Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ανεβάσετε και καμία φωτογραφία να το δούμε συνολικά πως είναι......
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν ήδη τα πρώτα mini review στο YouTube (

) (
) (
).

Το FaceID, ενώ δουλεύει υποδειγματικά σε κλειστούς χώρους, τα βρίσκει σκούρα σε εξωτερικούς.

Η οθόνη, παρότι είναι καλιμπραρισμένη να μιμείται τη φυσικότητα των χρωμάτων που έχουμε συνηθίσει στις μέχρι τώρα IPS-LCD οθόνες των iPhone, η διάταξη των sub-pixel είναι δυστυχώς Pentile.

Υπάρχουν μεγάλες ασυμβατότητες στο UI των εφαρμογών, το οποίο είναι σχετικά λογικό όμως.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το FaceID, ενώ δουλεύει υποδειγματικά σε κλειστούς χώρους, τα βρίσκει σκούρα σε εξωτερικούς...

 

Δυστυχώς αυτό και μόνο αποτελεί deal breaker για εμένα λόγω της φύσεως της δουλειάς μου (εξωτερικοί εργοταξιακοί χώροι).

Είδα και τα videάκια και πραγματικά στεναχωρήθηκα γιατί περίμενα πως και πως την συσκευή. Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα μήπως to Face_ID βελτιωθεί με τα επόμενα software updates...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό και μόνο αποτελεί deal breaker για εμένα λόγω της φύσεως της δουλειάς μου (εξωτερικοί εργοταξιακοί χώροι).

Είδα και τα videάκια και πραγματικά στεναχωρήθηκα γιατί περίμενα πως και πως την συσκευή. Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα μήπως to Face_ID βελτιωθεί με τα επόμενα software updates...

 

Εγώ δεν χρησιμοποιώ κανένα από αυτά τα νέα συστήματα ασφαλείας

Έχω βάλει κωδικό pin αλλά μετά από 15'

Έτσι δεν χρειάζεται να το ξεκλειδώνω συνέχεια

Αν για 15' δεν το χρησιμοποιήσω τοτε ζητάει το 4φιο pin

Τόσο πολύ πια με την ασφάλεια δεν μπορώ να το καταλάβω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρησιμοποιώ κανένα από αυτά τα νέα συστήματα ασφαλείας

Έχω βάλει κωδικό pin αλλά μετά από 15'

Έτσι δεν χρειάζεται να το ξεκλειδώνω συνέχεια

Αν για 15' δεν το χρησιμοποιήσω τοτε ζητάει το 4φιο pin

Τόσο πολύ πια με την ασφάλεια δεν μπορώ να το καταλάβω

 

Μπορείς δηλαδή να βάλεις απευθείας ξεκλείδωμα με 4ψήφιο PIN με απενεργοποιημένο το Face-ID?

Swipe to wake--->PIN--->Swipe to unlock?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς δηλαδή να βάλεις απευθείας ξεκλείδωμα με 4ψήφιο PIN με απενεργοποιημένο το Face-ID?

Swipe to wake--->PIN--->Swipe to unlock?

 

Για όλα τα μοντέλα εκτός του Χ σίγουρα Ναι

Στο συγκεκριμένο όσοι το έχουν θα μας πουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα μοντέλα εκτός του Χ σίγουρα Ναι

Στο συγκεκριμένο όσοι το έχουν θα μας πουν

 

Ναι, για το Χ μιλάω. Για να δούμε μέχρι το Σ-Κ που θα παραλάβουν οι πρώτοι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για το Χ μιλάω. Για να δούμε μέχρι το Σ-Κ που θα παραλάβουν οι πρώτοι...

 

Ναι όποιος καταλάβει θα τον τρελάνουμε σε ερωτήσεις τις πρώτες ημέρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν ήδη τα πρώτα mini review στο YouTube (
) (
) (
).

Το FaceID, ενώ δουλεύει υποδειγματικά σε κλειστούς χώρους, τα βρίσκει σκούρα σε εξωτερικούς.

Η οθόνη, παρότι είναι καλιμπραρισμένη να μιμείται τη φυσικότητα των χρωμάτων που έχουμε συνηθίσει στις μέχρι τώρα IPS-LCD οθόνες των iPhone, η διάταξη των sub-pixel είναι δυστυχώς Pentile.

Υπάρχουν μεγάλες ασυμβατότητες στο UI των εφαρμογών, το οποίο είναι σχετικά λογικό όμως.

 

Τελικά το face id μετα την ενεργοποίηση με το πρόσωπο θέλει και slide για να ανοίξει το κινητό???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το face id μετα την ενεργοποίηση με το πρόσωπο θέλει και slide για να ανοίξει το κινητό???

 

Έχω την εντύπωση ότι θέλει και slide αλλά μήπως έχει κάποια ρύθμιση που το παρακάμπτει και ανοίγει μετά απευθείας

Σε λίγες μέρες θα ξεκαθαρίζουν όλα αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε και αλλα reviews όπως και εμπειρίες από τους κατόχους πριν βγάλουμε συμπεράσματα για το FaceID. Μέχρι τώρα μόνο το review του verge ανέφερε το πρόβλημα με τους εξωτερικούς χώρους, ας ελπίσουμε ότι κάνουν λάθος...
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε και αλλα reviews όπως και εμπειρίες από τους κατόχους πριν βγάλουμε συμπεράσματα για το FaceID. Μέχρι τώρα μόνο το review του verge ανέφερε το πρόβλημα με τους εξωτερικούς χώρους, ας ελπίσουμε ότι κάνουν λάθος...

 

Από αυτά τα πληρωμένα site δεν βγάζεις συμπέρασμα

Αν δεν το πιάσουν κάποιοι εδώ μέσα να μας που δεν πιστεύω κανένα βίντεο του YouTube

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε όσα βίντεο είδα θέλει και slide. Επίσης σε κάποια βίντεο δείχνει ότι ξεγελάνε το faceid κάποιοι δίδυμοι και σε ένα άλλο βίντεο δείχνει ότι το faceid δεν ξεγελιέται. Πάντως όταν κάποιοι παραλάβουν εδώ στην Ελλάδα και έχουμε τα πρώτα αναλυτικά reviews θα δούμε τις λεπτομέρειες.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά τα πληρωμένα site δεν βγάζεις συμπέρασμα

Αν δεν το πιάσουν κάποιοι εδώ μέσα να μας που δεν πιστεύω κανένα βίντεο του YouTube

 

Και για αυτό το λόγο λέω να περιμένουμε και reviews κατόχων.

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι το παράγγειλα και γώ απο 3 καταστήματα.. Δεν νομιζω να το έχω παρασκευή αλλα όπως το 7αρι που λέγαμε το ίδιο και το είχαμε πρώτος 9 και 10 απο το media έτσι πιστεύω και ελπίζω για τώρα..REVIEW θα κάνω άμεσα ελπιζω να δώ και απο άλλα άτομα
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι το παράγγειλα και γώ απο 3 καταστήματα.. Δεν νομιζω να το έχω παρασκευή αλλα όπως το 7αρι που λέγαμε το ίδιο και το είχαμε πρώτος 9 και 10 απο το media έτσι πιστεύω και ελπίζω για τώρα..REVIEW θα κάνω άμεσα ελπιζω να δώ και απο άλλα άτομα

 

Μια πρώτη άποψη θα θέλουν οι περισσότεροι να ακούσουν και κάνα 2-3 ερωτήσεις για το πως γίνεται αυτό πώς γίνεται το άλλο.

Καταλαβαίνεις

Αν δεις πιο επάνω λέγαμε ότι και face I'd και slide up για να ξεκλειδώσει

Μου φαίνεται κάτι όχι και τόσο λειτουργικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα πως όλος ο όμιλος της Cosmote/Γερμανός θα έχει την Παρασκευή μόνο 50 κομμάτια διαθέσιμα. Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο και μάλλον πολύ λιγότερο θα είναι στις υπόλοιπες αλυσίδες. Η ζήτηση ήδη μεγάλη σε σχέση με τα 8αρια που δεν υπήρχε καθόλου σε περιοχές όπως Κηφισιά Γλυφάδα. Κόλπο της Apple για να αυξήσει το ντόρο κλασικά.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με το που το πάρω τασο θα απαντάω συνέχεια! Ρεπάρω κιόλας!

Ηταν να πληρώσω το μεταπτυχιακό 2 δόσεις αλλα κέρδισα την υποτροφία (yes! ) οπότε πάμε δυνατά!

Ελπίζω και εγώ να μην έχει slide up θα είναι τραγικό.

 

dgeorge Λογικο λόγω παραγωγής αλλα πίστεψε με στο 7αρι οπως λέω εγινε το ίδιο και όταν έσκασα με τα 830 μόνο τούμπες δεν μ κάνανε

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεις πιο επάνω λέγαμε ότι και face I'd και slide up για να ξεκλειδώσει

 

Μου φαίνεται κάτι όχι και τόσο λειτουργικό

 

 

Σίγουρα το ένα παραπάνω βήμα προσθέτει έξτρα χρόνο στη διαδικασία ξεκλειδωματος αλλά σκέψου ότι πολλές φορές είναι χρήσιμο να "προλαβαίνεις" να βλέπεις τις πληροφορίες και ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Κάτι που είχαμε "χάσει" με την ταχύτητα του Touch ID 2. Το βέλτιστο θα είναι βέβαια να δίνεται η επιλογή απενεργοποίησης του slide up για όσους δεν το θέλουν

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το ένα παραπάνω βήμα προσθέτει έξτρα χρόνο στη διαδικασία ξεκλειδωματος αλλά σκέψου ότι πολλές φορές είναι χρήσιμο να "προλαβαίνεις" να βλέπεις τις πληροφορίες και ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Κάτι που είχαμε "χάσει" με την ταχύτητα του Touch ID 2. Το βέλτιστο θα είναι βέβαια να δίνεται η επιλογή απενεργοποίησης του slide up για όσους δεν το θέλουν

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Υπάρχει η επιλογη raise to wake που ανάβει η οθόνη μόλις πιάνεις την συσκευή στο χέρι σου οπότε βλέπεις τις ειδοποιήσεις

Είμαι εναντίον σε όλες τις νέες τεχνολογίες ασφαλείας.

Ένα pin είναι αρκετό για εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η επιλογη raise to wake που ανάβει η οθόνη μόλις πιάνεις την συσκευή στο χέρι σου οπότε βλέπεις τις ειδοποιήσεις

 

Είμαι εναντίον σε όλες τις νέες τεχνολογίες ασφαλείας.

 

Ένα pin είναι αρκετό για εμένα

 

 

 

Μα αν πάρεις τη συσκευή στο χέρι σου θα ξεκλειδώσει κιόλας. Όποτε πάλι δεν θα προλάβεις αν δεν υπάρχει το slide up. To pin δεν είναι αρκετά βολικό για όλους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μα αν πάρεις τη συσκευή στο χέρι σου θα ξεκλειδώσει κιόλας. Όποτε πάλι δεν θα προλάβεις αν δεν υπάρχει το slide up. To pin δεν είναι αρκετά βολικό για όλους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν ξέρω με το face id τι θα βολέψει παραπάνω

Αυτοί που θα το έχουν θα μας πούνε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...