Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λόγω της ακριβής τιμής του η apple ήθελε να δημιουργήσει όλο αυτό το hype. Βέβαια αυτό βλέπω να της γυρνάει μπούμερανγκ γιατί πολλοί στρέφονται σε άλλα μοντέλα iphone ή ακόμη αλλάζουν στρατόπεδο. Έτσι έκανα και εγώ πήγα σε s8 plus duos με 570 ευρώ και ησύχασα!
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ στο πλαίσιο σήμερα, πολύ γρήγορο, εντυπωσιάστηκα αρκετά με τον χειρισμό

χωρίς το home button, δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, πιστεύετε ότι η έλλειψη είναι τεχνητή για λόγους marketing?

 

Εσύ πιστεύεις πως δεν μπορούσαν να παράγουν 300.000 κομμάτια παραπάνω έτσι για την πρώτη μέρα να φύγουν άνετα;

Αυτό που συνδέεται την Ελλάδα λες και αντιπροσωπεύουμε όλο τον κόσμο

 

Νομίζεις στην Αμερική και σε άλλες τεράστιες αγορές δεν είχαν κομμάτια;

Εδώ μπορεί να υπάρχει μια λίγο μεγαλύτερη έλλειψη γιατί και ποιος νοιάστηκε για τις 5-10.000 συσκευές που θα έρθουν στην Ελλάδα και αν θα αργήσουν 10 μέρες

 

Μιλάμε για αγορές έξω εκατομμυρίων κι εσείς νομίζετε ότι επειδή είναι έτσι στην Ελλάδα είναι και έξω

 

Έλεος ρε παιδιά ας έρθουμε λίγο πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Η cosmote κι ο Κωτσόβολος τι κομμάτια να πάρουν; Μπαινουν κι αυτοί στην σειρά.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

κατοχος iphone x απο χθες. αγορα απο αγγλια με preorder.

το κινητο ειναι αψογο. η οθονη φοβερη και η καμερες πολλα λεβελ.

σε μεγεθοσ iphone 7 ειναι.

|iPhone X 64GB| Macbook |
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστεύεις πως δεν μπορούσαν να παράγουν 300.000 κομμάτια παραπάνω έτσι για την πρώτη μέρα να φύγουν άνετα;

Αυτό που συνδέεται την Ελλάδα λες και αντιπροσωπεύουμε όλο τον κόσμο

 

Νομίζεις στην Αμερική και σε άλλες τεράστιες αγορές δεν είχαν κομμάτια;

Εδώ μπορεί να υπάρχει μια λίγο μεγαλύτερη έλλειψη γιατί και ποιος νοιάστηκε για τις 5-10.000 συσκευές που θα έρθουν στην Ελλάδα και αν θα αργήσουν 10 μέρες

 

Μιλάμε για αγορές έξω εκατομμυρίων κι εσείς νομίζετε ότι επειδή είναι έτσι στην Ελλάδα είναι και έξω

 

Έλεος ρε παιδιά ας έρθουμε λίγο πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Η cosmote κι ο Κωτσόβολος τι κομμάτια να πάρουν; Μπαινουν κι αυτοί στην σειρά.

Όπως έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα η έλλειψη είναι παγκόσμια. Παράγουν όσο πιο γρήγορα μπορούν και στην αρχή είχαν πρόβλημα με τα εξαρτήματα που χρειάζεται το νέο iPhone αφού είναι δύσκολα στην κατασκευή.

Ακόμα και να μπορούσαν να κατασκευάσουν επιπλέον 300000 κομμάτια, αυτά θα έπρεπε να διαμοιραστούν παγκόσμια και με το μέγεθος κάθε αγοράς κατά τόπους.

 

Μία απλή αναζήτηση στο site της Apple και φαίνεται ποια είναι η αναμονή στις άλλες χώρες.

https://imgur.com/a/0kPMb

Link to comment
Share on other sites

παιδες, επειδη το εχω κανει προπαραγγελια την 1η μερα που ανεβηκε αμαζον, γερμανικο, εχει παραλαβει κανεις αλλος? γιατι ουτε αλλαζει το status ουτε ξερουν ποτε θα εχουν οταν τους ρωταω. Εχω παρει το 256αρι.

Αν εχει παραλαβει καποιος απο αμαζον γερμανικο θα ηθελα να ξερω μπας και καταλαβω τι γινεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να εκνευριζομαι με την Apple,είναι δυνατόν να βγάζεις το καλύτερο προϊόν σου για την επέτειο 10 ετών iPhone και εγώ σαν καταναλωτής του προϊόντος σου να ψάχνω από μαγαζί σε μαγαζάκι για να το αγοράσω και να μου λένε όλοι σαν να είμαι από άλλον πλανήτη ότι μην ψάχνεις άδικα το Δεκέμβριο Ιανουαρίου θα είναι σε καλή ροή και θα το βρεις. Και ταυτόχρονα να βλέπω της εταιρίες κινητής να δίνουν συσκευές σε κάθε Blogger για να μας κάνει review το τηλέφωνό να μας πει για της ίντσες της οθόνης τι κουμπιά έχει δεξιά αριστερά. Δηλαδή η Apple κάνει παρουσίαση στους Blogger για να μας πείσουν ότι είναι τέλειο τηλέφωνο και πρέπει να το αγοράσουμε? Το ξέρουμε και θέλουμε να δώσουμε τα λεφτά για να το αγοράσουμε αλλά να γυρναμε την Αθήνα και να μας κάνει πλάκα ο καθένας πάει πολύ . Αν δεν έχεις την δυνατότητα να καλύψεις της ανάγκες και είσαι η Apple τότε μην λες ότι θα βγει στις 3 Νοεμβρίου και τελικά σε μια χώρα στέλνεις 100 συσκευές. Αυτά τα κάνει η ONE+ για να κάνει ντόρο όχι η εταιρεία που έχει 750δις αποθεματικα. Δεν καταλαβαίνω τι ανάγκη έχει μια τέτοια τεχνικη πώλησης μια εταιρεία του μεγέθους τις Apple.

Καλησπερα φιλε μ αυτο ελεγα και εγω σε προηγουμενα μου μηνυματα πιο πισω αν τα διαβασες.

Το εκανα και εγω προπαραγγελεια απο τον Hadjimitsis εδω στην Πολη μου και αναμενω μου ειπε οτι σε 7 μερες με 10 το αργοτερο το πολυ θα το εχω αρα υπολογιζω να το εχω στις 17/11/2017 αν ολα παν καλα βεβαια. Εκτος τουτου θα το παρω με συμβολαιο θα σπασω το αλλο μου που θα ναι 407ευρω και πληρωσα τα 2/4 ποσα του συμβολαιου μου (470ευρω με συμβολαιο RED PLUS) αρα θα δωσω ακομα 240ευρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ στο ΗΒ έχουν αναμονή 3-4 εβδομάδες για παράδοση αυτή τη στιγμή.

Καλησπερα Κωστα στο ΗΒ υπαρχει και το πηρες με προπαραγγελεια ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

[...]

Καλησπερα Κωστα στο ΗΒ υπαρχει και το πηρες με προπαραγγελεια ;

 

Προπαραγγελία κατευθείαν από την Apple 27/10/2017 08:08 ακριβώς πριν εξαντληθεί το απόθεμα για iPhone Upgrade Programme στο ΗΒ.

Link to comment
Share on other sites

Απλα καταπληκτικο.... αυτο εχω να πω.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Προπαραγγελία κατευθείαν από την Apple 27/10/2017 08:08 ακριβώς πριν εξαντληθεί το απόθεμα για iPhone Upgrade Programme στο ΗΒ.

Ωραιος αρα πες μας εσυ ρε Κωστα τις ειχες τς 999 λιρες αγγλιας και τς εδωσες ή με συμβολαιο ;

Επισης πες μου ετσι πληροφοριακα τι σκατα κανουν εκει στο Η.Β ; Οι Αγγλοι δεν κανουν συμβολαια απο ενα μεχρι και δυο σε ενα φυσικο ατομο οπως γινεται στην Κυπρο και Ελλαδα ; Πρεπει να ξερουν αν εισαι κατοικος αγγλιας , αν εχεις συμβολαιο απο αλλη εταιρια , αν δουλευεις κλπ ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ειδα σημερα στον Γερμανο. Εντυπωσιακο, ειδικα η οθονη ειναι απιστευτη. Κανενα προβλημα χωρις home button, το συνηθησα αμεσως.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αναλυτικό και πάνω από όλα αντικειμενικό review :)

 

 

**Kαι ο Αλέκος που είχε 7plus στο τέλος λέει πως το μέγεθος του φαίνεται λες και πήγε στο απλό.

Edited by stefanospets
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους μας. Πολύ καλή συσκευή σε όλα και ιδανική για όλους τους λάτρεις της τεχνολογίας και ιδιαίτερα για αυτούς που θα αναβαθμίσουν την απλή έκδοση iPhone που έχουν στα χέρια τους.

 

Ωστόσο, πιστεύω πως όσοι έρχονται από το 7αρι Plus είτε θα απογοητευτούν, είτε θα προβληματιστούν ίσως θετικά με το μέγεθος της οθόνης του X.

 

Απογοήτευση μάλλον για όσους θέλουν να κρατούν μεγάλη συσκευή με αναλογη οθονη στα χέρια τους και προβληματισμός για όσους δεν ήθελαν ποτέ συσκευή στη διάσταση του Plus, αλλά προτιμούσαν πάντοτε μικρη σε μέγεθος συσκευή με θετική εξέλιξη την αύξηση των διαστάσεων της οθόνης.

 

Όσο για τις επιδόσεις του iPhone X, είναι εξαιρετικες και η συσκευή εκτελεί τα πάντα με απίστευτη ταχύτητα. Τα λεγόμενα gestures πραγματικά κάνουν τη χρήση της συσκευης πανεύκολη και δίνουν μια φρέσκια νότα.

 

Πιστεύω ότι το πρόσφατο “review” των Unboxholics για το “

” είναι χαρακτηριστικό και αρκετά αντικειμενικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Ξέρουμε πότε θα έρθει η επόμενη παραλαβή Ελλάδα;ο κοτσωβολος που πήρα τηλέφωνο δεν ήξεραν...

 

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος αρα πες μας εσυ ρε Κωστα τις ειχες τς 999 λιρες αγγλιας και τς εδωσες ή με συμβολαιο ;

Επισης πες μου ετσι πληροφοριακα τι σκατα κανουν εκει στο Η.Β ; Οι Αγγλοι δεν κανουν συμβολαια απο ενα μεχρι και δυο σε ενα φυσικο ατομο οπως γινεται στην Κυπρο και Ελλαδα ; Πρεπει να ξερουν αν εισαι κατοικος αγγλιας , αν εχεις συμβολαιο απο αλλη εταιρια , αν δουλευεις κλπ ;

Το αγόρασα με το iPhone Upgrade Programme, που είναι παρόμοιο, αλλά με περισσότερα πλεονεκτήματα, του iUpgrade στην Ελλάδα. Μοιάζει με leasing στην περίπτωση που επιλέξω να αναβαθμίσω σε 1 χρόνο, πράγμα πολύ πιθανό. Είναι οικονομικότερο όταν αναβαθμίζεις κάθε χρόνο. Χρειάζεται πιστωτικός έλεγχος (credit check) για να ελέγξουν την οικονομική προσιτότητα. Η Apple έχει τα δικά της κριτήρια αξιολόγησης και όλα γίνονται αυτόματα από το σύστημα και την τράπεζα. Η απάντηση έρχεται σε δευτερόλεπτα. H Apple θέλει 3 χρόνια διαμονή, δίπλωμα ΗΒ ή διαβατήριο, στοιχεία εισοδήματος, διευθύνσεις των τελευταίων 3 ετών και λογαριασμό τράπεζας. Τα καταχωρούν όλα στο POS iPhone και η απάντηση βγαίνει σε δευτερόλεπτα.

 

Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχουν τα δικά τους κριτήρια. Κανείς, παρά μόνο αυτοί, γνωρίζουν με λεπτομέρεια ποια είναι αυτά. Όλοι πάντως θέλουν 3 χρόνια διαμονή και καλό credit score, χωρίς καθυστερήσεις σε πληρωμές ή πτωχεύσεις. Ανοίγουν από 1 έως 4 λογαριασμούς για προσωπική χρήση και με διαφορετικό πιστωτικό όριο, ανάλογα την εταιρία.

 

Κατά τη γνώμη μου, αξίζει το iPhone Upgrade Programme επειδή δίνει ασφάλεια ατυχήματος και δυνατότητα αναβάθμισης από τον 11ο μήνα. Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας (κυρίως η ΕΕ) δίνουν άλλα πλεονεκτήματα, αλλά για εμένα μετράει περισσότερο η προστασία της συσκευής από τον κατασκευαστή αφού μου έχει τύχει εκτός εγγύησης να μου αντικαθιστούν συσκευή με νέα επειδή την είχα αγοράσει απευθείας από την Apple (ο νόμος εδώ λέει ότι υπεύθυνος είναι ο πωλητής, οπότε αν έχεις αγοράσει από την Apple απευθείας, ο πωλητής είναι και ο κατασκευαστής).

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να εκνευριζομαι με την Apple,είναι δυνατόν να βγάζεις το καλύτερο προϊόν σου για την επέτειο 10 ετών iPhone και εγώ σαν καταναλωτής του προϊόντος σου να ψάχνω από μαγαζί σε μαγαζάκι για να το αγοράσω και να μου λένε όλοι σαν να είμαι από άλλον πλανήτη ότι μην ψάχνεις άδικα το Δεκέμβριο Ιανουαρίου θα είναι σε καλή ροή και θα το βρεις. Και ταυτόχρονα να βλέπω της εταιρίες κινητής να δίνουν συσκευές σε κάθε Blogger για να μας κάνει review το τηλέφωνό να μας πει για της ίντσες της οθόνης τι κουμπιά έχει δεξιά αριστερά. Δηλαδή η Apple κάνει παρουσίαση στους Blogger για να μας πείσουν ότι είναι τέλειο τηλέφωνο και πρέπει να το αγοράσουμε? Το ξέρουμε και θέλουμε να δώσουμε τα λεφτά για να το αγοράσουμε αλλά να γυρναμε την Αθήνα και να μας κάνει πλάκα ο καθένας πάει πολύ . Αν δεν έχεις την δυνατότητα να καλύψεις της ανάγκες και είσαι η Apple τότε μην λες ότι θα βγει στις 3 Νοεμβρίου και τελικά σε μια χώρα στέλνεις 100 συσκευές. Αυτά τα κάνει η ONE+ για να κάνει ντόρο όχι η εταιρεία που έχει 750δις αποθεματικα. Δεν καταλαβαίνω τι ανάγκη έχει μια τέτοια τεχνικη πώλησης μια εταιρεία του μεγέθους τις Apple.

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ σε όλα. Αυτη η πολιτική μόνο κακό κάνει στην εταιρεία.Φέρνουν 1000 συσκευές και τις μοιράζουν σε bloggers, γνωστούς κσι σε τηλεπαιχνίδια.Οι πωλητές σε αντιμετωπίζουν σαν ενοχλητικό αρρωστάκι και όλα αυτα για μια συσκευή που κάνει 1400.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση υπάρχει σχετικό θέμα για Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω ένα καλησπέρα στους φίλους του iPhone... Πραγματικά εκπληκτική συσκευή...

Παραθέτω αυτό το post γιατί θέλω να κάνω μια ερώτηση γενικά... Όπως θα δείτε παρακάτω αναγνώριση προσώπου έχει το Sony Z5 compact μου από τη πρώτη μέρα που το πήρα (2 χρόνια τωρα). Η Apple δηλαδή γιατί το παρουσιάζει σαν κάτι σουπεροαυου?

Δεν είμαι κολλημένος και είμαι ανοικτός σε κάθε νέα τεχνολογία αλλά αυτό το θεωρώ λίγο κοροϊδία!

https://preview.ibb.co/gfznfw/received_10214215267631633.png' alt='received_10214215267631633.png'>

image hosting[/img]

Edited by mak25

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω ένα καλησπέρα στους φίλους του iPhone... Πραγματικά εκπληκτική συσκευή...

Παραθέτω αυτό το post γιατί θέλω να κάνω μια ερώτηση γενικά... Όπως θα δείτε παρακάτω αναγνώριση προσώπου έχει το Sony Z5 compact μου από τη πρώτη μέρα που το πήρα (2 χρόνια τωρα). Η Apple δηλαδή γιατί το παρουσιάζει σαν κάτι σουπεροαυου?

Δεν είμαι κολλημένος και είμαι ανοικτός σε κάθε νέα τεχνολογία αλλά αυτό το θεωρώ λίγο κοροϊδία!

 

Δεν υπαρχει καμια επαφη αναμεσα στις 2 τεχνολογιες.

Γενικα δεν ειναι κατι νεο το ξεκλειδωμα με προσωπο. Ειναι ομως ο τροπος που δουλευει στο iphone.

Οπως και το touch id. Προυπηρχε η αναγνωριση με δακτυλικο αποτυπωμα πριν το βαλει η apple. Το turbo x pc μου για παραδειγμα ειχε εισοδο με fingerprint πολυ πριν το βαλει η apple. Δοκιμασε ομως της apple και μετα θα καταλαβεις γιατι γινεται τοσος ντορος!:p

Σκεψου οτι ο αισθητηρας δαχτυλικου αποτυπωματος στο note 8 που εχω εφτασε να δουλευει σχετικα το ιδιο καλα με της apple τωρα. (4 χρονια μετα την παρουσιαση του touch id). Και λεω σχετικα, γιατι και παλι καποιες φορες μου ριχνει ακυρα, αλλες κοιμαται και ενω τον παταω αργει να δωσει σημα ελεγχου και επισης εχω περασει και στις 4 θεσεις που εχει το ιδιο δαχτυλο!

Στο iphone 1 φορα να περασεις το αποτυπωμα αρκει για να εχεις 99% επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια επαφη αναμεσα στις 2 τεχνολογιες.

Γενικα δεν ειναι κατι νεο το ξεκλειδωμα με προσωπο. Ειναι ομως ο τροπος που δουλευει στο iphone.

Οπως και το touch id. Προυπηρχε η αναγνωριση με δακτυλικο αποτυπωμα πριν το βαλει η apple. Το turbo x pc μου για παραδειγμα ειχε εισοδο με fingerprint πολυ πριν το βαλει η apple. Δοκιμασε ομως της apple και μετα θα καταλαβεις γιατι γινεται τοσος ντορος!:p

Σκεψου οτι ο αισθητηρας δαχτυλικου αποτυπωματος στο note 8 που εχω εφτασε να δουλευει σχετικα το ιδιο καλα με της apple τωρα. (4 χρονια μετα την παρουσιαση του touch id). Και λεω σχετικα, γιατι και παλι καποιες φορες μου ριχνει ακυρα, αλλες κοιμαται και ενω τον παταω αργει να δωσει σημα ελεγχου και επισης εχω περασει και στις 4 θεσεις που εχει το ιδιο δαχτυλο!

Στο iphone 1 φορα να περασεις το αποτυπωμα αρκει για να εχεις 99% επιτυχια.

 

Μάλιστα για να το λες κάποιο δίκιο θα χεις εφ όσον το χεις δοκιμασει!

Πάντως στην αναγνώριση μου ζητούσε να περνάω ένα πρόσωπο στο φως και ένα στο σκοτάδι για να γίνει το τελικό face id... Τόσα χρόνια το αποτύπωμα έχει κολλήσει όταν τα χέρια είναι ιδρωμένα γενικά... το face id πάντα άνοιγε άμεσα! Δεν έχει κολλήσει ποτέ..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα για να το λες κάποιο δίκιο θα χεις εφ όσον το χεις δοκιμασει!

Πάντως στην αναγνώριση μου ζητούσε να περνάω ένα πρόσωπο στο φως και ένα στο σκοτάδι για να γίνει το τελικό face id... Τόσα χρόνια το αποτύπωμα έχει κολλήσει όταν τα χέρια είναι ιδρωμένα γενικά... το face id πάντα άνοιγε άμεσα! Δεν έχει κολλήσει ποτέ..

 

Εγω που ειχα κυριως samsung τηλεφωνα αν δεν μπορουσε να δουλεψει ο touch id της apple τοτε της samsung δεν υπηρχε καν περιπτωση.

Εχω δοκιμασει touch id και με βρεγμενο χερι και δεν ειχα θεμα ιδιαιτερο. Οκ καποιες φορες ηθελε να το ξαναβαλω αλλα δεν ειναι φταιξιμο του κινητου. Οταν το εμποδιζεις να δει το αποτυπωμα προφανως και για λογους ασφαλειας δεν θα ανοιξει. Με τον ιδρωτα δεν ειχα καποιο θεμα οποτε δεν μπορω να σου πω.

Οσο για το face id ας μιλησουν οι κατοχοι για πιο σφαιρικη αποψη γιατι εγω μονο σε καταστημα το ειδα και σε review. Παντως το face recognition του note μου σε σχεση με της apple ειναι για τα μπαζα. Ακομα και το iris scanner ειναι πολυ πισω, μπροστα στο face id. Αν φοραω γυαλια (μυωπιας) πχ εχει θεμα. Αν δεν κοιταω φλατ το κινητο παλι δυσκολευεται. Στο εντονο φως της μερας και στο σκοταδι παλι χανει. Σε ολα αυτα το face id ανταποκριθηκε αριστα. Και ειναι κ ασφαλες. Δες το review των unboxhοlics που ειναι διδυμοι. Λενε οτι τους αλλους αισθητηρες προσωπου τους ξεγελανε και ανοιγουν. Του iphone οχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν συγκρίνεται τεχνολογικά η αναγνώριση προσώπου του iPhone με οτιδήποτε άλλο.

To iPhone "ριχνει" υπέρυθρες στο πρόσωπο σου και καταλαβαίνει σχήματα ώστε να ξεκλειδώσει.

Όλα τα υπόλοιπα απλά βλέπουν την αρχικη φωτογραφία που έχεις ορίσει και κάνουν ταυτοποίηση.

Οπότε δεν γίνεται σε σκοτάδι η σε περίεργο φως να λειτουργήσει αψογα οτιδήποτε άλλο χωρίς ειδική κάμερα συγκεκριμένα για αυτή τη δουλειά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω σημερα από κοντα σε mediamarkt στην Ολλανδια (τιμη 1150 το 64αρι).

Μου εκανε περιεργη αισθηση η οθονη, μου φαινοταν σαν να κιτρινιζε, δεν ξερω εάν ηταν η ιδεα μου.

Ειδα και το 8αρι το μαυρο από κοντα και πραγματικα ηταν πανεμορφο, αλλα το 6s μου εχει ακομα πολύ ψωμι.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω σημερα από κοντα σε mediamarkt στην Ολλανδια (τιμη 1150 το 64αρι).

 

Μου εκανε περιεργη αισθηση η οθονη, μου φαινοταν σαν να κιτρινιζε, δεν ξερω εάν ηταν η ιδεα μου.

 

Ειδα και το 8αρι το μαυρο από κοντα και πραγματικα ηταν πανεμορφο, αλλα το 6s μου εχει ακομα πολύ ψωμι.

 

Μάλλον το TrueTone ήταν αυτό που έκανε την οθόνη να «κιτρινίζει» καθώς έχεις συνηθίσει με την «ψυχρή» ρύθμιση που έχει το δικό σου (και όλα τα iPhones μέχρι την σειρά 8 και το Χ).. εγώ με 8plus στην αρχή είχα off την επιλογή TrueTone αλλά όταν το δοκίμασα ξανά μετά με βόλεψε και το άφησα..

 

Δεν ξέρω αν θα πάρω το Χ, δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά πιο πολύ θεωρώ ότι δεν θα με βολέψει η συσκευή.. περιμένω να το δω από κοντά σε κάποιο κατάστημα και βλέπουμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...