Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε θέματα κάμερας το V35 έχει άλλη κάμερα μπροστά, εκεί δηλαδή που υστερούσε κατά γενική ομολογία το V30

 

Σωστός απλά δεν την χρησιμοποιώ και την ξέχασα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+ τον καλύτερο ήχο που υπάρχει και το κορυφαίο βίντεο για το οποίο κανένας δεν μιλάει...
Σωστός. Όσο για τη ram μη κολλάτε δε θα πετάει το κινητό απαραίτητα με τα 2gb, έχει να κάνει περισσότερο με το software. Πολλά μοντέλα παρά τα 6gb, λόγω "κακής" (σχετικό, υπάρχει και ο αντίλογος σ' αυτό) διαχείρισης πάλι δεν κρατάνε τις εφαρμογές φορτωμένες. Η OP πχ με το OxygenOS έχει κάνει ειδικό optimization και κρατάει πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Το κινητό είναι ήδη πολύ σβελτο, εγώ δεν έχω δει ακόμα ούτε ένα σκάλωμα, θα κάνει τόση διαφορά ότι θα ανοίξει την εφαρμογή αμέσως και όχι 1-2 sec πιο αργά; Γιατί η αίσθηση το ίδιο fluid θα είναι, ο χρόνος ανοίγματος θα διαφέρει σε κάποια apps. Εγώ πιστεύω είναι περισσότερο μαρκετίστικο το νούμερο της ram δε βλέπω ουσιαστικό κέρδος, ειδικά αν είναι να το πληρώσω αδρά.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Όσο για τη ram μη κολλάτε δε θα πετάει το κινητό απαραίτητα με τα 2gb, έχει να κάνει περισσότερο με το software. Πολλά μοντέλα παρά τα 6gb, λόγω "κακής" (σχετικό, υπάρχει και ο αντίλογος σ' αυτό) διαχείρισης πάλι δεν κρατάνε τις εφαρμογές φορτωμένες. Η OP πχ με το OxygenOS έχει κάνει ειδικό optimization και κρατάει πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Το κινητό είναι ήδη πολύ σβελτο, εγώ δεν έχω δει ακόμα ούτε ένα σκάλωμα, θα κάνει τόση διαφορά ότι θα ανοίξει την εφαρμογή αμέσως και όχι 1-2 sec πιο αργά; Γιατί η αίσθηση το ίδιο fluid θα είναι, ο χρόνος ανοίγματος θα διαφέρει σε κάποια apps. Εγώ πιστεύω είναι περισσότερο μαρκετίστικο το νούμερο της ram δε βλέπω ουσιαστικό κέρδος, ειδικά αν είναι να το πληρώσω αδρά.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Αυτο ακριβώς.

Η συσκευη ειναι αρκετα σβελτη και smooth στο ανοιγμα εφαρμογων.

Τα 2 παραπανω γιγα απλα θα κραταγαν καποιες εφαρμογες ακομα στο παρασκήνιο και θα βοηθουσαν στο multitasking.

Για καποιον heavy user με απαιτητικες -βαριες διεργασιες ισως του φανει λιγη η ram.

Προσωπικα μια χαρα μου αρκουν τα 4 giga αλλα η αληθεια ειναι πως θα τα γουσταρα τα 6 ετσι για το futureproof της υποθεσης.

Δεν μπορω να το καταλαβω το σκεπτικο της LG σε αυτο. Ποσο πια να ανεβει το κοστολογιο της ναυαρχιδας σου με 2g παραπάνω ram?

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή το είχα παράλληλα με Note 8 και S9 plus, έβλεπες ότι είναι ένα κλικ πιο αργό στην απόκριση. Προσωπικά δε με ενοχλεί αλλά είναι πολλοί που θέλουν το μέγιστο, γιαυτό και προτιμούν πχ oneplus κλπ.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα ραμ ή κώδικα ή επιλογών χρήσης πυρήνων κ.ο.κ.. Αλλά η διαφορά υπάρχει. Ούτε είμαι κάνας power user με 50 εφαρμογές ανοιχτές.. Ένας chrome αρκεί για να καταλάβεις αυτό που λέω.

Παρόλα αυτά ίσως αυτό το setup έδινε την παραπάνω αυτονομία όπως και η όχι τόσο φωτεινή οθόνη όσο μερικά αλλά κινητά.

Θεωρώ νούμερο ένα ζητούμενο να γυρίσει σε μεγαλύτερο αισθητήρα κάμερας, να παίρνουμε καλύτερο αποτέλεσμα χωρίς ζόρι και gcam κλπ και μετά όλα τα άλλα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή το είχα παράλληλα με Note 8 και S9 plus, έβλεπες ότι είναι ένα κλικ πιο αργό στην απόκριση. Προσωπικά δε με ενοχλεί αλλά είναι πολλοί που θέλουν το μέγιστο, γιαυτό και προτιμούν πχ oneplus κλπ.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα ραμ ή κώδικα ή επιλογών χρήσης πυρήνων κ.ο.κ.. Αλλά η διαφορά υπάρχει. Ούτε είμαι κάνας power user με 50 εφαρμογές ανοιχτές.. Ένας chrome αρκεί για να καταλάβεις αυτό που λέω.

Παρόλα αυτά ίσως αυτό το setup έδινε την παραπάνω αυτονομία όπως και η όχι τόσο φωτεινή οθόνη όσο μερικά αλλά κινητά.

Θεωρώ νούμερο ένα ζητούμενο να γυρίσει σε μεγαλύτερο αισθητήρα κάμερας, να παίρνουμε καλύτερο αποτέλεσμα χωρίς ζόρι και gcam κλπ και μετά όλα τα άλλα..

 

Νικο δεν ειχα στη κατοχη μου τις συσκευες αυτες ωστε να εκφερω αποψη.

Αν ειναι πιο αργο το LG θα μιλαμε της ταξης των δεκατων φανταζομαι.

Και μιας και ανεφερες και την οθονη ειναι απο τις φωτεινοτερες στην αγορα μιας και πιανει 610 nits αν θυμαμαι καλα με το boost, λιγο πιο κατω απο τις τελευταίες samsung δηλ.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν ειχα στη κατοχη μου τις συσκευες αυτες ωστε να εκφερω αποψη.

Αν ειναι πιο αργο το LG θα μιλαμε της ταξης των δεκατων φανταζομαι.

Και μιας και ανεφερες και την οθονη ειναι απο τις φωτεινοτερες στην αγορα μιας και πιανει 610 nits αν θυμαμαι καλα με το boost, λιγο πιο κατω απο τις τελευταίες samsung δηλ.

 

Πάντα για ελάχιστες διαφορές μιλάω, και πιο πολύ για την αίσθηση που σου αφήνει. Δεν λέω ότι το κινητό είναι αργό. Απλά έχει μια αίσθηση λιγότερο πρόθυμου σε σχέση με άλλα, πχ τα σονυ τώρα και τα oneplus είναι πολύ ακαριαια. Τίποτα άλλο. Ούτε ότι είναι πρόβλημα αυτό, απλά μια διαπίστωση ασήμαντη για μένα, σημαντική για κάποιους όμως.

Η οθόνη δεν ξέρω για πόσο μένει φωτεινή με το boost, εγώ που ήθελα να μετρήσω κάτι χωράφια τον Μάιο 11 το πρωί με το ζόρι έβλεπα. Αντίθετα με το note έβλεπα καλύτερα, μπορεί να ήταν μικρή η διαφορά αλλά με το v30 Δεν με βολεψε. Βέβαια στους 6 μήνες μια φορά μου χρειάστηκε αλλά οφείλω να το πω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντα για ελάχιστες διαφορές μιλάω, και πιο πολύ για την αίσθηση που σου αφήνει. Δεν λέω ότι το κινητό είναι αργό. Απλά έχει μια αίσθηση λιγότερο πρόθυμου σε σχέση με άλλα, πχ τα σονυ τώρα και τα oneplus είναι πολύ ακαριαια. Τίποτα άλλο. Ούτε ότι είναι πρόβλημα αυτό, απλά μια διαπίστωση ασήμαντη για μένα, σημαντική για κάποιους όμως.

Η οθόνη δεν ξέρω για πόσο μένει φωτεινή με το boost, εγώ που ήθελα να μετρήσω κάτι χωράφια τον Μάιο 11 το πρωί με το ζόρι έβλεπα. Αντίθετα με το note έβλεπα καλύτερα, μπορεί να ήταν μικρή η διαφορά αλλά με το v30 Δεν με βολεψε. Βέβαια στους 6 μήνες μια φορά μου χρειάστηκε αλλά οφείλω να το πω.

 

Μπορει να υπαρχει μεγαλυτερη αντανάκλαση στο τζαμι ισως τι να πω.

Παντως οπως και να εχει μιλαμε για ελαχιστες διαφορες.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τοπογράφος; :D

 

Χαχα, λογιστής αλλά έχω μπλέξει με διάφορα. Ένα οσδε έφτιαχνα αν ξέρεις και ήθελα να πάρω συντεταγμενες χωραφιου και επειδή ήταν πιο εύκολο να πάω εκεί με τον μπάρμπα από το να το βρει στο Google Earth, έτρεχα..

Και η αλήθεια είναι ότι εκείνη την μέρα επειδή δεν έβρισκα σκιά και επειδή είχε δυνατό ήλιο, με κούρασε το κινητό, σχεδόν δεν μπόρεσα να κάνω τη δουλειά που ήθελα, κάτι που δεν συνέβη με το note της γυναίκας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση ?

χθες ημασταν στο κτημα ενος φιλου μεγαλη παρεα σε τραπεζι κτλ ..

τραβηξα 2 με 3 photos με την wide καμερα για να τους "πιασω" ολους μεσα αλλα μου φανηκε οτι οσοι ηταν στις ακρες βγηκαν με το κεφαλι πιο "πατημενο" :p:lol::)

αυτο ειναι νορμαλ ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση ?

χθες ημασταν στο κτημα ενος φιλου μεγαλη παρεα σε τραπεζι κτλ ..

τραβηξα 2 με 3 photos με την wide καμερα για να τους "πιασω" ολους μεσα αλλα μου φανηκε οτι οσοι ηταν στις ακρες βγηκαν με το κεφαλι πιο "πατημενο" :p:lol::)

αυτο ειναι νορμαλ ετσι ?

Ε ναι υπαρχει παραμόρφωση στις άκρες,στο lg g5 ήταν ακόμα πιο έντονη αλλά ήταν και πιο wide ο φακός.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι υπαρχει παραμόρφωση στις άκρες,στο lg g5 ήταν ακόμα πιο έντονη αλλά ήταν και πιο wide ο φακός.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τρομαξα νομιζα οτι εκανα μαγουλο ρε χαχαχαχα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τρομαξα νομιζα οτι εκανα μαγουλο ρε χαχαχαχα:lol::lol::lol:

 

Φρεντυ λογικό είναι να έχει παραμόρφωση αφού ο φακός έχει κουρμπα για να πιάνει όλο αυτό το πλάνο οπότε απλά πας λίγο πιο πίσω να μην έχεις κάτι που σε ενδιαφέρει τελείως άκρη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φρεντυ λογικό είναι να έχει παραμόρφωση αφού ο φακός έχει κουρμπα για να πιάνει όλο αυτό το πλάνο οπότε απλά πας λίγο πιο πίσω να μην έχεις κάτι που σε ενδιαφέρει τελείως άκρη.

 

ναι ρε ...:)

εβαλα σελφοκονταρο μετα και βρηκα την υγειά μου χαχαχαχαχα:lol:

παντως οσο και αν το γουσταρω το κινητο αν το παρει καποιος μετα απο g4 και v10 στις βραδινές θα "ξενερώσει" ..οχι πολυ ελάχιστα αλλα και παλι ...θα "καταλάβει" την διάφορα ... (ειναι το μοναδικο σημειο που χτυπήσαμε πισω ..)

αντιθετα ενας που θα το παρει σαν καινουργιο τωρα (χωρις πριν να ειχε κινητο με τετοια ΚΟΡΥΦΗ καμερα κτλ ) θα παθει ζημιά ...

στα θετικα ...χθες το ειχα στο τραπεζι πανω ...ο διπλανος μου εριξε κατα λαθος την μπίρα του (και λιγο τζατζικι απο το πιάτο του ) στο τραπεζι και "επιασε" και το θηριο μου ... ο άνθρωπος ηταν ετοιμος να κλάψει το επαιρνε να το καθαρίσει με πανιά κτλ ..του λεω ηρεμησε ειναι αδιάβροχο κτλ ..το κινητο μου εβγαλε σαν μήνυμα 5 λεπτα η θυρα εχει υγρασία και μετα δούλευε ρολοι ..πήγα σημερα για καφε να του το δειξω οτι ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ τιποτα και δεν το πίστευε ...

με λεει αυτο δεν ειναι κινητο ειναι ο iron man ο ίδιος χαχαχα:lol::lol:

στα θετικα και παλι ...χθες μετα την δουλεια πηγα στο κτημα φιλου οπως ειπα πανω κτλ με 92 % μπαταρια ...

σελφι photos restarts spotify 4g συνεχώς σερφαρισμα upload στο facebook κτλ κτλ κτλ ....

πηγα για καφε σημερα γύρισα ειναι 9 και 44 και εχω ακομη μπαταρια 19% ...δεν υπαρχει αυτο που ζω πραγματικα ..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, λογιστής αλλά έχω μπλέξει με διάφορα. Ένα οσδε έφτιαχνα αν ξέρεις και ήθελα να πάρω συντεταγμενες χωραφιου και επειδή ήταν πιο εύκολο να πάω εκεί με τον μπάρμπα από το να το βρει στο Google Earth, έτρεχα..

Και η αλήθεια είναι ότι εκείνη την μέρα επειδή δεν έβρισκα σκιά και επειδή είχε δυνατό ήλιο, με κούρασε το κινητό, σχεδόν δεν μπόρεσα να κάνω τη δουλειά που ήθελα, κάτι που δεν συνέβη με το note της γυναίκας..

Ξέρω ξέρω. Είναι από αυτά που δεν πληρώνονται :D

Η οθόνη ναι θα μπορούσε να είναι πιο φωτεινή, δεν είναι από τα τοπ amoled panels. Η Sammy στις οθόνες είναι όντως μανούλα.

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορείτε να μου πείτε Πώς μπορώ να δω για ποια χώρα προορίζονταν το κινητό μου, είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο Ευχαριστώ. Α μου ήρθε και νέο update τώρα έχω την V20y.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορείτε να μου πείτε Πώς μπορώ να δω για ποια χώρα προορίζονταν το κινητό μου, είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο Ευχαριστώ. Α μου ήρθε και νέο update τώρα έχω την V20y.
Το κουτί δεν γράφει;Εμένα έγραφε ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η επιλογη που λέει graphy και έχει διαφορά σενάρια να επιλέξεις υπήρχε ;3c2c1f804aa8b9961be786ab1eb18e6f.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε ...:)

εβαλα σελφοκονταρο μετα και βρηκα την υγειά μου χαχαχαχαχα:lol:

παντως οσο και αν το γουσταρω το κινητο αν το παρει καποιος μετα απο g4 και v10 στις βραδινές θα "ξενερώσει" ..οχι πολυ ελάχιστα αλλα και παλι ...θα "καταλάβει" την διάφορα ... (ειναι το μοναδικο σημειο που χτυπήσαμε πισω ..)

 

Καλησπερα φιλε.

Δεν ισχυει αυτο που λες.Ειχα το G4 και το V10 .To G4 το εχει τωρα η γυναικά μου.

Εχω κανει άπειρα τεστ και το V30 ειναι καλύτερο και το βραδυ.

Ειδικα σε manual.Αν βαλεις δε και το GCAM το πραγμα ξεφευγει κατα πολυ μιας και εγω μονο αυτη χρησιμοποιώ.Θα ανεβασω αν ειναι 2-3 δειγματα οταν παω σπιτι σε εσωτερικο χωρο να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις δε και το GCAM το πραγμα ξεφευγει κατα πολυ μιας και εγω μονο αυτη χρησιμοποιώ.

 

Κι εγώ σχεδόν αποκλειστικά με gcam βγάζω.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...