Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έχω βάλει κάνα 5-6 μέρες. Δεν είδα κάποια διαφορά. Security patch Νοεμβρίου.

 

Μου φαίνεται δύσκολο να είναι security 400mb. Απλά μπορεί να μην βλέπουμε διαφορές.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται δύσκολο να είναι security 400mb. Απλά μπορεί να μην βλέπουμε διαφορές.

 

Ετσι οπως τα λες ειναι Νικ.

Τα security ζητημα να ειναι πανω απο 80 mb. Σιγουρα τα 400 περιεχουν και διορθωσεις.

 

Να χαιρεσαι τη γιορτη σου και οτι επιθυμείς σου ευχομαι Νικολα!

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες ειναι Νικ.

Τα security ζητημα να ειναι πανω απο 80 mb. Σιγουρα τα 400 περιεχουν και διορθωσεις.

 

Να χαιρεσαι τη γιορτη σου και οτι επιθυμείς σου ευχομαι Νικολα!

 

Νάσαι καλά φίλε, σε ευχαριστώ!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς δεν είναι μόνο security. Απλά είπα δεν είδα κάποια διαφορά.

 

Σωστή παρατήρηση.. Ισως να μάθουμε μελλοντικά τι άλλαξαν, αν άλλαξαν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να δουμε ποτε θα πάρουμε Android Pie
Δε νομίζω να πάρουμε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πάρουμε.

 

Και να πάρει, το κινητό είναι τόσο άψογο που δεν έχει λόγο κάποιος να θέλει αλλαγές..ειδικά όταν είναι αβεβαιες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πάρουμε.

 

Καλημέρα στην παρέα. Κάτι για πρώτο τρίμηνο του 19 έχω διαβάσει. Αλλά όπως είπε και ο Νίκος προσωπικά και να μην έρθει ποτέ ποσώς με ενδιαφέρει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πάρει την πίτα το V30 ,πάντως όπως ανέφεραν και τα παιδιά παραπάνω το τηλέφωνο παραμένει σούπερ ως έχει με την Oreo.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πάρουμε.

Τι σε κάνει να το λες αυτό; Μου φαίνεται απίθανο να μην πάρει το V30 Android 9

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μολις παρει το 9 να πάθει κάνα bootloop και αυτό οπως τόσα αλλά της Lg,αφού και το lg g7 παρουσίασε τέτοια θέματα ολα τα περιμένω πια.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα του 7 ,ισχύει κάτι τέτοιο με bootloops πάλι;;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα του 7 ,ισχύει κάτι τέτοιο με bootloops πάλι;;
Δυστυχώς ναι φίλε.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα του 7 ,ισχύει κάτι τέτοιο με bootloops πάλι;;

 

Έχει παρουσιάσει ένα παράξενο bootloop μόνο με τις SIM της Cosmote!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το Samsung A5 (2017) και ήρθε ο καιρός για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ του Samsung S8 και LG V30. Προφανώς για να είμαι εδώ σημαίνει ότι το LG με ψήνει λίγο περισσότερο. Θεωρώ πως το V30 είναι κορυφαίο τηλέφωνο. Παλιά είχα το G2 και μου άρεσε πάρα πολύ. Όταν το πούλησα για να πάρω το A5 είχα στεναχωρηθεί. Ο λόγος, τότε, που πήγα σε Samsung ήταν τα bootloops που έπασχαν τα επόμενα του G2 κινητά.

 

Αυτή τη στιγμή στο S8 αυτό που με ανησυχεί είναι ότι διαβάζω δω και εκεί ότι η οθόνη σπάει εύκολα ακόμα και όταν είναι σε θήκη και πέσει από μικρό ύψος. Αυτό για μένα είναι deal-breaker. Ειδικά για ένα κινητό που η οθόνη κοστίζει 200€+. Κατά τα άλλα είναι και αυτό εξαιρετικό τηλέφωνο και αυτή τη στιγμή στα 400 περίπου ευρώ είναι καλή περίπτωση. Όμως το V30 όλοι λένε ότι είναι καλύτερο τηλέφωνο.

 

Αυτό που με ανησυχεί στην LG είναι η ίδια εταιρεία και η υποστήριξη που δεν παρέχει στα κινητά, πλέον, και αυτό μου δημιουργεί κάποια μικρο-ανασφάλεια.

 

Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το V30.

 

- Είχε κάποιος πρόβλημα με bootloop (έχω Cosmote);

- Παίρνει εύκολα τις αναβαθμίσεις; Αυτή τη στιγμή ποιο Android φοράει; Το Α5 το κάνει αυτόματα το βράδυ που κοιμάμαι π.χ.

- Εννοείται ότι από την 1η μέρα θα πάρω θήκη και προστατευτικό οθόνης, αλλά ήθελα να ξέρω πόσο αντέχει στις "κακουχίες" γενικά. Είμαι λίγο "ψείρας" με τις γραντζουνιές.

- Είναι πρόβλημα που η Wide Angle δεν έχει OIS; Ένας από τους λόγους που πουλάω το A5 είναι γιατί η κάμερα δεν έχει OIS και έτσι πολλές φορές αναγκάζομαι να πάρω την ίδια φωτό 3-4 φορές για σιγουριά.

- Σημαντικό! Η Samsung φημίζεται για το bloatware αλλά κάποια προγράμματα που έχει μου αρέσουν (π.χ. ο Samsung Browser και το Samsung Pass που μπορώ να κάνω login σε site με το fingerprint, όπως και ο Secure Folder το MyFiles, κλπ). ΤΟ LG V30 πως τα πάει με αυτό; Έχει μπόλικο; Είναι καλό; Βγαίνει / Απενεργοποιείται εύκολα αν χρειαστεί;

 

Επειδή είμαι πολύ κοντά στο να τα "σπρώξω" ότι άλλο θετικό ή αρνητικό σχόλιο έχετε μου το λέτε. Λογικά σήμερα ή αύριο θα κάνω την αγορά γιατί "δεν κρατιέμαι άλλο". :-)

Tech evangelist, python apologist, tog enthusiast.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι έτοιμος για V30, νομίζω κάποιο μέλος πουλούσε το δικό του εδώ λίγου χρονικού διαστήματος. Προσωπικά έχω το s8 plus ...από τα τρέχοντα μοντέλα του 2018 το p20 pro δεν με εντυπωσίασε (2 φορές του έδωσα την ευκαιρία) το s9 plus δεν είχε σε εμένα προσωπικά να μου δώσει κάτι τουναντίον η μπαταρία του είναι συνολικά υποδεέστερη του δικού μου, η μοναδική συσκευή που με εντυπωσίασε ήταν το mate 20 pro (ας όψεται όμως το χιλιάρικο + της Χαβάη και φυσικά ο διάσημος Χαλκ :) με τις οθόνες της)

Είσαι έτοιμος για V30 πιστεύω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το Samsung A5 (2017) και ήρθε ο καιρός για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ του Samsung S8 και LG V30. Προφανώς για να είμαι εδώ σημαίνει ότι το LG με ψήνει λίγο περισσότερο. Θεωρώ πως το V30 είναι κορυφαίο τηλέφωνο. Παλιά είχα το G2 και μου άρεσε πάρα πολύ. Όταν το πούλησα για να πάρω το A5 είχα στεναχωρηθεί. Ο λόγος, τότε, που πήγα σε Samsung ήταν τα bootloops που έπασχαν τα επόμενα του G2 κινητά.

 

Αυτή τη στιγμή στο S8 αυτό που με ανησυχεί είναι ότι διαβάζω δω και εκεί ότι η οθόνη σπάει εύκολα ακόμα και όταν είναι σε θήκη και πέσει από μικρό ύψος. Αυτό για μένα είναι deal-breaker. Ειδικά για ένα κινητό που η οθόνη κοστίζει 200€+. Κατά τα άλλα είναι και αυτό εξαιρετικό τηλέφωνο και αυτή τη στιγμή στα 400 περίπου ευρώ είναι καλή περίπτωση. Όμως το V30 όλοι λένε ότι είναι καλύτερο τηλέφωνο.

 

Αυτό που με ανησυχεί στην LG είναι η ίδια εταιρεία και η υποστήριξη που δεν παρέχει στα κινητά, πλέον, και αυτό μου δημιουργεί κάποια μικρο-ανασφάλεια.

 

Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το V30.

 

- Είχε κάποιος πρόβλημα με bootloop (έχω Cosmote);

- Παίρνει εύκολα τις αναβαθμίσεις; Αυτή τη στιγμή ποιο Android φοράει; Το Α5 το κάνει αυτόματα το βράδυ που κοιμάμαι π.χ.

- Εννοείται ότι από την 1η μέρα θα πάρω θήκη και προστατευτικό οθόνης, αλλά ήθελα να ξέρω πόσο αντέχει στις "κακουχίες" γενικά. Είμαι λίγο "ψείρας" με τις γραντζουνιές.

- Είναι πρόβλημα που η Wide Angle δεν έχει OIS; Ένας από τους λόγους που πουλάω το A5 είναι γιατί η κάμερα δεν έχει OIS και έτσι πολλές φορές αναγκάζομαι να πάρω την ίδια φωτό 3-4 φορές για σιγουριά.

- Σημαντικό! Η Samsung φημίζεται για το bloatware αλλά κάποια προγράμματα που έχει μου αρέσουν (π.χ. ο Samsung Browser και το Samsung Pass που μπορώ να κάνω login σε site με το fingerprint, όπως και ο Secure Folder το MyFiles, κλπ). ΤΟ LG V30 πως τα πάει με αυτό; Έχει μπόλικο; Είναι καλό; Βγαίνει / Απενεργοποιείται εύκολα αν χρειαστεί;

 

Επειδή είμαι πολύ κοντά στο να τα "σπρώξω" ότι άλλο θετικό ή αρνητικό σχόλιο έχετε μου το λέτε. Λογικά σήμερα ή αύριο θα κάνω την αγορά γιατί "δεν κρατιέμαι άλλο". :-)

 

Καλημέρα φίλε μου.

Λοιπόν, για μένα μη βιαστείς. Καταρχάς το Α5 είναι mid ενώ το g2 ήταν ναυαρχίδα όπως και τα v30 και s9 plus. Άρα θα δεις άλλο Θεό.

Παρόλα αυτά πρέπει να δεις ακριβώς τι θες.

Καταρχάς αν μιλάς για το απλό s8 δεν ξέρω αν αξίζει λόγω μικρής μπαταρίας. Κατά τα άλλα δεν έχουν διαφορά.

Τώρα το v30 έχει wide κάμερα που λέει πολύ. Μην περιμένεις να βγάλεις τρομερές φώτο σε όλες τις συνθήκες, αλλά γενικά είναι αρκετά καλή και δεν είναι μόνο εφέ.

Αν όμως δε σε ενδιαφέρει η wide τότε το σ8 ίσως είναι πιο πλήρες με την έννοια ότι έχει αυτό το bloat που λες το οποίο αν το δουλέψεις βολεύει. Η LG έχει και αυτή λίγο αλλά δεν έχει τέτοιες ευκολίες.

Το v30 είναι ίσως το πιο ωραίο κινητό που έχω δει. όμως το σ8 έχει πιο καλή οθόνη και πιο φωτεινή. Τέλος το να είναι ευαίσθητη στο σπάσιμο του σ8 σίγουρα μπορεί κάποιον να τον ενοχλεί αλλά δεν είναι ότι σπάει για πλάκα, απλά είναι πιο εκτεθειμενη λόγω της κουρμπας που κάνει.. Με μια θήκη όμως είσαι οκ.

Για μένα τα κινητα είναι σχεδόν ισάξια και θα κοιτούσα τα επί μέρους..

 

Πχ v30 για αυτονομία, wide camera, ομορφιά, ιδανικό μέγεθος, απλό μενού ωραίο aod

S8 plus για καλύτερη βασική κάμερα ( λίγο καλύτερη είναι νομίζω το βράδυ), καλύτερη οθόνη, ωραίο σχέδιο που αν δεν είχες ξανά άλλο είναι κάτι διαφορετικό ( εγώ το έχω βαρεθεί) , πληθώρα εφαρμογών που είναι bloat μεν αλλά κάποιες σου κάνουν εύκολη τη ζωή, και γενικά υπερπληρες μενού κλπ. Επίσης καλό aod συν led notification που έχει. Αυτά εν ολίγοις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά... Πριν πάρω το G6 είχα διαβάσει όλο το νήμα και ήξερα τι να περιμένω περίπου σε ταχύτητες... Σε βαριά παιχνίδια όμως (τύπου pubg) , ενώ δεν ζεσταίνεται τρομερά, η απόδοση είναι δραματική.. Ακόμα και το S6 ενός φίλου που έχει σαφώς κατώτερο hardware ρολάρει καλύτερα... Γνωρίζει κάποιος αν αυτό συμβαίνει και με το V30? Γιατί λογικά είναι θέμα optimisation ή του skin της LG

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλά κρατεί...4 κ ωρες sot και 30% υπόλοιπο..
Γι αυτό δεν σκέφτομαι ούτε G7 ούτε V40. Η αυτονομία έχει σκαρφαλώσει πλέον στην κορυφή των προτεραιοτήτων μου για κινητό μαζί με την ένταση μουσικής σε επίπεδο διάρρηξης τυμπάνου που προσφέρει ο DAC :) Δεν ξαναπερνάω το στρες που πέρασα με το V20 να με λούζει κρύος ιδρώτας όταν έχω βγει έξω με <50% χωρίς φορτιστή ή pbank, δεν αντέχω πλέον! Είμαστε και κάποιας ηλικίας :D

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κάποιος αν αυτό συμβαίνει και με το V30? Γιατί λογικά είναι θέμα optimisation ή του skin της LG

 

Το V30 φοράει τον Snapdragon 835 που ακόμα κρατάει καλά από θέμα επιδόσεων σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Μελλοντικά όμως θα δείξει τα χρόνια του μετά την έλευση του 855.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...