Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση αξιζει η αλλαγη απο s7 edge στο u11 ? με ενδιαφερει καμερα ,μπαταρια .

το εχει σε προσφορα ο γερμανος στα 399 σημερα

Φυσικά και αξίζει. Είναι από τα πιο γρήγορα smartphone με απροβληματιστο software. Την καλύτερη ίσως κάμερα σε βραδινές φωτογραφίες και μπαταρία που βγάζει με άνεση την μέρα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση .δηλαδη θα δω καλυτερες φωτο σε δυσκολες συνθηκες ?

Υποστηρίζει volte -wificall αν έχεις cosmote ?

Edited by joe4
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει volte και Wi-Fi call και εγώ cosmote έχω,εχει ανώτερη κάμερα από το s7

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μπορούμε ή όχι να γράψουμε με μικρούς χαρακτήρες μήνυμα; οποία κωδικοποίηση και να βάλω γράφει με κεφαλαία στην Ελληνική γλώσσα

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μπορούμε ή όχι να γράψουμε με μικρούς χαρακτήρες μήνυμα; οποία κωδικοποίηση και να βάλω γράφει με κεφαλαία στην Ελληνική γλώσσα

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το κινητο το εχεις στα ελληνικα η στα αγγλικα?

κ σε εμενα παντα κεφαλαια τα εχει τα ελληνικα, με τη διαφορα οταν το κινητο το εχω στα αγγλικα το sms ειναι μονο 70 χαρακτηρες (ξεκιναει απο 160 και μετα παει ξαφνικα στους 70)

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κωδικοποίηση με nougat 7 γυρνούσε σε μικρά γράμματα με Oreo δεν το έχω δοκιμάσει.εχεις δικιο.εγω χρησιμοποιώ gkeyboard κ είμαι ευχαριστημένος κ αλλάζω μικρά κεφαλαια
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κωδικοποίηση με nougat 7 γυρνούσε σε μικρά γράμματα με Oreo δεν το έχω δοκιμάσει.εχεις δικιο.εγω χρησιμοποιώ gkeyboard κ είμαι ευχαριστημένος κ αλλάζω μικρά κεφαλαια

 

google keyboard , συσκευη στα ελληνικα και κωδιοποιηση 7 bit ή 16 bit?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει pixel launcher,πως αλλάζουμε στην οθόνη κλειδώματος να μην φαίνεται καθόλου ο καιρός παρά μόνο ρολόι, έχω απενεργοποιήσει τον καιρό αλλά πάλι εμφανίζεται

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία

Έχω 5 ώρες οθόνη κ έχω 40% μπαταρία πολύ καλά για

Εμένα πού προέρχομαι από ένα galaxy alpha που

Ήμουν με τον φορτιστή στο χέρι κ με την επίδοση του τηλεφώνου

Πρώτη φορά παίρνω HTC κ ναυαρχίδα κιόλας κ έχω

Πάθει την πλάκα μου τι iPhone κ μα/κιες

Ούτε μία φορά δεν μου έχει κολλήσει μπράβο στην HTC

Κρίμα πού δεν πάει καλά η εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι θέλω ακριβώς τα αντίθετα.
Για τα bezels και το face unlock θα συμφωνήσω. Για AOD δε θα σκάσω, αλλά δε με χαλάει.

 

Όμως η οθόνη με υψηλή φωτεινότητα και χαμηλή ανάκλαση κάτω από τον ήλιο για μένα είναι ο λόγος που αγοράζω κινητό.

 

Κι εδώ μια ερώτηση ρε παιδιά. Επειδή προσωπικά μου αρέσει πολύ το U11, με τρεναρει το γεγονός ότι στο GSM arena στην δοκιμή για την οθόνη, έχει πάρα πολύ χαμηλό αριθμό στην αναγνωσιμότητα υπό ήλιο.

 

Προσωπικά επειδή αυτό έχω σαν μέτρο σύγκρισης, ήθελα να το επιβεβαιώσετε ή όχι. Είναι αλήθεια τόσο χάλια στον ήλιο;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα bezels και το face unlock θα συμφωνήσω. Για AOD δε θα σκάσω, αλλά δε με χαλάει.

 

Όμως η οθόνη με υψηλή φωτεινότητα και χαμηλή ανάκλαση κάτω από τον ήλιο για μένα είναι ο λόγος που αγοράζω κινητό.

 

Κι εδώ μια ερώτηση ρε παιδιά. Επειδή προσωπικά μου αρέσει πολύ το U11, με τρεναρει το γεγονός ότι στο GSM arena στην δοκιμή για την οθόνη, έχει πάρα πολύ χαμηλό αριθμό στην αναγνωσιμότητα υπό ήλιο.

 

Προσωπικά επειδή αυτό έχω σαν μέτρο σύγκρισης, ήθελα να το επιβεβαιώσετε ή όχι. Είναι αλήθεια τόσο χάλια στον ήλιο;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, στο αυτόματο και ντάλα στον ήλιο έβλεπα μια χαρά...με το έβλεπα εννοώ να στείλω άνετα ένα sms, να βρω μια επαφή, να δω φωτό, η μια γρήγορη αναζήτηση στον ιστό.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Για τα bezels και το face unlock θα συμφωνήσω. Για AOD δε θα σκάσω, αλλά δε με χαλάει.

 

Όμως η οθόνη με υψηλή φωτεινότητα και χαμηλή ανάκλαση κάτω από τον ήλιο για μένα είναι ο λόγος που αγοράζω κινητό.

 

Κι εδώ μια ερώτηση ρε παιδιά. Επειδή προσωπικά μου αρέσει πολύ το U11, με τρεναρει το γεγονός ότι στο GSM arena στην δοκιμή για την οθόνη, έχει πάρα πολύ χαμηλό αριθμό στην αναγνωσιμότητα υπό ήλιο.

 

Προσωπικά επειδή αυτό έχω σαν μέτρο σύγκρισης, ήθελα να το επιβεβαιώσετε ή όχι. Είναι αλήθεια τόσο χάλια στον ήλιο;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοιτά με τον ήλιο ακριβώς πάνω στην οθόνη, δεν είναι iPhone, αλλά δεν έχει και πρόβλημα. Επειδή είχα διαβάσει κάποια τέτοια (κυρίως από ανθρώπους που δεν είχαν ποτέ την συσκευή), ήταν το πρώτο που δοκίμασα μόλις την ενεργοποίησα. Λοιπόν, ότι έχει να κάνει με ανάγνωση η γραφή κειμένου, γίνεται άνετα. Το να δω λεπτομέρειες σε μια φωτογραφία που τράβηξα όχι και τόσο. Αλλά μιλάμε ότι επεδιωκα να πέφτει ο ήλιος στην οθόνη. Υπό φυσιολογικές συνθήκες, όταν δηλαδή είσαι σε μια παραλία, η πίνεις καφέ, η περιμένεις το λεωφορείο δεν υπάρχει κανένα θέμα αφού πάντα φροντίζουμε να έχουμε υπό γωνία τον ήλιο, όχι μόνο στην οθόνη αλλά και στα μάτια μας.

Σε παλαιοτερο ποστ είχα βάλει απόσπασμα από το gsmarena όπου γράφει ότι σε πολύ φωτεινό περιβάλλον δίνει αλλά 100 nits και φτάνει τα 588 που δεν είναι καθόλου κακό νούμερο αν δεις τον σχετικό πίνακα.

 

Το U11 δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Μπορεί να μην έχει την οθόνη του iPhone X, αλλά είναι από τις καλύτερες ips και με ανάλυση μεγαλύτερη των αντίστοιχων συσκευών του ανταγωνισμού εκ Κίνας προερχόμενων.

Για μένα είναι το καλύτερο smartphone που έχει περάσει από τα χέρια μου. Εντάξει έχω σταματήσει με τα Samsung στο S7 edge και με τα iphone στο 6s plus. Αλλά γνωρίζω καλά το αντικείμενο μετά από 12 χρόνια που ασχολούμαι με smartphones.

Και επειδή έχω ακόμα το S7 edge σου λέω ότι θα δεις διαφορά σε όλους τους τομείς.

Το μόνο που θα ήθελα είναι το U11 να είχε το πίσω μέρος του S7 και όχι αυτόν τον γυαλιστερό καρνάβαλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά με τον ήλιο ακριβώς πάνω στην οθόνη, δεν είναι iPhone, αλλά δεν έχει και πρόβλημα. Επειδή είχα διαβάσει κάποια τέτοια (κυρίως από ανθρώπους που δεν είχαν ποτέ την συσκευή), ήταν το πρώτο που δοκίμασα μόλις την ενεργοποίησα. Λοιπόν, ότι έχει να κάνει με ανάγνωση η γραφή κειμένου, γίνεται άνετα. Το να δω λεπτομέρειες σε μια φωτογραφία που τράβηξα όχι και τόσο. Αλλά μιλάμε ότι επεδιωκα να πέφτει ο ήλιος στην οθόνη. Υπό φυσιολογικές συνθήκες, όταν δηλαδή είσαι σε μια παραλία, η πίνεις καφέ, η περιμένεις το λεωφορείο δεν υπάρχει κανένα θέμα αφού πάντα φροντίζουμε να έχουμε υπό γωνία τον ήλιο, όχι μόνο στην οθόνη αλλά και στα μάτια μας.

Σε παλαιοτερο ποστ είχα βάλει απόσπασμα από το gsmarena όπου γράφει ότι σε πολύ φωτεινό περιβάλλον δίνει αλλά 100 nits και φτάνει τα 588 που δεν είναι καθόλου κακό νούμερο αν δεις τον σχετικό πίνακα.

 

Το U11 δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Μπορεί να μην έχει την οθόνη του iPhone X, αλλά είναι από τις καλύτερες ips και με ανάλυση μεγαλύτερη των αντίστοιχων συσκευών του ανταγωνισμού εκ Κίνας προερχόμενων.

Για μένα είναι το καλύτερο smartphone που έχει περάσει από τα χέρια μου. Εντάξει έχω σταματήσει με τα Samsung στο S7 edge και με τα iphone στο 6s plus. Αλλά γνωρίζω καλά το αντικείμενο μετά από 12 χρόνια που ασχολούμαι με smartphones.

Και επειδή έχω ακόμα το S7 edge σου λέω ότι θα δεις διαφορά σε όλους τους τομείς.

Το μόνο που θα ήθελα είναι το U11 να είχε το πίσω μέρος του S7 και όχι αυτόν τον γυαλιστερό καρνάβαλο.

 

 

Είναι από τα θέματα που με απασχολούν διότι με το iPhone 6s που έχω, με την οθόνη είμαι 100% ικανοποιημένος. Εάν είναι με το htc να είμαι λιγότερο ικανοποιημένος, σε σχέση με το contrast, διότι από nits αν φτάνει τα 588, τότε είναι πιο ψηλά και από το iPhone μου που πιάνει 565 nits, είναι λίγο το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα θέματα που με απασχολούν διότι με το iPhone 6s που έχω, με την οθόνη είμαι 100% ικανοποιημένος. Εάν είναι με το htc να είμαι λιγότερο ικανοποιημένος, σε σχέση με το contrast, διότι από nits αν φτάνει τα 588, τότε είναι πιο ψηλά και από το iPhone μου που πιάνει 565 nits, είναι λίγο το κακό.
Το θέμα όμως είναι το contrast του γυαλιού και όχι απλά τα nits. Για αυτό και οι AMOLED έχουν καλύτερα σχετικά αποτελέσματα.

 

Ωστόσο κάτι άλλο που μου κάνει πολλή εντύπωση που το U11+ έχει ακόμη χειρότερα αποτελέσματα και με κάποια πράγματα που διάβαζα πρέπει να έχει να κάνει με περιορισμούς από την μπαταρία- επεξεργαστής κλπ. Το ίδιο και για το απλό. Ίσως δηλαδή υπήρχαν θέματα υπερθέρμανσης

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα θέματα που με απασχολούν διότι με το iPhone 6s που έχω, με την οθόνη είμαι 100% ικανοποιημένος. Εάν είναι με το htc να είμαι λιγότερο ικανοποιημένος, σε σχέση με το contrast, διότι από nits αν φτάνει τα 588, τότε είναι πιο ψηλά και από το iPhone μου που πιάνει 565 nits, είναι λίγο το κακό.

 

Μόνο τα Samsung κόντρα στον ήλιο δείχνουν περισσότερα πράγματα

Το είχα συγκρίνει το s7 με το u11 και το iPhone 7

Όμως όλα είναι σε ανεκτό επίπεδο ίσα να κανείς την δουλειά σου έτσι κι αλλιώς δεν θα καθίσεις να γράφεις και να διαβάζεις κόντρα στον ήλιο για πολύ ώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα θέματα που με απασχολούν διότι με το iPhone 6s που έχω, με την οθόνη είμαι 100% ικανοποιημένος. Εάν είναι με το htc να είμαι λιγότερο ικανοποιημένος, σε σχέση με το contrast, διότι από nits αν φτάνει τα 588, τότε είναι πιο ψηλά και από το iPhone μου που πιάνει 565 nits, είναι λίγο το κακό.
Σε απεικόνιση η οθόνη του U11 είναι πολύ ανώτερη από του 6s. Νομίζω και στον ήλιο. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα αν το απόγευμα έχει ήλιο.

Τα δε χρώματα της οθόνης τα έχω φέρει ακριβώς όπως της retina του iPad mini 4 που είναι από τις καλύτερες.

 

Είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Μόλις τώρα βγήκα στον ήλιο για επιβεβαίωση και άνοιξα την desktop page του myphone. Άνετα κανένα πρόβλημα.

 

Εντάξει πολύ το ψηριζουμε. Το θέμα της οθόνης κάτω από τον ήλιο αφορά το να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου σε μια περίπτωση που περπατάς η περιμένεις κάτι. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν μαζοχιστες που θα κάτσουν κόντρα στον ήλιο να κάνουν browsing.

Ποιος είπε ότι το S7 edge δεν ζεσταίνεται όταν δουλεύει με φουλ φωτεινότητα στον ήλιο.

Το κράτησα δύο χρόνια πριν το δώσω στην κόρη μου.

 

Σταλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε απεικόνιση η οθόνη του U11 είναι πολύ ανώτερη από του 6s. Νομίζω και στον ήλιο. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα αν το απόγευμα έχει ήλιο.

Τα δε χρώματα της οθόνης τα έχω φέρει ακριβώς όπως της retina του iPad mini 4 που είναι από τις καλύτερες.

 

Είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Μόλις τώρα βγήκα στον ήλιο για επιβεβαίωση και άνοιξα την desktop page του myphone. Άνετα κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μπορείς να βγάλεις μία φωτογραφία δίπλα δίπλα τη retina και την ips lcd5 κάτω από τον ήλιο;

Σε εμπιστεύομαι, απλά επειδή είναι λίγο υποκειμενικά αυτά που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις μία φωτογραφία δίπλα δίπλα τη retina και την ips lcd5 κάτω από τον ήλιο;

Σε εμπιστεύομαι, απλά επειδή είναι λίγο υποκειμενικά αυτά που λέμε.

Αν μπορέσω το απόγευμα θα βγάλω φωτογραφία δίπλα δίπλα U11 iPhone S7 edge.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω για να γράφεις μηνύματα που με μικρούς χαρακτήρες στο μαμά πληκτρολόγιο στα Ελληνικά; βλέπω είναι θέμα πληκτρολογίου γιατί με gboard γράφεις κανονικά, με έχει βολέψει πολύ το TouchPal

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω για να γράφεις μηνύματα που με μικρούς χαρακτήρες στο μαμά πληκτρολόγιο στα Ελληνικά; βλέπω είναι θέμα πληκτρολογίου γιατί με gboard γράφεις κανονικά, με έχει βολέψει πολύ το TouchPal

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν και δεν στέλνω πλέον sms, το gboard είναι πολύ ανώτερο πληκτρολόγιο.

Έχει πληρέστερο λεξικό και η συνεχής είσοδος δουλεύει πολύ καλύτερα.

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...