον η Apple.

Ναι πριν 10 χρόνια είχαν νόημα οι ουρές έξω από τα μαγαζιά διότι η εταιρεία μετά το rebranding που έκανε ο μακαρίτης προσπαθούσε να βρει τα βήματα της.

Πλέον όμως.......?

Απλά δείχνει ότι κάτι πάει λάθος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...