Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω όλοι οι "καμένοι" κάναμε το update πρωί πρωί με το ξύπνημα χαχαχα

 

Καλημέρα σε όλους. Νέος κάτοχος από το Σάββατο. Αρκετά ικανοποιημένος προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω αφου ειχα και την beta της nokia ,καλα καμια σχεση παιδια με την beta το κινητο τωρα παει ακομα ποιο σφαιρα,βούτυρο στο ψωμι που λενε:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το είπα σωστά... Το dual SIM είναι όντως hybrid με την ίδια θέση για τη δεύτερη SIM.

 

Δηλαδή το συγκεκριμένο είναι SS ή γίνεται και dual SIM, (αυτό που έχετε στην κατοχή σας οι περισσότεροι εδω, 399,00 €)

Edited by vagelisk
vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και σε μένα κάνει εγκατάσταση!!!!!!!

 

Καλημέρα σ' όλους!

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος κι εγώ, πρωί πρωί αναβάθμιση. Όντως καλύτερα τα πράγματα τώρα. Κάτι που ειπώθηκε ότι το μενού θα έχει το χρώμα ή την απόχρωση του φόντου, δεν το επιβεβαιώνω. Το φόντο στο μενού παραμένει άσπρο...

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, υπάρχει δυνατότητα αλλαγής της default εφαρμογής SMS και να φαίνεται το notification στην glance screen?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ειπώθηκε ότι το μενού θα έχει το χρώμα ή την απόχρωση του φόντου, δεν το επιβεβαιώνω. Το φόντο στο μενού παραμένει άσπρο...

 

Αν αλλάξεις wallpaper ή τοποθετήσεις το default λίγο πιο δεξιά, θα αλλάξει το φόντο του μενού σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μια ερώτηση, υπάρχει δυνατότητα αλλαγής της default εφαρμογής SMS και να φαίνεται το notification στην glance screen?

 

H glance screen του Nokia 8 δεν υποστηρίζει third-party εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατεβάσατε την φωτογραφική της Google. Όταν πάτε να βγάλετε μια φωτό, βγάζει ακαριαία φωτό; Ή αργεί κάπως; Εμένα αργεί λίγο να τραβήξει φωτό και αυτό δεν μου αρέσει. Άμα πάω να βγάλω την μικρή μου φωτό εννοείται πως μόνο κουνημενες θα καταφέρω να βγάλω έτσι. Ρωτάω μήπως έχει κάποιο κόλπο ή έχω κατεβάσει λάθος έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο παιδιά συγγνώμη!!!! Είχα ενεργοποιημένο το HDR+.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άκυρο παιδιά συγγνώμη!!!! Είχα ενεργοποιημένο το HDR+.

 

Αν απενεργοποιήσεις το HDR+ χάνεις όλη την αξία της κάμερας. Για να έχεις HDR+ αλλά και ακαριαία φωτό θα πας:

 

Ρυθμίσεις (της κάμερας) -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Config camera HDR+

 

και εκεί θα επιλέξεις "Pixel 2017 Zsl Hdr+"

 

για να έχεις το λεγόμενο Zero Shutter Lag (ZSL).

 

Έτσι θα έχεις και HDR+ και άμεσο capture της φωτογραφίας αλλά θα χάσεις λίγο σε ποιότητα σε σχέση με την άλλη ρύθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι με την 8.1 και τον chrome η notification bar είναι πάντα λευκή όπως στην φώτο ανεξάρτητα από ποια σελίδα είσαι. Στην 8.0 ήταν κανονικά μαύρη ή είχε το χρώμα της ιστοσελίδας. Τώρα είναι πάντα και παντού λευκή. c87e6bd1f01865900a2d2ae2b45830f7.jpg

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην Google camera που εχει δωθεί παραπανω...πώς τραβάω βιντεο στα 60fps?

 

Όταν είσαι στο video, πατάς πάνω αριστερά στο 30 και το αλλάζεις σε 60 καρέ το δευτερόλεπτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσεις το HDR+ χάνεις όλη την αξία της κάμερας. Για να έχεις HDR+ αλλά και ακαριαία φωτό θα πας:

 

Ρυθμίσεις (της κάμερας) -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Config camera HDR+

 

και εκεί θα επιλέξεις "Pixel 2017 Zsl Hdr+"

 

για να έχεις το λεγόμενο Zero Shutter Lag (ZSL).

 

Έτσι θα έχεις και HDR+ και άμεσο capture της φωτογραφίας αλλά θα χάσεις λίγο σε ποιότητα σε σχέση με την άλλη ρύθμιση.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!! Μόλις το έφτιαξα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζετε σας γράφει ταχεία φόρτιση;; εμενα οχι!

 

Ούτε εμένα γράφει. Αλλά καταλαβαίνω ότι δουλεύει γιατί μέχρι το 70% περίπου ανεβαίνει μπαμ. Εάν σου αργεί δοκίμασε να αλλάξεις και πρίζα. Έχω στο σπίτι πρίζα που αργεί πολύ να φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχε κανείς σας παλαιότερα Nexus συσκευή; Είναι τόσο smooth η λειτουργία του; Μου έχει λείψει αυτό...

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχε κανείς σας παλαιότερα Nexus συσκευή; Είναι τόσο smooth η λειτουργία του; Μου έχει λείψει αυτό...

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

Ειχα nexus παλια και μπορω να σου πω μπορει και καλυτερο λιγο να ειναι το NOKIA 8:)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα nexus παλια και μπορω να σου πω μπορει και καλυτερο λιγο να ειναι το NOKIA 8:)
Τέτοια θέλω να ακούω!!!

 

Καλημέρα!

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως χωρίζει η οθόνη στα 2 να έχεις 2 ανοιχτές εφαρμογές πάνω κάτω
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το τετραγωνάκι κάτω δεξιά.
Σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα στα sms γιατί κάποια μυνήματα τα βγάζει με κεφαλαία γράμματα και κάποια με μικρά?

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...