Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο και να το χαρείτε όσοι τυχεροί παραλάβατε ήδη!

 

Είναι πολύ ευχάριστο να βλέπουμε κάτι εντελώς διαφορετικό από την  μετά από τόσα χρόνια.

 

Αναμένουμε εντυπώσεις και σχόλια από την πρώτη επαφή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κ εγώ στη λίστα αναμονής!Πήγα να δω αν υπήρχε κανένα αλλά τα κλασσικά δεν υπάρχει τπτ!Ελπίζω να μην πάει κανας μήνας για να παραλάβω! Καλορίζικο στους νέους κατόχους και σε όσους το περιμένουν!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει δουλέψει και note 8 να μας πει συγκριτικά για τις οθόνες τους;;;

 

Είναι συνολικά πιο καλή απ το note?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει δουλέψει και note 8 να μας πει συγκριτικά για τις οθόνες τους;;;

 

Είναι συνολικά πιο καλή απ το note?

 

Εγω πάντως που τα είδα και τα δύο δίπλα δίπλα στο Πλαίσιο μου φάνηκε πιο πλούσια και ανώτερη η οθόνη του Note!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οι φωτογραφιες και τα βιντεο που τραβανε πως φαινοντε στις οθονες του υπολογιστη και οχι στις οθονες τους
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οι φωτογραφιες και τα βιντεο που τραβανε πως φαινοντε στις οθονες του υπολογιστη και οχι στις οθονες τους
Δε ρώτησα για τις φωτογραφικές δυνατότητες αλλά για τις οθόνες.

 

Έχοντας κρατήσει το 7 plus αλλά χρησιμοποιώντας το note 8 εδώ και 15 μέρες πλέον η οθόνη του 7 plus φαίνεται χάλια...Γι αυτό ρωτάω για το Χ...

 

Μετά από αρκετά χρόνια ίσως μείνω σε android...θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Δε ρώτησα για τις φωτογραφικές δυνατότητες αλλά για τις οθόνες.

 

Έχοντας κρατήσει το 7 plus αλλά χρησιμοποιώντας το note 8 εδώ και 15 μέρες πλέον η οθόνη του 7 plus φαίνεται χάλια...Γι αυτό ρωτάω για το Χ...

 

Μετά από αρκετά χρόνια ίσως μείνω σε android...θα δείξει...

 

Ναι αλλά του X δεν είναι το ίδιο πάνελ με του 7! Ήμουνα με τον κουνιάδο μου στο πλαίσιο που έχει το 7αρι και συγκριτικά με το 10 έχει αισθητή διαφορά υπέρ του 10 εννοείται!Απλά προσωπικά θεωρώ του note 8 πιο φωτεινή και με πιο ζωντανά χρώματα!Αλλά σε σχέση με το 7 υπάρχει αρκετή διαφορά!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε ρώτησα για τις φωτογραφικές δυνατότητες αλλά για τις οθόνες.

 

Έχοντας κρατήσει το 7 plus αλλά χρησιμοποιώντας το note 8 εδώ και 15 μέρες πλέον η οθόνη του 7 plus φαίνεται χάλια...Γι αυτό ρωτάω για το Χ...

 

Μετά από αρκετά χρόνια ίσως μείνω σε android...θα δείξει...

 

Η οθόνη του note σου φαίνεται καλύτερη γιατί το software της σαμσουνγκ δίνει περισσότερα χρώματα βέβαια ξεφεύγοντας από την πραγματικότητα.

Αν θέλεις πιο πραγματικά χρώματα πας σε iPhone η κάποια άλλη συσκευή Android

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του note σου φαίνεται καλύτερη γιατί το software της σαμσουνγκ δίνει περισσότερα χρώματα βέβαια ξεφεύγοντας από την πραγματικότητα.

Αν θέλεις πιο πραγματικά χρώματα πας σε iPhone η κάποια άλλη συσκευή Android

 

Σωστό κ αυτό! Ανέκαθεν τα χρώματα της Samsung ήταν υπερκορεσμενα και όχι τόσο αληθοφανή! Θεωρώ ότι η οθόνη του Iphone αν και Super Amoled είναι πιο φυσικά τα χρώματα σε σχέση με τις amoled της Samsung!Απλά θεωρώ ότι με μια πρώτη ματιά είναι πιο εντυπωσιακή άσχετα αν προσωπικά μετά από καιρό χρήσης της Samsung με κούρασε το τόσο υπερκορεσμενο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του note σου φαίνεται καλύτερη γιατί το software της σαμσουνγκ δίνει περισσότερα χρώματα βέβαια ξεφεύγοντας από την πραγματικότητα.

Αν θέλεις πιο πραγματικά χρώματα πας σε iPhone η κάποια άλλη συσκευή Android

 

Είναι αρκετά φωτεινή και Γι αυτό πιο πολύ ρωτάω,για τη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά φωτεινή και Γι αυτό πιο πολύ ρωτάω,για τη φωτεινότητα.

 

Αυτό δεν το ξέρω δεν έχω το χ κοντά μου ενώ το note το έχω. Όταν με το καλό μου έρθει θα σου πω.

Με μια τυχαία συσκευή δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα όποτε θα περιμένουμε και κανένα vs στο YouTube

Link to comment
Share on other sites

Ισως γιατι θελει να παρει αυτο το τηλ και οχι αμαξι ......

Ακριβως δεν ειναι κακο ή θα παρω το 8 Plus και δεν θα μαι το κοροιδω της Apple εγω το ξανα ειπα και θα το ξανα πω και τωρα:

Δεν ειναι δικαιο αυτο να το παρουν οι μισοι και οι αλλοι μισοι να ναι στο περιμενετε και οποτε μπορεσουμε σαν εταιρια θα σας ικανοποιησουμε και εσας που μεινατε πισω. Μονη της θα καταστραφει η Apple με αυτα που κανει. Και μιλαω για τον περιορισμο τεμαχιων ανα παγκοσμειο επιπεδο και την ελειψη του iPhone X. Η Samsung με το Note 8 δεν εκανε ετσι μια χαρα υπαρχει Stocks στα καταστηματα ασε που η Apple μειωσε την παραγωγη της για το iPhone 8/8 Plus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tώρα οκ,μπορώ και να μην πω κάτι αλλά δεν γίνεται.

Έχεις πάρει ότι τηλέφωνο κυκλοφορεί. Σου προσφέρει κάτι? Γιατί να δώσει 2.000 ευρώ που μπορείς να πάρεις ένα αμάξι για iphone X ενώ έχεις όλα τα προηγούμενα που έχουν βγει μες τη χρονιά? :X

Γιατι αυτο ειναι κοσμημα φιλε μου και δεν μπορω να το βλεπω και να μην το εχω το ιδιο εκανα και με το Νοτε 8 που το πηρα απ τους πρωτους κιολας αλλα τοτε υπηρχε στοκσ διαθεσιμο δεν ειναι σαν την Αππλε η Σαμσυνγ ευτυχως.

Και επειδη ειναι κοσμημα: http://www.myphone.gr/forum/image/avatars/Apple-Iphone-X.png

Δεν μου τα πληρωνεις εσυ με δικα σου λεφτα και θα χεις και λογο. Εγω τα πληρωνω με δωσεις καθε μηνα τα περισσοτερα και τα ξεπληρωνω οποτε μπορεσω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια τα ίδια και τα ίδια όταν βγάλει ένα μοντέλο νέο ή apple !! Δεν έβαλε κανείς κανένα να πάει να το αγοράσει. Ο καθένας με βάση την εμπειρία τις γνώσεις και τα γούστα του παίρνει αυτό που θέλει. Όλα τα άλλα είναι περιττά . καλορίζικο σε όσους το απόκτησαν !!! Εύχομαι και εγώ σύντομα !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο και καλορίζικο για όσους το αποκτήσουν, προσωπικά δε με συγκινεί..

 

Ευχαριστουμε

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές σε όλα τα παιδιά που το έχουν ήδη αποκτήσει. Πέρασα μια βόλτα και το είδα από κοντά. Εντάξει δεν ξέρω τι λένε όσοι δεν το έχουν δει live αλλά το τηλέφωνο τα σπάει. Από τα ομορφότερα που έχουν βγει ποτέ. Το μετάνοιωσα που δεν το είχα προπαραγγείλει γιατί δυστυχώς οι επόμενες παραδόσεις μπορεί να γίνουν και μετά τα Χριστούγεννα...
Link to comment
Share on other sites

Μου είπανε ότι έως τέλος του μήνα θα γίνει και άλλη παραλαβή οπότε μην σκάτε..

Το κινητό τα σπάει το έχω λιώσει και γι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή Πειραιά κλπ το έχει δει κανείς για δοκιμή σε κανένα κατάστημα ;

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ το είδα σήμερα το πρωί

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα απο μια μεγαλη αλυσιδα και το ειδα.καταπληκτικο τηλεφωνο.πανακριβο βεβαια αλλα εντυπωσιαστηκα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Απο το απόλυτο σκοτάδι στο μπαλκόνι μέχρι δοκιμή όπου σκεφτήκε το face id δουλευει ΚΑΜΠΑΝΑ!

Επίσης η εναλλαγη εφαρμογων , η ταχύτητα και η καμερα που άκουγα στο plus και επιτέλους την έχω στα χέρια μου... ΤΙ ΝΑ ΠΩ? έβλεπα την τηλεόραση του γείτονα απέναντι πεντακάθαρα

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Απο το απόλυτο σκοτάδι στο μπαλκόνι μέχρι δοκιμή όπου σκεφτήκε το face id δουλευει ΚΑΜΠΑΝΑ!

Επίσης η εναλλαγη εφαρμογων , η ταχύτητα και η καμερα που άκουγα στο plus και επιτέλους την έχω στα χέρια μου... ΤΙ ΝΑ ΠΩ? έβλεπα την τηλεόραση του γείτονα απέναντι πεντακάθαρα

 

Πολύ ενθαρρυντικά τα πρώτα σχόλια δηλαδή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους κατάφεραν και το πήραν.

 

Μετά από πολλά χρόνια, η Apple δημοσιεύει και πάλι ένα Guided Tour για το iPhone. Το τελευταίο ήταν νομίζω για το iPhone 3GS.

Αυτή τη φορά, ωστόσο, αναφέρεται στο iPhone X και περιλαμβάνει υποδείξεις για τα νέα gestures περιήγησης, αλλά και τα νέα, αποκλειστικά, χαρακτηρίστηκα της εν λόγω συσκευής.

https://www.youtube.com/watch?v=cJZoTqtwGzY

 

Επίσης, το 9to5Mac δημοσίευσε ένα διευκρινιστικό βίντεο περί των νέων χειρονομιών περιήγησης του iOS, τώρα που το Home Button είναι απών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι φαν τον plus ίσως να απογοητευθουν με το x.

Όσοι είστε όμως φαν τον μικρόν της σειράς τότε σίγουρα θα το λατρέψετε.

Αυτά όσον αφορά το μέγεθος!!!

Κατά τα άλλα είναι σίγουρα η καλύτερη και πιο όμορφη υλοποίηση που έχει δώσει ποτέ η Apple.

Οθόνη,κάμερα, στα καλύτερα μέχρι στιγμής επίπεδα.

Αν όμως πρέπει να συγκρίνουμε τα Sammy s8 s8plus Note 8 τότε όχι δεν είναι σε αυτό το επίπεδο ούτε στην οθόνη, ούτε στην κάμερα, κυρίως στα βραδινά η διαφορά υπέρ note 8 είναι εμφανής.

Τώρα δεν χρειάζεται να πούμε πόσο γρήγορο σμουθ και χωρίς ίχνος λαγκ τουλάχιστον δύο μέρες που το δουλεύω.

Επίσης η μπαταρία του είναι σε εξαιρετικά επίπεδα, θέλω όμως δύο τρεις μέρες ακόμα για να βγάλω ασφαλει συμπεράσματα.

Το face id γρήγορο και χωρίς κανένα λάθος μέχρι τώρα ακόμα και στις χειρότερες συνθήκες (Νύχτα ακόμα και με γυαλιά ηλίου μαύρα με αναγνώρισε)

 

Τι με χαλάει τώρα από το τηλέφωνο.

Οι εφαρμογές που δεν διαχειρίζονται καλά την οθόνη κάνοντας την να φαίνεται μικρότερη από τις πραγματικές της συνθήκες.

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Το τηλ εμφανισιακά είναι κουκλί και στην εμφάνιση το μαύρο τις κάμερας ψηλά είναι το μόνο μεμπτό της υπόθεσης.

 

Αυτά τα λίγα.

Θα επανέλθω με πιο πολλά.

 

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...