Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν ειναι κλειστή η οθόνη και βάλω το δάκτυλο στον αισθητήρα, ανοίγει στη lock screen και πρέπει να σύρω στην οθόνη το δάκτυλο επάνω για να εμφανισθεί η αρχική οθόνη με τις εφαρμογές. Εγώ θέλω να πηγαίνει στην αρχική κατευθείαν...

 

εμενα παει στην αρχικη απευθειας, μηπως ομως εχω πειραξει καμια ρυθμιση δεν ξερω να σου πω. Το δοκιμασα τωρα μολις 2 φορες για να σου απαντησω.

 

Παιδια υπαρχει κανεις να δουλευει gplayer? https://play.google.com/store/apps/details?id=gpc.myweb.hinet.net.PopupVideo παιζει floating video δλδ σε παραθυρα μπορεις να εχεις πολλα μαζι ανοιχτα και επιλεγεις σε ποιο θα ακους ηχο.

ενω παιζει στο ταμπλετ μου πχ, εδω δεν παιζει με τπτ, δεν τρεχουν καν τα βιντεος. Το εχει δουλεψει κανεις να μου πει?

ισως το κοβει η MIUI rom.

To θελω γιατι συνηθιζω να βλεπω αποθηκευμενα βιντεοκλιπς σε ενα παραθυρο και να κανω πχ τσατ σε καποιο προγραμμα.

 

Επιβεβαιωνω οτι παιζουν κανονικα τα παντα usb otg, απο mini wireless keyboard, μεχρι VOX VTX ενισχυτης ηλεκτρικης κιθαρας! επιτελους!!!

δοκιμασα με αυτο http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&path=37&product_id=10479 και ενα μικρο σε μορφη σαν ανταπτορακι οχι με καλωδιο.

 

Αν κανω αιτηση για unlock bootloader εχει καποια χρονικο διαστημα ληξης αν αργησω να κανω τις αλλες διαδικασιες?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήσουν και στο νήμα του mi max του πρώτου? ?
Όχι δεν το έχω το κινητό, το max 2 έχω παραγγείλει.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το gplayer που το γουστάρω πολύ και εγώ σε miui δεν παίζει floating δεν ξέρω το λόγο

Αν πάρεις μηνύμα για unlock boot loader δεν λήγει έτσι μου είπανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν ειναι κλειστή η οθόνη και βάλω το δάκτυλο στον αισθητήρα, ανοίγει στη lock screen και πρέπει να σύρω στην οθόνη το δάκτυλο επάνω για να εμφανισθεί η αρχική οθόνη με τις εφαρμογές. Εγώ θέλω να πηγαίνει στην αρχική κατευθείαν...

 

Υπάρχει ρύθμιση γι'αυτό κάτσε να το βρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ είμαι στην miuipro αλλά και στην μαμά έτσι πρέπει να ναι

Πας ρυθμίσεις, κλείδωμα οθόνης και κωδικός, κωδικός κλειδώματος οθόνης και βάζεις τον κωδικό σου εκεί μέσα πατάς το παράκαμψη κλειδώματος οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Το split screen μπορει καπως να βολεψει θα το δοκιμασω.

 

ωπα κατι βρηκα

σε αυτον παιζει σε MIUI.

οπως φαινεται το βασικο ειναι οτι θελει δικαιωματα για pop up windows, οποτε αυτο πρεπει να αλλαχτει.

Και ναι παιζει κανονικα!!!!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση γι'αυτό κάτσε να το βρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ είμαι στην miuipro αλλά και στην μαμά έτσι πρέπει να ναι

Πας ρυθμίσεις, κλείδωμα οθόνης και κωδικός, κωδικός κλειδώματος οθόνης και βάζεις τον κωδικό σου εκεί μέσα πατάς το παράκαμψη κλειδώματος οθόνης.

 

Δυστυχώς για να το κάνω αυτό πρέπει να ενεργοποιήσω κάποιο εκ των: μοτίβο, κωδικό ή pin. Αν τα ενεργοποιήσω, αντί της οθόνης κλειδώματος εμφανίζεται λ.χ. το μοτίβο κλειδώματος.

Τι στο καλό έχω κάνει λάθος???

Link to comment
Share on other sites

αφου για να παιξει το δακτυλικο αποτυπωμα θελει και προσθετη ασφαλεια! εγω εχω βαλει και pin.

Αλλα αν πατησω στο δακτυλικο ανοιγει απευθειας στην αρχικη οθονη.

Το εχει πιασει καλα το δακτυλικο ή εχει θεμα και δεν το αναγνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει δακτυλικό με μοτίβο και όταν ξεκλειδώνει και εμένα με πάει κατευθείαν στην αρχική σελίδα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικό θέλει μοτίβο ή pin νομίζω.

Δεν δοκίμασα χωρίς μοτίβο να δω ωστόσο.

 

Edit:

To λέει όταν προσπαθείς να βγάλεις το οποιοδήποτε pass...

4dcd3fa52a3fa9684320c65ac5db5be6.jpg

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ετσι είναι για να βαλεις δακτυλικο να είναι ενεργο θελει pin ή μοτιβο για λογους ασφαλειας, πχ μου ετυχε να μην πιανει επειδή το πηρα χωρις θηκη και μετα βαθουλωσε η τρυπα και δεν το αναγνωριζε το δακτυλο μου, και ζητουσε pin.

Εσβησα το δακτυλικο και περασα νέο με το κινητο στην θηκη.

btw την τριτη πηρα το κινητο το φορτησα απόγευμα τερμα και τωρα είναι 76% και ασχολουμε πολύ μαζι του. Μονο παιχνίδια δεν παιζω σε κινητα βεβαια.

Για να δουμε ποσο θα κρατησει η μπαταρια....προς το παρον μεγαλη διαφορα με το προηγουμενο μου αλλα ειχε και 2000mah! lol....

 

Eρωτηση, οσοι το εχετε κανει root, εχετε βαλει xposed+gravitybox? γιατι στο προηγουμενο κινητο μου που ειχα custom rom miui 9 beta based on android K.K 4.4.2 ειχε τροποποιημένα αρχεια για να παιζουνε.

Για το κινητο μας εχει και εδώ διαφορα πραγματα https://www.needrom.com/category/xiaomi/mi-max-2/

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Το split screen μπορει καπως να βολεψει θα το δοκιμασω.

 

ωπα κατι βρηκα

σε αυτον παιζει σε MIUI.

οπως φαινεται το βασικο ειναι οτι θελει δικαιωματα για pop up windows, οποτε αυτο πρεπει να αλλαχτει.

Και ναι παιζει κανονικα!!!!

 

Πόσο βλάκας μπορεί να είμαι ενώ σε όσες δεν δουλεύουν βλέπω τα δικαιώματα στο gplayer δεν πήγε το μυαλό μου.. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς για να το κάνω αυτό πρέπει να ενεργοποιήσω κάποιο εκ των: μοτίβο, κωδικό ή pin. Αν τα ενεργοποιήσω, αντί της οθόνης κλειδώματος εμφανίζεται λ.χ. το μοτίβο κλειδώματος.

Τι στο καλό έχω κάνει λάθος???

 

Αν έχεις αποτύπωμα το σβήνεις. Και από την αρχή πας να το βάλεις βάζεις το κωδικό που θέλεις και μετά κάνεις αυτό που σου έγραψα στο άλλο ποστ μόνο αν δεν πάει απευθείας στην αρχική οθόνη. Αν πάλι δεν μπορέσεις στείλε μου να μιλήσουμε με Skype Viber messenger να το βλέπω και να σου πω πως να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο βλάκας μπορεί να είμαι ενώ σε όσες δεν δουλεύουν βλέπω τα δικαιώματα στο gplayer δεν πήγε το μυαλό μου.. Ευχαριστώ

 

καλημέρα, παρακαλω! και εγω δεν το εβρισκα χτες το εψαξα και ετυχε να το βρω.

 

Καμια ιδεα κανεις γιατι δεν σωνει φωτογραφιες από emails? ουτε από yahoo app, ουτε και από gmail.

Κανω screenshots αναγκαστικα. Με Miui custom rom σε άλλο κινητο δεν ειχα θεμα. Μηπως εχει θεμα δικαιώματα στην gallery? που είναι αυτά τα δικαιώματα? δεν ξερω καλα από MIUI και μπερδευομαι στα μενου! πολύ πραμα εχει!!!

κοιταξα το yahoo όπως πχ στο gplayer δεν εχει κατι σχετικο εκει.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όταν πατάς συνεχόμενα σε μια φωτογραφία από Gmail βγάζει κοινή χρήση, αντιγραφή και άνοιγμα σε πρόγραμμα περιήγησης αλλά όχι αποθήκευση. Η μόνη λύση screenshot και περικοπή.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όταν πατάς συνεχόμενα σε μια φωτογραφία από Gmail βγάζει κοινή χρήση, αντιγραφή και άνοιγμα σε πρόγραμμα περιήγησης αλλά όχι αποθήκευση. Η μόνη λύση screenshot και περικοπή.
Όχι εμένα έχει λήψη αλλά δεν τις σώνει πουθενα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου έβγαλε 5,5 ώρες οθόνη. Από τις 10:30 το πρωί που το αγόρασα. Και σε αυτό το διάστημα πέρασα την developers και φυσικά σεταρισμα στο φουλ. Εγκατέστησα πάνω από 130 εφαρμογές και ατελείωτη πλοήγηση στο ίντερνετ. Το έβαλα στη φόρτιση στις 02:00

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ βλέπω αρκετά μεγαλύτερη κατανάλωση με την 9.0.3.0 σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις! :(
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ.Δεν έχω περάσει10ωρα κτλ...Όχι ότι είναι άσχημα βέβαια.ελπίζουμε δρώμενα αναβάθμιση του

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ βλέπω αρκετά μεγαλύτερη κατανάλωση με την 9.0.3.0 σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις! :(

 

το επιβεβαιώνων και γω με τη σειρά μου, που μάλιστα το άτιμο έκανε ΜΟΝΟ του την ενημέρωση. Το βράδυ το έβαλα στο φορτιστή, και το πρωΐ την είχε κάνει την κουτσουκέλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα και με την 9.0.3 σπέρνει.... Και έχω συνδεδεμένα πάνω σχεδόν 9 ώρες amazfit και plantronics ακουστικό. Μόνο χρήση data και 10' wifi και καμιά ώρα ράδιο

 

b3184ec97240de5b0e75690f613e7ccc.jpg

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όταν πατάς συνεχόμενα σε μια φωτογραφία από Gmail βγάζει κοινή χρήση, αντιγραφή και άνοιγμα σε πρόγραμμα περιήγησης αλλά όχι αποθήκευση. Η μόνη λύση screenshot και περικοπή.

 

εμενα βγαζει view image, και μετα πατας πανω δεξια στις τελειες και βγαζει save, save all, κλπ

 

ειμαι σε developer rom 8.1.4

 

απο πλευρας μπαταριας 1h 50min και εχει φαει 11% σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγες τον τρόπο.έχω ακούσει πως γίνεται Αλλά δεν ρώτησα πως.σίγουρα έχει ξανα ειπωθεί αν δεν σου κάνει κόπο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια που πιάσαμε τώρα την μπαταρία όταν τα ξεκλειδώσετε περάστε την miuipro δεν τελειώνει η μπαταρία σε μένα τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμένα τον τρόπο που περνάς την ρομ?

Πας ρυθμίσεις η συσκευή μου πατάς μερικές φορές έκδοση miui μετά πίσω γενικές ρυθμίσεις ρυθμίσεις προγραμματιστή ξεκλείδωμα οεμ το επιλέγεις Περνεις δικαιώματα για ξεκλείδωμα όταν πάρεις το μήνυμα Ξεκλειδώνεις τον bootloader από υπολογιστή περνάς ρεκοβερυ μπαίνεις στο ρεκοβερυ εκεί έχεις την ρομ και την περνάς μπαίνει πάνω από τη μαμά dev miui και δεν χάνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμένα τον τρόπο που περνάς την ρομ?

Πας ρυθμίσεις η συσκευή μου πατάς μερικές φορές έκδοση miui μετά πίσω γενικές ρυθμίσεις ρυθμίσεις προγραμματιστή ξεκλείδωμα οεμ το επιλέγεις Περνεις δικαιώματα για ξεκλείδωμα όταν πάρεις το μήνυμα Ξεκλειδώνεις τον bootloader από υπολογιστή περνάς ρεκοβερυ μπαίνεις στο ρεκοβερυ εκεί έχεις την ρομ και την περνάς μπαίνει πάνω από τη μαμά dev miui και δεν χάνεται τίποτα.

 

Οι τελευταίες σου 11 λέξεις μόλις το έκαναν ενδιαφέρον.

 

Βέβαια θα πάρουμε ένα rom backup με TWRP just in case

 

Εχει Καμία βασική διαφορά από την μαμα; προφανώς δεν θα έχει ΟΤΑ update.

Link to comment
Share on other sites

για τις φωτος στα emails που ειπα, υπαρχουν οι επιλογες τις παταω, δεν λεει κατι αλλα οι φωτος δεν υπαρχουν πουθενα!!!

το ιδιο και στο gmail app και στο yahoo app, δεν ειπα οτι δεν εχει επιλογη να τις σωσω!

το κανω και δεν υπαρχουν πουθενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...