Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσο το είχα πάντως δεν είχα κανένα παράπονο απο το gps, μπορώ να πω απο τα πιο ολοκληρωμένα κινητά που είχα ποτέ μου
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου βγάζει κοντά 7 ώρες. Οπότε ναι βγάζει άνετα την μέρα.

 

Όσον αφορά τη θήκη προσωπικά έχω τη spigen τη διάφανη.

7 ώρες sot?? Πως γίνεται? Εγώ μετά από 36 ώρες έχω περίπου 2 έως 2μιση στο 15%...

Κατάσταση αναμονής δικτύου έχω περίπου 36-40%... Εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Το σοτ είναι συνάρτηση της αναμονής. Μια μέρα 7 δύο μέρες 4 με 4:30 τρεις μέρες 2 . Έτσι πάει. Αν είχες 5 ώρες sot σε τρεις ημέρες στη μία ημέρα θα πήγαινε 11 ... Άρα καλά είσαι. Το τηλέφωνο με 3000 μπαταρία είναι πολύ καλό. Και η μέρα βγαίνει άνετα. Ότι κ αν κανεις

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες sot?? Πως γίνεται? Εγώ μετά από 36 ώρες έχω περίπου 2 έως 2μιση στο 15%...

Κατάσταση αναμονής δικτύου έχω περίπου 36-40%... Εσύ?

 

Οταν διαβασα 2 με 2μιση ώρες sot στο 15% περιμενα να δω περισσότερες απο 2 μέρες χρήση. Σε 36 ώρες όμως που λες μου φαινεται καπως μικρό. Δεν ξερω βεβαια τη σημα έχεις ή αν καποια εφαρμογή ξυπνάει συνέχεια το τηλέφωνό σου (πχ συνέχεια ανοιχτό gps και κάποια εφαρμογή να τραβάει τοποθεσία). Ανέβασε τιποτα στατιστικά να δούμε.

 

Ποια συσκευή είχες πριν το u11. Ποσο sot είχες σε αυτήν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπότε μέχρι να πάρουμε android P θα λέμε καλά χριστούγεννα :lol:

Ας βγάλει στο μεταξύ κανένα security patch και ας ερθει όποτε έρθει το android P.

Link to comment
Share on other sites

Οταν διαβασα 2 με 2μιση ώρες sot στο 15% περιμενα να δω περισσότερες απο 2 μέρες χρήση. Σε 36 ώρες όμως που λες μου φαινεται καπως μικρό. Δεν ξερω βεβαια τη σημα έχεις ή αν καποια εφαρμογή ξυπνάει συνέχεια το τηλέφωνό σου (πχ συνέχεια ανοιχτό gps και κάποια εφαρμογή να τραβάει τοποθεσία). Ανέβασε τιποτα στατιστικά να δούμε.

 

Ποια συσκευή είχες πριν το u11. Ποσο sot είχες σε αυτήν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπότε μέχρι να πάρουμε android P θα λέμε καλά χριστούγεννα :lol:

Ας βγάλει στο μεταξύ κανένα security patch και ας ερθει όποτε έρθει το android P.

Σε κανένα κινητό που είχα δεν έπιανα τους χρόνους πολύ διάβαζα εδώ . Τελευταίο το m8 που στα καλύτερα του πάλι τα ίδια είχα.

Παραθέτω τα στατιστικά του κινητού και από το gsam battery

a86e2e2367def08c8b4e455cd1bd5a40.jpgbd090fd886edc6c9f975a39aff6f5eea.jpg06e91abaf6a7298b2c66b4c74d0734cd.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λόγο φαντάζομαι τον καταλαβαίνεις. Το πρόβλημα σου είναι το σήμα σου. Υποψιάζομαι ότι παίζεις μόνιμα με 1-2 γραμμές. Βάλε και κερασάκι και το fb που κόβει και αυτό αρκετή μπαταρία και έχεις την πλήρη εξήγηση. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εχεις πρόβλημα με το σημα σου φιλε μου!

Οι ώρες οθονης σου ειναι αρκετα λιγες για τις δυνατότητες της συσκευής.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Από το Gsam καταλαβαίνω ότι το 100-0 το κανείς μέσο όρο άνα 1 μέρα και 14 ώρες με μέσο όρο οθόνης 2 ώρες και 55 λεπτά, από 30 Απριλίου που έχεις βάλει την εφαρμογή. Και κλασσικά όπως σε κάθε Android εκτός stock android, το held awake στο θεό. Και στο S7 έτσι πάει αν το αφήσω τόση ώρα εκτός πρίζας
Link to comment
Share on other sites

Το λόγο φαντάζομαι τον καταλαβαίνεις. Το πρόβλημα σου είναι το σήμα σου. Υποψιάζομαι ότι παίζεις μόνιμα με 1-2 γραμμές. Βάλε και κερασάκι και το fb που κόβει και αυτό αρκετή μπαταρία και έχεις την πλήρη εξήγηση.
Εδώ έχω τα στατιστικά σήματος από τον Απρίλιο περίπου που έχω το κινητό. Παίζω μόνιμες σε 4G πλην ελάχιστων ωρών την εβδομάδα είτε στο σπίτι είτε στη δουλειά. Από δίκτυο είμαι Cosmote και πραγματικά δεν έχω παράπονο από την κάλυψη σε σχέση με άλλα κινητά και εταιρείες. Πιάνω 3G ακόμα κι εκεί που κάποιοι με Wind ή Vodafone δεν έχουν καν σήμα.

Τι μπορώ να αλλάξω για να βελτιώσω την απόδοση μου και να μειώσω την αναμονή σήματος? 6eb72bd03d45cb4f31869746e4a6398c.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις πρόβλημα με το σημα σου φιλε μου!

Οι ώρες οθονης σου ειναι αρκετα λιγες για τις δυνατότητες της συσκευής.

Σε παραπέμπω στην απάντηση μου επάνω

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το Gsam καταλαβαίνω ότι το 100-0 το κανείς μέσο όρο άνα 1 μέρα και 14 ώρες με μέσο όρο οθόνης 2 ώρες και 55 λεπτά, από 30 Απριλίου που έχεις βάλει την εφαρμογή. Και κλασσικά όπως σε κάθε Android εκτός stock android, το held awake στο θεό. Και στο S7 έτσι πάει αν το αφήσω τόση ώρα εκτός πρίζας

 

Κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πιάνεις 4g δεν σημαίνει ότι έχεις καλό σήμα (πχ η 800αρα είναι η υστατη λύση). Το θέμα είναι πόσο "παλεύει" το κινητό σου για να χει σήμα. Αν είσαι μονιμος κοντα στις 1-2 γραμμές τότε θα έχεις και αυξημένη κατανάλωση.

 

Δες αν με 3g αντι 4g βελτιώσεις την αυτονομία ή οχι. Αλλά γενικά δεν θα είχα μεγάλες προσδοκίες στο θέμα αυτονομίας. Πάντα θα είσαι πολύ πιο κάτω από τον μέσο ορο.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πιάνεις 4g δεν σημαίνει ότι έχεις καλό σήμα (πχ η 800αρα είναι η υστατη λύση). Το θέμα είναι πόσο "παλεύει" το κινητό σου για να χει σήμα. Αν είσαι μονιμος κοντα στις 1-2 γραμμές τότε θα έχεις και αυξημένη κατανάλωση.

 

Δες αν με 3g αντι 4g βελτιώσεις την αυτονομία ή οχι. Αλλά γενικά δεν θα είχα μεγάλες προσδοκίες στο θέμα αυτονομίας. Πάντα θα είσαι πολύ πιο κάτω από τον μέσο ορο.

 

Υπάρχει εφαρμογή ή τρόπος που να βοηθάει να έχω το καλύτερο δυνατό σήμα σε ένταση ασχέτως 3G 4G έτσι ώστε να βελτιώσω λίγο την αναμονή κυψέλης? Παίζει ρόλο που έχω τα data συνέχεια ανοικτά έτσι ώστε όταν δεν έχω wifi να συνδέομαι απευθείας με Internet?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ή τρόπος που να βοηθάει να έχω το καλύτερο δυνατό σήμα σε ένταση ασχέτως 3G 4G έτσι ώστε να βελτιώσω λίγο την αναμονή κυψέλης? Παίζει ρόλο που έχω τα data συνέχεια ανοικτά έτσι ώστε όταν δεν έχω wifi να συνδέομαι απευθείας με Internet?

 

Κατι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει από ένα απλο app. Αλλά ακόμα και αν γινόταν, δεν θα ενισχύσει το σήμα που έχει η περιοχή αλλά απλά το κινητό θα "παλεύει" περισσότερο για ακόμα καλύτερο σήμα οπότε και θα εχεις μεγαλύτερο battery drain.

 

Δες αν με το να γύρισες από LTE (δηλαδή 4g) σε 3g δεις μειωση της κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τα κακα νεα συνεχιζονται για την Htc και μαλλον γιαυτο και εχει πεσει τοσο πολυ στο κομματι των ενημερωσεων αφου οι απολυσεις πεφτουν βροχη.

https://techcrunch.com/2018/07/02/heal-the-company/?guccounter=1

Link to comment
Share on other sites

Για ριχτε μια ματιά εδώ σχετικά με update της συσκευής

 

Μένει να δούμε κατά πόσο αληθεύει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσα μια κληση διαπιστωσα οτι εκλεισε και η συσκευη, με αποτελεσμα να μην ανοιγει ξανα.δεν ειχε ζεσταθει,και μολις ειχα ανοιξει τα δεδομενα.δοκιμασα πολες φορες να την ανοιξω, αλλα ματαια.την εβαλα να φορτισει και δεν δειχνει η ενδειξη οτι φορτιζει,ουτε ανοιγει. τριων μηνων συσκευη.καμμια ιδεα να ανοιξει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις τελειωσα μια κληση διαπιστωσα οτι εκλεισε και η συσκευη, με αποτελεσμα να μην ανοιγει ξανα.δεν ειχε ζεσταθει,και μολις ειχα ανοιξει τα δεδομενα.δοκιμασα πολες φορες να την ανοιξω, αλλα ματαια.την εβαλα να φορτισει και δεν δειχνει η ενδειξη οτι φορτιζει,ουτε ανοιγει. τριων μηνων συσκευη.καμμια ιδεα να ανοιξει;

 

 

force reset, κρατάμε τα πλήκτρα Power και Volume Up ταυτόχρονα πατημενα,αναβων τα κατω φωτακια και η συσκευη κλεινει κανονικα,μετα μπορουμε να την ανοιξουμε.θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Δες αν με 3g αντι 4g βελτιώσεις την αυτονομία ή οχι. Αλλά γενικά δεν θα είχα μεγάλες προσδοκίες στο θέμα αυτονομίας. Πάντα θα είσαι πολύ πιο κάτω από τον μέσο ορο.

 

Μετά από μια εβδομάδα με αποκλειστική χρήση 2G /3G δεν μπορώ να πω ότι είχα τεράστιες διαφορές στην αυτονομία. Πάλι περίπου στη μιάμιση μέρα φτάνω στο 15% αλλά είδα μια μικρή αύξηση στο sot. Ίσως χρειάζεται μεγαλύτερο χρονικό διάστημα για πιο ασφαλή συμπεράσματα οπότε θα επανέλθω στο μήνα που υποθέτω θα έχει καλιμπραριστει η μπαταρία περισσότερο.

Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει είναι τις ώρες που έχω σίγουρο Wi-Fi πχ όταν είμαι σπίτι, να απενεργοποιώ τα data. Ίσως κι αυτό βοηθήσει...

Παραθέτω εικόνες από τον τελευταίο κύκλο φόρτισης 5b6c79e2fc52c3b3ae11e525473756f4.jpg88063a2261aa8d58dc0d4d3dbe8d658e.jpgabd9dadd45670f3211c4750f9a515431.jpg07798f24b95f2941f3044e9fc728fb18.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς είδες μικρή βελτίωση στο sot? Αν θυμάμαι καλά ήσουν κάπου στις 2μιση ώρες. Οι 4 ώρες sot είναι μεγάλη βελτίωση στο 15%. Αν μπορείς να "ζήσεις" με 3g νομίζω είσαι οκ.

 

Γενικά αν έχεις κακό σήμα δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Δεν έχει νόημα να κλείσεις το data ενώ έχεις wifi αφού ούτως ή άλλος δεν το χρησιμοποιείτε όταν είσαι συνδεδεμένος σε router.

 

Η άλλη λύση που έχεις είναι να αλλάξεις πάροχο και να πας σε κάποιον που έχει καλύτερο σήμα στις περιοχές που κινείσαι. Δεν είναι μόνο η αυτονομία αλλά και η ποιότητα των κλήσεων, ταχύτητας internet, επιπεδο ακτινοβολίας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το εργαλείο είναι κορυφή στην κάμερά του. Επίσης κάνει πολύ καλή διαχείρηση μπαταρίας!

 

Καλημέρα, όχι μόνο στη κάμερά του, σε όλα του είναι κορυφή αλλά έχει μπλέξει με :X λάθος εταιρεία :mad:

 

λίγη υποστήριξη αν είχε...

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όχι μόνο στη κάμερά του, σε όλα του είναι κορυφή αλλά έχει μπλέξει με :X λάθος εταιρεία :mad:

 

λίγη υποστήριξη αν είχε...

 

Όντως τα 6μηνιαια στη καλύτερη updates δεν ειναι και ότι καλύτερο.

 

Από την άλλη αν ειχε και υποστήριξη με συχνότερα updates η τιμη θα ηταν κανα 150αρη πάνω. Μιλαμε για ενα ταχύτατο κινητό, με καλό ήχο, ποιοτική οθόνη, καλή αυτονομία (ειδικά με boost+) και κάμερα που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απο φετινές ναυαρχίδες.

 

Εδώ συγκριση u11/u11+ με s9+ S9+ vs U11 / U11+

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα 6μηνιαια στη καλύτερη updates δεν ειναι και ότι καλύτερο.

 

Από την άλλη αν ειχε και υποστήριξη με συχνότερα updates η τιμη θα ηταν κανα 150αρη πάνω. Μιλαμε για ενα ταχύτατο κινητό, με καλό ήχο, ποιοτική οθόνη, καλή αυτονομία (ειδικά με boost+) και κάμερα που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απο φετινές ναυαρχίδες.

 

Εδώ συγκριση u11/u11+ με s9+ S9+ vs U11 / U11+

 

Φίλε τρέχει η gcam απροβλημάτιστα? Μπορείς να δώσεις λινκ για να τα την κατεβάσω? Σ'ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τρέχει η gcam απροβλημάτιστα? Μπορείς να δώσεις λινκ για να τα την κατεβάσω? Σ'ευχαριστώ

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/versions/#diffdevelopers

 

Εδώ είναι το site με όλους τους developers και όλες τις εκδόσεις gcam. Νομίζω του arnova κάνει για htc (όχι cstark γιατί είναι για lg- wide camera).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τρέχει η gcam απροβλημάτιστα? Μπορείς να δώσεις λινκ για να τα την κατεβάσω? Σ'ευχαριστώ

 

Τρέχει κανονικά. Όποια και να βάλεις δουλεύει. Αυτο που είδα ειναι οτι στις περισσότερες gcam δεν δουλεύει αν βάλεις Model nexus 6p (με εξαίρεση του urikill που δουλεύει και με αυτό το Model).

 

Βασικά μόνο όταν έχει έντονη αντίθεση αξίζει η gcam (πχ κόντρα ήλιο) ή αν θέλεις να βγάλεις κάποιο πορτρέτο με θόλωμα. Την νυχτα μπορει μεν να αφαιρει θόρυβο (με model pixel 2 xl) αλλά παράλληλα θα χάσει και λεπτομέρια. Προσωπικά την νυχτα αν τυχον δω οτι υπερεκθέτει (φωτίζει περισσότερο) απλά προτιμώ να ρίχνω λίγο την έκθεση γιατι εκεί ειναι η πραγματική αδυναμία της στοκ... σε μεγάλο βαθμό στην υπερέκθεση οφείλεται το κάψιμο φωτεινών πηγών και ο θόρυβος στον ουρανο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...