Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορέσω το απόγευμα θα βγάλω φωτογραφία δίπλα δίπλα U11 iPhone S7 edge.

 

Περιμένω κ εγώ αυτό το vs ...

Παιδιά δεν αθέτησα την υπόσχεση μου αλλά την ώρα που γύρισα σπίτι δεν υπήρχε καν ήλιος. Μια μουντή συννεφιά σαν μεγάλη Παρασκευή.

Επιφυλάσσομαι για κάποιο πρωινό με δυνατό ήλιο.

Πάντως σε αυτή την φάση που δεν υπάρχει ήλιος δεν ενεργοποιείται το boost και έχω την εντύπωση ότι η οθόνη του iPhone όπως είναι φυσικό, σε φουλ φωτεινότητα πρέπει να είναι λίγο πιο φωτεινή χωρίς αυτό να επηρεάζει οποιαδήποτε χρήση.

Δείτε πως ήταν ο καιρός όταν γύρισα.

 

ceae01a2829cc767e5c4187fe07b04ea.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε όλοι ακόμα σε Νοεμβρίου security;η htc δεν δίνει καθόλου updates; Πρώτη φορά με htc και δεν γνωρίζω καθόλου πως πηγαίνουν τα updates; Θα πάρουμε 8.1, θα πάρουμε το επόμενο Android,θα υπάρχει υποστήριξη;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε όλοι ακόμα σε Νοεμβρίου security;η htc δεν δίνει καθόλου updates; Πρώτη φορά με htc και δεν γνωρίζω καθόλου πως πηγαίνουν τα updates; Θα πάρουμε 8.1, θα πάρουμε το επόμενο Android,θα υπάρχει υποστήριξη;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα updates ήταν ανέκαθεν πιο γρήγορη από την Samsung και τα έδινε την ίδια μέρα παγκοσμίως. Όχι σαν την Sammy που δίνει στην Πολωνία και στους υπόλοιπους μετά από 6 μήνες.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερώτηση, το led μπορεί να απενεργοποιηθει; Ευχαριστώ!

 

Ρυθμίσεις/ηχος και ειδοποιήση/συνθετες/ειδοποιησεις με led/απενεργοποίηση

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα για αντικατάσταση του Samsung s8 που μου κλέψανε στο μετρό είναι οκ? Αυτήν τη στιγμή έχω ένα δανεικο huawei p10 lite. Αξίζει στα 400 από Γερμανό ή όχι πια? Επίσης το software όλα οκ? Το sense καλό? Έχω να ασχοληθώ από το HTC desire z..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα για αντικατάσταση του Samsung s8 που μου κλέψανε στο μετρό είναι οκ? Αυτήν τη στιγμή έχω ένα δανεικο huawei p10 lite. Αξίζει στα 400 από Γερμανό ή όχι πια? Επίσης το software όλα οκ? Το sense καλό? Έχω να ασχοληθώ από το HTC desire z..
Μια έρευνα στο YouTube θα σου δώσει την απάντηση ίσως πιο αντικειμενικά από εμάς. Αναζήτησε HTC U11 Vs galaxy S8

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Γερμανό και θα πάω να το πάρω αύριο. Το πήρα για την γυναίκα που ασχολείται με τη φωτογραφία για να αντικαταστήσει το nexus 5x. Ήμουν μεταξύ pixel XL και u11, αλλά επικράτησε το τελευταίο κυρίως λόγω επεξεργαστή, ποιότητας ήχου και των θετικών σχολίων εδώ μέσα.

 

Επειδή φοβάμαι μην είναι εκθεσιακά τα κινητά της προσφοράς στον Γερμανό θυμάται κανείς αν το κουτί έχει την διάφανη πλαστική μεμβράνη γύρω γύρω όπως βάζει συνήθως η HTC; Και αν έχει μόνο ένα αυτοκόλλητο ή πιο πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Αεροστεγώς κλειστό σε μεμβράνη ήταν αυτό που παρέλαβα χθες από το Γερμανό.
Ωραία, θετικά νέα λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Γερμανό και θα πάω να το πάρω αύριο. Το πήρα για την γυναίκα που ασχολείται με τη φωτογραφία για να αντικαταστήσει το nexus 5x. Ήμουν μεταξύ pixel XL και u11, αλλά επικράτησε το τελευταίο κυρίως λόγω επεξεργαστή, ποιότητας ήχου και των θετικών σχολίων εδώ μέσα.

 

Επειδή φοβάμαι μην είναι εκθεσιακά τα κινητά της προσφοράς στον Γερμανό θυμάται κανείς αν το κουτί έχει την διάφανη πλαστική μεμβράνη γύρω γύρω όπως βάζει συνήθως η HTC; Και αν έχει μόνο ένα αυτοκόλλητο ή πιο πολλά;

Εχθές έκανα ένα μίνι συγκριτικό στην φωτογραφία μεταξύ 5Χ και U11. Το 5Χ παραμένει αξιόλογο. Στις ημερησιες ίσως δίνει ένα κλικ περισσότερη λεπτομέρεια στα μακρινά πλάνα, αλλά υστερεί σε άλλους τομείς της φωτογραφίας. Επίσης είναι πολύ αργή. Βεβαίως στις low light δεν υπάρχει σύγκριση. Εκτός ότι καθυστερεί πολύ δεν έχει ois. To U11 μπορεί να τραβήξει με πολύ μικρότερη ταχύτητα και κρατά το iso χαμηλά. Συν ότι δέχεται την Google camera σαν κοινή εφαρμογή και βελτιώνει ακόμα περισσότερο τα πράγματα σε ακραίες καταστάσεις.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παράγγειλα και εγώ στον γερμανό, παράδοση σε 2 μέρες λέει.πρώτη φορά στην htc..και για να ειμαι ειλικρινής την φλερτάρω καιρό τωρα!! έτσι λοιπον εχω κάποιες απορίες: στην συσκευασια εχει ζελατινα οθονης; εχει και δωρο διαφανη θηκη;

επισης θα ήθελα την γνωμη σας για μια καλη θηκη..γιατι λογω εργασιας ολα ειναι πιθανα!!! αα....και κατι καλο για προστασια οθονης.

ιδανικο θα ειναι να μου προτεινεται κατι δοκιμασμενο ετσι ωστε και παντρευονται και τα δυο με το κινητο.σας ευχαριστω πολυ.νεωτερα με την παραλαβη.καλως σας βρηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του..αυτο που πωλειται στον Γερμανο ειναι dual sim;

Δεν εχω καταλαβει αν η δευτερη θυρα ειναι hybrid..

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα ειναι dual φιλε μου εδω..ρωτησε το για σιγουρια!ολα τα δικαρτα ειναι hybrid πλεον!η εγγυηση στην ρουμανια της htc.οι ποιο παλιοι το γνωριζουν!για μια αλλαγη οθονης που χρειαστηκα στο απλο 4gb σε solar red εκανα πανω απο μηνα να το παρω!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του..αυτο που πωλειται στον Γερμανο ειναι dual sim;

Δεν εχω καταλαβει αν η δευτερη θυρα ειναι hybrid..

Ευχαριστω πολυ

Εγώ έχω πάρει από Γερμανό δεν ην συσκευή και είναι single sim με υποδοχή για κάρτα sd

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αριστερά στην οθόνη από τις επισημάνσεις ανοίγουν όλα τα λινκ των εφαρμογών εκτός του Facebook, υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία έχει θήκη αλλά εγώ σας συμβουλεύω να την πετάξετε σ έναν κλιβανο και να ξεχάσετε την ύπαρξη της για πάντα.

 

Μου έχει πέσει μια φορά μόνο από ύψος 40 εκατοστών ενώ το είχα στην τσέπη. Εξαιτιας του υλικού της θήκης όλο το χτύπημα το απορροφησε η οθόνη με αποτέλεσμα να σπάσει στην πάνω δεξιά γωνία. Από τοτε το έχω εντελώς γυμνο και σε πολλούς κάνει εντύπωση το ότι δεν έχει γρατσουνιές στην πλάτη. Χώρια ότι μου έπεσε αρκετές φορές στο χαλί του σαλονιού και μια σε πορσελανινο νιπτήρα. Δεν έχει πάθει το παραμικρό.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παράγγειλα και εγώ στον γερμανό, παράδοση σε 2 μέρες λέει.πρώτη φορά στην htc..και για να ειμαι ειλικρινής την φλερτάρω καιρό τωρα!! έτσι λοιπον εχω κάποιες απορίες: στην συσκευασια εχει ζελατινα οθονης; εχει και δωρο διαφανη θηκη;

επισης θα ήθελα την γνωμη σας για μια καλη θηκη..γιατι λογω εργασιας ολα ειναι πιθανα!!! αα....και κατι καλο για προστασια οθονης.

ιδανικο θα ειναι να μου προτεινεται κατι δοκιμασμενο ετσι ωστε και παντρευονται και τα δυο με το κινητο.σας ευχαριστω πολυ.νεωτερα με την παραλαβη.καλως σας βρηκα!!!

 

Καλημέρα φίλε μου, με το καλό να παραλάβεις.

Στη συσκευασία ΔΕΝ έχει ζελατίνα προστασίας, έχει μόνο μια διάφανη θήκη η οποία δε κάνει για τίποτα, παίζει να στο γδάρει κατά τη τοποθέτηση, δε μιλάμε για προστασία σε περίπτωση πτώσης.

Θήκη spigen με κλειστά τα μάτια (έχω και τις δυο) και, ίσως μια flip. Σχετικά με το τζάμι προστασίας, φίλε μου έχω πετάξει τρία τα οποία δε κάθονταν καλά στις άκρες...έχω παραγγείλει το τέταρτο και θα ενημερώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του..αυτο που πωλειται στον Γερμανο ειναι dual sim;

Δεν εχω καταλαβει αν η δευτερη θυρα ειναι hybrid..

Ευχαριστω πολυ

 

Επίσημα η HTC υποστηρίζει πως όλα τα Ευρωπαϊκά είναι dual sim.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία έχει θήκη αλλά εγώ σας συμβουλεύω να την πετάξετε σ έναν κλιβανο και να ξεχάσετε την ύπαρξη της για πάντα.

 

Μου έχει πέσει μια φορά μόνο από ύψος 40 εκατοστών ενώ το είχα στην τσέπη. Εξαιτιας του υλικού της θήκης όλο το χτύπημα το απορροφησε η οθόνη με αποτέλεσμα να σπάσει στην πάνω δεξιά γωνία. Από τοτε το έχω εντελώς γυμνο και σε πολλούς κάνει εντύπωση το ότι δεν έχει γρατσουνιές στην πλάτη. Χώρια ότι μου έπεσε αρκετές φορές στο χαλί του σαλονιού και μια σε πορσελανινο νιπτήρα. Δεν έχει πάθει το παραμικρό.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είχα το μαύρο θα το κρατούσα κι εγώ χωρίς θήκη.

Αλλά αυτό το φούξια σε καμία περίπτωση.

Ποσό λάθος επιλογή αυτό το καθρέφτισμα :mad: Ενώ με κόκκινη ματ θήκη σιλικόνης δείχνει πανέμορφο.

Όταν παραλάβω το skinomi Black carbon πιστεύω θα δείχνει όμορφα με την αντίθεση που θα κάνει το κόκκινο αλουμίνιο γύρω από την οθόνη και παράλληλα δεν θα γλιστράει ώστε να το έχω χωρίς θήκη.

 

Για tempered glass μην ψάχνετε. Η οθόνη είναι πραγματικό 2,5D και όσα έχω δει δεν κάθονται. Σηκώνονται στις άκρες και εκτός ότι δείχνουν άσχημα περνάει η σκόνη στα σημεία αυτά.

Καλύτερα είναι μια θήκη flip για όσους φοβούνται.

 

Κατι άλλο σημαντικό:

Επειδή έχει την καλύτερη ολεοφοβικη επίστρωση που έχω δει, μην αρχίστε να καθαρίζετε την οθόνη χρησιμοποιώντας υγρά καθαρισμού οθονών. Είναι ακατάλληλα ολεοφοβικες επιστρώσεις. Χρησιμοποιείστε ένα μαλακό πανάκι βρεγμένο με λίγο νερό και μετά στεγνό μικροφιμπρα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με αγορασμένο από Γερμανό μπορεί να τσεκάρει αν στην δεύτερη θήκη της SD λειτουργεί καρτα σιμ?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με αγορασμένο από Γερμανό μπορεί να τσεκάρει αν στην δεύτερη θήκη της SD λειτουργεί καρτα σιμ?

 

Τα τηλέφωνα που έχει ο Γερμανός είναι με μια κάρτα

Γι αυτό και αυτή η τιμή

Αλλιώς θα τα έδιναν πολύ ακριβότερα

Με πατέντα να μπει sim στην θήκη της κάρτας μνήμης πως θα γίνει;

Θα εμφανιστεί και το μενού για τις 2 sim?

 

Οποίος θέλει dual παιρνει dual

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα που έχει ο Γερμανός είναι με μια κάρτα

Γι αυτό και αυτή η τιμή

Αλλιώς θα τα έδιναν πολύ ακριβότερα

Με πατέντα να μπει sim στην θήκη της κάρτας μνήμης πως θα γίνει;

Θα εμφανιστεί και το μενού για τις 2 sim?

 

Οποίος θέλει dual παιρνει dual

τι διαφορα εχε το δικαρτο απο το απλο;

Link to comment
Share on other sites

το slow motion λειτουργει στην google camera που κανατε Port?

 

Όχι, κρασαρει. Αλλά δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιήσεις την gCam για βίντεο.

Την βάζουμε για την τεχνική που χρησιμοποιεί στο hdr+ και η χρήση της ενδυκνειται μόνο σε δύσκολες συνθήκες χαμηλού φωτισμου και πορτραίτων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Γερμανό και θα πάω να το πάρω αύριο. Το πήρα για την γυναίκα που ασχολείται με τη φωτογραφία για να αντικαταστήσει το nexus 5x. Ήμουν μεταξύ pixel XL και u11, αλλά επικράτησε το τελευταίο κυρίως λόγω επεξεργαστή, ποιότητας ήχου και των θετικών σχολίων εδώ μέσα.

 

Επειδή φοβάμαι μην είναι εκθεσιακά τα κινητά της προσφοράς στον Γερμανό θυμάται κανείς αν το κουτί έχει την διάφανη πλαστική μεμβράνη γύρω γύρω όπως βάζει συνήθως η HTC; Και αν έχει μόνο ένα αυτοκόλλητο ή πιο πολλά;

Σου το λένε όταν είναι demo κομμάτια.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...