Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να συμπληρώσω σε αυτό που είπε ο Νίκος ότι αξίζει το δικαρτο σε αυτή την τιμή μιας κ ευτυχώς δεν έχει βγάλει θέματα η συσκευή.

Το λέω για το άγχος της εγγύησης για αφορά απο μαγαζί εξωτερικού..

Για μένα το v30 αξίζει σε αυτές τις τιμές, μιας και οι νέες συσκευές θα αργήσουν όπως πάει..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παραμένω απίστευτα εντυπωσιασμενος με την αυτονομία του κινητού..

Πέντε ώρες οθόνη σήμερα ακόμη στο 42 %

 

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

470 ευρώ στο best price! Με το ρυθμό που πέφτει, τον Σεπτέμβριο/Οκτώβριο θα είναι κελεπούρι στα 400 γύρω!

Τελικά είναι καλός για τις τσέπες μας ο ρυθμός που εμφανίζει τα νέα μοντέλα της η LG, αρκεί φυσικά να τα υποστηρίζει με αναβαθμίσεις για τουλάχιστον 2-3 χρόνια!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

470 ευρώ στο best price! Με το ρυθμό που πέφτει, τον Σεπτέμβριο/Οκτώβριο θα είναι κελεπούρι στα 400 γύρω!

Τελικά είναι καλός για τις τσέπες μας ο ρυθμός που εμφανίζει τα νέα μοντέλα της η LG, αρκεί φυσικά να τα υποστηρίζει με αναβαθμίσεις για τουλάχιστον 2-3 χρόνια!

Δεν ξέρω αν θα πάει 400€ αλλά οτιδήποτε από 500 και κάτω για την συγκεκριμένη συσκευή είναι μονόδρομος. 3 χρόνια αναβαθμίσεις μπορεί όχι 2 σίγουρα ναι.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι σουπερ ...

πραγματικα τα εχει ολα ..

σχεδον μιαμιση βδομαδα μετα και δεν το αφηνω απο τα χερια μου ...

καμερα σουπερ (αν και εχω την εντυπωση v10 και lgv4 ειχαν καλυτερη το βραδυ ..)

οθονη φοβερη ...

αυτονομια απιστευτη ..(πρωτη φορα στην ζωη μου ασχολουμαι μια φορα με το φορτιστή ανα μια μιση μερα και τέλος. και αυτο για μισή ωρα )

και φοβερο κρατημα και στο χερι παιδια ..πραγματικα παρόλο που το κινητο ειναι "μεγαλο" το κρατας ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ με το ενα χερι ...

:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο παρεάκι θα επιβεβαιώσω και εγώ σαν κάτοχος του δίκαρτου όλα τα θετικά που αναφέρονται για τη συσκευή όμως θέλω να σταθώ σε κάτι που (πιθανότατα) συνέβη στην δική μου και με χάλασε αφάνταστα!Όταν πρώτο πήρα το κινητό στα χέρια μου έβαλα να ακούσω μουσική με τα ακουστικά της B&O που είχε μέσα στη συσκευασία και έπαθα κυριολεκτικά σοκ με την ποιότητα αλλά και την ένταση του ήχου! Να σημειώσω ότι το επίπεδο έντασης το άφηνα στο 52 απο τις 75 βαθμολογημένες μονάδες που έχει το hifi quad dac και σχεδόν μου έπαιρνε τα αυτιά. Ήρθε όμως εκείνη η κακή μέρα που ένα φιλαράκι ζήτησε το κινητό μου να κάνει ένα τηλέφωνο και κούμπωσε επάνω ένα πανάθλιο ακουστικάκι κινέζικο να μιλήσει και μόλις έκλεισε το τηλέφωνο άκουσε και μουσική στο Youtube για τα όσα θετικά του είχα πει για τον ήχο. Προφανώς ο ήχος απαράδεκτος το κακό είναι ότι στο καπάκι όταν πήγα σπίτι έβαλα πάλι τα ακουστικά της B&O και δεν άκουσα ποτέ το αρχικό απίστευτο αποτέλεσμα! Πέραν ότι δεν έχει πλέον μεγάλη διαφορά αν είναι ανοιχτό το quad dac την ένταση που έπαιρνα στο 52/75 δεν την παίρνω πλέον ούτε στο 75/75. Η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν άλλαξε κάτι! Έχει κανείς γνώση του τι συνέβει ακριβώς και πως θα επαναφέρω την αρχική κατάσταση? Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι απόλυτα βέβαιος ότι κάτι έχει αλλάξει κάνε restart ή ακόμα και επαναφορά. Γιατί για να κάνεις οτιδήποτε άλλο που να αφορά το hardware δεν νομίζω ότι μπορείς
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδια και το ηχείο μου άρεσε πολύ.. Δυνατός ήχος ειδικα σε δωμάτιό μέσα.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο παρεάκι θα επιβεβαιώσω και εγώ σαν κάτοχος του δίκαρτου όλα τα θετικά που αναφέρονται για τη συσκευή όμως θέλω να σταθώ σε κάτι που (πιθανότατα) συνέβη στην δική μου και με χάλασε αφάνταστα!Όταν πρώτο πήρα το κινητό στα χέρια μου έβαλα να ακούσω μουσική με τα ακουστικά της B&O που είχε μέσα στη συσκευασία και έπαθα κυριολεκτικά σοκ με την ποιότητα αλλά και την ένταση του ήχου! Να σημειώσω ότι το επίπεδο έντασης το άφηνα στο 52 απο τις 75 βαθμολογημένες μονάδες που έχει το hifi quad dac και σχεδόν μου έπαιρνε τα αυτιά. Ήρθε όμως εκείνη η κακή μέρα που ένα φιλαράκι ζήτησε το κινητό μου να κάνει ένα τηλέφωνο και κούμπωσε επάνω ένα πανάθλιο ακουστικάκι κινέζικο να μιλήσει και μόλις έκλεισε το τηλέφωνο άκουσε και μουσική στο Youtube για τα όσα θετικά του είχα πει για τον ήχο. Προφανώς ο ήχος απαράδεκτος το κακό είναι ότι στο καπάκι όταν πήγα σπίτι έβαλα πάλι τα ακουστικά της B&O και δεν άκουσα ποτέ το αρχικό απίστευτο αποτέλεσμα! Πέραν ότι δεν έχει πλέον μεγάλη διαφορά αν είναι ανοιχτό το quad dac την ένταση που έπαιρνα στο 52/75 δεν την παίρνω πλέον ούτε στο 75/75. Η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν άλλαξε κάτι! Έχει κανείς γνώση του τι συνέβει ακριβώς και πως θα επαναφέρω την αρχική κατάσταση? Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο?

 

 

Για αρχη θα σου πω , ότι αν σου αρεσαν τα ακουστικα τις B&O που ειχε μεσα , τοτε αν βαλεις αλλα ακουστικα καλυτερα των 300-1.000 ευρο θα σου πεσει το σαγονι στο πατωμα . Προσωπικα τα B&O τα βρηκα μετριοτατα, (σαφος όμως ανωτερα από τα ακουστικα του καλαθιου)

 

Στο πρόβλημα σου τωρα, Το Dac που εχει το κινητο μετραει την αντισταση που εχουν τα ακουστικα και αναλογα δίνει την ενταση , για παράδειγμα 300om ακουστικα ακούγονται το ιδιο πανω κατω με ακουστικα 150ομ διοτι το κινητο αλαζει την ενισχυση αναλογα την αντισταση που βρίσκει.

Όταν ο φιλος σου εβαλε τα μαπα ακουστικα με την μηδενικη αντισταση , ο Dac αυτόματα εριξε την δυναμη του για να μην τα καψει , απολυτα λογικο θα μου πεις …. Σωστα το πρόβλημα όμως είναι ότι ορισμενα κινεζικα ακουστικα (κολλάνε) τον dac και μετα όταν βαζεις μεγαλύτερα ομ ακουστικα δεν τα βρικσει παντα….

 

Οποτε παμε να κανουμε αυτό. Για αρχη με τα ακουσικα σου πανω θα ανοιγοκλείεις το HIFI Quad Dac , Αν δεν φτιαξει τοτε θα πρεπει να βρεις ακουστικα με μεγαλη αντισταση να τα βαλεις πανω ώστε ο Dac Να (ξεκολλήσει) .

Αν δεν πετυχει τιποτα από όλα αυτά τα απλα πραγματάκια , τοτε θα πρεπει ΠΡΗΝ βαλεις τα ακουστικα σου μεσα στο JACK , να ξεγελασεις το DAC ότι εχεις μεγαλυτερη αντισταση …. πως το κανεις αυτό ?

Με 2 τροπους ο ενας είναι πατωντας τα κουμπια Volume UP VOlume Down στα ακουστικα ταυτόχρονα ΠΡΗΝ συνδεσεις τα ακουστικα, ώστε να νομιζει το κινητο ότι εχεις μεγαλυτερη αντισταση, Πρωτα θα πατησεις μονο το Volume UP , αν δεν κανει τιποτα μετα θα πατησεις και τα 2 μαζι Volume UP , VOlume DOwn, αν δεν κανει παλη τιποτα ( που δεν νομιζω ) θα πατησεις και τα 3 μαζι ταυτόχρονα και θα τα βαλεις στο JACK . κατά 99% αυτό θα λυσει το πρόβλημα σου.

Από εκει και περα υπαρχουν και ανταπτορες jack female to male που εχουν αντισταση οσο θες … παράδειγμα 100-175-250-300 ohms αναλογα το τι θες , πραγμα που δεν χρειαζεσαι εσυ.

 

Και την επομενη φορα μην ξανα βαλεις ακουστικα από το πανήγυρι σε αυτό το DAC είναι ιεροσυλία , το V30 φοραει τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ dac που υπαρχει σε mobile Dac αυτή την στιγμη , ανωτερος από τα Dragon FLy RED , BLACK .

 

Παρακαλώ τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

@Spell μπραβο βρε φιλε :) εξαιρετικη η τοποθετηση σου, θυμαμαι που ειχα δοκιμασει κατι απλα sony στο V20 και μετα τα εργοστασιακα δεν μου εδιναν το αρχικο ακουσμα και ειχα προβληματιστει, με δοκιμη ανωτερων ακουστικων ξεμπλοκαρισε ο dac και εστρωσε, τωρα που διαβασα το ποστ σου καταλαβα τι ειχε συμβει, φυσικα με ακριβοτερα ακουστικα ξεδιπλωνεται η ποιοτητα του dac, χρησιμοποιησα και το usb audio pro με εκπληκτικα αποτελεσματα στο τελικο αποτελεσμα.:music:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με restart το dac θα ξανά ''δει'' τα B&O ακουστικά του κανονικά, είναι software δεν είναι κάτι που ''στράβωσε''...Το ίδιο συμβαίνει αν βάλεις μούφα ακουστικά και με το ραδιόφωνο, μπορεί να μην ενεργοποιείται και μου έχει συμβεί. Restart, τα δικά του ακουστικά, και δουλεύει όπως είναι φτιαγμένο να δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας και το έφερε η κουβέντα, τα B&O ακουστικά που ερχονται μαζί με το τηλέφωνο, ενεργοποιούν το high impedance mode? Γιατί κάτι τέτοιο διάβασα κάπου και μου φαίνεται περίεργο.....
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

H για να μην κάνεις μπλέκεις με μοντίφες και αντάπτορες, root και sound mod και είσαι μόνιμα στα κόκκινα

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά μιας και το έφερε η κουβέντα, τα B&O ακουστικά που ερχονται μαζί με το τηλέφωνο, ενεργοποιούν το high impedance mode? Γιατί κάτι τέτοιο διάβασα κάπου και μου φαίνεται περίεργο.....
Όχι με τίποτα δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δύσκολα να βρεις ψείρες με αντίσταση >50ohm.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H για να μην κάνεις μπλέκεις με μοντίφες και αντάπτορες, root και sound mod και είσαι μόνιμα στα κόκκινα

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι με τίποτα δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δύσκολα να βρεις ψείρες με αντίσταση >50ohm.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Αυτά που λες τα ξέρω (από εποχής V10), απλά μου έκανε εντύπωση που ο φίλος πιο πριν είπε ότι έχασε από ένταση στα B&O όταν ενδιάμεσα κάρφωσε κάτι ακουστικά τις πλάκας. Άρα είχε ενεργοποιηθεί το high impedance mode και μετά το έχασε; Λίγο κουλό μου φαίνεται.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φάνηκε κουλό. Με τα B&O ποτέ δεν μου έχει ενεργοποιηθεί ο DAC, ούτε στο V20.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να ενεργοποιηθει το dac θελει πανω απο 100Ω!

αυτα ειναι πολυ καλα:

https://www.skroutz.gr/s/4739849/Sony-MDR-EX650AP.html

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με restart το dac θα ξανά ''δει'' τα B&O ακουστικά του κανονικά, είναι software δεν είναι κάτι που ''στράβωσε''...Το ίδιο συμβαίνει αν βάλεις μούφα ακουστικά και με το ραδιόφωνο, μπορεί να μην ενεργοποιείται και μου έχει συμβεί. Restart, τα δικά του ακουστικά, και δουλεύει όπως είναι φτιαγμένο να δουλεύει

 

Restart να υποθεσω λες το κινητο?Απλα να το κλεισεις ή σοφτ ρεσετ?Γιατι και εγω βαζω πολλες φορες κατι ακυρα ακουστικα οταν δεν ειμαι σπιτι.Δεν το ηξερα οτι ριχνει την αποδωση του DAC.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... γρήγορη ερώτηση :

 

Υπάρχει δυνατότητα για full screen caller ID με φωτογραφία (εισερχόμενη και εξερχόμενη)

(native από το λογισμικό της LG) ...ή ακόμα είμαστε με το κυκλάκι ?

 

G6MiFqe.jpg

Link to comment
Share on other sites

για να ενεργοποιηθει το dac θελει πανω απο 100Ω!

αυτα ειναι πολυ καλα:

https://www.skroutz.gr/s/4739849/Sony-MDR-EX650AP.html

 

Αυτά έχω από εποχής V10 και πραγματικά αξίζουν κάθε ευρώ.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

σε τι χρωμα φιλε μου τα εχεις?grey or cold!ασε εγω τα ξεχασα σε ενα λεωφορειο..τρελαθηκα....καποια στιγμη θα τα ξαναπαρω παλι.και τις b/o ειναι φοβερα.τα εχω συνδυασει με το pixel 2xl
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το οτι θα φορτιζα το κινητο κυριακη πρωι θα πηγαινα για μπανιο μεχρι το βραδυ και οτι δευτερα το πρωι θα ερχομουν στην δουλεια με 22% μπαταρία αν μου το ελεγες μερικες βδομαδες πριν θα σου ελεγα οτι ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας ..:lol::lol:

αφωνος στο θεμα αυτο πραγματικα ..

κινηταρα ..μπραβο στην Lg ..μετα απο τοσες πατατες (τα εχουμε πει 100 φορες ) εβγαλε εργαλειο τρελο ..

για μενα θα επρεπε να ειναι best seller ..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...