Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν μιλάει μόνο για την νυχτερινή. Στο φως το 30 είναι καλύτερο και με πιο πιστά χρώματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμφωνω :)

βρηκαμε την υγεια μας εδω ...ξεχνας που ειναι ο φορτιστης ;)

Το βε10 το είχα και εγώ και μετά αναγκαστικά πέρασα σε σειρά mate 8 και 9 για να σωθω από μπαταρία.

Αυτό είναι τόσο καλό στην διαχείριση όντως...;;

Γιατί το σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω σε LG.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις ξαναπεί αλλά δε μπορώ να καταλάβω που το βλέπεις. Το V20 είναι πολύ καλύτερο από το V10. Το 30 αν και μικρότερος αισθητήρας είναι στα ίδια με το 20.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7606&idPhone2=8712&idPhone3=8238

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

χμμμμμμ μιλαω για τις "βραδυνές" ....

νομιζω οτι εκει το v10 λειτουργούσε καλυτερα ....μπορει να κανω και λαθος ....

Link to comment
Share on other sites

Το βε10 το είχα και εγώ και μετά αναγκαστικά πέρασα σε σειρά mate 8 και 9 για να σωθω από μπαταρία.

Αυτό είναι τόσο καλό στην διαχείριση όντως...;;

Γιατί το σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω σε LG.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το βρήκα καλύτερο από mate 10 pro πάντως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα καλύτερο από mate 10 pro πάντως
Δηλαδή; καλύτερο σε μπαταρία; η overall καλύτερο..

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρότι πέρασαν απο τα χέρια μου τον τελευταίο καιρό mi note 3,mate 10 pro,mi mix 2,honor 10 μπορώ να πω ότι η συσκευή με έχει εντυπωσιάσει γενικά σαν σύνολο,το μόνο που με προβληματίζει είναι η ραμ τα θεωρώ οριακά τα 4gb για μελλοντική χρήση,όλες οι ναυαρχιδες θα έπρεπε να βγαίνουν με 6gb το λιγότερο πλέον.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το v30 thinkq ποτέ κυκλοφορεί Έχουμε κάτι επίσημο.....?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

V30 Thing έχουν γίνει όλα τα V30 με αναβάθμιση. Δεν νομίζω στις δικές μας αγορές να κυκλοφορήσει ξεχωριστά δεν υπάρχει και λόγος. . Αυτό που θα μπορούσε να κυκλοφορήσει που έχει άλλο επεξεργαστή και gpu και ονομασία είναι το V35

Link to comment
Share on other sites

V30 Thing έχουν γίνει όλα τα V30 με αναβάθμιση. Δεν νομίζω στις δικές μας αγορές να κυκλοφορήσει ξεχωριστά δεν υπάρχει και λόγος. . Αυτό που θα μπορούσε να κυκλοφορήσει που έχει άλλο επεξεργαστή και gpu και ονομασία είναι το V35
Υποτίθεται ότι θα κυκλοφορήσει με 6gb μνήμη και 128 storage

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι θα κυκλοφορήσει με 6gb μνήμη και 128 storage

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω για την ram να κυκλοφορήσει ούτε και το V30+ με τα 128 κυκλοφόρησε. Το ''Thing'' που αφορά τις AI δυνατότητες το έδωσε με update σε όλα τα απλά V30 Ευρώπη και Αμερική και έγιναν Thinq. Το V35 έχει και άλλα πράγματα διαφορετικά πέρα από την ram και ίσως έχει λογική να το κυκλοφορήσει παγκόσμια

Link to comment
Share on other sites

Το v30 thinkq ποτέ κυκλοφορεί Έχουμε κάτι επίσημο.....?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε νομιζω οτι εχει βγει v30 thinq, απλα το ονομασε ετσι με την αναβαθμιση σε ορεο. Αυτο που περιμενουμε ειναι το V35 με τα 6gb ram και 128 μνημη, και μαλλον μπερδευεσαι..

 

Δηλαδή; καλύτερο σε μπαταρία; η overall καλύτερο..

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μπαταρια. Στο συνολο ειναι τι ζηταει κανεις. ΠΧ θεωρω οτι απο τις ναυαρχιδες του 2018 ειναι το πιο αργο, ομως εμενα αυτο δε με ενοχλει ουτε μου χτυπησε ασχημα, δεν ειχε την βραδυτητα του G6 και το shutter lag του που ηταν οντως ενοχλητικα. Απλα ηταν ενα κλικ πιο αργο απο τα αλλα και ισως φταιει η ραμ για αυτο.

Στο συνολο θεωρω πιο πληρες το s9+, ομως το V30 ειναι ενα πληρες τηλεφωνο που στην τιμη του αξιζει οσο κανενα.

 

Παρότι πέρασαν απο τα χέρια μου τον τελευταίο καιρό mi note 3,mate 10 pro,mi mix 2,honor 10 μπορώ να πω ότι η συσκευή με έχει εντυπωσιάσει γενικά σαν σύνολο,το μόνο που με προβληματίζει είναι η ραμ τα θεωρώ οριακά τα 4gb για μελλοντική χρήση,όλες οι ναυαρχιδες θα έπρεπε να βγαίνουν με 6gb το λιγότερο πλέον.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ισως να θελεθ 6αρα ραμ για να ειναι πιο γρηγορο. Εκτος αν ειναι ετσι φτιαγμενο, και γιαυτο αλλωστε κραταει η μπαταρια του τοσο παρολο οτι ειναι μικρη..Αν πχ ειναι φτιαγμενο να δουλευουν πιο πολυ τα αργα cpu και παρατηρουμε αυτη την καθυστερηση σε σχεση με αλλες συσκευες, για χαρην της αυτονομιας, ισως δεν εχει σχεση η ραμ. Δεν ξερω πως ειναι ρυθμισμενο το καθε κινητο να χρησιμοποιει τους πορους του, αλλα θεωρω οτι το V35 Θα ειναι πληρεστατο με την παραπανω ραμ.

 

Υποτίθεται ότι θα κυκλοφορήσει με 6gb μνήμη και 128 storage

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλλον εχεις μπερδευτει με το v35..

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω για την ram να κυκλοφορήσει ούτε και το V30+ με τα 128 κυκλοφόρησε. Το ''Thing'' που αφορά τις AI δυνατότητες το έδωσε με update σε όλα τα απλά V30 Ευρώπη και Αμερική και έγιναν Thinq. Το V35 έχει και άλλα πράγματα διαφορετικά πέρα από την ram και ίσως έχει λογική να το κυκλοφορήσει παγκόσμια

 

τι αλλο εχει περα απο τη ραμ? γιατι πραγματικα δεν βλεπω διαφορα. το ΑΙ νομιζω οτι ειναι μια μπουρδα και μιση παντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο εχει περα απο τη ραμ? γιατι πραγματικα δεν βλεπω διαφορα. το ΑΙ νομιζω οτι ειναι μια μπουρδα και μιση παντως.

V35

Qualcomm SDM845 Snapdragon 845

GPU Adreno 630

 

V30

Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835

GPU Adreno 540

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

V35

Qualcomm SDM845 Snapdragon 845

GPU Adreno 630

 

V30

Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835

GPU Adreno 540

 

Νόμιζα πως εννοούσες σε θέματα κάμερας κλπ. Το 845 είναι ένα 835 με πιο υψηλά χρονισμενα cpu απλά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως εννοούσες σε θέματα κάμερας κλπ. Το 845 είναι ένα 835 με πιο υψηλά χρονισμενα cpu απλά

Όχι, το h/w της κάμερας είναι το ίδιο αλλά αυτά τα 2 + τα 6gb ram και το όποιο μεγαλύτερο storage το διαφοροποιούν κάπως από το V30. Το AI και εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα ούτε το χρησιμοποιώ, το μόνο χρήσιμο μετά την αναβάθμιση είναι το Qlens και το ότι μπαίνει αυτόματα σε νυχτερινή λειτουργία η κάμερα όταν είσαι σε χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το h/w της κάμερας είναι το ίδιο αλλά αυτά τα 2 + τα 6gb ram και το όποιο μεγαλύτερο storage το διαφοροποιούν κάπως από το V30. Το AI και εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα ούτε το χρησιμοποιώ, το μόνο χρήσιμο μετά την αναβάθμιση είναι το Qlens και το ότι μπαίνει αυτόματα σε νυχτερινή λειτουργία η κάμερα όταν είσαι σε χαμηλό φωτισμό.

 

Σωστός. Εμένα και ο 845 δε μου λέει κάτι καθώς το θεωρώ σαν σύνολο πιο ενεργοβορο. Η ραμ είναι το πιο βασικό..και αν κρατήσει αυτονομία όπως το v30 θα μιλάμε για ιδανικό πακέτο.

Ίσως αν μελλοντικά κρατήσει αυτά όλα και δώσει και μεγαλύτερο αισθητήρα κάμερας, με το V40 που έρχεται τότε θα μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαφορες στην ταχύτητα δεν είδα σε σχεση με το mi mix 2 που είχε 8/128,η διαφορά θα φανεί πιστεύω αν ανοίξεις πάρα πολλές εφαρμογές,εκεί έχω παρατηρήσει ότι ζορίζεται λίγο το v30 ενώ το mi mix 2 με την ατέλειωτη ραμ δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε,εκεί φαίνεται η διαφορά μόνο στη ραμ και στις πολλές πολλές εφαρμογές, εγώ με s8 plus και Oreo δεν είδα πουθενά μα πουθενά να υστερεί το Samsung σε σχέση με το p20 pro που είχα μαζί για 5,6 μέρες περίπου... το v30 είναι σούπερ κινητό, μονάχα μεγαλύτερους αισθητήρες καμερών να είχε και 6 γίγα ραμ κ θα ήταν σούπερ ντουπερ...anyway παραμένει μια εξαιρετική πρόταση
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει σαν συσκευή πάντως πάρα πολύ,σαν σύνολο είναι από τα πληρέστερα κινητά που έχω πιάσει.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή του τιμή δεν νομίζω ότι έχει ανταγωνιστή
Καλή κάμερα,καλή οθόνη,καλή μπαταρία,smooth λειτουργία κομπλέ όλα.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή κάμερα,καλή οθόνη,καλή μπαταρία,smooth λειτουργία κομπλέ όλα.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+ τον καλύτερο ήχο που υπάρχει και το κορυφαίο βίντεο για το οποίο κανένας δεν μιλάει...

Link to comment
Share on other sites

Κάνα αξιόλογο γυαλακι έχετε να προτείνετε;Έχω βάλει ένα πρόχειρο αλλά είναι χάλια.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι εχει βγει v30 thinq, απλα το ονομασε ετσι με την αναβαθμιση σε ορεο. Αυτο που περιμενουμε ειναι το V35 με τα 6gb ram και 128 μνημη, και μαλλον μπερδευεσαι..

 

 

 

Σε μπαταρια. Στο συνολο ειναι τι ζηταει κανεις. ΠΧ θεωρω οτι απο τις ναυαρχιδες του 2018 ειναι το πιο αργο, ομως εμενα αυτο δε με ενοχλει ουτε μου χτυπησε ασχημα, δεν ειχε την βραδυτητα του G6 και το shutter lag του που ηταν οντως ενοχλητικα. Απλα ηταν ενα κλικ πιο αργο απο τα αλλα και ισως φταιει η ραμ για αυτο.

Στο συνολο θεωρω πιο πληρες το s9+, ομως το V30 ειναι ενα πληρες τηλεφωνο που στην τιμη του αξιζει οσο κανενα.

 

 

 

Ναι ισως να θελεθ 6αρα ραμ για να ειναι πιο γρηγορο. Εκτος αν ειναι ετσι φτιαγμενο, και γιαυτο αλλωστε κραταει η μπαταρια του τοσο παρολο οτι ειναι μικρη..Αν πχ ειναι φτιαγμενο να δουλευουν πιο πολυ τα αργα cpu και παρατηρουμε αυτη την καθυστερηση σε σχεση με αλλες συσκευες, για χαρην της αυτονομιας, ισως δεν εχει σχεση η ραμ. Δεν ξερω πως ειναι ρυθμισμενο το καθε κινητο να χρησιμοποιει τους πορους του, αλλα θεωρω οτι το V35 Θα ειναι πληρεστατο με την παραπανω ραμ.

 

 

 

μαλλον εχεις μπερδευτει με το v35..

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι αλλο εχει περα απο τη ραμ? γιατι πραγματικα δεν βλεπω διαφορα. το ΑΙ νομιζω οτι ειναι μια μπουρδα και μιση παντως.

https://www.skroutz.gr/s/14150748/LG-V30S-ThinQ.html

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα στην gcam δεν υπαρχει λυση για τις σελφι που βγαινουν "αντίθετα" ετσι ? :(
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως εννοούσες σε θέματα κάμερας κλπ. Το 845 είναι ένα 835 με πιο υψηλά χρονισμενα cpu απλά

Σε θέματα κάμερας το V35 έχει άλλη κάμερα μπροστά, εκεί δηλαδή που υστερούσε κατά γενική ομολογία το V30

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...