Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Τα ρίχνω στη συσκευή" διότι στα ίδια σημεία με άλλη συσκευή, όπως έγραψα στο μήνυμά μου, δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Καλό είναι λοιπόν να μην εθελοτυφλούμε και να μην παραπληροφορούμε.

Φίλε μου για εσένα είναι πρόβλημα επειδή κινείσαι σε αυτες τις περιοχές! Για τους περισσότερους από εμάς δεν έχει υπάρξει πρόβλημα με το σήμα και είμαστε ευχαριστημένοι όπως και παιδιά από το εξωτερικό που το έχουν και έχουν γράψει εδώ την άποψη τους για την συσκευή. Στο κάτω κάτω εάν θες τόσο πολύ την συσκευή και σε εμποδίζει το σήμα πάρε μια δεύτερη κάρτα πχ Cosmote και βάλε να τρώει από εκεί data και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

"Τα ρίχνω στη συσκευή" διότι στα ίδια σημεία με άλλη συσκευή, όπως έγραψα στο μήνυμά μου, δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Καλό είναι λοιπόν να μην εθελοτυφλούμε και να μην παραπληροφορούμε.
επιβεβαιώνω και εγω μεγάλο πρόβλημα με το ιντερνετ,εκεί που έχεις ιντερνέτ σου πετάει ξαφνικά εκτός σύνδεσης και αυτό γίνεται συνέχεια εδώ που είμαι σε περιχωρα πόλης,η πλάκα είναι ότι πήρα την συσκευή για να κάνω άνετα την δουλειά μου επειδή έχει μεγάλη οθόνη και μου αρέσει σαν συσκευή και απλά δεν μπορω μια θα δουλεύει το ιντερνετ μια όχι ενώ με καποιες άλλες συσκευές δεν είχα θεμα... στα ίδια σημεία σταθερά 4g+!!είχα,πραγματικά δεν ξέρω τι θα κανω δεν είναι ότι καλύτερο αυτο,cosmote έχω! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα αλλάξω τη nanSIM του passport σε microSIM για το max2. Εϊμαι με cosmote στα Χανιά και θα σας πω τι παίζει και εδώ.

 

Υπάρχει κάποιο καλό skin για την πλάτη, γιατί με το γλίστρημα.... έχω πάθει σοκ ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα αλλάξω τη nanSIM του passport σε microSIM για το max2. Εϊμαι με cosmote στα Χανιά και θα σας πω τι παίζει και εδώ.

 

Υπάρχει κάποιο καλό skin για την πλάτη, γιατί με το γλίστρημα.... έχω πάθει σοκ ?

 

εχω παραγγειλει αλλα δεν εχουν ερθει ακομη τα:

https://www.ebay.co.uk/itm/For-Various-Smartphones-Ultra-Thin-Slim-Matt-Hard-Case-Cover-360-Hybrid/112634138485?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413073061761&_trksid=p2057872.m2749.l2649

https://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Scratchproof-Frosted-Shield-PC-Hard-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-Mi-MAX-2/322696053196?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=511742070294&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

παντως αν εχεις προβλημα με το οτι γλυστραει, τοτε δεν εχεις δει τιποτε αν δεν εχεις δει ποτε το oneplus x onyx :lol:

με λαδι να αλειψεις ενα κινητο, δεν θα γλυστραει οσο το oneplus x με ονυχα:p

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει αλλα δεν εχουν ερθει ακομη τα:

https://www.ebay.co.uk/itm/For-Various-Smartphones-Ultra-Thin-Slim-Matt-Hard-Case-Cover-360-Hybrid/112634138485?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413073061761&_trksid=p2057872.m2749.l2649

https://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Scratchproof-Frosted-Shield-PC-Hard-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-Mi-MAX-2/322696053196?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=511742070294&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

παντως αν εχεις προβλημα με το οτι γλυστραει, τοτε δεν εχεις δει τιποτε αν δεν εχεις δει ποτε το oneplus x onyx :lol:

με λαδι να αλειψεις ενα κινητο, δεν θα γλυστραει οσο το oneplus x με ονυχα:p

 

Αυτη η θήκη μου ήρθε χθες πολύ καλή.

https://www.ebay.com/itm/360-Protection-Flip-Leather-Wallet-Card-Soft-TPU-Cover-Case-For-XiaoMi-RedMi/152373979936?hash=item237a326b20:m:me230_mHKv8M8h16gNRDo1g

Link to comment
Share on other sites

 

δεν τις βολευομαι αυτες τις wallet. προτιμω το κινητο να δειχνει σαν τηλεκοντρολ :lol:

αλλα για τετοιο μεγεθος κινητου ισως ειναι μια καλη λυση. θα την εχω υποψη. θενκς

Link to comment
Share on other sites

δεν τις βολευομαι αυτες τις wallet. προτιμω το κινητο να δειχνει σαν τηλεκοντρολ :lol:

αλλα για τετοιο μεγεθος κινητου ισως ειναι μια καλη λυση. θα την εχω υποψη. θενκς

 

Και μονόδρομος θα έλεγα στα πεσίματα. Δες και αυτή :

https://www.ebay.com/itm/Luxury-Magnetic-PU-Leather-Flip-Wallet-Stand-Cover-Case-For-Xiaomi-Mi-Max-2-S001/332284596543?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=541291385830&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Αν έχεις πάρει το χρυσό, η χρυσή είναι πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Και μονόδρομος θα έλεγα στα πεσίματα. Δες και αυτή :

https://www.ebay.com/itm/Luxury-Magnetic-PU-Leather-Flip-Wallet-Stand-Cover-Case-For-Xiaomi-Mi-Max-2-S001/332284596543?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=541291385830&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Αν έχεις πάρει το χρυσό, η χρυσή είναι πολύ ωραία.

Πήρα στην κόρη μου και στην ανιψιά μου 2 Σαμσουνγκ j3 πέρσι, με θήκες πορτοφόλια. Και οι δύο έχουν τα τηλέφωνα με σπασμένο digitizer γιατί όταν τους έπεσε η θήκη ήταν ανοικτή και ίσως λόγο της μορφολογίας της το τηλέφωνο πέφτει με την οθόνη κάτω. Το δικό μου xiaomi που φοράει θήκη σιλικόνης με υπερυψωμένο χείλος, δεν έπαθε τίποτα από πτώσεις ακόμη και με την οθόνη κάτω, βέβαια του φοράω καλού κακού και ένα τεμπερεντ γκλάς.

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω πάρει αυτή τύπου spigen rugged armor και είναι μια χαρά. Εννοείται αν υπήρχε γνήσια spigen θα την έπαιρνα όπως και σε όλα τα τηλέφωνα που έιχα μέχρι σήμερα

 

aeb16a27d9fb395f7eb82b983fa11fc2.jpge2e664223e584823c368573a441a9588.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Η καλύτερη για μένα είναι η nillkin nature. Λεπτή ωραία όμορφη σα να μην την φοράς. Αυτήν είχα σε όλα μου τα κινητά.

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτη απο ελλαδα. λεπτη και ομορφη (για τα γουστα μου). δεν προτιμω αυτου του ειδους τις θηκες αλλα λογω κουλαμαρας....

στεκεται σε landscape αλλα οχι σε μεγαλη κλιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ και πολύ λεπτή ειναι και δείχνει ωραία

 

Εδώ το

όπως δείχνει στο κινητό

 

Έχω και αυτήν αλλά δεν με βόλεψε το κάνει αρκετά χοντρό

Στάλθηκε από το MI MAX 2

Edited by P_M
Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει ήδη αυτες: https://gearbest.app.link/c4ZyKcbz7H

https://gearbest.app.link/W5oJTMdz7H

https://gearbest.app.link/sW8EBDfz7H :)

Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ την original flip του MiMax1 και ταιριάζει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Δεύτερη φορά xiaomi συσκευή για δεύτερη..

Η πρώτη ήταν redmi note 4x 4/64 η οποία έμεινε για λίγο.

Είχα ένα αποθυμενο να πάρω το Μαξ 2 αλλά τότε δεν βόλεψε.

Βασική συσκευή συνήθως έχω samsung και εδώ και αρκετούς μήνες s8 plus.

Μ αρέσουν πάρα πολύ οι μεγάλες φλατ οθόνες.

Ένας λόγος αυτός που ήθελα να δοκιμάσω το Μαξ.

 

Μόλις άνοιξα το κουτί, τρόμαξα!

Αυτό δεν είναι απλά μεγάλη οθόνη, αυτό είναι σχεδόν ταμπλετ ρε παιδιά!

Ήξερα ότι θα είναι τέρας αλλά τόσο πολύ δεν το περίμενα.

 

Σαν συσκευή φαίνεται στιβαρή και όμορφη.

Νομίζω και εγώ ότι αξίζει κάθε σεντ του ευρώ που ζητάει.

Από κάμερα οκ δεν περιμένω πολλά.

 

Θα ήθελα να το δω λίγες μέρες σαν βασική συσκευή αλλά νομίζω αυτό το μέγεθος δεν θα το συνηθίσω.

 

Εσείς τι συσκευή είχατε πριν ή ταυτόχρονα?

Συνηθίζεται το μέγεθος αυτό?

 

Βλέπω ότι με κοσμοτε το σήμα μου είναι h+ έναντι 4g ή 4g+ που είχα με το s8 plus στα ίδια σημεία.

Επαρχία, Πτολεμαΐδα, Αμύνταιο.

Αλλά με μια μέτρηση δείχνει 19 download.

Αξιοπρεπές ταχύτητα θεωρώ.

 

Στα υπόλοιπα, σκαλίζω λίγο το xiaomi λογισμικό που στο redmi note δεν είχα προλάβει και μου αρέσει..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου που είχα το htc 10(5.2 ίντσες) σαν τελευταία συσκευή που 8 μήνες το max 2 το συνηθησα σε μια βδομάδα..

Μετα από το max δεν υπάρχει γυρισμός.

Δύσκολα πας σε μικρότερο.

Ειναι τέτοια η άνεση που σου προσφέρει σε όλα που δύσκολα συμβιβάζεσαι μετά.

Δεν μιλάω για την μπαταρία που βγάζει αστρονομικα sot...

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για εσένα είναι πρόβλημα επειδή κινείσαι σε αυτες τις περιοχές! Για τους περισσότερους από εμάς δεν έχει υπάρξει πρόβλημα με το σήμα και είμαστε ευχαριστημένοι όπως και παιδιά από το εξωτερικό που το έχουν και έχουν γράψει εδώ την άποψη τους για την συσκευή. Στο κάτω κάτω εάν θες τόσο πολύ την συσκευή και σε εμποδίζει το σήμα πάρε μια δεύτερη κάρτα πχ Cosmote και βάλε να τρώει από εκεί data και τέλος.
Αδυνατείς προφανώς να καταλάβεις τα αυτονόητα... Υπάρχουν πολλά σημεία, είτε σας αρέσει είτε όχι, που ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ χρησιμοποιούν την μπάντα 20. Όποιο κινητό δεν την έχει ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν πιάνει 4g εκει. Τελεία και παύλα. Δεν παίζει ρόλο κάτι άλλο. Και ναι, οι καινούργιες κεραίες έχουν κυρίως 4g κάλυψη και όχι 3g. Το κατάλαβες ή θέλεις καμιά επανάληψη;;; Στο ίδιο σημείο μέσα στο σπίτι μου στην Κατερίνη, με την ίδια sim Cosmote το redmi note 4 μου έχει 4g ΚΑΝΟΝΙΚΑ ενώ το Mi5 δεν έχει. Πιο απλά δεν μπορώ να τα γράψω...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αδυνατείς προφανώς να καταλάβεις τα αυτονόητα... Υπάρχουν πολλά σημεία, είτε σας αρέσει είτε όχι, που ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ χρησιμοποιούν την μπάντα 20. Όποιο κινητό δεν την έχει ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν πιάνει 4g εκει. Τελεία και παύλα. Δεν παίζει ρόλο κάτι άλλο. Και ναι, οι καινούργιες κεραίες έχουν κυρίως 4g κάλυψη και όχι 3g. Το κατάλαβες ή θέλεις καμιά επανάληψη;;; Στο ίδιο σημείο μέσα στο σπίτι μου στην Κατερίνη, με την ίδια sim Cosmote το redmi note 4 μου έχει 4g ΚΑΝΟΝΙΚΑ ενώ το Mi5 δεν έχει. Πιο απλά δεν μπορώ να τα γράψω...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σύμφωνω μαζί σου φίλε. Και εγώ που είχα το htc 10 πριν στο σπίτι έπιανα μέχρι και 4g+.

Τώρα μόνο 4g.

Επίσης ακόμη και στο 2g να το γυρίσεις το max 2 δεν έχει τόσο σταθερό σήμερα όσο είχαν τα άλλα κινητά μου. (g4, G5, v10, htc 10)

Δεν χαλάει η εμπειρία χρήσης απλά να λέμε και τα κακά.

Καλός η κακώς έτσι είναι.

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αδυνατείς προφανώς να καταλάβεις τα αυτονόητα... Υπάρχουν πολλά σημεία, είτε σας αρέσει είτε όχι, που ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ χρησιμοποιούν την μπάντα 20. Όποιο κινητό δεν την έχει ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν πιάνει 4g εκει. Τελεία και παύλα. Δεν παίζει ρόλο κάτι άλλο. Και ναι, οι καινούργιες κεραίες έχουν κυρίως 4g κάλυψη και όχι 3g. Το κατάλαβες ή θέλεις καμιά επανάληψη;;; Στο ίδιο σημείο μέσα στο σπίτι μου στην Κατερίνη, με την ίδια sim Cosmote το redmi note 4 μου έχει 4g ΚΑΝΟΝΙΚΑ ενώ το Mi5 δεν έχει. Πιο απλά δεν μπορώ να τα γράψω...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τότε αφού έχεις ψυχολογικά με το 4G και θες να το βλέπεις να το γράφει συνέχεια άσε της συσκευές της Xiaomi που δεν έχουν B20 και μην μας ζαλίζεις ότι δεν την έχουν και δεν εχει καθόλου 4G.

Link to comment
Share on other sites

Αδυνατείς προφανώς να καταλάβεις τα αυτονόητα... Υπάρχουν πολλά σημεία, είτε σας αρέσει είτε όχι, που ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ χρησιμοποιούν . Όποιο κινητό δεν την έχει ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν πιάνει 4g εκει. Τελεία και παύλα. Δεν παίζει ρόλο κάτι άλλο. Και ναι, οι καινούργιες κεραίες έχουν κυρίως 4g κάλυψη και όχι 3g. Το κατάλαβες ή θέλεις καμιά επανάληψη;;; Στο ίδιο σημείο μέσα στο σπίτι μου στην Κατερίνη, με την ίδια sim Cosmote το redmi note 4 μου έχει 4g ΚΑΝΟΝΙΚΑ ενώ το Mi5 δεν έχει. Πιο απλά δεν μπορώ να τα γράψω...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τότε έκανες πολύ κακά που το πήρες. εκτός και αν δεν το ήξερες ότι δεν έχει την μπάντα 20!!!

Link to comment
Share on other sites

"Τα ρίχνω στη συσκευή" διότι στα ίδια σημεία με άλλη συσκευή, όπως έγραψα στο μήνυμά μου, δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Καλό είναι λοιπόν να μην εθελοτυφλούμε και να μην παραπληροφορούμε.

 

Η Vodafone δεν εχει τοσο εκτεταμενη καλυψη...απλα.Η συσκευη σε 3G δεν εχει θεμα.Αντιθετως πιανει και καλυτερα σε σχεση με αλλα κινητα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να επιβεβαιώσω αν έχω ενεργοποιήσει σωστά τα api που χρειάζονται για καλύτερες φωτογραφίες;

Είμαι με lineage ,το τηλέφωνο έχει γίνει πολύ γρηγορότερο και δεν κλείνει τις εφαρμογές απο πίσω οπως πριν..

Η Google camera δουλεύει κανονικά και οι χειροκίνητες ρυθμίσεις της fv-5.

Είμαι οκ λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Απλά καταβάζεις και τρέχεις αυτό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Δεύτερη φορά xiaomi συσκευή για δεύτερη..

Η πρώτη ήταν redmi note 4x 4/64 η οποία έμεινε για λίγο.

Είχα ένα αποθυμενο να πάρω το Μαξ 2 αλλά τότε δεν βόλεψε.

Βασική συσκευή συνήθως έχω samsung και εδώ και αρκετούς μήνες s8 plus.

Μ αρέσουν πάρα πολύ οι μεγάλες φλατ οθόνες.

Ένας λόγος αυτός που ήθελα να δοκιμάσω το Μαξ.

Σαν συσκευή φαίνεται στιβαρή και όμορφη.

Νομίζω και εγώ ότι αξίζει κάθε σεντ του ευρώ που ζητάει.

 

Συνηθίζεται το μέγεθος αυτό?

 

..

 

Φίλε Καιλαριώτη,

 

Αν θέλεις και καλά να δουλεύεις με ένα χέρι μόνο, τότε έχεις θέμα. Διαφορετικά το μέγεθος του είναι μια χαρά.

 

Τώρα, για το 4G στα Καιλάρια δεν μπορώ να σχολιάσω - οι προλαλήσαντες τα είπαν όλα.

 

Αν και έχεις Wi Fi στο στενό της αμαρτίας, στο Δίφωνο και στα γυράδικα, οπότε είσαι ΟΚ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απλά καταβάζεις και τρέχεις αυτό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

 

Don't mess with max 2

Άψογος, ευχαριστώ!!e9a00d92d1ebff0db9f43fa46863ea59.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...