Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Facebook το κλείνει πάντως σχετικά γρήγορα αλλά δεν με νοιάζει γιατί έτσι κι αλλιώς χρειάζεται ανανέωση μετά από κάποιες ώρες.

Θα το τσεκαρω απόψε.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω τι παίζει

Μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής κάπου έχει για βελτιστοποίηση εκεί παίζεται το θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα χθες,για αρχη ειναι απιθανο, αλλα γλυστρα πολυ!!λεω μεχρι να το μαθω να μεινω στο 7 που εχει...ή να κανω οτι αναβαθμιση μου βγαζει;τι μεγεθος εχου περιπου οι ενημερωσεις ασφαλειας και τι μεγεθος το oreo?μετα απο καθε ενημερωση χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

τωρα εχει αδροιδ7.1.1 και λογισμικο 1.13.401.1 και ειναι ετοιμη να κατεβει η 1.27.401.5 (711.56μβ), ειναι η oreo;

Edited by libertyfree
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα χθες,για αρχη ειναι απιθανο, αλλα γλυστρα πολυ!!λεω μεχρι να το μαθω να μεινω στο 7 που εχει...ή να κανω οτι αναβαθμιση μου βγαζει;τι μεγεθος εχου περιπου οι ενημερωσεις ασφαλειας και τι μεγεθος το oreo?μετα απο καθε ενημερωση χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

τωρα εχει αδροιδ7.1.1 και λογισμικο 1.13.401.1 και ειναι ετοιμη να κατεβει η 1.27.401.5 (711.56μβ), ειναι η oreo;

Εγώ με το που το άνοιξα έβαλα Oreo και μετά έκανα hard reset

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η HTC με έχει πείσει να πάρω το u12 plus που θα βγάλει το καλοκαίρι.

 

Βλέπω αυτές τις μέρες στο u11 της συζύγου μια εξαιρετική κάμερα, με εξαιρετικό ήχο που όπως και να το κάνουμε ο ανταγωνισμός δεν τα έχει. Είτε θα έχει το ένα είτε το άλλο. Επίσης έχει μια πολύ καλή μπαταρία (άσχετα με τα 3000 που έχει βάλει), πολύ καλό σήμα και πάνω απ' όλα ταχύτατο και ομαλό στη χρήση με εξαιρετικό touch.

Μετά από την εμπειρία μου τον τελευταίο χρόνο με το Samsung S8 και το Huawei Mate 10 Pro, η HTC για μένα έχει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο. Ας ελπίσουμε και το u12 plus να είναι έτσι και ακόμη καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η HTC με έχει πείσει να πάρω το u12 plus που θα βγάλει το καλοκαίρι.

 

Βλέπω αυτές τις μέρες στο u11 της συζύγου μια εξαιρετική κάμερα, με εξαιρετικό ήχο που όπως και να το κάνουμε ο ανταγωνισμός δεν τα έχει. Είτε θα έχει το ένα είτε το άλλο. Επίσης έχει μια πολύ καλή μπαταρία (άσχετα με τα 3000 που έχει βάλει), πολύ καλό σήμα και πάνω απ' όλα ταχύτατο και ομαλό στη χρήση με εξαιρετικό touch.

Μετά από την εμπειρία μου τον τελευταίο χρόνο με το Samsung S8 και το Huawei Mate 10 Pro, η HTC για μένα έχει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο. Ας ελπίσουμε και το u12 plus να είναι έτσι και ακόμη καλύτερο.

 

Ειδικά σε ταχύτητα και ομαλότητα δεν συγκρίνεται με τα άλλα δύο που ανέφερες

Είναι πολύ καλές οι συσκευές της Htc όπως και να το δει κανένας

Πιστεύω κάποιος με s8/s9 έχει μόνο να ζηλέψει την οθόνη γιατί συνήθως αυτοί που έχουν samsung η οθόνη είναι αυτή που τους κερδίζει περισσότερο

Το λειτουργικό της huawei το θεωρώ απαράδεκτο

Μόνο το oneplus 5t θα έβαζα δίπλα στο u11 αλλά και πάλι σε ήχο, κάμερα, και κάνα 2 πράγματατα ακόμα θεωρώ το Htc ανώτερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η HTC με έχει πείσει να πάρω το u12 plus που θα βγάλει το καλοκαίρι.

 

Βλέπω αυτές τις μέρες στο u11 της συζύγου μια εξαιρετική κάμερα, με εξαιρετικό ήχο που όπως και να το κάνουμε ο ανταγωνισμός δεν τα έχει. Είτε θα έχει το ένα είτε το άλλο. Επίσης έχει μια πολύ καλή μπαταρία (άσχετα με τα 3000 που έχει βάλει), πολύ καλό σήμα και πάνω απ' όλα ταχύτατο και ομαλό στη χρήση με εξαιρετικό touch.

Μετά από την εμπειρία μου τον τελευταίο χρόνο με το Samsung S8 και το Huawei Mate 10 Pro, η HTC για μένα έχει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο. Ας ελπίσουμε και το u12 plus να είναι έτσι και ακόμη καλύτερο.

Αν η Google θελήσει να μην κλείσει η HTC, θα συνεχίσει πιο δυνατά ακόμα.

Εδώ είχε καταφέρει να κάνει τα Window mobiles εύχρηστα. Έχει την την τεχνογνωσία και ξέρει τι χρειάζεται μια συσκευή ώστε να είναι απολύτως λειτουργική.

Θυμάμαι το galaxy S1, μ έκανε να αισθάνομαι ότι κρατούσα στα χέρια μου πλαστικό παιχνίδι δίπλα στο HD2.

To ίδιο αργότερα με το S3 δίπλα στο HTC one X.

 

Χθες τράβηξα μερικές φωτογραφίες με το U11 και το S7 edge.

Δεν ήταν δύσκολα πλάνα, ήταν βράδυ μέσα στο σπίτι αλλά με φως καλό.

Αν τις δεις από το κινητό χωρίς να κάνεις double click λες το galaxy δίνει πιο φωτεινές.

Μόλις όμως τις δεις καλά φαίνεται το υπερβολικό noise reduction με παράλληλη τεχνίτη όξυνση. Τα χρώματα καμία σχέση.

Εκεί που υπάρχει μεγάλη διαφορά είναι στα πρόσωπα.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε ταχύτητα και ομαλότητα δεν συγκρίνεται με τα άλλα δύο που ανέφερες

Είναι πολύ καλές οι συσκευές της Htc όπως και να το δει κανένας

Πιστεύω κάποιος με s8/s9 έχει μόνο να ζηλέψει την οθόνη γιατί συνήθως αυτοί που έχουν samsung η οθόνη είναι αυτή που τους κερδίζει περισσότερο

Το λειτουργικό της huawei το θεωρώ απαράδεκτο

Μόνο το oneplus 5t θα έβαζα δίπλα στο u11 αλλά και πάλι σε ήχο, κάμερα, και κάνα 2 πράγματατα ακόμα θεωρώ το Htc ανώτερο

Αν η Google θελήσει να μην κλείσει η HTC, θα συνεχίσει πιο δυνατά ακόμα.

Εδώ είχε καταφέρει να κάνει τα Window mobiles εύχρηστα. Έχει την την τεχνογνωσία και ξέρει τι χρειάζεται μια συσκευή ώστε να είναι απολύτως λειτουργική.

Θυμάμαι το galaxy S1, μ έκανε να αισθάνομαι ότι κρατούσα στα χέρια μου πλαστικό παιχνίδι δίπλα στο HD2.

To ίδιο αργότερα με το S3 δίπλα στο HTC one X.

 

Χθες τράβηξα μερικές φωτογραφίες με το U11 και το S7 edge.

Δεν ήταν δύσκολα πλάνα, ήταν βράδυ μέσα στο σπίτι αλλά με φως καλό.

Αν τις δεις από το κινητό χωρίς να κάνεις double click λες το galaxy δίνει πιο φωτεινές.

Μόλις όμως τις δεις καλά φαίνεται το υπερβολικό noise reduction με παράλληλη τεχνίτη όξυνση. Τα χρώματα καμία σχέση.

Εκεί που υπάρχει μεγάλη διαφορά είναι στα πρόσωπα.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λέτε. Οι άλλοι θα έχουν ένα δυνατό σημείο, πχ η Samsung την οθόνη, η Huawei την μπαταρία και το σήμα, η OnePlus την ταχύτητα, αλλά σαν πακέτο η HTC έχει το πιο ολοκληρωμένο έχοντας σαν ατού κάμερα, ήχο και εμπειρία χρήσης με διαφορά από τον δεύτερο.

 

Η Samsung παρόλη την τεράστια βελτίωση της στο λογισμικό είναι ακόμη αισθητά πίσω σε ταχύτητα σε σχέση με HTC, OnePlus, Huawei.

 

Ο κύριος λόγος που άλλαξα το S8, ήταν αυτή η αποτύπωση των προσώπων στις φωτογραφίες. Ως ένα σημείο το έχει και η Huawei, αλλά όχι τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λέτε. Οι άλλοι θα έχουν ένα δυνατό σημείο, πχ η Samsung την οθόνη, η Huawei την μπαταρία και το σήμα, η OnePlus την ταχύτητα, αλλά σαν πακέτο η HTC έχει το πιο ολοκληρωμένο έχοντας σαν ατού κάμερα, ήχο και εμπειρία χρήσης με διαφορά από τον δεύτερο.

 

Η Samsung παρόλη την τεράστια βελτίωση της στο λογισμικό είναι ακόμη αισθητά πίσω σε ταχύτητα σε σχέση με HTC, OnePlus, Huawei.

 

Ο κύριος λόγος που άλλαξα το S8, ήταν αυτή η αποτύπωση των προσώπων στις φωτογραφίες. Ως ένα σημείο το έχει και η Huawei, αλλά όχι τόσο πολύ.

 

Στα samsung αν πας στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές και κατεβάσεις τα εφέ στο 0,5x τότε δουλεύουν μια χαρά

Βέβαια πάλι δεν είναι σε ταχύτητα το ίδιο με oneplus αλλά κόβουν λίγο το χαζό εφέ που σου δίνει αίσθηση καθυστέρησης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λέτε. Οι άλλοι θα έχουν ένα δυνατό σημείο, πχ η Samsung την οθόνη, η Huawei την μπαταρία και το σήμα, η OnePlus την ταχύτητα, αλλά σαν πακέτο η HTC έχει το πιο ολοκληρωμένο έχοντας σαν ατού κάμερα, ήχο και εμπειρία χρήσης με διαφορά από τον δεύτερο.

 

Η Samsung παρόλη την τεράστια βελτίωση της στο λογισμικό είναι ακόμη αισθητά πίσω σε ταχύτητα σε σχέση με HTC, OnePlus, Huawei.

 

Ο κύριος λόγος που άλλαξα το S8, ήταν αυτή η αποτύπωση των προσώπων στις φωτογραφίες. Ως ένα σημείο το έχει και η Huawei, αλλά όχι τόσο πολύ.

 

Πλέον και η Samsung με s9 σειρά δίνει βάρος και στον ποιοτικό ήχο και ηχεία και δεν υστερεί σε αυτό το τομέα από τον ανταγωνισμό.

Αν συμπεριλάβουμε ότι διατηρεί την 3.5 θύρα έχει και το καλύτερο και πιο άμεσο και αξιόπιστο service στην Ελλάδα άρα πιο ελκυστικό και ολοκληρωμένο πακέτο στον χρήστη προσφέρει.

 

Σε λογισμικό ναι μεν υστερεί ακόμα κυρίως ταχύτητα η μακροχρόνια ομαλότητα αλλά σε feature είναι και πληρέστερη και παρέχει παραπάνω customization(theme store,AOD,διαχωρισμό ήχο κλήσεις με notifications κ.α)

 

Για εμένα που φέρνω κάθε συσκευή στα μέτρα μου μπορεί μα μην παίζει ρόλο αλλά για πολλούς έξω χρήστες θέλουν out of the box να έχει βασικά πράγματα πχ gallery,file manager,music player να έχει stock media player να υποστηρίζει όσο περισσότερα αρχεία ήχου και βίντεο πράγματα που σε htc λείπουν out of the box.

 

Ούτε σε υποστήριξη λογισμικού η htc διαπρέπει πλέον.

Πχ google security patches αργεί χαρακτηριστικά να δώσει(αν δώσει)και στα update του Android και εκεί πλέον στο ίδιο βαρέλι με Samsung και Huawei είναι.

 

Η 8.1 κυκλοφόρησε εδώ και 6 μήνες και ακόμα να τη δώσει η HTC στις συσκευές της.

 

Και ούτε έχουν λείψει τα παρατράγουδα πχ με htc 10 που έδωσε και απέσυρε την Oreo σε διάστημα λίγων ημερών.

 

Η πλέον συνεπείς στα Android update μόνο η OnePlus είναι δίνοντας μάλιστα και χρήσιμα feature πχ gestures navigation συν μπόλικο customization και έχοντας την ευκολία του root όπου μπορείς να βελτιώσεις αρκετές παραμέτρους που stock θα υστερούσε πράγμα που σε HTC δεν υπάρχει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να συμπληρώσω η μηδενική υποστήριξη από τις διάφορες κοινότητες που είναι πολύ αρνητικός παράγοντας για κάποιον που θέλει να πειραματιστεί με custom ROM και kernel

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητό έρχεται μαλλον αύριο, κι εχω καταλήξει στα εξής:

Θήκες:Spigen Rugged Armor Case και Spigen Liquid Crystal Case

Orzero For HTC U11[ Full Coverage ] Tempered Glass Screen Protector, Orzero 2.5D Arc Edges 9 Hardness HD Anti-Scratch

 

HTC U11 Screen Protector, IQ Shield LiQuidSkin Full Coverage Screen Protector for HTC U11 (Case Friendly) HD Clear Anti-Bubble Film

όποιος εχει κανει συνδιασμο με καποια απο αυτα ας μου πει, ή ας προτεινει και καποι αλλο συνδυασμο

 

Καλησπέρα, με το καλό να παραλάβεις οι θήκες είναι ότι καλύτερο!

Περιμένουμε εντυπώσεις από τα screen protectors.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρεα.Αντιμετωπιζω το εξης πρόβλημα.Μεχρι σημερα ο ανταπτορας που ειχε μεσα το κουτι

δουλευε κανονικα, αλλα σημερα όταν πηγα να το συνδεσω στο αμαξι δεν το ανανωριζε.Νομιζα ότι χαλασε η θυρα

του κινητου αλλα τα ακουστικα και η φορτιση γινεται κανονικα.Ειναι δυνατον να χαλασε ο ανταπτορας;

 

Μου το έκανε κι εμένα κάποιες φορές όπου τον έβγαζα και τον έβαζα από την άλλη πλευρά, τον αναγνώριζε και όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να συμπληρώσω η μηδενική υποστήριξη από τις διάφορες κοινότητες που είναι πολύ αρνητικός παράγοντας για κάποιον που θέλει να πειραματιστεί με custom ROM και kernel

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Σιγά σιγά ελπίζουμε να αλλάξει αυτό...είναι κάτι που πάει πακέτο και με τις πωλήσεις ενός προϊόντος.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Out of the box το htc έχει μια χαρά από όλα

Επίσης η θύρα 3,5" θα εξαλειφθεί σίγουρα στο άμεσο μέλλον

Νομίζεις όσοι αγοράζουν samsung ξέρουν τι παίρνουν;

Ότι διαφημίζουν και ότι δίνει επιδότηση η cosmote germanos vodafone wind αυτό προτιμούν όλοι

Αν το oneplus είχε πόρους για διαφήμιση θα είχε παραπάνω πωλήσεις από το iphone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα samsung αν πας στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές και κατεβάσεις τα εφέ στο 0,5x τότε δουλεύουν μια χαρά

Βέβαια πάλι δεν είναι σε ταχύτητα το ίδιο με oneplus αλλά κόβουν λίγο το χαζό εφέ που σου δίνει αίσθηση καθυστέρησης

 

Έκει το είχα όπως και σε όλα τα κινητά μου, αλλά και πάλι άλλη αίσθηση έχει σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Δεν έχει αυτήν τη "σπιρτάδα", το ανέμελο. Την καθυστέρηση και το σπασιματάκι θα στα κάνει σε ανύποπτες στιγμές.

 

Πλέον και η Samsung με s9 σειρά δίνει βάρος και στον ποιοτικό ήχο και ηχεία και δεν υστερεί σε αυτό το τομέα από τον ανταγωνισμό.

Αν συμπεριλάβουμε ότι διατηρεί την 3.5 θύρα έχει και το καλύτερο και πιο άμεσο και αξιόπιστο service στην Ελλάδα άρα πιο ελκυστικό και ολοκληρωμένο πακέτο στον χρήστη προσφέρει.

 

Σε λογισμικό ναι μεν υστερεί ακόμα κυρίως ταχύτητα η μακροχρόνια ομαλότητα αλλά σε feature είναι και πληρέστερη και παρέχει παραπάνω customization(theme store,AOD,διαχωρισμό ήχο κλήσεις με notifications κ.α)

 

Για εμένα που φέρνω κάθε συσκευή στα μέτρα μου μπορεί μα μην παίζει ρόλο αλλά για πολλούς έξω χρήστες θέλουν out of the box να έχει βασικά πράγματα πχ gallery,file manager,music player να έχει stock media player να υποστηρίζει όσο περισσότερα αρχεία ήχου και βίντεο πράγματα που σε htc λείπουν out of the box.

 

Ούτε σε υποστήριξη λογισμικού η htc διαπρέπει πλέον.

Πχ google security patches αργεί χαρακτηριστικά να δώσει(αν δώσει)και στα update του Android και εκεί πλέον στο ίδιο βαρέλι με Samsung και Huawei είναι.

 

Η 8.1 κυκλοφόρησε εδώ και 6 μήνες και ακόμα να τη δώσει η HTC στις συσκευές της.

 

Και ούτε έχουν λείψει τα παρατράγουδα πχ με htc 10 που έδωσε και απέσυρε την Oreo σε διάστημα λίγων ημερών.

 

Η πλέον συνεπείς στα Android update μόνο η OnePlus είναι δίνοντας μάλιστα και χρήσιμα feature πχ gestures navigation συν μπόλικο customization και έχοντας την ευκολία του root όπου μπορείς να βελτιώσεις αρκετές παραμέτρους που stock θα υστερούσε πράγμα που σε HTC δεν υπάρχει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αναγνωρίζω τα μέγαλα άλματα που έχει κάνει η Samsung στο λογισμικό και τα θετικά που έχει σε σχέση μετον ανταγωνισμό. Πραγματικά της αξίζουν συγχαρητήρια. H HTC δυστυχώς έχει μείνει πίσω, βασικά τα έχει παρατήσει μιας και δεν έχει τους πόρους να συντηρεί εφαρμογές.

 

Όσο αφορά τις ενημερώσεις συμφωνώ ότι η HTC δεν είναι όπως παλιά, αλλά αν συγκρίνεις πότε πήρε την 8.0 το S8 και πότε το U11 είναι τραγικό ιδίως αν σκεφτείς τη διαφορά μεγέθους των 2 εταιριών. Το ίδιο ισχύει και για την OnePlus που είναι ακόμη μικρότερη εταιρία.

 

Για τον ήχο διαφωνώ καθώς το dac, οι βελτιώσεις και οι παραμετροποιήσεις που έχει κάνει η HTC δημιουργούν ένα πολύ πιο καλό ήχο τόσο σε ένταση όσο και σε ποιότητα. Μια βόλτα από headfi θα δεις ότι ακόμη προτείνουν και προτιμούν HTC οι audiophiles.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και η Samsung με s9 σειρά δίνει βάρος και στον ποιοτικό ήχο και ηχεία και δεν υστερεί σε αυτό το τομέα από τον ανταγωνισμό.

Αν συμπεριλάβουμε ότι διατηρεί την 3.5 θύρα έχει και το καλύτερο και πιο άμεσο και αξιόπιστο service στην Ελλάδα άρα πιο ελκυστικό και ολοκληρωμένο πακέτο στον χρήστη προσφέρει.

 

Σε λογισμικό ναι μεν υστερεί ακόμα κυρίως ταχύτητα η μακροχρόνια ομαλότητα αλλά σε feature είναι και πληρέστερη και παρέχει παραπάνω customization(theme store,AOD,διαχωρισμό ήχο κλήσεις με notifications κ.α)

 

Για εμένα που φέρνω κάθε συσκευή στα μέτρα μου μπορεί μα μην παίζει ρόλο αλλά για πολλούς έξω χρήστες θέλουν out of the box να έχει βασικά πράγματα πχ gallery,file manager,music player να έχει stock media player να υποστηρίζει όσο περισσότερα αρχεία ήχου και βίντεο πράγματα που σε htc λείπουν out of the box.

 

Ούτε σε υποστήριξη λογισμικού η htc διαπρέπει πλέον.

Πχ google security patches αργεί χαρακτηριστικά να δώσει(αν δώσει)και στα update του Android και εκεί πλέον στο ίδιο βαρέλι με Samsung και Huawei είναι.

 

Η 8.1 κυκλοφόρησε εδώ και 6 μήνες και ακόμα να τη δώσει η HTC στις συσκευές της.

 

Και ούτε έχουν λείψει τα παρατράγουδα πχ με htc 10 που έδωσε και απέσυρε την Oreo σε διάστημα λίγων ημερών.

 

Η πλέον συνεπείς στα Android update μόνο η OnePlus είναι δίνοντας μάλιστα και χρήσιμα feature πχ gestures navigation συν μπόλικο customization και έχοντας την ευκολία του root όπου μπορείς να βελτιώσεις αρκετές παραμέτρους που stock θα υστερούσε πράγμα που σε HTC δεν υπάρχει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Όσο το one plus βγαίνει με FHD οθόνη, χωρίς προστασία από νερό και σκόνη, χωρίς ois στην κάμερα, χωρίς ποιοτικό ήχο και λοιπές ελλείψεις, λίγο μ ενδιαφέρει η οποία καθυστέρηση στα security updates. Πιστεύω θα βελτιωθεί τώρα με την εξαγορά στην Google.

Για το σέρβις και τα δύο πρέπει να πάνε εκτός Ελλάδας για επισκευή.

 

Στο θέμα σερβις πραγματικά μόνο η Samsung κάνει την διαφορά πλέον. Παλιότερα ήταν και η LG.

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσο το one plus βγαίνει με FHD οθόνη, χωρίς προστασία από νερό και σκόνη, χωρίς ois στην κάμερα, χωρίς ποιοτικό ήχο και λοιπές ελλείψεις, λίγο μ ενδιαφέρει η οποία καθυστέρηση στα security updates. Πιστεύω θα βελτιωθεί τώρα με την εξαγορά στην Google.

Για το σέρβις και τα δύο πρέπει να πάνε εκτός Ελλάδας για επισκευή.

 

Στο θέμα σερβις πραγματικά μόνο η Samsung κάνει την διαφορά πλέον. Παλιότερα ήταν και η LG.

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι μόνο η Ελλάδα όμως

Το oneplus έχει το καλύτερο support

Οι ελλείψεις που αναφέρεις όμως έχουν να κάνουν και με την τιμή

560 το 5t και 800+ το s8/s9

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η Ελλάδα όμως

Το oneplus έχει το καλύτερο support

Οι ελλείψεις που αναφέρεις όμως έχουν να κάνουν και με την τιμή

560 το 5t και 800+ το s8/s9

Τάσο μην ξεχνάς όμως ότι τα OP βγαίνουν πάντα καθυστερημένα όταν οι τιμές του ανταγωνισμού έχουν πέσει. Οπότε η διαφορά είτε δεν υφίσταται είτε είναι πολύ μικρή.

 

Η δική μου προτίμηση είναι η Xiaomi. Ποιοτική ακόμα και στις φθηνές συσκευές της.

Αν αργότερα βγάλει κάποια ακριβότερη σε Android One θα το σκεφτώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το καλό να παραλάβεις οι θήκες είναι ότι καλύτερο!

Περιμένουμε εντυπώσεις από τα screen protectors.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μου το έκανε κι εμένα κάποιες φορές όπου τον έβγαζα και τον έβαζα από την άλλη πλευρά, τον αναγνώριζε και όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size

Το δοκιμασα αλλα δεν δουλευει.Γινεται να χαλασε ο ανταπτορας;Και που βρίσκουμε αυθεντικο γιατι ενώ αγορασα έναν άλλο

η συσκευή λεει ότι δεν είναι συμβατο το καλωδιο.

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

Τάσο μην ξεχνάς όμως ότι τα OP βγαίνουν πάντα καθυστερημένα όταν οι τιμές του ανταγωνισμού έχουν πέσει. Οπότε η διαφορά είτε δεν υφίσταται είτε είναι πολύ μικρή.

 

Η δική μου προτίμηση είναι η Xiaomi. Ποιοτική ακόμα και στις φθηνές συσκευές της.

Αν αργότερα βγάλει κάποια ακριβότερη σε Android One θα το σκεφτώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά μην νομίζεις και η Xiaomi έχει τα τρωτά της και στις ναυαρχιδες της(έλλειψη αδιαβροχοποιηση,έλλειψη 3.5 θύρα ακουστικών,ήχο/ηχεία στα ίδια με OnePlus και φυσικά αργοπορημένα στην αγορά έρχονται ειδικά Ευρώπη)

 

Αλλά τουλάχιστον MIUI όντως έχει κάνει βήματα προς τα εμπρός και παρέχει πλούτο σε customization και επιλογες(διάβασα πρόσθεσε gesture navigation σε MIUI 9.5)

 

Τα Android one για εμένα είναι για πέταμα stock android δεν είναι του γούστου μου.

 

Προτιμώ το Oxygen που παρέχει εμπειρία stock android αλλά με extra καλούδια και customization.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν νεος κατοχος htc u11 προσπαθω να βρω μια ακρη με το sense και συγκεκριμενα εχει η συσκευη τωρα τα εξης:

αρχικη οθονηSENSE

HTC SENSE COMPANION

HTC EDGE SENSE

HTC EDGE LAUNCHER

EDGE SWIPE

Και η ερωτηση είναι η εξης: δεν υπαρχει μια εφαρμογη sense που να τα περιεχει όλα αυτά;παλια ακογα για sense 6, sense 7 klp

Link to comment
Share on other sites

Σαν νεος κατοχος htc u11 προσπαθω να βρω μια ακρη με το sense και συγκεκριμενα εχει η συσκευη τωρα τα εξης:

αρχικη οθονηSENSE

HTC SENSE COMPANION

HTC EDGE SENSE

HTC EDGE LAUNCHER

EDGE SWIPE

Και η ερωτηση είναι η εξης: δεν υπαρχει μια εφαρμογη sense που να τα περιεχει όλα αυτά;παλια ακογα για sense 6, sense 7 klp

 

Το sense είναι η όλη υλοποίηση του λογισμικού με τις όποιες προσθήκες

Τα υπόλοιπα είναι βοηθητικά και το καθένα παίρνει το όνομα του από την δουλειά που έχει αναλάβει να κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size

Το δοκιμασα αλλα δεν δουλευει.Γινεται να χαλασε ο ανταπτορας;Και που βρίσκουμε αυθεντικο γιατι ενώ αγορασα έναν άλλο

η συσκευή λεει ότι δεν είναι συμβατο το καλωδιο.

 

Καλημέρα, καλή Μεγάλη βδομάδα.

 

Εγώ στη θέση σου, δε θα ψαχνόμουν για αντάπτορες, θα αγόραζα ένα καλό ζευγάρι, type C, ακουστικά.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη Μεγαλη Βδομαδα σε ολους

Το θεμα είναι ότι θελω να το συνδεω με το αυτοκινητο γι`αυτο ψαχνω να βρω τι εχει συμβει

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

Ένα πορτραίτο από την συσκευή μας με χρήση της gCam. Είναι σε εσωτερικό χώρο. Την έχω ανεβάσει στο νήμα των φωτογραφιών αλλά την βάζω κι εδώ για να την δουν όσοι δεν παρακολουθούν το σχετικό νήμα.

Θα μπορούσε να συγκριθεί με ανάλογη φωτό από την την full frame DSLR μου με ανάλογο φακό βέβαια.

 

41118542052_4c0f9387e7_c.jpg

Test2_HTC U11_gCam by Kostas kaz - Flickr2BBcode

HTC U11, undefined@4.3 mm, f1.7, 1/50s, ISO250

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...