Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται ότι οι θήκες της spigen είναι ότι καλύτερο και πιο ποιοτικό σήμερα.

Εχω την spigen την διαφανη.και ενω απο ασφαλεια και το πως κουμπωνει το κινητο ειναι κομπλε ,πλεον μονο διάφανη δεν ειναι σε 8 μήνες .Εχει κιτρινοκαφετιασει .Και το προσέχω κιολας το κινητό απο ηλιο κλπ.

Ξερω οτι ειναι γενικο φαινομενο αλλα τοσο πολυ δεν το περιμενα ισως ειχε παρει μεντα απο εκει που την ειχα παρει και την ειχαν τιποτα σε βιτρινα να βαραει ο Ηλιας αλλα δεν το ειχα προσεξει τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι οι θήκες της spigen είναι ότι καλύτερο και πιο ποιοτικό σήμερα.

 

Θα διαφωνήσω. Καλές οι Spigen, αλλά για μένα η UAG είναι οι κορυφαίες. Τέτοια του φοράω...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Όλες έτσι γίνονται μην αγχώνεσαι άδικα. Και η δική μου σε τέτοια κατάσταση είναι, το παράδοξο όμως είναι ότι μου αρέσει περιμετρικά δίνει ένα ασυνήθιστο χρώμα σε συνδυασμό με το αλουμινένιο περίβλημα του 7edge μου σε black onyx.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα διαφωνήσω. Καλές οι Spigen, αλλά για μένα η UAG είναι οι κορυφαίες. Τέτοια του φοράω...

 

 

Συμφωνώ για τις UAG, απλά δεν έχουν επιλογές για όλα τα γούστα, από θέμα προστασίας πάντως είναι σίγουρα ότι καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες ολα σχετικα ειναι. Εγω πχ τη Nillkin δεν την αλλαζω. ειναι ο,τι πιο διακριτικο υπαρχει, και το κινητο θελω να το χαιρομαι. ΠΧ ειδα την uag, οκ μπορει να νιωθεις οτι φορας αρμα μαχης απο θεμα προστασιας αλλα προσωπικα δε μου αρεσει, μου θυμισε transformers και αλλα παιδικα.. Δεν το λεω υποτιμητικα αλλα ολα εχουν τον αντιλογο τους, ή τελος παντων τη διαφορετικη οπτικη.

Προσωπικα θεωρω οτι το πιο ομορφο κινητο αυτη τη στιγμη που λεγεται V30 δε μπορεις να το κρυβεις σε τετοιες θηκες. Σιγουρα αν δουλευεις εξω στους δρομους κλπ ισως θες προστασια, εγω ειμαι σε γραφειο, τρεχω ολη μερα ομως, αλλα δε χρειαζομαι παραπανω προστασια. Δεν εχω καμια μεμβρανη κλπ. Σιγουρα μπορει να κανει μερικες αραχνες, αλλα δε θελω να το πουλησω και να μην το εχω ευχαριστηθει. αυτα απο εμενα.

Κατα τα αλλα ολες κιτρινιζουν αρα δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

ΚΡατημα η Nillkin επειδη εχει ειδικη επιστρωση στα πλαγια ειναι κορυφη, και τωρα αν παιζει, εμενα δεν παιζει που την εχω μηνες, αλλα δεν ξερω, ισως να χαλαει μεσα σε τσεπες να ανοιγει κλπ? δεν ξερω

ΠΑντως παιδες μετραει και το ποσο αναδεικνυει το κινητο μια θηκη, οι πιο πολλες το ασχημαινουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακριβος ότι ειπε και ο Nikos_Mpl όλα είναι θεμα γουστου . πχ από τις ποιο ομορφες και λεπτες είναι η NILKIN η οποια όμως είναι μονο για να μην γρατζουνιετε η πλατη .

Από εκει και περα αν θες προστασια τοτε η ποιο λεπτη για προστασια είναι η Spigen , Αν θες κατι ακομα περισσοτερο σαν προστασια που κανει όμως το κινητο τεραστιο και του αλαζει εμφανιση τοτε η UAG είναι σουπερ.

Προσωπικα βαζω την Nilin χειμωνα που εχω το κινητο στην τσαντα μου , και το Καλοκαιρι βαζω την Spigen που εχω το κινητο σε καφετεριες παραλιες κτλ κτλ .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω την spigen την διαφανη.και ενω απο ασφαλεια και το πως κουμπωνει το κινητο ειναι κομπλε ,πλεον μονο διάφανη δεν ειναι σε 8 μήνες .Εχει κιτρινοκαφετιασει .Και το προσέχω κιολας το κινητό απο ηλιο κλπ.

Ξερω οτι ειναι γενικο φαινομενο αλλα τοσο πολυ δεν το περιμενα ισως ειχε παρει μεντα απο εκει που την ειχα παρει και την ειχαν τιποτα σε βιτρινα να βαραει ο Ηλιας αλλα δεν το ειχα προσεξει τοτε.

 

Ολες οι διαφανες ετσι γινονται , δεν είναι θεμα τις SPigen .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχοντας μερικές μέρες τη συσκευή θα ήθελα να καταθέσω λιγο και γω τη δική μου άποψη. Τα θετικά της συσκευής λίγο πολύ γνωστά. Όμορφη εμφάνιση, αδαβροχοποίηση, oled οθόνη, wide φακός κλπ. Επειδή συνήθως γράφονται μόνο τα θετικά, θα εστιάσω λιγο περισσότερο στα αρνητικά χωρίς να σημαίνει ότι είναι σημαντικά για όλους. (ακολουθεί σεντόνι)

 

Το πρώτο τεράστιο αρνητικό για μένα είναι η έλλειψη led. Το αποτέλεσμα θα είναι είτε να έχεις μέτρια αυτονομία λόγω aod είτε να την κλείσεις και να μην έχεις ειδοποιήσεις. Και δεν αναφέρομαι απαραίτητα για ότι δεν έχει ένδειξη μετά από λίγα λεπτά αλλά ότι δεν ανάβει καν η οθόνη και μπορεί να μην την δεις.

 

Το δεύτερο είναι ότι δεν έχει gestures. Μπορεί να είναι μια 18:9 οθόνη αλλά τελικά χάνεις μεγάλο μέρος απο το όφελος της αφού θα χεις καρφωμένα από κάτω τα πλήκτρα. Οκ μπορείς να τα εμφανίζεις με swipe αλλά όσο να ναι είναι λιγο εκνευριστικό (μια κινηση παραπάνω). Δεν ξέρω βέβαια μήπως το φτιάξουν σε update

 

Το τρίτο αφορά τις κάμερες (φωτογραφία). Η βασική κάμερα έχει μεγάλο focal (στενη λήψη) με αποτέλεσμα πολλές φορές να αναγκάζεσαι να γυρίσεις στον wide που αντικειμενικά έχει πολύ κατωτερη ποιότητα (πχ σε indoor). Επιπλέον γενικά έχει υψηλό desaturate σε χαμηλό φωτισμό η stock με αποτέλεσμα να δείχνουν σχεδόν ασπρόμαυρες (ειδικά στις σκιές).

 

Το τέταρτο αφορά την σταθερότητα της συσκευής. Αρκετές gcam αποσταθεροποιούν ολόκληρη τη συσκευή με αποτέλεσμα να χρειάζεται restart (είτε γιατί κάνει mute τη συσκευή είτε γιατί μετράει λάθος τα στατιστικα της κατανάλωσης μπαταρίας κλπ). Μάλιστα σε μια φάση αναγκάστηκα να κάνω factory reset. Εχω δοκιμάσει τη gcam σε πάρα πολλές συσκευές.... τέτοιο πράγμα όμως πρώτη φορά το βλέπω. Είναι δυνατόν ένα app (ότι app και αν ειναι) να επηρεάζει τόσο άσχημα τη συσκευή που να μην στρώνει με απλό καθάρισμα του background?

 

Το πέμπτο (αν και οριακά αρνητικό) ειναι το βίντεο. Οκ έχει καλή σταθεροποίηση, υψηλά καρέ χωρίς κοψίματα και καλό ήχο... όμως η ποιότητα σε λεπτομέρια και χρώματα σε indoor φωτισμό είναι πολύ μέτρια αν το αφήσεις 60 καρέ (όποιος θέλει στέλνω σε PM βίντεο σύγκριση)

 

Για να κλείσω, σίγουρα δεν ενοχλούν όλους τα ίδια πράγματα και για πολλούς δεν θα αποτελέσουν πρόβλημα. Και αν πω οτι δεν εχει θετικά η συσκευή θα είμαι ψεύτης. Αλλά επειδή σίγουρα λίγο πολύ έχουν γραφτεί αυτά, έγραψα και γω μια πιο αρνητική κριτική. Θα του δώσω μερικές μέρες ακόμα μήπως αλλάξω γνώμη βέβαια.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχοντας μερικές μέρες τη συσκευή θα ήθελα να καταθέσω λιγο και γω τη δική μου άποψη. Τα θετικά της συσκευής λίγο πολύ γνωστά. Όμορφη εμφάνιση, αδαβροχοποίηση, oled οθόνη, wide φακός κλπ. Επειδή συνήθως γράφονται μόνο τα θετικά, θα εστιάσω λιγο περισσότερο στα αρνητικά χωρίς να σημαίνει ότι είναι σημαντικά για όλους. (ακολουθεί σεντόνι)

 

Το πρώτο τεράστιο αρνητικό για μένα είναι η έλλειψη led. Το αποτέλεσμα θα είναι είτε να έχεις μέτρια αυτονομία λόγω aod είτε να την κλείσεις και να μην έχεις ειδοποιήσεις. Και δεν αναφέρομαι απαραίτητα για ότι δεν έχει ένδειξη μετά από λίγα λεπτά αλλά ότι δεν ανάβει καν η οθόνη και μπορεί να μην την δεις.

 

Το δεύτερο είναι ότι δεν έχει gestures. Μπορεί να είναι μια 18:9 οθόνη αλλά τελικά χάνεις μεγάλο μέρος απο το όφελος της αφού θα χεις καρφωμένα από κάτω τα πλήκτρα. Οκ μπορείς να τα εμφανίζεις με swipe αλλά όσο να ναι είναι λιγο εκνευριστικό (μια κινηση παραπάνω). Δεν ξέρω βέβαια μήπως το φτιάξουν σε update

 

Το τρίτο αφορά τις κάμερες (φωτογραφία). Η βασική κάμερα έχει μεγάλο focal (στενη λήψη) με αποτέλεσμα πολλές φορές να αναγκάζεσαι να γυρίσεις στον wide που αντικειμενικά έχει πολύ κατωτερη ποιότητα (πχ σε indoor). Επιπλέον γενικά έχει υψηλό desaturate σε χαμηλό φωτισμό η stock με αποτέλεσμα να δείχνουν σχεδόν ασπρόμαυρες (ειδικά στις σκιές).

 

Το τέταρτο αφορά την σταθερότητα της συσκευής. Αρκετές gcam αποσταθεροποιούν ολόκληρη τη συσκευή με αποτέλεσμα να χρειάζεται restart (είτε γιατί κάνει mute τη συσκευή είτε γιατί μετράει λάθος τα στατιστικα της κατανάλωσης μπαταρίας κλπ). Μάλιστα σε μια φάση αναγκάστηκα να κάνω factory reset. Εχω δοκιμάσει τη gcam σε πάρα πολλές συσκευές.... τέτοιο πράγμα όμως πρώτη φορά το βλέπω. Είναι δυνατόν ένα app (ότι app και αν ειναι) να επηρεάζει τόσο άσχημα τη συσκευή που να μην στρώνει με απλό καθάρισμα του background?

 

Το πέμπτο (αν και οριακά αρνητικό) ειναι το βίντεο. Οκ έχει καλή σταθεροποίηση, υψηλά καρέ χωρίς κοψίματα και καλό ήχο... όμως η ποιότητα σε λεπτομέρια και χρώματα σε indoor φωτισμό είναι πολύ μέτρια αν το αφήσεις 60 καρέ (όποιος θέλει στέλνω σε PM βίντεο σύγκριση)

 

Για να κλείσω, σίγουρα δεν ενοχλούν όλους τα ίδια πράγματα και για πολλούς δεν θα αποτελέσουν πρόβλημα. Και αν πω οτι δεν εχει θετικά η συσκευή θα είμαι ψεύτης. Αλλά επειδή σίγουρα λίγο πολύ έχουν γραφτεί αυτά, έγραψα και γω μια πιο αρνητική κριτική. Θα του δώσω μερικές μέρες ακόμα μήπως αλλάξω γνώμη βέβαια.

1. Το led όντως είναι ένα μείον που κι εμένα με πείραξε πριν το αποκτήσω αλλά αν θες να αναβει η οθόνη νομίζω πως γίνεται (Αλλιώς βάζεις always on display που λόγω oled οθόνης δεν καταναλώνει πολύ μπαταρία)

2.Gestures έχω βάλει το Fluid Gestures το οποίο δουλεύει άψογα ,έχω "κατεβασει" την nav bar σε όλες τις εφαρμογές και μόνο στις ρυθμίσεις φαίνεται με αποτέλεσμα εξαιρετικό (επίσης δεν καταναλώνει μπαταρία )

3. Η Gcam για μένα είναι μονόδρομος , που τα εξαλείφει όλα αυτά , η 5.0.18 ver 4.2 του Cstarks δεν έχει κανένα θέμα , είναι πλήρως λειτουργική χωρίς προβλήματα , με αυτήν έβγαλα περίπου 2500 φωτο σε ταξίδι, χωρίς επανεκκίνησεις που αναφέρεις

 

Τώρα για το βίντεο το θεωρώ αξιοπρεπές χωρίς να έχω κάποιο θέμα αν και δεν τραβάω και πολύ.

Όλες οι συσκευές έχουν θετικά κι αρνητικά , θεωρώ ότι στο V30 με τα παραπάνω παίρνεις πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα και στα μειονεκτήματα της συσκευής

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

1. Το led όντως είναι ένα μείον που κι εμένα με πείραξε πριν το αποκτήσω αλλά αν θες να αναβει η οθόνη νομίζω πως γίνεται (Αλλιώς βάζεις always on display που λόγω oled οθόνης δεν καταναλώνει πολύ μπαταρία)

2.Gestures έχω βάλει το Fluid Gestures το οποίο δουλεύει άψογα ,έχω "κατεβασει" την nav bar σε όλες τις εφαρμογές και μόνο στις ρυθμίσεις φαίνεται με αποτέλεσμα εξαιρετικό (επίσης δεν καταναλώνει μπαταρία )

3. Η Gcam για μένα είναι μονόδρομος , που τα εξαλείφει όλα αυτά , η 5.0.18 ver 4.2 του Cstarks δεν έχει κανένα θέμα , είναι πλήρως λειτουργική χωρίς προβλήματα , με αυτήν έβγαλα περίπου 2500 φωτο σε ταξίδι, χωρίς επανεκκίνησεις που αναφέρεις

 

Τώρα για το βίντεο το θεωρώ αξιοπρεπές χωρίς να έχω κάποιο θέμα αν και δεν τραβάω και πολύ.

Όλες οι συσκευές έχουν θετικά κι αρνητικά , θεωρώ ότι στο V30 με τα παραπάνω παίρνεις πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα και στα μειονεκτήματα της συσκευής

 

Fluid Gestures? Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ :)

 

Όσον αφορά τη κάμερα, περισσότερο με ενοχλεί το μεγάλο focal παρά τα χρώματα. Δες εδώ διαφορά πχ με το pocophone. Πρώτα το V30 (μην συγκρίνετε ποιότητες μιας και του v30 την εβγαλα βιαστικά με στοκ και διαφορετική στιγμή).

 

Οταν δεν μπορώ να απομακρυνθώ από το θέμα μου δυσκολεύομαι πάρα πολύ να βγάλω φωτογραφία με την βασική ενω σε χαμηλό φωτισμό χάνει πολύ η wide

 

46382651121_c7b61d84b6_z.jpg20181219_180910 by Andreas L., on Flickr

 

46168003582_db70940ce4_z.jpgIMG_20181207_184034 - gcam by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Fluid Gestures? Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ :)

 

Όσον αφορά τη κάμερα, περισσότερο με ενοχλεί το μεγάλο focal παρά τα χρώματα. Δες εδώ διαφορά πχ με το pocophone. Πρώτα το V30 (μην συγκρίνετε ποιότητες μιας και του v30 την εβγαλα βιαστικά με στοκ και διαφορετική στιγμή).

 

Οταν δεν μπορώ να απομακρυνθώ από το θέμα μου δυσκολεύομαι πάρα πολύ να βγάλω φωτογραφία με την βασική ενω σε χαμηλό φωτισμό χάνει πολύ η wide

 

46382651121_c7b61d84b6_z.jpg20181219_180910 by Andreas L., on Flickr

 

46168003582_db70940ce4_z.jpgIMG_20181207_184034 - gcam by Andreas L., on Flickr

Το focal length το είχα παρατηρήσει κι εγώ απλά σε μικρότερο βαθμο, κάθε τηλέφωνο έχει λίγο διαφορετικό, το v30 όντως έχει απ τα μικρότερα , απλά εδώ μου φαίνεται πολύ η αλήθεια είναι!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι κατασκευαστές Huawei, Samsung, Sony (φυσικά αφού οι περισσότεροι αισθητήρες είναι δικοί της) κλπ παίζουν στα 26 & 27mm και η 1+ ακόμα πιο wide στα 25mm ενώ η lg στα 30mm γι αυτό και σας φαίνεται πιο στενό- κλειστό το κάδρο.

* Η καλύτερη κάμερα που έχω δει πραγματικά πλήρες, είναι του πανάκριβου mate 20 pro πλήρως ρυθμισιμη και αξιοποιήσιμη με σχετικά μικρή παραμόρφωση στον υπέρ ευρυγωνιο φακό...το καλύτερο δε module είναι του s7 edge ... lens cover υπέρ ευρυγωνιος με μηδαμινή ελάχιστη παραμόρφωση και πλήρη εκμετάλλευση του αισθητήρα 1/2.5" και με AF φυσικά και με 1.7 διάφραγμα σε συνδυασμό με ois.!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την dual συσκευή να Δείτε προβλήματα με gcam,έβαλα χθες την έκδοση του bsg.test που δουλεύει το night sight μου έκανε η συσκευή 7 επανεκκίνησεις είδα και έπαθα να την απεγκαταστησω.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λύσεις όπως σας παρέθεσα, τώρα για το focal length εντάξει θα το υποστούμε, ούτε εγώ το ήξερα για τα 30mm το είδα μετά

Για Gestures βάλε αυτό που σου είπα και τέλος! Αλλά και με την Gcam μην κάνετε ακόμα πειράματα αν δεν θέλετε , αφού υπάρχει η σταθερή του Cstarks για V30

Δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα με 350 ευρώ

Edited by Running_Rabbit
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το gesture που σου έγραψα δεν χρειάζεται adb ,εμένα δουλεύει μια χαρά . Απλά κανείς εγκατασταση, ρυθμίζεις όλες τις εφαρμογές με κατέβασμα την navbar και το δουλεύεις

Επίσης γιατί επιμένεις για την Gcam εφόσον υπάρχει σταθερή έκδοση?

Edited by Running_Rabbit
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το gesture που σου έγραψα δεν χρειάζεται adb ,εμένα δουλεύει μια χαρά . Απλά κανείς εγκατασταση, ρυθμίζεις όλες τις εφαρμογές με κατέβασμα την navbar και το δουλεύεις

Επίσης γιατί επιμένεις για την Gcam εφόσον υπάρχει σταθερή έκδοση?

 

Μήπως είσαι ρουτ; Γιατί κατά την εγκατάσταση μου βγάλε μήνυμα είτε να δώσω άδεια ρουτ είτε να το κάνω μέσω adb. Θα το ξαναδώ αύριο.

 

Όσον αφορά τη gcam αν δουλέψεις 5.3 και πέρα θα καταλάβεις. Έχουν σημαντικές διαφορές σε shutter speed και επεξεργασία. Για να μην μιλήσουμε για το manual shutter και το night sight. Βέβαια το πρόβλημα μου δεν ήταν τόσο η ίδια η gcam αλλά το πώς κόλλησε η συσκευή από ένα απλό apk (συνήθως ένα απλό καθάρισμα του background αρκούσε). Αλλιώς θα το βάζα στο 3ο πρόβλημα (δηλαδή κάμερα).

 

Τεσπά. Εις αύριον τα σπουδαία :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι ρουτ; Γιατί κατά την εγκατάσταση μου βγάλε μήνυμα είτε να δώσω άδεια ρουτ είτε να το κάνω μέσω adb. Θα το ξαναδώ αύριο.

 

Όσον αφορά τη gcam αν δουλέψεις 5.3 και πέρα θα καταλάβεις. Έχουν σημαντικές διαφορές σε shutter speed και επεξεργασία. Για να μην μιλήσουμε για το manual shutter και το night sight. Βέβαια το πρόβλημα μου δεν ήταν τόσο η ίδια η gcam αλλά το πώς κόλλησε η συσκευή από ένα απλό apk. Αλλιώς θα το βάζα στο 3ο πρόβλημα (δηλαδή κάμερα).

 

Δεν είμαι root, ασε τι διαβαζεις, βάλτο δούλεψε το και μετά πες μου, το V30 επειδή από μόνο του κρύβει την nav bar γι αυτό και δουλεύουν

 

Μια χαρά ευχαριστημένος είμαι με αυτήν την Gcam (την 5) . Έχω επεξεργαστεί πολλές wide και μη φωτο στο Lightroom (έχω και φίλου από iPhone 8 και η ποιότητα όταν κάνεις ζουμ είναι υποδεέστερη), έχω και DSLR Nikon D7200, οπότε δεν στα λέω έτσι , πραγματικά η Gcam κάνει πολύ καλή δουλειά σε σχέση με την στοκ

 

Το night sight είναι στην 6 που τώρα την δουλεύουν , εγώ προσωπικά έχω την έκδοση του (Fu 6.0.21 νομίζω 13/12 ) και μόνο για το nightsight της πίσω κάμερας , για οτιδήποτε άλλο χρησιμοποιώ την 5αρα του Cstarks

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root, ασε τι διαβαζεις, βάλτο δούλεψε το και μετά πες μου, το V30 επειδή από μόνο του κρύβει την nav bar γι αυτό και δουλεύουν

 

Μια χαρά ευχαριστημένος είμαι με αυτήν την Gcam (την 5) . Έχω επεξεργαστεί πολλές wide και μη φωτο στο Lightroom (έχω και φίλου από iPhone 8 και η ποιότητα όταν κάνεις ζουμ είναι υποδεέστερη), έχω και DSLR Nikon D7200, οπότε δεν στα λέω έτσι , πραγματικά η Gcam κάνει πολύ καλή δουλειά σε σχέση με την στοκ

 

Το night sight είναι στην 6 που τώρα την δουλεύουν , εγώ προσωπικά έχω την έκδοση του (Fu 6.0.21 νομίζω 13/12 ) και μόνο για το nightsight της πίσω κάμερας , για οτιδήποτε άλλο χρησιμοποιώ την 5αρα του Cstarks

 

Δεν το διάβασα κάπου εκτος. Στο app μου το εμφανιζε καθώς το έστηνα. Οκ θα το δω αύριο.

 

Όσον αφορά τη gcam ενδεικτικα κάποια από τα οφέλη των νεότερων ειναι: πιο σωστά στημμενα shutter speed, custom denoise (μπορει να κάνει τρελή διάφορα), ρυθμίσεις για gamma/contrast, manual shutter κλπ. Όσον αφορά την 6.1, πριν λίγο μίλαγα με το fredometrio και είδαμε ότι και αυτή βγάζει πρόβλημα (ειδικά τον giwrgos_gkre τον έσκισε).

 

Αλλά μην νομίζεις ότι πάω στα τυφλά ή ότι είμαι κολλημενος σε καινουργιες. Έβαλα αυτή που πρότειναν ως σταθερότερη στο xda (την 5.1 που έχουν οι περισσότεροι με χειρότερα όμως αποτελεσματα από 5.2+) αλλά και πάλι μου επηρέασε τα στατιστικά της μπαταρίας (αύριο θα δω και τη δική σου).

 

Κατά τα άλλα οκ, μπορεί να το βολεψω. Αλλά το πρόβλημα μου επαναλαμβάνω δεν είναι το ποια gcam δουλεύει αλλά το ποσο άσχημα αποσταθεροποιησε ένα app τη συσκευή. Σε όσες συσκευές την έχω δουλέψει ο(και πίστεψε με είναι αρκετές) άντε να φριζαρε για λιγα δευτερόλεπτα τη συσκευή ή προβλήματα που λύνονται με εκκαθάριση του background. Να φοβάμαι όμως τωρα να δοκιμάσω ένα app? Γιατί εμένα σε μια φάση με ανάγκασε να κάνω factory reset

 

Υ.Γ. Νομίζω δεν υπάρχει 5.0.18. Μήπως εννοεις και εσύ την 5.1? Αλλιώς δώσε link αν μπορείς.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Update: όντως δουλεύει όταν είσαι σε εφαρμογές τα gestures. Υπάρχει τρόπος όμως να δουλέψουν και όταν εμφανίζει πληκτρολόγιο ή όταν είσαι ρυθμίσεις ή αρχική οθόνη (μιλάω για τα από κατω gestures πχ multitasking). Από σταθερότητα και κατανάλωση ram είναι οκ;

 

Σαν να γίνεται τώρα κάτι :D. Σε ευχαριστώ :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Update: όντως δουλεύει όταν είσαι σε εφαρμογές τα gestures. Υπάρχει τρόπος όμως να δουλέψουν και όταν εμφανίζει πληκτρολόγιο ή όταν είσαι ρυθμίσεις ή αρχική οθόνη (μιλάω για τα από κατω gestures πχ multitasking). Από σταθερότητα και κατανάλωση ram είναι οκ;

 

Σαν να γίνεται τώρα κάτι :D. Σε ευχαριστώ :)

Εκεί όχι, αλλά τι να τα κάνεις αφού μένουν τα κουμπιά στις ρυθμίσεις και στην αρχική οθόνη ? Επίσης όταν έχεις πληκτρολόγιο το κατεβάζεις και δουλεύουν κανονικά.

Από Κατανάλωση το Fluid δεν έχω δει κάτι να επηρεάζεται , από ραμ βλέπω να τρώει 28mb (πολύ λίγο δλδ)

 

Τέλος η cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2t3 ποτέ δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα ούτε νομίζω και σε κάποιον άλλο .

Τώρα για τις 5.2+ τι να σε πω , το μόνο που θα με βόλευε είναι το manual shutter

Όσο αφορά την 6 Εγώ έχω και την MGC_6.1.021_MI8_V1d_fu24 για το nightsight της κυρίας κάμερας , που το μονο θέμα καμία φορά είναι ότι κρασαρουν οι ρυθμίσεις , αλλά αν μπω στην εφαρμογή μετά δεν έχω θέμα, δεν έχω καθόλου επανεκκίνησεις

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εκεί όχι, αλλά τι να τα κάνεις αφού μένουν τα κουμπιά στις ρυθμίσεις και στην αρχική οθόνη ? Επίσης όταν έχεις πληκτρολόγιο το κατεβάζεις και δουλεύουν κανονικά.

 

Τέλος η cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2t3 ποτέ δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα ούτε νομίζω και σε κάποιον άλλο .

Τώρα για τις 5.2+ τι να σε πω , το μόνο που θα με βόλευε είναι το manual shutter

Όσο αφορά την 6 Εγώ έχω και την MGC_6.1.021_MI8_V1d_fu24 για το nightsight της κυρίας κάμερας , που το μονο θέμα καμία φορά είναι ότι κρασαρουν οι ρυθμίσεις , αλλά αν μπω στην εφαρμογή μετά δεν έχω θέμα, δεν έχω καθόλου επανεκκίνησεις

 

Πιο πολύ ότι έχεις συνηθίσει να εμφανίζεις το Multitasking με χειρονομία. Δηλαδή το δάχτυλο θα παει μονο του να κανει swipe αλλα τελικά θα θέλει πάτημα. Οκ θα το δω. Φαντάζομαι το συνηθίζεις και αυτο. Ram να μην τρώει πολύ και όλα καλα.

 

Νομίζω την ίδια δουλεύω απλά με πρόσθετο την εναλλαγη φακών (τροποποίηση απο fu24). Θα το κοιτάξω αύριο. Αλλα πιστεψε με στις νεώτερες ακόμα και τα διαφορετικα shutter speed που βαζουν κανουν διαφορα πχ αν ειναι γενικά σκοτάδια που το αναγκασε μια φωτεινη πηγή να ρίξει το iso, δεν θα βαλει γρηγορο shutter αλλά αργό (πχ σαν να τελίκιασε). Προσωπικά με είχαν βολέψει και τα denoise. Ειχα στησει δικά μου σε HTC U11 και 1+6 και ειχαν τρελή διαφορά (στο xda οι περισσοτεροι κατέληγαν με τις ρυθμίσεις μου). Αμα θες σε pm σου στέλνω ενδεικτικά κάποια κάδρα για το πόση διαφορά μπορεί να κάνουν.

 

Την 6.1 που λες την δοκίμασα. Κάποια στιγμή μου κανε και αυτή πρόβλημα. Θα το ξαναδω αυριο αν ειναι οντως στα κατεβασμενα μου αρχεια.

 

Τέσπα. Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Καλό βράδυ :)

 

Υ.Γ. Μόλις έβαλα αυτή που μου πρότεινες. Σου δουλεύει το model nexus 6p ? (είναι η ρυθμιση με το πιο ήπιο noise reduction)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

μου θυμισε transformers και αλλα παιδικα.. Δεν το λεω υποτιμητικα αλλα ολα εχουν τον αντιλογο τους, ή τελος παντων τη διαφορετικη οπτικη.

 

Ευχαριστω ρε boy! :shifty:

Κι εγω μετα απο δοκιμη πολλων διαφορετικων θηκων, κατεληξα σε nillkin σε ολα τα κινητα γιατι ειναι ειναι ωραιες στο πιασιμο και αρκετα λεπτες ωστε να μη σου κανουν το κινητο γκουμουτσα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε boy! :shifty:

Κι εγω μετα απο δοκιμη πολλων διαφορετικων θηκων, κατεληξα σε nillkin σε ολα τα κινητα γιατι ειναι ειναι ωραιες στο πιασιμο και αρκετα λεπτες ωστε να μη σου κανουν το κινητο γκουμουτσα!

 

ολα σε θυμιζουν..:lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ ότι έχεις συνηθίσει να εμφανίζεις το Multitasking με χειρονομία. Δηλαδή το δάχτυλο θα παει μονο του να κανει swipe αλλα τελικά θα θέλει πάτημα. Οκ θα το δω. Φαντάζομαι το συνηθίζεις και αυτο. Ram να μην τρώει πολύ και όλα καλα.

 

Νομίζω την ίδια δουλεύω απλά με πρόσθετο την εναλλαγη φακών (τροποποίηση απο fu24). Θα το κοιτάξω αύριο. Αλλα πιστεψε με στις νεώτερες ακόμα και τα διαφορετικα shutter speed που βαζουν κανουν διαφορα πχ αν ειναι γενικά σκοτάδια που το αναγκασε μια φωτεινη πηγή να ρίξει το iso, δεν θα βαλει γρηγορο shutter αλλά αργό (πχ σαν να τελίκιασε). Προσωπικά με είχαν βολέψει και τα denoise. Ειχα στησει δικά μου σε HTC U11 και 1+6 και ειχαν τρελή διαφορά (στο xda οι περισσοτεροι κατέληγαν με τις ρυθμίσεις μου). Αμα θες σε pm σου στέλνω ενδεικτικά κάποια κάδρα για το πόση διαφορά μπορεί να κάνουν.

 

Την 6.1 που λες την δοκίμασα. Κάποια στιγμή μου κανε και αυτή πρόβλημα. Θα το ξαναδω αυριο αν ειναι οντως στα κατεβασμενα μου αρχεια.

 

Τέσπα. Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Καλό βράδυ :)

 

Υ.Γ. Μόλις έβαλα αυτή που μου πρότεινες. Σου δουλεύει το model nexus 6p ? (είναι η ρυθμιση με το πιο ήπιο noise reduction)

Τελικά δεν είχες δοκιμάσει αυτες που έπρεπε

 

 

Όχι δεν το έχω βάλει με ρύθμιση για Nexus 6p το χω αφήσει όπως είναι με Pixel3

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είχες δοκιμάσει αυτες που έπρεπε

 

 

Όχι δεν το έχω βάλει με ρύθμιση για Nexus 6p το χω αφήσει όπως είναι με Pixel3

 

Μα δεν έχει pixel 3. Είναι παλιά. Μάλλον εννοείς pixel 2. Πάντως σε λεπτομερια με αυτό το model πολλές φορές μπορεί να χάνει από στοκ. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα βολεψει.

 

Μα δεν είπα ποτέ ότι δεν δουλεύουν οι παλιές. Ξαναλέω ότι το διαχώρισα από την κάμερα. Για τη σταθερότητα μίλησα. Δεν είναι λίγο να φοβάσαι να βάζεις apps. Αλλά και από άποψη gcam δεν είναι λίγο να μην σου παίζει το model nexus 6p ή να χανεις την ποιότητα και τα features των νέων.

 

Ερώτηση. Σου βγαζει καθόλου διαφημίσεις εσένα με το fluid. Σήμερα μου χει βγάλει κάνα δυο ξεκαρφωτες εκεί που σερφαρω ή κοιτάω ρυθμισεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...