Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα καινούργιος κάτοχος και εγώ μετάβαση από mate 10 pro.. όλα οκ το μόνο που με έχει απογοητεύσει είναι η μπαταρία ... Παρόλο που είναι σε αρκετά καλή κατάσταση 95%health το κινητό βγάζει 4 ώρες οθόνη δλδ βία μέχρι το μεσημέρι... 2 ερωτήσεις υπάρχει πιθανότητα να στρώσει λόγο καινούργιου στησίματος του κινητού η να πάω για αντικατάσταση όσο είμαι ακόμη στην εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει και αναβαθμιση για το bixbie , για να μπορεις να βαλεις οποια εφαρμογη θελεις με το πατημα του κουμπιου, πολυ βολικο!
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει και αναβαθμιση για το bixbie , για να μπορεις να βαλεις οποια εφαρμογη θελεις με το πατημα του κουμπιου, πολυ βολικο!

Εχει δυο βολικες επιλογες, ανοιγμα με ενα πατημα ἠ ανοιγμα με δυο πατηματα του Bixby.Επισης να σου ανοιγει οποια εφαρμογη θες οπως ειπες.Επιτελους στροφη στην πρακτικοτητα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα καινούργιος κάτοχος και εγώ μετάβαση από mate 10 pro.. όλα οκ το μόνο που με έχει απογοητεύσει είναι η μπαταρία ... Παρόλο που είναι σε αρκετά καλή κατάσταση 95%health το κινητό βγάζει 4 ώρες οθόνη δλδ βία μέχρι το μεσημέρι... 2 ερωτήσεις υπάρχει πιθανότητα να στρώσει λόγο καινούργιου στησίματος του κινητού η να πάω για αντικατάσταση όσο είμαι ακόμη στην εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώστου μερικές μέρες να μάθει τα πατήματα του, πάντως ένα πεντάωρο πρέπει να το χει λογικά, διαφορετικά βλέπεις από βδομάδα. Επίσης ήρθες από fhd+ οθόνη 6" και 4.000 μπαταρία σε 6.3 2K+ και 3.300 μπαταρία οπότε σε καμία περίπτωση μην περιμένεις ανταγωνιστικούς χρόνους.

Εγώ ερχόμενος από μεταχειρισμένο s9 plus 10 μηνών αλλά σε καινούργια συσκευή Ν8 έχω αν όχι καλύτερη Την ίδια μπαταρία, απλά με εντυπωσίασε ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω περίπου Μια βδομάδα κι από την περασμένη Πέμπτη του έχω την official pie. Το έχω φορτίσει δύο ή τρεις φορές, δεν θυμάμαι ακριβώς με την τακτική 30-85% περίπου...δεν λέει να μηδενίσει και να γράψει κύκλο φόρτισης... Μια χαρά αλλα περίμενα και είχα διαβάσει & είχα κατά νου κι άλλα βρήκα τελικά.

Σούπερ το νοτέλι... ✌

Screenshot-20190304-165529-Settings.jpgScreenshot-20190304-165555-Settings.jpg

Επίσης να τονίσω έχοντας περάσει από όλη την τελευταία σειρά s7 edge, s8 plus, s9 plus το Ν8 διαπιστώνω ότι σε απανωτές αναβαθμίσεις και σε play store και του λογισμικού pie δεν ανέβασε καν θερμοκρασία 28.6 βαθμούς μετά από update 2γιγα κοντά δεν το έχω ξανά συναντήσει σε κινητό τηλέφωνο. Εύγε σαμμυ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δώστου μερικές μέρες να μάθει τα πατήματα του, πάντως ένα πεντάωρο πρέπει να το χει λογικά, διαφορετικά βλέπεις από βδομάδα. Επίσης ήρθες από fhd+ οθόνη 6" και 4.000 μπαταρία σε 6.3 2K+ και 3.300 μπαταρία οπότε σε καμία περίπτωση μην περιμένεις ανταγωνιστικούς χρόνους.

Εγώ ερχόμενος από μεταχειρισμένο s9 plus 10 μηνών αλλά σε καινούργια συσκευή Ν8 έχω αν όχι καλύτερη Την ίδια μπαταρία, απλά με εντυπωσίασε ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω περίπου Μια βδομάδα κι από την περασμένη Πέμπτη του έχω την official pie. Το έχω φορτίσει δύο ή τρεις φορές, δεν θυμάμαι ακριβώς με την τακτική 30-85% περίπου...δεν λέει να μηδενίσει και να γράψει κύκλο φόρτισης... Μια χαρά αλλα περίμενα και είχα διαβάσει & είχα κατά νου κι άλλα βρήκα τελικά.

Σούπερ το νοτέλι... ✌

Screenshot-20190304-165529-Settings.jpgScreenshot-20190304-165555-Settings.jpg

Επίσης να τονίσω έχοντας περάσει από όλη την τελευταία σειρά s7 edge, s8 plus, s9 plus το Ν8 διαπιστώνω ότι σε απανωτές αναβαθμίσεις και σε play store και του λογισμικού pie δεν ανέβασε καν θερμοκρασία 28.6 βαθμούς μετά από update 2γιγα κοντά δεν το έχω ξανά συναντήσει σε κινητό τηλέφωνο. Εύγε σαμμυ...

Το δουλεύεις με στοκ λανσερ ή με νόβα??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από την αναβάθμιση και μετά έχει χαθεί η εφαρμογή cyberon voice commander. Επειδή με βόλευε πολύ, ειδικά στην οδήγηση, είχα αγοράσει την πλήρη έκδοση. Ξέρεις κανείς πως μπορώ να την βρω; με το apk που κατέβασα δεν κάνει εγκατάσταση. Καμία παρόμοια στα ελληνικά; λογικά όταν βγει η έκδοση για pie θα φανεί πάλι στο play store.
Link to comment
Share on other sites

Από την αναβάθμιση και μετά έχει χαθεί η εφαρμογή cyberon voice commander. Επειδή με βόλευε πολύ, ειδικά στην οδήγηση, είχα αγοράσει την πλήρη έκδοση. Ξέρεις κανείς πως μπορώ να την βρω; με το apk που κατέβασα δεν κάνει εγκατάσταση. Καμία παρόμοια στα ελληνικά; λογικά όταν βγει η έκδοση για pie θα φανεί πάλι στο play store.

Φιλε μου για την συγκεκριμενη εφαρμογη δεν ξερω τι γινεται ,αλλα λογικα οπως ολες οι εφαρμογες που ειχαμε εγκαταστησει και ειδικα αυτες που ειχαμε αγορασει τις ξαναβρισκεις πηγαινοντας στο google play να την αναζητησεις και να κανεις ενημερωση.Ετσι εγινε και με εμενα και ολα μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύεις με στοκ λανσερ ή με νόβα??

 

Στοκ φίλε μου,προσωπικά μου αρέσει πολύ και με καλύπτει.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στοκ φίλε μου,προσωπικά μου αρέσει πολύ και με καλύπτει.

 

Και εμένα μου αρέσει το στοκ, αλλά δυστυχώς είδα κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν , δηλαδή λαγκάκια και ξαναγύρισα σε νόβα, που είναι σίγουρα καλύτερος. Επίσης, έχω μια αίσθηση ότι ο στοκ τρώει και αρκετή ραμ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσει το στοκ, αλλά δυστυχώς είδα κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν , δηλαδή λαγκάκια και ξαναγύρισα σε νόβα, που είναι σίγουρα καλύτερος. Επίσης, έχω μια αίσθηση ότι ο στοκ τρώει και αρκετή ραμ.

Ο Nova ειναι μακραν ο καλυτερος και τωρα στο prime που εκανε update ηρθε πολυ κοντα στα νεα δεδομενα της Pie !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό για την ΡΑΜ,συγκρίνοντάς το με το s9 plus, το οποίο σπάνια έπεφτε κάτω από 2 γίγα ελεύθερα, εδώ μου αφήνει 1.5 περίπου ελεύθερη ραμ. Λαγκάκια πια δεν βλέπω, γέμισε επιτέλους και κάπως η cache ( έφτασε τα 690ΜΒ) τρεις μέρες ήταν γύρω στα 200ΜΒ. Πάντως τώρα που γράφω μου έχει αφήσει μόλις 1.3γιγα ελεύθερη ραμ. Επίσης και στους δύο browser Samsung & Kiwi δεν έχω το παραμικρό reload...είμαι πολύ ευχαριστημένος και σίγουρα ο Νόβα είναι πιο καλός, παραμετροποιήσημος με πολλές πολλές δυνατότητες. Γενικά δηλώνω ενθουσιασμένος μιας και η πρώτη μου φορά σε σειρά note.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο Nova ειναι μακραν ο καλυτερος και τωρα στο prime που εκανε update ηρθε πολυ κοντα στα νεα δεδομενα της Pie !
Χρονια εχω τον prime και τον χρησιμοποιω. Απλα χθες που αναβαθμισα ειπα να δοκιμασω τον στοκ, ο οποιος ειναι πολυ ωραιος αλλα πιο τραχυς. Επισης, το ανοιγνα της καρτελας προσφατων εφαρμογων γινεται πολυ ομαλα με τον νοβα, ενω με τον στοκ εχω παραπονα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Εχω θεματακι με το dex station.Δεν μου το εμφανιζει πουθενα στο μενου ως επιλογη και δεν συνδεεται .Εχεις κανεις ιδεα τι γινεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Δυστυχως εξακολουθω να μην εχω Volte, HD voice & Wificall στο κινητο. καποια προταση κανεις?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω το adroid 9 edw kai mia εβδομαδα.απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση εκει που το κινητο ειναι στην αναμονη με σβηστη οθονη ξαφνικα η οθονη αναβει .το κανει ανα 1 ωρα μερικεσ φορεσ κ ειναι σπαστικο.ξερει κανεισ γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η pie

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο αρνητικό αν θυμάμαι καλα από οσα διάβασα η ηχογραφηση των κλήσεων. Η κανω λάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@gtgiannis

 

Για το DEX δοκίμασες νέο φορτιστή? Το κινητό μπορεί να κάνει γρήγορη φόρτιση? Όταν επιλέγεις στο μόνιτορ την είσοδο σήματος από το DEX χωρίς το κινητό συνδεδεμένο, με φορτιστή και χωρίς φορτιστή το dex αλλάζει το μήνυμα στην οθόνη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jtgiannis

 

Για το DEX δοκίμασες νέο φορτιστή? Το κινητό μπορεί να κάνει γρήγορη φόρτιση? Όταν επιλέγεις στο μόνιτορ την είσοδο σήματος από το DEX χωρίς το κινητό συνδεδεμένο, με φορτιστή και χωρίς φορτιστή το dex αλλάζει το μήνυμα στην οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση και πλήρη επαναφορά η μπαταρία φεύγει νεράκι... Με βλέπω για smartec και αντικατάσταση51890f86890e58cc926e3c6210285b33.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση και πλήρη επαναφορά η μπαταρία φεύγει νεράκι... Με βλέπω για smartec και αντικατάσταση51890f86890e58cc926e3c6210285b33.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μονος σου λες οτι ειναι θεμα της αναβαθμισης. Τι να σου αντικαταστησουν??

Ψαξε τις ρυθμισεις σου και βρες τι σου τρωει μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο messenger μου έρχονται 2 ειδοποιήσεις 1 η εικόνα συμπολιτών και 1 πάνω σε που γράφει μήνυμα και σε σας το ίδιο γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

@gtgiannis

 

Για το DEX δοκίμασες νέο φορτιστή? Το κινητό μπορεί να κάνει γρήγορη φόρτιση? Όταν επιλέγεις στο μόνιτορ την είσοδο σήματος από το DEX χωρίς το κινητό συνδεδεμένο, με φορτιστή και χωρίς φορτιστή το dex αλλάζει το μήνυμα στην οθόνη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jtgiannis

 

Για το DEX δοκίμασες νέο φορτιστή? Το κινητό μπορεί να κάνει γρήγορη φόρτιση? Όταν επιλέγεις στο μόνιτορ την είσοδο σήματος από το DEX χωρίς το κινητό συνδεδεμένο, με φορτιστή και χωρίς φορτιστή το dex αλλάζει το μήνυμα στην οθόνη?

Ναι φίλε μου το δοκίμασα όπως λες. Δυστυχώς δεν κάνει fast charge μόνο απλή κλασική φορτιση, δλδ έχω θέμα στην γρήγορη φορτιση και δεν μου ανοίγει καθόλου το dex, κάνει μόνο screen mirroring.. Θα με τρελάνει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιοσ κατι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα...εχω το adroid 9 edw kai mia εβδομαδα.απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση εκει που το κινητο ειναι στην αναμονη με σβηστη οθονη ξαφνικα η οθονη αναβει .το κανει ανα 1 ωρα μερικεσ φορεσ κ ειναι σπαστικο.ξερει κανεισ γιατι;

 

ξερει καποιοσ κατι;

Link to comment
Share on other sites

@jtgiannis

Είχα το ίδιο θέμα με galaxy s8 και έφταιγε η θύρα φόρτισης. Τελικά πήγα στο service, ήταν μέσα στην εγγύηση και αντικαταστάθηκε δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

@jtgiannis

Είχα το ίδιο θέμα με galaxy s8 και έφταιγε η θύρα φόρτισης. Τελικά πήγα στο service, ήταν μέσα στην εγγύηση και αντικαταστάθηκε δωρεάν.

Καλημερα.Η θυρα φορτισης του dex εφταιγε?Το εχω παρει απο ebay οποτε με την εγγυηση ...την πατησαμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση και πλήρη επαναφορά η μπαταρία φεύγει νεράκι... Με βλέπω για smartec και αντικατάσταση51890f86890e58cc926e3c6210285b33.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαρτάται και την χρηση βεβαια αλλα 4 ωρες που βγαζεις εμενα νορμαλ μου φαινονται. Εγω τελικα εκανα μια επαναφορά , εχω τωρα 5 μερες και όλα κομπλε , η μπαταρια εστρωσε και είναι όπως πριν βγαζω 5-6 ωρες οθονη , πριν κανω επαναφορά ειχα περασει την αναβαθμιση από πανω και μου εβγαζε 2 ωρες και αναγκαζομουν να το φορτισω 2 φορες την ημερα. Τωρα δεν ξερω τι φταιει σεσενα , αν λες ότι ηταν μια χαρα η μπαταρια πριν την αναβαθμιση δεν νομιζω να εχει κατι η μπαταρια αλλα θα φταιει η αναβαθμιση λογικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...