Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης εχουμε προταση για music player and file manager?

 

1. Poweramp (paid) - Pulsar (free).

2. Solid explorer.

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

ποιον απο ολους εννοεις; επισης εχουμε προταση για music player and file manager?

 

Επίσης καλός music player είναι και ο Pi music player, γα τη διαχείριση αρχείων πολύ καλή είναι και η updated μαμά εφαρμογή της HTC "διαχείριση αρχείων"

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα μπλέ σημαδάκι όταν έχει μαύρο χρώμα ή οθόνη στα ανοιχτά

Χρώματα δεν φαίνεται καθόλου κ όταν αλλάζω γωνίες θέασης σαν λίγο

Να εξαφανίζεται

Μήπως ξέρει κανείς κάτι τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα μπλέ σημαδάκι όταν έχει μαύρο χρώμα ή οθόνη στα ανοιχτά

Χρώματα δεν φαίνεται καθόλου κ όταν αλλάζω γωνίες θέασης σαν λίγο

Να εξαφανίζεται

Μήπως ξέρει κανείς κάτι τι είναι;

Κατεβασε το dead pixel απο το playstore και κανε ελενχο για καμμενα πιξελ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το dead pixel απο το playstore και κανε ελενχο για καμμενα πιξελ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως ξέρεις ακριβώς την εφαρμογή για να τη κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλες γραψε dead pixel

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασα ήδη μια αλλά δεν μου έδειξε τίποτα για να σου δώσω να καταλάβεις αυτό το σημαδάκι δεν είναι pixel τετράγωνο αλλά σαν σημάδι από φλόγα που βάζεις πάνω στη οθόνη κ μετά φεύγει αλλά αυτό μένει κ είναι μπλέ

Link to comment
Share on other sites

Για dialer: ExDialer + κάποιο σκούρο θέμα.

αν θελεις μας γραφεις ποιον ακριβως χρησιμοποιεις, αν ρυθμιζεται να εμφανιζονται οι επαφες με επωνυμο πρωτα, και αν ξερεις αν εργαζεται στο παρασκηνιο ακριβως η μπορει να διακοπει οπως ολες οι εφαρμογες.επισης η εκδοση προ με την αγορα προσφερει κατι παραπανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εφτασαν χθες και ηδη τοποθετηθηκαν: Spigen HTC U11 Screen Protector Tempered Glass / Case Friendly / 9H Hardness for HTC U 11, Spigen Rugged Armor HTC U11 Case with Resilient Shock Absorption and Carbon Fiber Design for HTC U 11 , Spigen Liquid Crystal HTC U11 Case with Slim Protection and Premium Clarity for HTC U11 (2017) - Crystal Clear. Το τζαμακι με την πρωτη θηκη εχει ενα μικρο κενο μη ενοχλητικο, και με την δευτερη θηκη την διαφανη απλα δενει τελεια.προς το παρον μοιαζει σαν κοσμημα!!

Link to comment
Share on other sites

[/color]εφτασαν χθες και ηδη τοποθετηθηκαν: Spigen HTC U11 Screen Protector Tempered Glass / Case Friendly / 9H Hardness for HTC U 11, Spigen Rugged Armor HTC U11 Case with Resilient Shock Absorption and Carbon Fiber Design for HTC U 11 , Spigen Liquid Crystal HTC U11 Case with Slim Protection and Premium Clarity for HTC U11 (2017) - Crystal Clear. Το τζαμακι με την πρωτη θηκη εχει ενα μικρο κενο μη ενοχλητικο, και με την δευτερη θηκη την διαφανη απλα δενει τελεια.προς το παρον μοιαζει σαν κοσμημα!!

 

καλησπέρα, σου έχει κάνει καθόλου φουσκάλες στις άκρες; είναι πολύ καμπυλωτή η οθόνη δεξιά-αριστερά αλλά και πάνω-κάτω.. απο ευκρίνεια πως ειναι;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σου έχει κάνει καθόλου φουσκάλες στις άκρες; είναι πολύ καμπυλωτή η οθόνη δεξιά-αριστερά αλλά και πάνω-κάτω.. απο ευκρίνεια πως ειναι;

σε ολα ειναι παρα πολυ καλη, εχει μια φουσκαλα μικρη στο κεντρο.ο τεχνικος που την εβαλε μου ειπε οτι εχει κολλα μονο στο μαυρο πλαισιο και οτι θα κανει και αλλες,και ενας αλλος τεχνικος που το ειδε μου ειπε οτι απλα εφαπτεται το μαυρο πλαισιο γυρω γυρω, και οτι η υποτιθεμενη φυσαλιδα ηειναι η επαφη απο το τζαμακι και την οθονη,θα δουμε...ισως βιαστηκε να την τοποθετησει.

Link to comment
Share on other sites

σε ολα ειναι παρα πολυ καλη, εχει μια φουσκαλα μικρη στο κεντρο.ο τεχνικος που την εβαλε μου ειπε οτι εχει κολλα μονο στο μαυρο πλαισιο και οτι θα κανει και αλλες,και ενας αλλος τεχνικος που το ειδε μου ειπε οτι απλα εφαπτεται το μαυρο πλαισιο γυρω γυρω, και οτι η υποτιθεμενη φυσαλιδα ηειναι η επαφη απο το τζαμακι και την οθονη,θα δουμε...ισως βιαστηκε να την τοποθετησει.

 

κατάλαβα, ειναι full frame δηλαδή με βαμμένα τα bezels.. το κακό με αυτα τα τζαμάκια είναι πως οταν είναι σβηστή η οθόνη φαίνεται γκρι και οχι κατάμαυρη οπως ειναι το φυσικό της

ενω οταν ειναι αναμμένη δείχνει λίγο πιο θαμπά τα χρώματα και ειναι κρίμα γιατι έχει οθονάρα η συσκευή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα, ειναι full frame δηλαδή με βαμμένα τα bezels.. το κακό με αυτα τα τζαμάκια είναι πως οταν είναι σβηστή η οθόνη φαίνεται γκρι και οχι κατάμαυρη οπως ειναι το φυσικό της

ενω οταν ειναι αναμμένη δείχνει λίγο πιο θαμπά τα χρώματα και ειναι κρίμα γιατι έχει οθονάρα η συσκευή

ειναι ακριβως οπως τα λες.νομιζω οτι η καθε προστασια ταιριαζει αναλογα στην χρηση και στην εργασια που κανει ο καθενας. Για την μακροζωια της μπαταριας τι ειναι καλυτερα; μικρες καθημερινες φορτισεις με τον δικο του ταχυφορτιστη; μεγαλες η μικρες φορτισεις με εναν απλο φορτιστη; ή μεγαλες φορτισεις σε συνδεση usb?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ακριβως οπως τα λες.νομιζω οτι η καθε προστασια ταιριαζει αναλογα στην χρηση και στην εργασια που κανει ο καθενας. Για την μακροζωια της μπαταριας τι ειναι καλυτερα; μικρες καθημερινες φορτισεις με τον δικο του ταχυφορτιστη; μεγαλες η μικρες φορτισεις με εναν απλο φορτιστη; ή μεγαλες φορτισεις σε συνδεση usb?

 

οσο πιο αργή η φόρτιση τόσο καλύτερα.. εγω πήρα ενα ανταπτοράκι του ενός αμπερ και το φορτίζω τα βράδια συνήθως όταν κοιμάμαι

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

οσο πιο αργή η φόρτιση τόσο καλύτερα.. εγω πήρα ενα ανταπτοράκι του ενός αμπερ και το φορτίζω τα βράδια συνήθως όταν κοιμάμαι

 

οκευ σε ευχαριστω πολυ,αν ξερεις καποιον δοκιμασμενο dialer kai player μου λες.ειτε σε free..or pro

Link to comment
Share on other sites

οκευ σε ευχαριστω πολυ,αν ξερεις καποιον δοκιμασμενο dialer kai player μου λες.ειτε σε free..or pro

 

τον ex dialer έβαλα φίλε αυτός με βόλεψε

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του Gmail δεν με βολεύει. Όταν υπάρχει αλυσίδα όπου απαντούν 3-4 άτομα, όταν λαμβάνω κάποιο νεότερο, πρέπει να ψάχνω που βρίσκεται. Δεν το τοποθετεί στην αρχή της αλυσίδας όπως θα έπρεπε.

Έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή mail της HTC.

Όλα καλά με αυτή την υποτιθέμενη έξυπνη ειδοποίηση που έχει, οι ειδοποιήσεις μου έρχονται πολύ καθυστερημένα. Μόνο αν το βάλω να συγχρονίζει ανά 5 λεπτά σωνεται η κατάσταση.

Μήπως κάνω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις; Γίνεται των mails να είναι άμεσες όπως με το Gmail app?

Αν όχι υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή με άμεσες ειδοποιήσεις?

 

Κάτι άλλο, παρατήρησα ότι το Viber ενώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει τελευταία, ευθύνεται σήμερα για το 38% της κατανάλωσης, παρόλο που στο 30% του έκανα force stop μήπως είχε κολλήσει κάτι. Παλαιότερα δεν υπήρχε τέτοια κατανάλωση. Μάλλον θα το πετάξω.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο, παρατήρησα ότι το Viber ενώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει τελευταία, ευθύνεται σήμερα για το 38% της κατανάλωσης, παρόλο που στο 30% του έκανα force stop μήπως είχε κολλήσει κάτι. Παλαιότερα δεν υπήρχε τέτοια κατανάλωση. Μάλλον θα το πετάξω.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν εχω παρατηρήσει κατι ύποπτο σχετικά με την κατανάλωση του viber.. έλεγξες στο play store αν εχει βγει αναβάθμιση για την εφαρμογή;

αν ναι κανε την

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρατηρήσει κατι ύποπτο σχετικά με την κατανάλωση του viber.. έλεγξες στο play store αν εχει βγει αναβάθμιση για την εφαρμογή;

αν ναι κανε την

Μπα έχω επιλέξει να γίνονται αυτόματα οι αναβαθμίσεις.

Δες εδώ κατανάλωση

1f4d4b267daf18be844167f3ed225375.jpg

 

EDIT

Τελικά κάτι είχε κολλήσει με το Viber. Μετά από επανεκκίνηση σταμάτησε να ανεβαίνει έτσι. Θα το παρακολουθήσω γιατί το χρειάζομαι. Υπάρχουν αρκετοί που δεν χρησιμοποιούν άλλη εφαρμογή εκτός Viber.

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του Gmail δεν με βολεύει. Όταν υπάρχει αλυσίδα όπου απαντούν 3-4 άτομα, όταν λαμβάνω κάποιο νεότερο, πρέπει να ψάχνω που βρίσκεται. Δεν το τοποθετεί στην αρχή της αλυσίδας όπως θα έπρεπε.

Έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή mail της HTC.

Όλα καλά με αυτή την υποτιθέμενη έξυπνη ειδοποίηση που έχει, οι ειδοποιήσεις μου έρχονται πολύ καθυστερημένα. Μόνο αν το βάλω να συγχρονίζει ανά 5 λεπτά σωνεται η κατάσταση.

Μήπως κάνω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις; Γίνεται των mails να είναι άμεσες όπως με το Gmail app?

Αν όχι υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή με άμεσες ειδοποιήσεις?

 

 

Bluemail μόνο. Εδώ την χρησιμοποιώ στο ios.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή mail της HTC.

Όλα καλά με αυτή την υποτιθέμενη έξυπνη ειδοποίηση που έχει, οι ειδοποιήσεις μου έρχονται πολύ καθυστερημένα. Μόνο αν το βάλω να συγχρονίζει ανά 5 λεπτά σωνεται η κατάσταση.

Μήπως κάνω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις; Γίνεται των mails να είναι άμεσες όπως με το Gmail app?

Αν όχι υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή με άμεσες ειδοποιήσεις?

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, εγώ χρησιμοποιώ τη μαμά εφαρμογή για πάνω από 2 διαφορετικά mail (εκτός gmail) και είμαι ικανοποιημένος. Το έχω μόνιμα στον "έξυπνο συγχρονισμό" και όλα καλά, όταν έρχεται mail ξεκινάει και το led.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ χρησιμοποιώ τη μαμά εφαρμογή για πάνω από 2 διαφορετικά mail (εκτός gmail) και είμαι ικανοποιημένος. Το έχω μόνιμα στον "έξυπνο συγχρονισμό" και όλα καλά, όταν έρχεται mail ξεκινάει και το led.
Τίποτα, έχω στείλει ένα mail στον εαυτό μου από τον υπολογιστή εδώ και 45 λεπτά και δεν έχω κάνει ειδοποίηση ακόμα. Κάτι γίνεται. Σίγουρα πάντως δεν έχω βάλει βελτίωση της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...