Jump to content

Καθαρίστε και απολυμάνετε το smartphone σας με φυσικό τρόπο


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το πλενω κατω απο τη βρυση, βαζω και λιγο fairy Που συμφερει, κανω καλο ξεβγαλμα και ειναι ετοιμο για δαγκωμα..

 

:lol::lol::lol: Αυτό θα έλεγα και εγώ!!

Κάτω από τη βρύση και μπουγάδα κανονική.

 

Μόνο που έτσι μου χαλάνε τα tempered glasses, αρχίζουν και ξεκολλούν στις άκρες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το καθαρίζω είτε με αζαξ, είτε με μωρομαντηλο ή αντιβακτηριδιακο. Δεν έχει πάει κάτι μέχρι στιγμής. Και το κινητό και το tablet με αυτό τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Το οινοπνευμα ρε παιδια δεν θεωρειται επικινδυνο να ξεβαψει το χρωμα της συσκευης?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

με αυτά 71NsLyH7huL._SY355_.jpg αγορασμένα από το lidl, και όχι μόνο τα κινητά αλλά και laptop, tablet,tv, μία δύο φορές την εβδομάδα και είμαι οκ και είναι και οικονομικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με ενα πανακι ελαφρα νοτισμενο με νερακι και αμεσως περασμα με δευτερο πανι στεγνο :)βρηκα για την δευτερη χρηση πανακι που γυαλιζουν τα ρολεξ :lol::lol::lol:οποτε θεωρω ειμαι κομπλε:Dπερα απο την πλακα μια χαρα δουλεια γινεται:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

με αυτά ... αγορασμένα από το lidl, και όχι μόνο τα κινητά αλλά και laptop, tablet,tv, μία δύο φορές την εβδομάδα και είμαι οκ και είναι και οικονομικά

 

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ.
Ε, μα 1,49 τα 54 τεμάχια έχουν :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια στα χρόνια που ασχολούμαι και ψάχνομαι τεχνολογικά, απ'όσο γνωρίζω, το ιδανικό για καθαρισμό και απολύμανση οθονών, πληκτρολογίων, ποντικιών, κινητών κτλ είναι η ισοπροπυλική αλκοόλη, από φαρμακείο, είτε καθαρή όπως είναι είτε σε μίξη με νερό.

Είναι σαν το οινόπνευμα αλλά πολύ πιο ήπια με όποια επιφάνεια έρχεται σε επαφή, κάτι που το οινόπνευμα δεν είναι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχικά το αφήνω μερικές ώρες στον δημόσιο κάδο σκουπιδιών, ώστε εκεί τα πιο άγρια μικρόβια να φάνε τα προηγούμενα. Στη συνέχεια χλωρίνη, μπόλικη και τρίψιμο με μεταλλική βούρτσα. Μετά ένα καλό βράσιμο σε νερό και ξύδι στους 180°C και αφού στεγνώσει το καθαρίζω με το πιο απαλό πανάκι της αγοράς. (Μη το γδάρω κιόλας).

 

Δε το βάζεις και στο φούρνο να τα κάψει τα μικρόβια και τα βακτήρια ; :)))

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια στα χρόνια που ασχολούμαι και ψάχνομαι τεχνολογικά, απ'όσο γνωρίζω, το ιδανικό για καθαρισμό και απολύμανση οθονών, πληκτρολογίων, ποντικιών, κινητών κτλ είναι η ισοπροπυλική αλκοόλη, από φαρμακείο, είτε καθαρή όπως είναι είτε σε μίξη με νερό.

Είναι σαν το οινόπνευμα αλλά πολύ πιο ήπια με όποια επιφάνεια έρχεται σε επαφή, κάτι που το οινόπνευμα δεν είναι... ;)

 

Εγώ το βάζω στο πλυντήριο ρούχων όταν βάζω τα λευκά στους 90 βαθμούς και γίνεται κουκούλι. Το μυστικό αυτό μου το είπε η θεία μου η Αφρω.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Υγρό μωρομάντηλο κάθε μέρα. Το κάνω χάλια από τις δαχτυλιές οπότε μετά δεν παίζει βρώμικο να το πιάνω ενώ ξαπλώνω σπίτι
Link to comment
Share on other sites

Το οινοπνευμα ρε παιδια δεν θεωρειται επικινδυνο να ξεβαψει το χρωμα της συσκευης?

Το δέρμα του NOTE 3 είμαι σαν την πρώτη μέρα. Αριστερά δεξιά έχει σε κάποια σημεία μαυρίσει το Bezel αλλά είναι φυσιολογική φθορά πιστεύω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αντισηπτικά μαντιλάκια που καθαρίζουμε τα χέρια

Μια απ τα ιδια, αραια και που ομως...

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά χρόνια τώρα όλες τις συσκευές μου τις καθαρίζω με λευκό καθαρό οινόπνευμα και πανάκι ή χαρτί κουζίνας. Καμία γρατζουνιά, κανένα πρόβλημα και 100% απολύμανση.
Link to comment
Share on other sites

εγω το πλενω κατω απο τη βρυση, βαζω και λιγο fairy Που συμφερει, κανω καλο ξεβγαλμα και ειναι ετοιμο για δαγκωμα..

 

Βάλε και χλωρίνη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο?

https://www.amazon.com/PhoneSoap-Charger-White-Sanitizer-Universal/dp/B00H2IKY1I

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Κωνσταντινος, διάλυμα 50% w/v ισοπροπυλικη αλκοολη και WFI ειναι το ιδανικο μεσο καθαρισμου ηλεκτρονικων ή μη συσκευων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...