Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν έχει pixel 3. Είναι παλιά. Μάλλον εννοείς pixel 2. Πάντως σε λεπτομερια με αυτό το model πολλές φορές μπορεί να χάνει από στοκ. Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα βολεψει.

 

 

 

Μα δεν είπα ποτέ ότι δεν δουλεύουν οι παλιές. Ξαναλέω ότι το διαχώρισα από την κάμερα. Για τη σταθερότητα μίλησα. Δεν είναι λίγο να φοβάσαι να βάζεις apps. Αλλά και από άποψη gcam δεν είναι λίγο να μην σου παίζει το model nexus 6p ή να χανεις την ποιότητα και τα features των νέων.

 

 

 

Ερώτηση. Σου βγαζει καθόλου διαφημίσεις εσένα με το fluid. Σήμερα μου χει βγάλει κάνα δυο ξεκαρφωτες εκεί που σερφαρω ή κοιτάω ρυθμισεις του κινητού.

Σε ποια gcam αναφέρεσαι?

Εγώ δουλεύω Samsung browser με adblock

Αλλα να σου πετάξει ξεκαρφωτα διαφήμιση πως? Δεν μου έχει συμβεί .

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποια gcam αναφέρεσαι?

Εγώ δουλεύω Samsung browser με adblock

Αλλα να σου πετάξει ξεκαρφωτα διαφήμιση πως? Δεν μου έχει συμβεί .

 

Σε αυτή που μου πρότεινες. Που σε ρώτησα αν σου δουλεύει το nexus 6p γιατί σε μένα δεν δουλεύει. (πατάς να βγάλει αλλά κολλάει το κυκλάκι)

 

Με chrome είμαι. Μήπως έχεις την πληρωμένη έκδοση στο fluid.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Update: όντως δουλεύει όταν είσαι σε εφαρμογές τα gestures. Υπάρχει τρόπος όμως να δουλέψουν και όταν εμφανίζει πληκτρολόγιο ή όταν είσαι ρυθμίσεις ή αρχική οθόνη (μιλάω για τα από κατω gestures πχ multitasking). Από σταθερότητα και κατανάλωση ram είναι οκ;

 

Σαν να γίνεται τώρα κάτι :D. Σε ευχαριστώ :)

 

Χωρίς να έχεις δώσει την εντολή μέσω adb πως το δουλεύεις? Δώσε την εντολή και ξέχνα εντελώς την nav bar, μόνο με gestures θα δουλεύει. Τώρα κάνεις swipe για να εμφανιστεί η nav bar και μετά πατάς το κουμπί που θέλεις?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχεις δώσει την εντολή μέσω adb πως το δουλεύεις? Δώσε την εντολή και ξέχνα εντελώς την nav bar, μόνο με gestures θα δουλεύει. Τώρα κάνεις swipe για να εμφανιστεί η nav bar και μετά πατάς το κουμπί που θέλεις?

 

Στα apps μπορείς να πατήσεις να μην εμφανίζεται χωρις swipe. Αλλά ναι μερικές φορές σε μπλέκει. Αν δω ότι με βολεύει θα δοκιμάσω μέσω adb. Βασικά πρέπει να είχαν βγάλει και στο xda δικά τους gestures.

Link to comment
Share on other sites

Στα apps μπορείς να πατήσεις να μην εμφανίζεται χωρις swipe. Αλλά ναι μερικές φορές σε μπλέκει. Αν δω ότι με βολεύει θα δοκιμάσω μέσω adb. Βασικά πρέπει να είχαν βγάλει και στο xda δικά τους gestures.

 

Καμια σχέση μεταξύ των δύο, χρησιμοποιούσα και του xda (όχι στο v30), το fluid είναι σε άλλο επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχέση μεταξύ των δύο, χρησιμοποιούσα και του xda (όχι στο v30), το fluid είναι σε άλλο επίπεδο

 

Άρα μένω fluid και απλά περνάω την εντολή για αποκρυψη nav bar μέσω adb

Link to comment
Share on other sites

Άρα μένω fluid και απλά περνάω την εντολή για αποκρυψη nav bar μέσω adb

 

Ναι, δουλεύει εξαιρετικά και δεν θα χρειαστεί να ξαναδείς τη nav bar

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχεις δώσει την εντολή μέσω adb πως το δουλεύεις? Δώσε την εντολή και ξέχνα εντελώς την nav bar, μόνο με gestures θα δουλεύει. Τώρα κάνεις swipe για να εμφανιστεί η nav bar και μετά πατάς το κουμπί που θέλεις?
Στο v30 μπορείς να κανείς απόκρυψη την nav bar σε όλες τις εφαρμογές εκτός της αρχικής οθόνης και της οθόνης στις ρυθμίσεις

Οπότε μια χαρά είμαστε και χωρίς αυτό για οποιονδήποτε δεν θέλει να σκαλίζει εντολές λειτουργικό κλπ όπως εγώ

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Στο v30 μπορείς να κανείς απόκρυψη την nav bar σε όλες τις εφαρμογές εκτός της αρχικής οθόνης και της οθόνης στις ρυθμίσεις

Οπότε μια χαρά είμαστε και χωρίς αυτό για οποιονδήποτε δεν θέλει να σκαλίζει εντολές λειτουργικό κλπ όπως εγώ

 

Και εκτός των sms, των κλήσεων, της κάμερας, τις φούσκες του messenger καθώς και του πληκτρολογίου που ειδικά αυτό το εμφανίζεις προφανώς αρκετές φορές την ημέρα. Ή μπορεί να θες να εμφανίσεις εφαρμογές background καθώς είσαι αρχική οθονη. Επιπλέον καμιά φορά μπορεί αντί για gesture να σου εμφανίσει το navigation bar και να σε μπερδέψει. Οπότε καλό είναι να την αποκρύψεις μέσω adb αλλιώς χάνεις αρκετά σε εμπειρία χρήσης. Ελπίζω να βρω χρόνο το βράδυ και να το κάνω.

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Στο v30 μπορείς να κανείς απόκρυψη την nav bar σε όλες τις εφαρμογές εκτός της αρχικής οθόνης και της οθόνης στις ρυθμίσεις

Οπότε μια χαρά είμαστε και χωρίς αυτό για οποιονδήποτε δεν θέλει να σκαλίζει εντολές λειτουργικό κλπ όπως εγώ

 

Το ξέρω, όταν κάνεις swipe όμως θα εμφανιστεί η nav bar, έστω και για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε τι ψάρια πιάνει η λειτουργική gcam

 

LG V30 stock vs την cstark 5.1 που δουλεύει αψεγάδιαστα στη συσκευή. Πρώτα στοκ.

Η gcam ειναι στο medium το frame count και default shutter speed

 

46382651121_a64b7ec615_z.jpgstock by Andreas L., on Flickr

 

32523219688_98ed8beff2_z.jpgcstark 5.1 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

το Night sight στην τελευταια που εδωσε σημερα ο Cstark ειναι πολυ καλο.

Κοιταξτε εδω στοκ nightmode απο V30 και απο night sight Gcam

 

46346682022_3279440e6a_z.jpg20181220_174009 by kkk1881, on Flickr

 

46397685521_7d5187ea23_z.jpgIMG_20181220_173939 by kkk1881,

 

ακομη και η στοκ δειχνει πιο φωτεινη απο οτι ηταν οι κανονικα,μιας και βραδυ.Αλλα η gcam εκανε την νυχτα μερα πραγματικα.δεν ξερω ισως ηταν το σκηνικο που την boostare τοσο πολυ αλλα απιστευτη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

το Night sight στην τελευταια που εδωσε σημερα ο Cstark ειναι πολυ καλο.

Κοιταξτε εδω στοκ nightmode απο V30 και απο night sight Gcam

 

46346682022_3279440e6a_z.jpg20181220_174009 by kkk1881, on Flickr

 

46397685521_7d5187ea23_z.jpgIMG_20181220_173939 by kkk1881,

 

ακομη και η στοκ δειχνει πιο φωτεινη απο οτι ηταν οι κανονικα,μιας και βραδυ.Αλλα η gcam εκανε την νυχτα μερα πραγματικα.δεν ξερω ισως ηταν το σκηνικο που την boostare τοσο πολυ αλλα απιστευτη διαφορα.

 

Έχουμε κάποιο link φίλε μου από την σημερινή που λες ότι ανέβασε ο cstark;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο link φίλε μου από την σημερινή που λες ότι ανέβασε ο cstark;

Nαι φιλε μου αυτη εδω ειναι .Ξετικαρε το google photos και την τοποθεσια.κατι λεει και για το add AUX to Camera Switch αλλα δεν το εχω ψαξει ακομη.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog311/

Link to comment
Share on other sites

Το hdr+ είναι οκ Ηλία ή λαγκαρει; Nexus 6p δουλεύει; Από σταθερότητα τι λέει; Τα στατιστικά που κρατάει για μπαταρία τα κολλάει ή είναι οκ; Δώσε μας τα φώτα σου!!! :) Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το hdr+ είναι οκ Ηλία ή λαγκαρει; Από σταθερότητα τι λέει;

Δεν ξερω καθολου για το hdr+ μιας και δεν το χρησιμοποιω σε αυτες γιατι ειδα στις αρχικες οτι δεν εφταναν σε ποιοτητα την 5.1.το εχω μονο για το night sight.Γενικα την 5.1 οσο να βγει κατι σταθερο για nightsight κλπ δεν την αλλαζω.Απο σταθεροτητα σημερα απο το απογευμα μεχρι τωρα ειναι κομπλε .αλλα και η αλλη ετσι ηταν και ξαφνικα μια μερα μετα εσκαγε ρεσταρτ το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καθολου για το hdr+ μιας και το εχω μονο για το night sight.Γενικα την 5.1 οσο να βγει κατι σταθερο για nightsight κλπ δεν την αλλαζω.Απο σταθεροτητα σημερα απο το απογευμα μεχρι τωρα ειναι κομπλε .αλλα και η αλλη ετσι ηταν και ξαφνικα μια μερα μετα εσκαγε ρεσταρτ το κινητο.

 

Οκ. Σε ευχαριστώ Ηλία. Ίσως τη δοκιμάσω μιας και θέλω nexus 6p που δεν έχει η 5.1

Link to comment
Share on other sites

το Night sight στην τελευταια που εδωσε σημερα ο Cstark ειναι πολυ καλο.

Κοιταξτε εδω στοκ nightmode απο V30 και απο night sight Gcam

 

46346682022_3279440e6a_z.jpg20181220_174009 by kkk1881, on Flickr

 

46397685521_7d5187ea23_z.jpgIMG_20181220_173939 by kkk1881,

 

ακομη και η στοκ δειχνει πιο φωτεινη απο οτι ηταν οι κανονικα,μιας και βραδυ.Αλλα η gcam εκανε την νυχτα μερα πραγματικα.δεν ξερω ισως ηταν το σκηνικο που την boostare τοσο πολυ αλλα απιστευτη διαφορα.

Φίλε ποσος χρόνος εκθεσης;

Όντως η νύχτα μερα

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το Night sight στην τελευταια που εδωσε σημερα ο Cstark ειναι πολυ καλο.

Κοιταξτε εδω στοκ nightmode απο V30 και απο night sight Gcam

 

46346682022_3279440e6a_z.jpg20181220_174009 by kkk1881, on Flickr

 

46397685521_7d5187ea23_z.jpgIMG_20181220_173939 by kkk1881,

 

ακομη και η στοκ δειχνει πιο φωτεινη απο οτι ηταν οι κανονικα,μιας και βραδυ.Αλλα η gcam εκανε την νυχτα μερα πραγματικα.δεν ξερω ισως ηταν το σκηνικο που την boostare τοσο πολυ αλλα απιστευτη διαφορα.

 

δηλαδη αυτο που εβλεπες ηταν πιο κοντα στο 1ο ή στο 2ο? τοσο σε φως οσο και σε χρωματα πες μας ομως γιατι τη βλεπω πολυ πρασινη τη 2η.

Επισης, λειτουργει σωστα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτο που εβλεπες ηταν πιο κοντα στο 1ο ή στο 2ο? τοσο σε φως οσο και σε χρωματα πες μας ομως γιατι τη βλεπω πολυ πρασινη τη 2η.

 

Επισης, λειτουργει σωστα?

Έχει saturation fix μεσα

Την έβαλα κι εγώ σταθερή φαίνεται και όντως σε τέρμα σκοτάδι μόνο με τηλεόραση τα έκανε μέρα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω καθολου για το hdr+ μιας και δεν το χρησιμοποιω σε αυτες γιατι ειδα στις αρχικες οτι δεν εφταναν σε ποιοτητα την 5.1.το εχω μονο για το night sight.Γενικα την 5.1 οσο να βγει κατι σταθερο για nightsight κλπ δεν την αλλαζω.Απο σταθεροτητα σημερα απο το απογευμα μεχρι τωρα ειναι κομπλε .αλλα και η αλλη ετσι ηταν και ξαφνικα μια μερα μετα εσκαγε ρεσταρτ το κινητο.
Η 5.1 όντως έχει το καλύτερο HDR+ δεν το αλλάζω με τπτ!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έχει saturation fix μεσα

Την έβαλα κι εγώ σταθερή φαίνεται και όντως σε τέρμα σκοτάδι μόνο με τηλεόραση τα έκανε μέρα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 5.1 όντως έχει το καλύτερο HDR+ δεν το αλλάζω με τπτ!

 

Εμενα πάντως όταν δεν ειναι σκοτάδια αλλά μπαίνει night mode (όπως πχ στο κάδρο που έβαλα παραπάνω) έχει λιγότερη λεπτομέρια από τη στοκ. Καλύτερα μεν χρώματα αλλα λιγότερη λεπτομέρια. Δεν ξερω αν αναλόγως τις συνθήκες μπορεί να τα πάει χειρότερα ή καλύτερα, αλλά δεν ειναι δεδομένο εκ των προτέρων ότι θα έχει καλύτερη λεπτομέρια. Το καλύτερο αποτέλεσμα από άποψη λεπτομέριας το είχα με την 5.2 και με μια 6.1 (που ειχαν και ενεργό nexus 6p και λιγο ορθότερο shutter) αλλα δυστυχώς κρασάρουν τη συσκευή. Ελπίζω η καινούργια να βγει stable.

 

Παρεμπιπτόντως, με edit γράφει ότι βγηκε διορθωμένη έκδοση. Ποια από τις 2 δουλεύετε;

 

Edit: Μόλις μου έκανε mute τη συσκευή.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

[quote=Antretng;7737823;

 

Edit: Μόλις μου έκανε mute τη συσκευή.

 

Ισχύει, κι εμένα (Η V2)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτή MGC_6.1.021_MI8_V1d_fu24-01g.apk 19/12

Και δουλεύει χωρίς να κάνει mute

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Mου αρέσει που συζητάμε για πατεντούλες και προγραμματάκια και μοντουλες, αντί για προβλήματα .

Τελικά το V30 βγήκε πολύ καλό

:cool:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το v30 παραδόξως για lg εχει βγει μπετο.

Μιλαω παντα απο αποψη αξιοπιστίας μιας και προερχομενος απο HTC φοβομουν τη μεταβαση στην LG με οσα κατα καιρους ακουγονται για τη συγκεκριμένη.

Τελικα δεν το μετάνιωσα ουτε στιγμη...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...