Jump to content

[Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι αυτή η αυτονομία της συσκευής.

Ψάξε τις εφαρμογές να δεις τι σε ρουφάει την μπαταρία. Επίσης τσέκαρε αν έχεις ανοιχτό το nfc που είναι πολύ ενεργοβορο. Τέλος, πήγαινε στην μπαταρία και βάλε στις πάντα αδρανεις όσες εφαρμογές δεν έχουν λόγο να τρέχουν μόνιμα.

Περιμένουμε νέα σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συγνώμη βρε Βαγγέλη αλλά σου λέει ότι μέχρι το απόγευμα, με 2-3 ώρες sot μένει με 20% και το θεωρείς φυσιολογικό ώστε να του προτείνεις αλλαγή συσκευής? Όχι πως δεν υπάρχουν συσκευές με πολύ καλύτερη αυτονομία αλλά οι χρόνοι του note δεν είναι αυτοί. Εσύ τι χρόνους έχεις?

Φιλαράκι νομίζω ότι είναι κοντά στο s8 plus οι χρόνοι του note,δηλαδή καλοί αλλά υπάρχουν συσκευές που βγάζουν πολύ πιο άνετα την ημέρα mate 10 pro,oneplus 5T οπότε αν έχει θέμα με την αυτονομία η λύση λέγεται αλλαγή συσκευής,εγώ προσωπικά είμαι ικανοποιημένος περίμενα χειρότερη αυτονομία και σε αυτό συμβάλει το καλό stand by που έχει η συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλαράκι νομίζω ότι είναι κοντά στο s8 plus οι χρόνοι του note,δηλαδή καλοί αλλά υπάρχουν συσκευές που βγάζουν πολύ πιο άνετα την ημέρα mate 10 pro,oneplus 5T οπότε αν έχει θέμα με την αυτονομία η λύση λέγεται αλλαγή συσκευής,εγώ προσωπικά είμαι ικανοποιημένος περίμενα χειρότερη αυτονομία και σε αυτό συμβάλει το καλό stand by που έχει η συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξαναδιάβασε το ποστ μου πιο προσεκτικά αυτή τη φορά.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

NFC όντως ήταν ανοιχτό, έκλεισα και τον συγχρονισμό

Απλά θεωρώ πολύ λίγο την αυτονομία της μπαταρίας του (πριν είχα S8)

 

Γράψε μας τους νέους χρόνους σου.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φίλοι μου βάζω 6 με 7 ώρες SOT με όλα ανοιχτά εκτός aod. 3 και 4 ώρες SOT νομίζω πως δεν αντιπροσωπεύουν την αυτονομία της συσκευής.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4SP8BjY

Y0Wd0dD

Qqh6cfS

 

Στις παραπάνω εικόνες μπορείτε να δείτε τους χρόνους που πέτυχα... Το κινητό το έχω από την Πέμπτη, σίγουρα είναι ένα 15% κάτω από το S8+ που είχα πριν, όπως έγραψα και παραπάνω, αλλά μέχρι στιγμής με καλύπτει και μου βγάζει την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση το πρωί 100%

Φωτεινότητα χειροκίνητα

NFC κλειστό μόνο wifi ανοιχτό...

Οθόνη 3 ώρες...

Φυσιολογικό;

Δείτε και τα screenshots

 

wZHkj

Edited by Akis_Thess
Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση το πρωί 100%

Φωτεινότητα χειροκίνητα

NFC κλειστό μόνο wifi ανοιχτό...

Οθόνη 3 ώρες...

Φυσιολογικό;

Δείτε και τα screenshots

 

wZHkj

 

Δεν φαίνονται τα screenshot.

Πόσο υπόλοιπο μπαταρίας, πόση ώρα από την φόρτιση και ποιες εφαρμογές καταναλωσαν την περισσότερη μπαταρία?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση το πρωί 100%

Φωτεινότητα χειροκίνητα

NFC κλειστό μόνο wifi ανοιχτό...

Οθόνη 3 ώρες...

Φυσιολογικό;

Δείτε και τα screenshots

 

wZHkj

Το σύστημα Android είναι αρκετα ψηλα αν συγκρινω με τα δικα μου screenshot που ανεβασα παραπάνω. Κατι που δειχνει οτι δεν ειναι καλα στημενο το κινητο για καποιο λογο.

Επίσης για τοσες λιγες ωρες οθονης, η οθονη έχει καψει πολυ. Ητε ειχες υψηλα την φωτεινότητα (οκ τοτε, καθενας τη βαζει οπου του αρεσει, δεν κοβεις απο αυτο που σου αρεσει).

Εχει καψει πολυ όμως η οθονη και επειδή εχεις λευκό θέμα. Με ενα μαυρο θέμα θα παει καλυτερα σίγουρα.

Αν σκεφτείς οτι εχει καψει τόσο πολυ η οθονη και παρόλα αυτα το σύστημα Android έχει καψει 50% οσο η οθονη, τότε αν ειχε καψει λιγότερο η οθονη θα έβλεπες ποσοστιαία πολυ ποιο ψηλα το Android κατι που επισης δείχνει οτι δεν ειναι καλα στημένο.

Βεβαια συγκρίνω με το δικο μου που λογω κλεισίματος services καταναλώνει λιγοτερο.

Στα υπόλοιπα δεν μπορείς να βγάλεις άκρη απο ενα screenshot.

Εγω θα εκανα ενα factory reset και θα κοιταγα καθαρο ποσο βγαζει και θα προσθετα μετά σιγα σιγά εφαρμογές να δω αν φταιει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται τα screenshot.

Πόσο υπόλοιπο μπαταρίας, πόση ώρα από την φόρτιση και ποιες εφαρμογές καταναλωσαν την περισσότερη μπαταρία?

 

Αν κλικαρεις πανω στα screenshot θα ανοιξουν κανονικα... Αλλιως δεξι κλικ - ανοιγμα σε νεα καρτελα και θα ανοιξουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έβγαλα 5 ώρες sot. Από 100% έως 2%. Συνεχώς συνδεδεμένο σε Wi-Fi ή ανοιχτό 3G. Πολύ social και για αρκετές ώρες πολύ χάλια σήμα. Τρεις λογαριασμοί mail συνδεδεμένοι και συνεχή συγχρονισμό. Μαύρο θέμα και κάποιες εφαρμογές πλήρη αδράνεια. Φωτεινότητα στη μέση. Όλα αυτά από τις 8 το πρωί έως τις 11 το βράδυ.

 

Σίγουρα δε φτάνει τη μπαταρία του Oneplus 5T ούτε και του iPhone 8plus. Αλλά υπερισχύει αλλού.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες και 8 λεπτά μετά από 10 ώρες από 100%

Screenshot δεν μπορώ να βάλω όλο κάτι μου γράφει.

20180226_234045.jpg: Exceeds forum quota by 237,7 KB.

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια πειτε μου αν το εχει παρατηρησει κανεις αυτο που θα πω και αν ναι τι συμβαινει.Εχω παρατηρησει 2-3 φορες πως ενω εχω απενεργοποιησει την γρηγορη φορτιση μεσα απ το μενου της μπαταριας.....οταν συνδεω το φορτιστη και μετα απο λιγο παω να δω που ειναι η σταθμη της μπαταριας.....αντι για "φορτιση μεσω καλωδιου" μου λεει "γρηγορη φορτιση".

Τσεκαρω να δω μηπως καταλαθος ειχα βαλει την γρηγορη φορτιση αλλα οχι.Γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια πειτε μου αν το εχει παρατηρησει κανεις αυτο που θα πω και αν ναι τι συμβαινει.Εχω παρατηρησει 2-3 φορες πως ενω εχω απενεργοποιησει την γρηγορη φορτιση μεσα απ το μενου της μπαταριας.....οταν συνδεω το φορτιστη και μετα απο λιγο παω να δω που ειναι η σταθμη της μπαταριας.....αντι για "φορτιση μεσω καλωδιου" μου λεει "γρηγορη φορτιση".

Τσεκαρω να δω μηπως καταλαθος ειχα βαλει την γρηγορη φορτιση αλλα οχι.Γιατι συμβαινει αυτο?

 

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει μόνο την ασύρματη γρήγορη φόρτιση και όχι και την ενσύρματη? (έχει ξεχωριστή επιλογή για καθεμία)

Link to comment
Share on other sites

Το ξανατσεκαρα τωρα και εχω απενεργοποιημενη την ενσυρματη γρηγορη φορτιση.Γρηγορη φορτιση ειχα κανει 1..2 φορες μονο στην αρχη πριν μαθω οτι μπορω να το απενεργοποιησω.Απλα μου κανει εντυπωση πως ενω εχω βαλει την "αργη" το χω πιασει μερικες φορες οπως και πριν που το βαλα στην πριζα να λεει γρηγορη φορτιση και να το φορτιζει γρηγορα.....
Link to comment
Share on other sites

Το ξανατσεκαρα τωρα και εχω απενεργοποιημενη την ενσυρματη γρηγορη φορτιση.Γρηγορη φορτιση ειχα κανει 1..2 φορες μονο στην αρχη πριν μαθω οτι μπορω να το απενεργοποιησω.Απλα μου κανει εντυπωση πως ενω εχω βαλει την "αργη" το χω πιασει μερικες φορες οπως και πριν που το βαλα στην πριζα να λεει γρηγορη φορτιση και να το φορτιζει γρηγορα.....

 

σου απανταω εδω αντι για το ΠΜ που μου εστειλες, να υπαρχει. Καταρχας δεν μοου εχει τυχει εμενα αυτο αλλα παντα φορτιζω κλειστο ο,τι κινητο και να εχω..

2ον χρησιμοποιω και αργο φορτιστη, περα απο την ρυθμιση που εχω αλλαξει, καθως και η αργη που εχει ειναι αρκετα γρηγορη...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει στην διαχείριση της συσκευής υπάρχει επιλογή γρήγορης ενσυρματης φόρτισης αλλά καθόλου για ασύρματη τι κάνω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει στην διαχείριση της συσκευής υπάρχει επιλογή γρήγορης ενσυρματης φόρτισης αλλά καθόλου για ασύρματη τι κάνω λαθος;

 

Δηλαδή δεν έχεις την επιλογή αυτή ούτε στο ρυθμίσεις -> σύνθετες λειτουργίες -> αξεσουάρ -> Γρήγορη ασύρματη φόρτιση?

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει στην διαχείριση της συσκευής υπάρχει επιλογή γρήγορης ενσυρματης φόρτισης αλλά καθόλου για ασύρματη τι κάνω λαθος;

 

Έχω την εντύπωση, ότι για να δεις την επιλογή αυτή ,

Πρέπει πρώτα μια φορά τουλάχιστον να μπει στον γρήγορο ασύρματο φορτιστή.

Μετά θα εμφανιστεί και η επιλογή που ψάχνεις..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Με το που θα βάλεις την συσκευή σε ασύρματο φορτιστή,εμφανίζεται η επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω ότι την έχω βάλει σε ασύρματο φορτιστή και δεν εμφανίζεται η επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή δεν έχεις την επιλογή αυτή ούτε στο ρυθμίσεις -> σύνθετες λειτουργίες -> αξεσουάρ -> Γρήγορη ασύρματη φόρτιση?

 

στις σύνθετες ρυθμίσεις δεν υπάρχει κατηγορία αξεσουάρ (τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω ότι την έχω βάλει σε ασύρματο φορτιστή και δεν εμφανίζεται η επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

στις σύνθετες ρυθμίσεις δεν υπάρχει κατηγορία αξεσουάρ (τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο)

Όχι μόνο να μπει σε ασύρματο αλλά να υποστηρίζει fast charge. Σε ποιον φοριστή το έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο να μπει σε ασύρματο αλλά να υποστηρίζει fast charge. Σε ποιον φοριστή το έβαλες?

Οκ κατάλαβα έχω ένα φωτιστικό από lidl που έχει ενσωματωμένη βάση wireless charging αλλά μάλλον δεν είναι fast charge γιατί μου φορτίζει σχετικά αργά. Μάλλον αυτό που λες είναι. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αναζήτηση νέας συσκευής μετά το s7 edge που έχω δύο χρόνια. Θα ήθελα το note λόγω του s Pen. Θα με καλύψει ή μπαταρία του; ή να κοιτάξω s9+ και να κάνω υποχώρηση στο πενάκι.... Αλήθεια η γνώμη σας θα με βοηθήσει πολύ. Τη συσκευή θα την κρατήσω για δύο χρόνια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αναζήτηση νέας συσκευής μετά το s7 edge που έχω δύο χρόνια. Θα ήθελα το note λόγω του s Pen. Θα με καλύψει ή μπαταρία του; ή να κοιτάξω s9+ και να κάνω υποχώρηση στο πενάκι.... Αλήθεια η γνώμη σας θα με βοηθήσει πολύ. Τη συσκευή θα την κρατήσω για δύο χρόνια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά έχω 4-5 sot με χρήση σοσιαλ 3 mail όλα ανοιχτά wifi και 3g και φωτεινότητα στη μέση.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αναζήτηση νέας συσκευής μετά το s7 edge που έχω δύο χρόνια. Θα ήθελα το note λόγω του s Pen. Θα με καλύψει ή μπαταρία του; ή να κοιτάξω s9+ και να κάνω υποχώρηση στο πενάκι.... Αλήθεια η γνώμη σας θα με βοηθήσει πολύ. Τη συσκευή θα την κρατήσω για δύο χρόνια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το s7 edge σε βγάζει άνετα ? Βγάζεις 2 μέρες ? Αν μας πεις δηλαδή πως πας από μπαταρία θα ξέρεις αν σε καλύπτει το note. Για ασφάλεια μπορείς να υπολογίζεις ένα 15% κάτω αν όχι 20 σε μπαταρία, με καινούριο s7 edge βέβαια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...