Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τελευταίες σου 11 λέξεις μόλις το έκαναν ενδιαφέρον.

 

Βέβαια θα πάρουμε ένα rom backup με TWRP just in case

 

Εχει Καμία βασική διαφορά από την μαμα; προφανώς δεν θα έχει ΟΤΑ update.

 

Οτα ναι δεν έχει κάθε Παρασκευή κατεβάζεις το ζιπ και το φλασαρεις.

Έκανα ένα βιντεάκι αναλυτικό με όλα τα κόλπα. Δοκίμασα και την άλλη miui τη xiaomieu

Αλλά δεν έχει σχεδόν τίποτα από extra mods.

(Επιβάλλεται twrp backup)

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για τις φωτος στα emails που ειπα, υπαρχουν οι επιλογες τις παταω, δεν λεει κατι αλλα οι φωτος δεν υπαρχουν πουθενα!!!

το ιδιο και στο gmail app και στο yahoo app, δεν ειπα οτι δεν εχει επιλογη να τις σωσω!

το κανω και δεν υπαρχουν πουθενα!!!

 

Περίεργο.. Screen shot προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Οτα ναι δεν έχει κάθε Παρασκευή κατεβάζεις το ζιπ και το φλασαρεις.

Έκανα ένα βιντεάκι αναλυτικό με όλα τα κόλπα. Δοκίμασα και την άλλη miui τη xiaomieu

Αλλά δεν έχει σχεδόν τίποτα από extra mods.

(Επιβάλλεται twrp backup)

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Περίεργο.. Screen shot προς το παρον.

 

Είσαι ωραίος! Θενξ!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nokisas είδα το βίντεο. Ποια εφαρμογή ειναι αυτή που χειρίζεσαι την ένταση που φένετε επάνω δεξιά?

Το dpi στο ποσο το έχεις?

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για τη φωνή λέγεται virtual volume button

Το dpi 335 με το easy dpi changer

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! καλα τι γινεται με την μπαταρια?

Τριτη απόγευμα φορτισα που το παρελαβα και ακομα στο 53%....:D καλα είναι?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, κοιτα την ημερα είμαι στην δουλεια το δουλευω αλλα όχι πολύ, σπιτι περισσοτερο, βασικα για κοινωνικα δικτυα twitter, insta, fb, messanger, viber, wifi συνεχεια και 4G για εξω. bt λιγακι. Παιχνίδια δεν παιζω ποτε στο κινητο και ελαχιστα βιντεος. Χρηση μηχανης φωτογραφιες μικρη.

Είναι σχετικα αυτά δεν μπορω να εξηγησω ακριβως, νομιζω όμως πως ότι δεν παιζω παιχνίδια εχει έναν πολύ σημαντικο ρολο.

Να πω πως είναι όλα μαμα πανω, και τελευταια MIUI stable. Γιατι και αυτά παιζουν τον ρολο τους στην καταναλωση.

Εγω κανω συγκριση με το προηγουμενο μου κινητο που ηθελε κάθε μερα φορτιση με ιδια ακριβως χρηση.

Μονο που εκεινο ειχε και μπαταρια 2000mah! αλλα ειχα και 4!!! ηταν αποσπωμενη γιαυτο.

 

Επισης να αναφερω ότι με την ελλειψη της μπαντας 800 δεν εχω κανενα θεμα με cosmote W.U εχω εξω πολύ καλο σημα 4G, στο σπιτι μου μεσα στο ocla speetest ειδα 60αρι στο down, εκει δεν εχει τερμα σημα όμως. Δεν εχω δει σε αλλα σημεια.

 

Ηθελα να διαβασω να ασχοληθώ με root, twrp recovery, developer rom κτλ αλλα επειδή επαθα ζημια στο αμαξι στο μοτερ (φλαντζα κυλινδροκεφαλης) και ριχνω πολύ διάβασμα αυτές τις μερες, θα παραμεινει μαμα τουλάχιστον για αυτόν τον μηνα λογω παντελως ελλειψης χρονου...ωραια περιοδο βρηκε τωρα που αγορασα και το κινητο...:( τουλάχιστον βρισκω παρηγορια στο Mi max 2 :P

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα καλή δύναμη με το αυτοκίνητο και με όλα γενικά. Εγώ κοντεύω μήνα με το κινητό. Κοίτα η μπαταρία ειναι πολύ καλή αντικειμενικά. Εμένα μου βγάζει μιάμιση μερα περίπου. Μου έχει βγάλει μέχρι δύο μέρες και λίγες ώρες το ρεκόρ. Όμως το σκαλίζω συνέχεια και YouTube μπόλικο και συνέχεια είτε wifi είτε 4g και φεισμπουκ και τα λοιπά μεσεντζερ φουλ συνήθως βγάζει δέκα με έντεκα ώρες οθόνη...... Όμως λίγο τρώει μπαταρία τις τελευταίες μέρες περισσότερο έχω την εντύπωση. Δεν ξέρω ρουτ ψιλό φοβάμαι να κάνω επειδή με θεωρώ ψιλό άσχετο μην κάνω καμιά χαζομαρα
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο φοβάμαι και εγώ και δεν το πειράζω.είδα έναν οδηγό μου μοιάζει βουνό.περιμένουμε αναβάθμιση να γυρίσουμε στους παλιούς χρόνους αναμονής...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα καλή δύναμη με το αυτοκίνητο και με όλα γενικά. Εγώ κοντεύω μήνα με το κινητό. Κοίτα η μπαταρία ειναι πολύ καλή αντικειμενικά. Εμένα μου βγάζει μιάμιση μερα περίπου. Μου έχει βγάλει μέχρι δύο μέρες και λίγες ώρες το ρεκόρ. Όμως το σκαλίζω συνέχεια και YouTube μπόλικο και συνέχεια είτε wifi είτε 4g και φεισμπουκ και τα λοιπά μεσεντζερ φουλ συνήθως βγάζει δέκα με έντεκα ώρες οθόνη...... Όμως λίγο τρώει μπαταρία τις τελευταίες μέρες περισσότερο έχω την εντύπωση. Δεν ξέρω ρουτ ψιλό φοβάμαι να κάνω επειδή με θεωρώ ψιλό άσχετο μην κάνω καμιά χαζομαρα

 

Ευχαριστω! ναι εχει σημασια τι κανεις ακριβως, πχ αμα το βαλω να δω nova go ταινιες σιγουρα θα την σκισω!

και τα παιχνίδια καινε πολύ αλλα δεν παιζω ποτε σε κινητο μονο στο ταμπλετ.

Γενικα επειδή εχω πολλες δουλειες δεν ασχολουμε παρα πολύ με το κινητο και δεν εχω και καλο μετρο σύγκρισης.

Όμως είναι λογικο εφόσον εχει 5300 μπαταρια να εχει πολύ αντοχή. Πχ το 8αρι ταμπλετ μου εχει μονο 3500!

 

Το ίδιο φοβάμαι και εγώ και δεν το πειράζω.είδα έναν οδηγό μου μοιάζει βουνό.περιμένουμε αναβάθμιση να γυρίσουμε στους παλιούς χρόνους αναμονής...

 

Τα εχω κανει πολλες φορες σε πολλες συσκευες κινητα και ταμπλετ, οποτε δεν εχω θεμα χρονο δεν εχω τωρα όμως όπως εγραψα.

Όταν ξεμπερδεψω με τα αλλα θα διαβασω και θα το φτιαξω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το 4G. Το τηλέφωνο το είδα την προηγούμενη βδομάδα σε ένα παιδί που είχε Cosmote και κανονικά 4G. Το αγόρασα και έβαλα τη Vodafone που έχω και είδα 3G. Είμαστε στην ίδια μικρή πόλη. Χτες όμως πήγα σε μια γειτονική και είδα 4G. Τι να πω;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το 4G. Το τηλέφωνο το είδα την προηγούμενη βδομάδα σε ένα παιδί που είχε Cosmote και κανονικά 4G. Το αγόρασα και έβαλα τη Vodafone που έχω και είδα 3G. Είμαστε στην ίδια μικρή πόλη. Χτες όμως πήγα σε μια γειτονική και είδα 4G. Τι να πω;

 

κοιτα είναι αναλογα την εταιρεια εχει να κανει με τις συχνότητες που δουλευουν δλδ, εχει και άλλες το 4G, ετσι η cosmote εχει καλη καλυψη με τις άλλες και δεν εχει πρόβλημα. Εχω διαβασει ότι με την Wind εχει μεγαλο θεμα η ελλειψη 800αρας μπαντας.

Επειδή δουλευω μονο με cosmote δεν με πειραξε και γιαυτο και πηρα αυτό το κινητο χωρις φοβο ότι θα εχω πρόβλημα.

αυτό που λες με την Vodafone συμβαινει γιαυτο ακριβως. Εκει που εισαι οι κεραιες που λαμβανεις εχουν 800αρα μαλλον.

Στην άλλη που πηγες εχουν άλλες και ειχε 4G. Mε την Cote δεν εχει θεμα πουθενα. Ετσι λενε τουλάχιστον!

 

Σχετικα με το μέγεθος του κινητο το συνηθισα κιολας! βλεπω το προηγουμενο μου στις 5" και νομιζω ότι είναι νανος!

Πραγματικα είναι απολαυση η χρηση του...

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,

 

Μου αρέσει πολύ το τηλέφωνο και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω. Μεταξύ των άλλων το θέλω και για gaming. Συγκεκριμένα ασχολούμαι με το war robots

 

Πολύ κάτοχοι έχουν πρόβλημα με αυτό το παιχνίδι. Συγκεκριμένα με το μοχλό πλοήγησης. Υπάρχει κάποιος κάτοχος που να έχει σχετική εμπειρία.

 

Υπάρχει αναφορά εδώ

http://en.miui.com/thread-1299878-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Μια συμπαθητική θήκη από τους φίλους μας τους κινέζους!!!8588fe14a8fbf30e76073967fa83ccb4.jpge22be836bf580a688acfdd3e9fb1982b.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Πριν 2 μήνες το είχα αποκλείσει λόγω της B20. Και γενικά υπάρχει μια περίεργη ενημέρωση γι' αυτό το θέμα. Και ξαφνικά βλέπω 4G.

 

Έβαλα και το Real Racing. Κανένα πρόβλημα στις επιδόσεις. Το μόνο που με χάλασε ήταν λόγω του μεγέθους της οθόνης το aliasing. ΟΚ μεγάλε μη τα θες όλα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααα. Το έβγαλα από την φόρτιση στις έξι και δέκα και τώρα τέσσερις ώρες μετά έπεσε στο 80%....για mi max 2νομιζω μέτρια επίδοση έτσι όπως το πάει μέρα θα μου βγάλει με το ζόρι... Δεν ξέρω τι έπαθε..... Βέβαια έχω 2,5ωρες οθόνη.... Αυτό πολυκαλή επίδοση
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω tethering και ενώ και ο laptop μου μου δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν έχω Internet...

Το κάνω με Bluetooth.... Έχει κάποιος αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω tethering και ενώ και ο laptop μου μου δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν έχω Internet...

Το κάνω με Bluetooth.... Έχει κάποιος αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο?

 

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά είχα διαβάσει ότι αν έχεις vodafone, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις, access point names, και στο βελάκι να κάνεις edit μία επιλογή κάτω-κάτω που λέει MVNO Type και να την βάλεις IMSI. Μετά πρέπει να κάνεις SAVE την επιλογή σου (νομίζω το κάνεις πατώντας τις 3 τελίτσες κάτω-κάτω).

Παρακαλώ ας επιβεβαιώσει κάποιος!

ΥΓ:

Δεν ξέρω αν ισχύει για κάθε tethering.

Link to comment
Share on other sites

Eπισης tap to sleep παιζει καπως? το να ανοιγει αμα το κανω tap το ειπαμε και πετυχε

 

Tap to sleep δεν έχει άλλα μπορείς να ορίσεις να πατάς π.χ. το Back Button παρατεταμένα και να σβήνει. Από Additional Settings - > Buttons and gesture shortcuts - > Turn off screen.

Link to comment
Share on other sites

Tap to sleep δεν έχει άλλα μπορείς να ορίσεις να πατάς π.χ. το Back Button παρατεταμένα και να σβήνει. Από Additional Settings - > Buttons and gesture shortcuts - > Turn off screen.

 

καλημερα, το ξερω αυτο, μαλλον αυτο που θελω μονο με το gravitybox μπορει να γινει, θα το δω οταν με το καλο του δωσω root δικαιωματα.

Εχει βαλει κανεις xposed+gravitybox ? οπως ειχα ξαναγραψει στο προηγουμενο κινητο μου Zopo 980 1/16/1.2 quad MTK 6589 με miui 9 beta custom 4.4.2 ειχε τροποποιημενα αρχεια τα κανονικα δεν παιζουν σε MIUI roms.

 

Απο Τριτη απογευμα που παρελαβα και φορτισα το κινητο σημερα ειναι 41% η μπαταρια. Εχω παθει σοκ απλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά είχα διαβάσει ότι αν έχεις vodafone, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις, access point names, και στο βελάκι να κάνεις edit μία επιλογή κάτω-κάτω που λέει MVNO Type και να την βάλεις IMSI. Μετά πρέπει να κάνεις SAVE την επιλογή σου (νομίζω το κάνεις πατώντας τις 3 τελίτσες κάτω-κάτω).

Παρακαλώ ας επιβεβαιώσει κάποιος!

ΥΓ:

Δεν ξέρω αν ισχύει για κάθε tethering.

 

Θα το δοκιμάσω...Και έγινε !!!!!

Αρα για vodafone θέλει αυτή την ρυθμιση!!!!

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Συνήθιζα να περνάω Xposed σε εποχή gingerbread ice cream and jelly αλλά έκανε τα κινητά πιο αργά στη χρήση και πλέον τα καινούρια λογισμικά έχουν αρκετά κόλπα μέσα που δεν πολύ χρειάζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://https//www.dropbox.com/s/n2zqt3bpgazxibm/Screenshot_2018-01-13-10-49-08-808_com.android.settings.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...