Jump to content

[Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το s7 edge σε βγάζει άνετα ? Βγάζεις 2 μέρες ? Αν μας πεις δηλαδή πως πας από μπαταρία θα ξέρεις αν σε καλύπτει το note. Για ασφάλεια μπορείς να υπολογίζεις ένα 15% κάτω αν όχι 20 σε μπαταρία, με καινούριο s7 edge βέβαια
Με s7 edge δύο χρονών, ίσα που βγάζω την μέρα συνήθως

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με s7 edge δύο χρονών, ίσα που βγάζω την μέρα συνήθως

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμμ, τι να σου πω, αν έχει πέσει τόσο πολύ η μπαταρια σου και δε σε βγάζει, ίσως σε καλύπτει.. Αλλιώς το s9+ είναι μονόδρομος.

Εγώ γιαυτό έδωσα νοτε..μιας και το πενάκι το δούλευα ελάχιστα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με s7 edge δύο χρονών, ίσα που βγάζω την μέρα συνήθως

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίταξε και σε s8+ μεριά, με τις υπάρχουσες τιμές το θεωρώ εξαιρετική επιλογή;)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολλά..ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το mate 10 pro με 3η επιλογή το s8+.Η αυτονομία είναι μεγάλη υπόθεση για μένα(όπως και για πολλούς) μαζί με κάμερα και ταχύτητα.Και θέλω αν είναι να δώσω τόσα χρήματα να μην μετανιώσω κάτι.Χρησιμοποιω το κινητό μέσο όρο 8-10 ώρες τη μέρα.Πάντα στο 2g και πάντα WiFi(πλην εξαιρέσεων όπως κάποια ταξίδια σπάνια,ή μέρη που δεν έχει WiFi ανοίγω 3g).Αυτές τις ώρες κάνω κάποιες κλήσεις στη δουλειά και μετά αρκετή πλοήγηση,YouTube,social και λίγο παιχνίδι όχι κάθε μέρα.Θεωρειτε ότι μπορώ να το ανοίξω στις 6 το πρωί και στις 11 το βράδυ να το βάλω για φόρτιση έχοντας βγάλει άνετα τη μέρα?Δε μιλάω για ειδικές περιπτώσεις,λέω αυτά που κάνω συνήθως.
Link to comment
Share on other sites

Για 10 ώρες την μέρα και wifi φίλε μου, νομίζω κοιτάς σε λάθος μεριά.

Ipad χρειάζεσαι και ένα dumb phone για τηλέφωνα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολλά..ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το mate 10 pro με 3η επιλογή το s8+.Η αυτονομία είναι μεγάλη υπόθεση για μένα(όπως και για πολλούς) μαζί με κάμερα και ταχύτητα.Και θέλω αν είναι να δώσω τόσα χρήματα να μην μετανιώσω κάτι.Χρησιμοποιω το κινητό μέσο όρο 8-10 ώρες τη μέρα.Πάντα στο 2g και πάντα WiFi(πλην εξαιρέσεων όπως κάποια ταξίδια σπάνια,ή μέρη που δεν έχει WiFi ανοίγω 3g).Αυτές τις ώρες κάνω κάποιες κλήσεις στη δουλειά και μετά αρκετή πλοήγηση,YouTube,social και λίγο παιχνίδι όχι κάθε μέρα.Θεωρειτε ότι μπορώ να το ανοίξω στις 6 το πρωί και στις 11 το βράδυ να το βάλω για φόρτιση έχοντας βγάλει άνετα τη μέρα?Δε μιλάω για ειδικές περιπτώσεις,λέω αυτά που κάνω συνήθως.

 

Αν εννοείς 8-10 ώρες sot μέσα στη μέρα σου....πάρε καλύτερα δύο.....μόλις τελειώνει το ένα να αρπάζεις το άλλο....

Αν όμως εννοείς κάτι άλλο...πού μάλλον εννοείς....-γιατί δεν γίνεται εύκολα να χρησιμοποιείς το κινητό 8-10ώρες μέσα σε κύκλο 17 ωρών....τότε αλλάζει το πράγμα:

οπότε τότε.... θα σε βγάλει άνετα μέσα στη μέρα. Μην το φοβάσαι καθόλου...,

Εγώ με όλα ανοιχτά (πλην AOD) με wifi έχω 6-6.30 ώρες sot σε 24ώρο κύκλο. Τσεκαρισμένο πολλές φόρες.

Επαναλαμβάνω μόνο με wifi όμως (πολύ σερφάρισμα, Youtube, χρήση πένας, mails, μέτρια ομιλία, όχι games, σήμα κινητής μέτριο προς καλό).

Αν η χρήση άλλαζε σε 4g από wifi και είχα χρήση έντονων games και μιλούσα συνέχεια, με AOD ανοιχτό...η μπαταρία σου δεν θα έβγαζε πάνω από 3,5-4 ώρες sot!

Ανάλογα τη χρήση και τις ανάγκες η αυτονομία μεταβάλλεται δραματικά!

Αν το πενάκι είναι ένα εργαλείο που το χρησιμοποιείς τότε είναι μονόδρομος το note8.

Τώρα η τιμή του είναι και πολύ καλή. Καμέρα πολύ καλή, ταχύτητα super.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγω 6 το πρωί πριν φύγω για δουλειά και το κλείνω στις 11-12 το βράδυ..μεσα σε αυτές τις ώρες,8-10 είναι συνολικά οι ώρες που το δουλεύω έντονα,όχι ασταμάτητα.Τις υπόλοιπες απλά το εχω στην τσέπη.Δεν το έγραψα σωστα ίσως.
Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγω 6 το πρωί πριν φύγω για δουλειά και το κλείνω στις 11-12 το βράδυ..μεσα σε αυτές τις ώρες,8-10 είναι συνολικά οι ώρες που το δουλεύω έντονα,όχι ασταμάτητα.Τις υπόλοιπες απλά το εχω στην τσέπη.Δεν το έγραψα σωστα ίσως.

Το ζητούμενο ειναι ποσες ωρες μενει η οθονη ανοιχτη. Κοίτα τώρα σε μια τυπική μέρα ποσες ωρες οθονης εχεις. Δεν έγραψες τι κινητο εχεις τώρα.

Πιστευω δε θα εχεις θεμα, αλλά όπως είπε και φιλος παραπάνω αναλογως τη χρηση, η αυτονομια μπορεί να μεταβληθει δραματικα. Εχω ρεκορ όπως εχω ανεβασει και εδω, 9 ωρες sot! (αμφιβάλλω αν θα το δεις ποτε) Με πολλα κόλπα ομως, καινούρια μπαταρία και πριν βαρυνει πολυ το λειτουργικό. Εχω δει και 4.5 ωρες ομως..

Σπάνια. Συνήθως 6-6:30 τις εχω πάντα.

Το βέβαιο είναι οτι το mate 10 στην αυτονομία ειναι 30% πανω. Είναι πίσω πιθανότατα σε ολα τα υπολοιπα. Και εγω αναμεσα σε αυτα ειμουν.

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο ειναι ποσες ωρες μενει η οθονη ανοιχτη. Κοίτα τώρα σε μια τυπική μέρα ποσες ωρες οθονης εχεις. Δεν έγραψες τι κινητο εχεις τώρα.

Πιστευω δε θα εχεις θεμα, αλλά όπως είπε και φιλος παραπάνω αναλογως τη χρηση, η αυτονομια μπορεί να μεταβληθει δραματικα. Εχω ρεκορ όπως εχω ανεβασει και εδω, 9 ωρες sot! (αμφιβάλλω αν θα το δεις ποτε) Με πολλα κόλπα ομως, καινούρια μπαταρία και πριν βαρυνει πολυ το λειτουργικό. Εχω δει και 4.5 ωρες ομως..

Σπάνια. Συνήθως 6-6:30 τις εχω πάντα.

Το βέβαιο είναι οτι το mate 10 στην αυτονομία ειναι 30% πανω. Είναι πίσω πιθανότατα σε ολα τα υπολοιπα. Και εγω αναμεσα σε αυτα ειμουν.

 

Χρησιμοποιώ 2 κινητα προσωρινά..το J5 2016 και το Alcatel pop 4 6". Με το Αλκατελ βγάζω την μέρα άνετα,με το J5 όχι.Θα το δω αύριο αναλυτικά.Το 30% πάνω το Huawei είναι μεγάλη υπόθεση αλλά είναι όπως είπες πίσω σε άλλα..Να υποθέσω έκανες σωστή επιλογή για σένα όπως αποδείχθηκε..

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγω 6 το πρωί πριν φύγω για δουλειά και το κλείνω στις 11-12 το βράδυ..μεσα σε αυτές τις ώρες,8-10 είναι συνολικά οι ώρες που το δουλεύω έντονα,όχι ασταμάτητα.Τις υπόλοιπες απλά το εχω στην τσέπη.Δεν το έγραψα σωστα ίσως.

 

Η μπαταρία είναι το μοναδικό κομμάτι που εμένα προσωπικά με κάνει να νιώθω άγχος ότι θα με αφήσει..

Σου απαντώ για να πάρεις μια εικόνα.

Και πριν ξεκινήσω να σου πω ότι είχα s8 plus με το οποίο έβγαζα την μέρα ποιο συχνά σε σχέση με το Note.

Μετά πήγα για ένα διάστημα στο oneplus 5T και από εκεί και ύστερα καμία μπαταρία δεν με κάνει να νιώθω άνετος.

Βέβαια είναι πολλά τα συν πλιν που σκέφτηκα και πήγα σε note 8.

Η μέρα μου ξεκινάει 6 το πρωί και μέχρι της 16:00 είμαι αποκλειστικά με 4g και το "σκαλίζω" περισσότερο σε σχέση με τις ώρες από 16:00 - 23:00-01:00(που είμαι σπίτι σε wifi)

 

Φωτεινότητα στο αυτόματο πάντα χωρίς να την πειράζω.

2k ανάλυση.

Συγχρονισμό 2 λογαριασμούς Gmail.

Μια κάρτα σιμ και μια sd φορτωμένη με 125gb αρχεία.

Πολύ χρήση chrome, και λιγότερο Facebook viber.

Δεν παίζω παιχνίδια και δεν παρακολούθηση βίντεο.

Αντε να δω κάνα 5 λεπτό βιντεακι κάποιες φορές όχι με τις ώρες..

 

Κάποιες φορές την βγάζω κάποιες το φορτίζω κάνα τέταρτο εικοσάλεπτο μέσα στην μέρα.

 

https://www.dropbox.com/sh/j3kodo6x444ba9p/AACdAG4hzvXJPiMehHqXc9Y6a?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς 8-10 ώρες sot μέσα στη μέρα σου....πάρε καλύτερα δύο.....μόλις τελειώνει το ένα να αρπάζεις το άλλο....

Αν όμως εννοείς κάτι άλλο...πού μάλλον εννοείς....-γιατί δεν γίνεται εύκολα να χρησιμοποιείς το κινητό 8-10ώρες μέσα σε κύκλο 17 ωρών....τότε αλλάζει το πράγμα:

οπότε τότε.... θα σε βγάλει άνετα μέσα στη μέρα. Μην το φοβάσαι καθόλου...,

Εγώ με όλα ανοιχτά (πλην AOD) με wifi έχω 6-6.30 ώρες sot σε 24ώρο κύκλο. Τσεκαρισμένο πολλές φόρες.

Επαναλαμβάνω μόνο με wifi όμως (πολύ σερφάρισμα, Youtube, χρήση πένας, mails, μέτρια ομιλία, όχι games, σήμα κινητής μέτριο προς καλό).

Αν η χρήση άλλαζε σε 4g από wifi και είχα χρήση έντονων games και μιλούσα συνέχεια, με AOD ανοιχτό...η μπαταρία σου δεν θα έβγαζε πάνω από 3,5-4 ώρες sot!

Ανάλογα τη χρήση και τις ανάγκες η αυτονομία μεταβάλλεται δραματικά!

Αν το πενάκι είναι ένα εργαλείο που το χρησιμοποιείς τότε είναι μονόδρομος το note8.

Τώρα η τιμή του είναι και πολύ καλή. Καμέρα πολύ καλή, ταχύτητα super.

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι στα παραπάνω νούμερα έχω μόνιμα ανάλυση 2k και φωτεινότητα στο αυτόματο (μου την κρατάει συνήθως στο 50-60% εκτός και αν είμαι έξω όπου την πάει πολλές φορές στο 100%).

Νομίζω ότι η sammy έπρεπε να βάλει 3500-3600mah στο Note8.

Ίσως να φοβήθηκε το περσινό φιάσκο του note7? Ίσως δεν μπορούσε να χωρέσει μεγαλύτερη μπαταρία χωροταξικά λόγω της πένας?...

Το έκανε επίτηδες γιά να κάνει μεγάλες πωλήσεις

στο note9?

Δεν είμαι ειδικός και δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας λόγος να γκρινιάζετε για τη μπαταρία. Γνώμη μου.. Δεν έχετε δει τα χειρότερα προφανώς και δεν εκτιμάτε. Κατ αρχήν βγάζει άνετα τη μέρα. Δεύτερον είναι που είναι βαρύ ζητάτε και 500ma παραπάνω μπαταρία. Είπαμε τα βάρη στο γυμναστήριο όχι στο κινητό!

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να φοβήθηκε το περσινό φιάσκο του note7? Ίσως δεν μπορούσε να χωρέσει μεγαλύτερη μπαταρία χωροταξικά λόγω της πένας?...

Το έκανε επίτηδες γιά να κάνει μεγάλες πωλήσεις

στο note9?

Δεν είμαι ειδικός και δεν ξέρω.

Ειναι 100% βεβαιο ότι και τα 3 παιξαν ρολο.. Αν ήθελε να βάλει μεγαλύτερη μπαταρία, θαχε βαλει. Θα το παχύνε πολυ λιγο, παραπανω.. Το 95% θα προτιμούσε αυτη τη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι το μοναδικό κομμάτι που εμένα προσωπικά με κάνει να νιώθω άγχος ότι θα με αφήσει..

Σου απαντώ για να πάρεις μια εικόνα.

Και πριν ξεκινήσω να σου πω ότι είχα s8 plus με το οποίο έβγαζα την μέρα ποιο συχνά σε σχέση με το Note.

Μετά πήγα για ένα διάστημα στο oneplus 5T και από εκεί και ύστερα καμία μπαταρία δεν με κάνει να νιώθω άνετος.

Βέβαια είναι πολλά τα συν πλιν που σκέφτηκα και πήγα σε note 8.

Η μέρα μου ξεκινάει 6 το πρωί και μέχρι της 16:00 είμαι αποκλειστικά με 4g και το "σκαλίζω" περισσότερο σε σχέση με τις ώρες από 16:00 - 23:00-01:00(που είμαι σπίτι σε wifi)

 

Φωτεινότητα στο αυτόματο πάντα χωρίς να την πειράζω.

2k ανάλυση.

Συγχρονισμό 2 λογαριασμούς Gmail.

Μια κάρτα σιμ και μια sd φορτωμένη με 125gb αρχεία.

Πολύ χρήση chrome, και λιγότερο Facebook viber.

Δεν παίζω παιχνίδια και δεν παρακολούθηση βίντεο.

Αντε να δω κάνα 5 λεπτό βιντεακι κάποιες φορές όχι με τις ώρες..

 

Κάποιες φορές την βγάζω κάποιες το φορτίζω κάνα τέταρτο εικοσάλεπτο μέσα στην μέρα.

 

https://www.dropbox.com/sh/j3kodo6x444ba9p/AACdAG4hzvXJPiMehHqXc9Y6a?dl=0

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια..με τα χρήματα που θα δώσω δε θέλω να έχω άγχος για τίποτα,αλλά επειδή είναι πολύ δυνατή συσκευή θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια..με τα χρήματα που θα δώσω δε θέλω να έχω άγχος για τίποτα,αλλά επειδή είναι πολύ δυνατή συσκευή θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά.

 

Μη προβληματιζεσαι......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας λόγος να γκρινιάζετε για τη μπαταρία. Γνώμη μου.. Δεν έχετε δει τα χειρότερα προφανώς και δεν εκτιμάτε. Κατ αρχήν βγάζει άνετα τη μέρα. Δεύτερον είναι που είναι βαρύ ζητάτε και 500ma παραπάνω μπαταρία. Είπαμε τα βάρη στο γυμναστήριο όχι στο κινητό!

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

συγγνωμη που θα το σχολιασω ετσι, αλλα επειδη βγαζει σε σενα ανετα τη μερα, παει να πει οτι τη βγαζει σε ολους?

Υπαρχουν παιδια εδω που κανουν χρηση τετοια που οριακα τους βγαζει, και συχνα ξεμενουν.. οπως και εγω πολλες φορες ειχα φτασει το βραδυ οριακα. Το οτι μπορω να πεταξω εναν φορτιστη πανω κλπ δε λεει κατι, αμα ηταν ετσι δε θα σχολιαζαμε μπαταριες επειδη υπαρχει ο φορτιστης ή το powerbank (το λεω για να προλαβω απαντησεις). Σαν αυτονομια η συσκευη ηθελε ενα 20% παραπανω για να καλυπτει και πιο απαιτητικους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε να εχει αυτονομια one plus 5t για να μπορούμε να πούμε πως τα εχει ολα. Και ενα Dash Charge δεν θα με χαλαγε σαν extra future με τοσα λεφτα που ζητανε. Για Note τα θεωρω must αυτα τα 2.
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται dash charge το note 8.μια χαρα ειναι ο χρονος φορτισης του!ειναι η ποιο ολοκληρωμενη συσκευη,τωρα με την oreo θα εχει βελτιωθει η μπαταρια!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αν κι εγώ το έχω μόλις από Δευτέρα μεσημέρι, έχει φάει αρκετή δουλειά, στο setting προς το παρόν, οπότε έχω μια ιδέα πώς τα πάει από αυτονομία. Θα το συγκρίνω με το Note II, που του έχω πιει το αίμα και ξέρω πώς αποδίδει. Λοιπόν, με λίγα λόγια, είναι στα ίδια επίπεδα του Note II, δηλαδή βγάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι με φυσιολογική χρήση (ανοιχτά όλα εκτός BT, κάπου 300 apps, 5 emails λογαριασμοί συγχρονισμός συνέχεια, τα βασικά κοινωνικά δίκτυα, browsing κτλ). Η διαφορά με την τωρινή κατάσταση του Note II, που κι αυτό είχε καινούργια μπαταρία, βρίσκεται στο ότι το Note II ζορίζεται πλέον με τις εφαρμογές, οπότε, στο τέλος μιας φυσιολογικής ημέρας το Note II θα βρίσκεται στο 10% και το Note 8 στο 20%. Αν είχα φυσιολογικό αριθμό εφαρμογών (την έκανα την δοκιμή, αφού έκανα factory reset το Note II για να το δώσω στον μικρό) και στο Note II θα είχα και την ίδια αυτονομία μέσες άκρες.

 

Μην κάθεστε και ταλαιπωρείστε για 5-10% διαφορές. Και μόνο το πού βρίσκεται η κάθε συσκευή από πλευράς σήματος μπορεί να αλλάξει δραματικά την αυτονομία της. Υπολογίστε ότι πλέον, με φυσιολογική χρήση (όχι φυλαγμένη δηλαδή, ούτε και παιχνίδια), όλες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας βγάζουν μία πλήρη ημέρα εργασίας.

 

Θα σας δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε τις διαφορές πώς μπορεί να εμφανιστούν. Εγώ Note II, Note 8, η μητέρα μου Redmi Note 4 και ο πατέρας μου το ίδιο. Η μητέρα μου, ενώ έχει data plan (έχουμε οι δύο μας οικογενειακό) και τα έχει τα data συνέχεια ανοιχτά, πετυχαίνει την ίδια αυτονομία με του πατέρα μου, ο οποίος, λόγω μικρού data plan, έχει ανοιχτό μόνον το WiFi (οι εφαρμογές είναι 100% ίδιες, αφού τα έχω σετάρει εγώ και τα δύο κινητά να είναι ακριβώς ίδια για να βοηθάει ο ένας τον άλλο). Αυτό το γεγονός προέρχεται από το ότι ο πατέρας μου κινείται και κάθεται σε κάποια σημεία στο σπίτι τα οποία βρίσκονται χαμηλά (είσοδος πολυκατοικίας), οπότε η συσκευή, για να επικοινωνήσει με την κυψέλη, αναγκάζεται να αυξάνει την ισχύ της. Η μητέρα μου κινείται στους πάνω ορόφους, οπότε έχει μονίμως σήμα καμπάνα, άρα η συσκευή της δουλεύει με χαμηλή ισχύ. Γενικά, επιτυγχάνουν αυτονομία 2 ημερών για πλάκα με τα 4000mAh. Υπό τις ίδιες συνθήκες, δηλαδή κάτω όλη μέρα και πάνω όλη μέρα, αλλά με μικρότερη μπαταρία (3100 και 3300 τα δύο Note), εγώ έχω, πρακτικά, ακριβώς την μισή αυτονομία σε σχέση με τις συσκευές των γονέων μου γιατί έχω μέσα 300 και όχι 30 εφαρμογές, ενώ χρησιμοποιώ απείρως περισσότερες από αυτές καθημερινά. Φυσικά, όπως ανέφερα παραπάνω, αν είχα μέσα κι εγώ 30 εφαρμογές, τότε τα δύο Note θα είχαν την ίδια αυτονομία με ένα μικρό προβάδισμα του Note 8, λόγω μεγαλύτερης άνεσης στην διεκπεραίωση των εργασιών (βλέπε ισχύ).

 

Ευχαριστώ.

 

* Αν και off topic αν σημειώσω ότι προτιμώ την αίσθηση στο χέρι του Note II. Το 8άρι είναι πολύ στενό και ψηλό και με δυσκολεύει. Το ΙΙ το δουλεύω και με το ένα χέρι, χωρίς να επιλέξω την αντίστοιχη λειτουργία και χωρίς να φοβάμαι μην πέσει. Το 8άρι είναι αδύνατον να το δουλέψεις έτσι, λόγω ύψους.

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μπορεί κάποιος να μας πει που κυμαίνεται η μπαταρία σε dual active χρήση?Η έστω πόση διαφορά μπορεί να έχει απο τα screen time που βλέπω εδω που υποθέτω ειναι single sim χρηση)(Ολίγον δύσκολη η απάντηση και πολύπλοκη βεβαια) Ευχαριστώ! Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω χρήση με δύο σιμ, Bluetooth headset από το πρωί μέχρι το απόγευμα, ομιλία 1,5-2 ώρες, ελάχιστα μηνύματα, φωτ9ωραφιες καμιά 20αρια λόγο δουλειάς, τρεις λογαριασμοί mail, ανοιχτά δεδομένα, πλοήγηση γύρω στις 2 ώρες, θα με βγάζει με αυτή τη χρήση από πρωί μέχρι απόγευμα;;; Από 100% και γνωρίζοντας ότι κάθε κάτοχος κάνει άλλη χρήση, χοντρικά με αυτή τη χρήση πάνω κάτω πόσα τις % θα έχω μέχρι τις 17:00???Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία για την κατανάλωση του Bluetooth αλλά θεωρώ πως με τα υπόλοιπα θα σε φτάσει. Παίζει σημαντικό ρόλο και το σήμα της κινητής. Αν είναι χάλια τότε δυσκολεύουν τα πράγματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία για την κατανάλωση του Bluetooth αλλά θεωρώ πως με τα υπόλοιπα θα σε φτάσει. Παίζει σημαντικό ρόλο και το σήμα της κινητής. Αν είναι χάλια τότε δυσκολεύουν τα πράγματα.

 

Αυτό με το σήμα όντως ισχύει, και η αλήθεια είναι ότι εδώ στο νησί, υπάρχουν περιοχές με πολύ χάλια σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω χρήση με δύο σιμ, Bluetooth headset από το πρωί μέχρι το απόγευμα, ομιλία 1,5-2 ώρες, ελάχιστα μηνύματα, φωτ9ωραφιες καμιά 20αρια λόγο δουλειάς, τρεις λογαριασμοί mail, ανοιχτά δεδομένα, πλοήγηση γύρω στις 2 ώρες, θα με βγάζει με αυτή τη χρήση από πρωί μέχρι απόγευμα;;; Από 100% και γνωρίζοντας ότι κάθε κάτοχος κάνει άλλη χρήση, χοντρικά με αυτή τη χρήση πάνω κάτω πόσα τις % θα έχω μέχρι τις 17:00???Ευχαριστώ

Απο το πρωί μέχρι το απόγευμα που λες, λογικά θα σε φτάσει ανετότατα και με ποιο βαρια χρήση απο αυτη που γράφεις. Στην χειρότερη, θα μειώσεις λιγο φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Για κανένα 35αρι υπόλοιπο σε κόβω,αν το ξεκουμπωσεις το πρωί απο το φορτιστή.

Μιλάμε για κανένα 2μισαωρο οθονη,2ωρες κλήσεις..

 

Εγώ πχ σήμερα είμαι με χρήση 4G κατά βαση,μια σιμ, bluetooth ρολόι,bluetooth ακουστικό και ενα τεταρτακι ομιλία.278807d1ae25e16d20aed649e66d6876.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...