Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα πριν λίγες ώρες. Κλειστό ήταν στο κουτί του όπως αναφέρθηκε και πριν από τον συμφορουμιτη.

 

Πρόλαβα μόνο να το σεταρω. Μετά θα κάνω τις ενημερώσεις. Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε το touch και η σπιρτάδα του, αλλά νομίζω ότι το mate 10 pro είναι πιο γρήγορο και σίγουρα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία. Για τη σύζυγο όμως είναι προφανώς πολύ γρήγορο σε σχέση με το nexus 5x. Τις επόμενες μέρες θα αναφέρω εντυπώσεις για την κάμερα και γενικά για το κινητό, αν και ο Te salat νομίζω μας έχει καλύψει στα πάντα και τον ευχαριστώ και για τη σύγκριση στο θέμα με τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχε το δικαρτο απο το απλο;

 

Άλλη μητρική έχει και δέχεται 2 κάρτες

Σαν συσκευή στον τελικό χρήστη είναι το ίδιο τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα πριν λίγες ώρες. Κλειστό ήταν στο κουτί του όπως αναφέρθηκε και πριν από τον συμφορουμιτη.

 

Πρόλαβα μόνο να το σεταρω. Μετά θα κάνω τις ενημερώσεις. Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε το touch και η σπιρτάδα του, αλλά νομίζω ότι το mate 10 pro είναι πιο γρήγορο και σίγουρα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία. Για τη σύζυγο όμως είναι προφανώς πολύ γρήγορο σε σχέση με το nexus 5x. Τις επόμενες μέρες θα αναφέρω εντυπώσεις για την κάμερα και γενικά για το κινητό, αν και ο Te salat νομίζω μας έχει καλύψει στα πάντα και τον ευχαριστώ και για τη σύγκριση στο θέμα με τις φωτογραφίες.

 

Δεν έχω το mate 10 pro αλλά όσα βίντεο speed test έχω δει, τα πηγαίνουν ίσα εκτός από games όπου το U11 είναι πιο γρήγορο στο φόρτωμα μάλλον λόγο καλύτερης GPU.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το mate 10 pro αλλά όσα βίντεο speed test έχω δει, τα πηγαίνουν ίσα εκτός από games όπου το U11 είναι πιο γρήγορο στο φόρτωμα μάλλον λόγο καλύτερης GPU.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά λάθος μου γιατί δούλεψα το u11 με 7.1.1 όσο το σεταρα. Τώρα που και τα δύο έχουν 8.0 και το HTC είναι έτοιμο σεταρισμενο θα μπορέσει να γίνει μια πιο σωστή σύγκριση. Πάντως το touch του u11 είναι ανώτερο, πραγματικά ακολουθεί το δάχτυλο σου τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος της συσκευης .μια ερωτηση ,στο viber δεν μου βγαζει νουμερα ειδοποιησεων ,παρα μια τελιτσα .πως το αλλαζω ?οπως και το led ,δεν μου αναβει το χρωμα της εφαρμογης (viber) ,αλλα πρασινο !
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος της συσκευης .μια ερωτηση ,στο viber δεν μου βγαζει νουμερα ειδοποιησεων ,παρα μια τελιτσα .πως το αλλαζω ?οπως και το led ,δεν μου αναβει το χρωμα της εφαρμογης (viber) ,αλλα πρασινο !
Στο Oreo δεν υπάρχουν νούμερα αλλά τελιτσες. Για το led δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος της συσκευης .μια ερωτηση ,στο viber δεν μου βγαζει νουμερα ειδοποιησεων ,παρα μια τελιτσα .πως το αλλαζω ?οπως και το led ,δεν μου αναβει το χρωμα της εφαρμογης (viber) ,αλλα πρασινο !

 

Κι εμένα το ίδιο κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι ειδοποιήσεις στην Oreo είναι έτσι δεν μπορείς να τις αλλάξεις εκτός εάν χρησιμοποιήσεις άλλον launcher.

Όσο αφορά το notifications led είναι μόνο πράσινο και κόκκινο για την μπαταρία.

Αυτά.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να φύγει το εικονίδιο του app drawer υπάρχει; Το βρίσκω περιττό από τη στιγμή που με swipe up ανοίγει, θα μπορούσε να μπει ένα άλλο εικονίδιο όπως στο Nova, pixel launcher και TouchWiz.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις .στο mate 10 pro ,ειχε κανονικα νουμερα .μπορουσες να το αλλαξεις αντι για τελιτσες .με oreo πανω .πρεριεργο παντως μου φαινεται και τα 2 μονο χρωματα στο led ...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις .στο mate 10 pro ,ειχε κανονικα νουμερα .μπορουσες να το αλλαξεις αντι για τελιτσες .με oreo πανω .πρεριεργο παντως μου φαινεται και τα 2 μονο χρωματα στο led ...
Στο mate 10 pro έχει τους αριθμούς ο launcher του, όπως και στα Samsung.

 

Πάντα έτσι ήταν το led των HTC, είχε μόνο 2-3 χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις .στο mate 10 pro ,ειχε κανονικα νουμερα .μπορουσες να το αλλαξεις αντι για τελιτσες .με oreo πανω .πρεριεργο παντως μου φαινεται και τα 2 μονο χρωματα στο led ...
Το mate δεν ακολουθεί την Google όπως η HTC. To original Oreo έχει τελιτσες.

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα .από το στορ ,παίζει καμία δοκιμασμενη εφαρμογή για το χρώμα στο led ?
Αν είναι όπως όλα τα προηγούμενα HTC όχι, μόνο αυτά τα χρώματα μπορεί να δείχνει, δεν είναι θέμα software, αλλά hardware.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το mate 10 pro αλλά όσα βίντεο speed test έχω δει, τα πηγαίνουν ίσα εκτός από games όπου το U11 είναι πιο γρήγορο στο φόρτωμα μάλλον λόγο καλύτερης GPU.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ta Qualcomm Chipset πιστευω ειναι ανωτερα απο τα hisilicon kirin και αυτο φαινεται σε heavy load tasks και δεν τιθεται για μενα θεμα συγκρισης (ειχα Huawei/Honor).

Eπισης οι ειδοποιησεις στο Oreo ειναι με τελιτσες

Προσωπικα εχω βαλει Pixel launcher, pixel wallpapers και Gcam και δουλευουν απροβληματιστα.

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ta Qualcomm Chipset πιστευω ειναι ανωτερα απο τα hisilicon kirin και αυτο φαινεται σε heavy load tasks και δεν τιθεται για μενα θεμα συγκρισης (ειχα Huawei/Honor).

 

Δεν συγκρίνονται

Άλλη η δουλειά του ναύτη και άλλη του καντηλαναυτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ta Qualcomm Chipset πιστευω ειναι ανωτερα απο τα hisilicon kirin και αυτο φαινεται σε heavy load tasks και δεν τιθεται για μενα θεμα συγκρισης (ειχα Huawei/Honor).

Eπισης οι ειδοποιησεις στο Oreo ειναι με τελιτσες

Προσωπικα εχω βαλει Pixel launcher, pixel wallpapers και Gcam και δουλευουν απροβληματιστα.

Εντάξει το U11 δεν είναι η κορυφαία ναυαρχίδα αυτή την στιγμή αλλά παραμένει ένα σπουδαίο smartphone που σε όλα βαθμολογείται πολύ ψηλά. Δεν θα βρεις κάτι που να υστερεί. Μου θυμίζει iPhone στον τομέα αυτό.

Και στα χρήματα που μπορείς να το βρεις αγοράζεις συσκευές τύπου P20 lite.

Ακόμα και κοντά στα 500 δεν θα βρεις αδιάβροχη συσκευή ούτε οθόνη με αυτή την ανάλυση και σίγουρα όχι τόσο καλή κάμερα σε low light.

Σε ταχύτητα όχι το mate 10 pro αλλά ούτε το iPhone X δεν το ξεπερνά.

Ο τύπος συγκρίνει δικές του συσκευές. Δεν βάζει skinomi σε συσκευές που του παραχωρούν για τεστ.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν συγκριτικά βίντεο πολλά στο YouTube στα οποία ξεπερνά χαλαρά ενδεικτικά το X, το S8+, Note 8, V30, Mate 10 Pro. Έχει συγκριτικό ακόμη και με OnePlus 5 που είναι στα ίδια (δεν είχε ακόμη βγει το 5Τ)

Δεν το λέω από φανμποϊσμό, αλλά γιατί είναι η αλήθεια.

Το U11 στροφάρει σαν τρελό!

Με ένα απλό τσεκ θα πειστεί κι ο πιο δύσπιστος.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω νανοτεχνολογια στην οθονη στα mediamarkt ,εκτος και αν υπαρχει καποιο δοκιμασμενο τζαμακι που να καθεται σωστα .
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα οι ειδοποιήσεις του Gmail να ενεργοποιούν την οθόνη όταν έρχονται?

Στο γνήσιο Oreo υπάρχει ρύθμιση. Στο U11 δεν την βρήκα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω νανοτεχνολογια στην οθονη στα mediamarkt ,εκτος και αν υπαρχει καποιο δοκιμασμενο τζαμακι που να καθεται σωστα .
Έχω κάνει εγώ εδώ και μερικές μέρες και δείχνει μια χαρά

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως το κιν ειναι οντως σφαιρα .και η καμερα του ειναι σαφως ανωτερη απο το s7 edge που ειχα .βγαζει πιο ρεαλιστικα τις φωτο .για την μπαταρια ,νομιζω οτι δεν εχει καμια σχεση με το edge(εχει χειροτερη αυτονομια),αλλα ειναι νωρις .μεγαλο φαουλ (για εμενα ) που δεν υπαρχει ασυρματη φορτιση και το led οπου εχει μονο τα 2 χρωματα .για να δουμε ποσο θα το κρατησω ...:lol:
Link to comment
Share on other sites

παντως το κιν ειναι οντως σφαιρα .και η καμερα του ειναι σαφως ανωτερη απο το s7 edge που ειχα .βγαζει πιο ρεαλιστικα τις φωτο .για την μπαταρια ,νομιζω οτι δεν εχει καμια σχεση με το edge(εχει χειροτερη αυτονομια),αλλα ειναι νωρις .μεγαλο φαουλ (για εμενα ) που δεν υπαρχει ασυρματη φορτιση και το led οπου εχει μονο τα 2 χρωματα .για να δουμε ποσο θα το κρατησω ...:lol:

 

Τα φυσικά χρώματα της κάμερας οφείλονται και στον διαφορετικό τύπο οθόνης

Βασικά εκεί είναι το μεγαλύτερο ποσοστό ευθύνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα οι ειδοποιήσεις του Gmail να ενεργοποιούν την οθόνη όταν έρχονται?

Στο γνήσιο Oreo υπάρχει ρύθμιση. Στο U11 δεν την βρήκα.

 

Mε την εφαρμογή "Screen Notifications" :happy:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...