Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σούπερ η 9 μέχρι τώρα αλλά ένα που δε μου αρέσει είναι ότι όταν κάνω εκκαθάριση στο multitasking δείχνει πόσα εκκαθαρίστιηκαν αλλά δε δείχνει όπως παλιά πόσα είναι πλέον διαθέσιμα..

Εκτός αν χάνω κάτι? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171108/5187e028db0eaddaf7b34a0199a00acd.jpg[

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πας ρυθμίσεις αρχική οθόνη και θα βάλεις on την εμφάνιση κατάστασης μνήμης.

Μην σβήνετε εφαρμογές από την ραμ.

Ελεύθερη ραμ =άχρηστη ραμ.

Το android ξέρει πολύ καλά πότε χρειάζεται ραμ για να απελευθέρωσει από μόνο του.

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτω από το φως του ήλιου - σε εξωτερικό περιβάλλον με λιακάδα - μπορείτε να δείτε άνετα στην οθόνη? Γενικά, πως είναι η οθόνη? Φωτεινότητα και χρώματα ?

 

Είναι ένας από τους παράγοντες που δίνω ιδιαίτερη σημασία και εγώ και η οθόνη του MAX2 τα πάει Πολύ καλά - σίγουρα καλύτερα απο το MAX1 -βέβαια σε μεγάλη ηλιοφάνεια τύπου σε παραλία/ κατακαλόκαιρο έχει θέμα αλλά σε γενικές γραμμές δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Απο που προτείνετε να πάρω την συσκευή . Απο honorbuy - ΕU warehouse ή απο Gearbest - ΗΚ warehouse με priority line;

H' απο αλλου; ....

Από το banggood!

Πιο γρήγορη αποστολή και πιο ασφαλής μέθοδος ;) (με Shipping Method: Priority Direct Mail) από το Gearbest που γενικά αντιμετωπίζει θέματα τελευταία με τις αποστολές του.

Επίσης αρκετά φθηνότερα σε σχέση με το καθόλα τίμιο honorbuy που όμως στέλνει απο Ευρωπαική αποθήκη με οτι αυτό συνεπάγεται στην πρσαύξηση της τιμής.

 

Και εγώ το πρωί το ίδιο..

Μια από τα ίδια και εδώ, δεν έχω καταλάβει όμως, ως πρώτη εντύπωση, κάποια αναβάθμιση στην εμπειρία χρήσης - μπαταρία κλπ εκτός από το quick ball που "επιστρέφει" στις άκρες της οθόνης μετά από κάποια sec μη χρήσης του κινητού :)

@manan69t έχουμε από την ίδια παρτίδα στις αναβαθμίσεις, το έχω παρατηρήσει, τις λαμβάνουμε πάντα την ίδια ημέρα!

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μολις γυρισα σπιτι και ελαβα την miui 9. Ολα καλα. Οι δυο εφαρμογες πως γινεται στην ιδια οθονη ρε παιδια? Δεν το πολυεψαξα, αλλα δεν βλεπω κατι που να το επισημαινει στις ρυθμισεις. Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Στις πρόσφατες εφαρμογές, επάνω αριστερά βγάζει μια επιλογή που γράφει "Διαχωρισμός οθόνης"
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες με τη global stable MIUI 9, μπορώ να πω ότι σίγουρα έχω μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας από την 8.5.9.0. Και αυτό χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά περνώντας την 9 από πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε ένα ξαφνικό, εκεί που το έβαλα πτήση με 80% μπαταρία και το άφησα ΤΗΛ άλλη μέρα το μεσημέρι πάω να το ανοίξω και δένει άνοιγε και έδειχνε τελείως άδεια μπαταρία!!! 1η φορά μου συμβαίνει τέτοια πράγμα σε κινητό. Τι λέτε?

 

Έχει συμβεί σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οχι..Μηπως καποια εφαρμογη σιυ εφαγε την μπαταρια..αν και μου φαινεται δυσκολο.,,,,

 

Την σταδιακη αυξηση του ηχου δεν βρηκα ακομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα: έχω φορτιστή με ανταπτοράκι και μου βγάζει απο το 10% για φουλ φόρτιση οτι θέλει 4 ώρες ενώ απ' όσο έχω διαβάσει θέλει 2 ωρες +. Έχεις κάποιος αντίστοιχο θέμα? Υπάρχει περίπτωση αν αγοράσω ενα άλλο ανταπτοράκι πιο καλό να είναι οκ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα: έχω φορτιστή με ανταπτοράκι και μου βγάζει απο το 10% για φουλ φόρτιση οτι θέλει 4 ώρες ενώ απ' όσο έχω διαβάσει θέλει 2 ωρες +. Έχεις κάποιος αντίστοιχο θέμα? Υπάρχει περίπτωση αν αγοράσω ενα άλλο ανταπτοράκι πιο καλό να είναι οκ?

 

προφανώς δεν είναι fast charger ο φορτιστής .

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν είναι fast charger ο φορτιστής .

 

ο φορτιστής ο μαμά που χρησιμοποιώ μια χαρά fast charger 3.0 είναι. Προφανώς λοιπόν το θέμα αφορά στον ανταπτορά. Και ρωτάω αν θα λυθεί το θέμα αλλάζοντας τον με εναν καλύτερο αντάπτορα και αν έχει κανείς αντίστοιχο θέμα.

 

Κάντε μου άλλη μια χάρη ρε παιδιά. Δοκιμάστε λίγο στο site της xiaomi στο PRODUCT AUTHENTICATION να δείτε αν αναγνωρίζει κανενός το ιμει. Εγω έχω δοκιμάσει απο τέσσερα mi max 2 αγορασμένα απο διαφορετικά μαγαζιά και σε όλα μου λέει imei does not exist

 

https://www.mi.com/verify/#imei_en

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος κ εγώ... Να ρωτήσω κάτι.. Πως γίνεται όταν με παίρνουν η παίρνω εγώ τηλ κάποιον τηλ να βλέπω τη φωτογραφία που έχω στην επαφή του σε μεγαλύτερο μέγεθος?

 

νομιζω δεν γινεται αυτο που λες... μονο οταν σε παιρνει ο αλλος...

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστής ο μαμά που χρησιμοποιώ μια χαρά fast charger 3.0 είναι. Προφανώς λοιπόν το θέμα αφορά στον ανταπτορά. Και ρωτάω αν θα λυθεί το θέμα αλλάζοντας τον με εναν καλύτερο αντάπτορα και αν έχει κανείς αντίστοιχο θέμα.

 

Κάντε μου άλλη μια χάρη ρε παιδιά. Δοκιμάστε λίγο στο site της xiaomi στο PRODUCT AUTHENTICATION να δείτε αν αναγνωρίζει κανενός το ιμει. Εγω έχω δοκιμάσει απο τέσσερα mi max 2 αγορασμένα απο διαφορετικά μαγαζιά και σε όλα μου λέει imei does not exist

 

https://www.mi.com/verify/#imei_en

 

Τώρα το είπες σωστά έχεις τον γνήσιο οπότε λογικά είναι ο ανταπτορας . Δεν κατάλαβα όμως τι σου χρειάζεται ο ανταπτορας;; Και τι ανταπτορας είναι αυτός;; Από type c σε type c;;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί τον αντάπτορα που μπαίνει στην μπριζα και όχι τον type-c :)

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής είναι της xiaomi με βύσμα για αγγλικές πρίζες, για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί εδώ θέλει αντάπτορακι

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα

Ερώτηση σε όσους έχουν εγκαταστήσει nova launcher

1) ειδοποιήσεις στην lock screen σας έρχονται ή λαμβάνεται ειδοποίηση μόνο στην επάνω μπάρα μαζί με τον ανάλογο ήχο?

2) το teslaunread σας δείχνει κανονικά το νούμερο των αδιάβαστων?

 

Υ.Γ. ειλικρινά, ο μόνος λόγος που τον θέλω τον nova είναι για να ρυθμίσω μεγαλύτερο πλέγμα οθόνης.....

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής είναι της xiaomi με βύσμα για αγγλικές πρίζες, για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί εδώ θέλει αντάπτορακι

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τότε δεν φταίει με τίποτα ο αντάπτορας. Ο δικός μου φορτιστής είναι της xiaomi με βύσμα για πρίζες αμερικάνικες και εγώ με ανταπτορα το φορτίζω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τότε δεν φταίει με τίποτα ο αντάπτορας. Ο δικός μου φορτιστής είναι της xiaomi με βύσμα για πρίζες αμερικάνικες και εγώ με ανταπτορα το φορτίζω χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Φορτίζεις δηλαδή απο το 10% έως 100% σε 2μιση ώρες περίπου? Ίσως φταιέι η ποιότητα του αντάπρορα που έχω γιατί είναι του 1€

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωραία οπότε ας ξεκινήσω να το ψάχνω αλλάζοντας έναν ανταπτορα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωραία οπότε ας ξεκινήσω να το ψάχνω αλλάζοντας έναν ανταπτορα

 

Τα 220V περνάνε δεν υπάρχει αμφιβολία. Θα σου πρότεινα να βάλεις τον ίδιο φορτιστή σε ένα άλλο τηλεφωνώ με type-c βεβαία. Ετσι θα δεις τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις, τι του λέτε του ανθρώπου για φορτιστές και αντάπτορες; Το πρώτο που πρέπει να ψάξει είναι το καλώδιο!

Αυτό χαλάει συνήθως και δεν αφήνει να περάσουν τα Ampere που δίνει ο φορτιστής, οπότε καθυστερεί η φόρτιση.

 

Άλλαξε λοιπόν πρώτα ένα καλώδιο με κάποιο που ξέρεις ότι είναι καλό και αφήνει να περνάνε τα σωστά Ampere!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το κινητό του Τάκη είναι καινούριο. Δεν πιστεύω να έχει θέμα το καλώδιο εκτός άμα ήταν άτυχος...

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα

Ερώτηση σε όσους έχουν εγκαταστήσει nova launcher

1) ειδοποιήσεις στην lock screen σας έρχονται ή λαμβάνεται ειδοποίηση μόνο στην επάνω μπάρα μαζί με τον ανάλογο ήχο?

2) το teslaunread σας δείχνει κανονικά το νούμερο των αδιάβαστων?

 

Υ.Γ. ειλικρινά, ο μόνος λόγος που τον θέλω τον nova είναι για να ρυθμίσω μεγαλύτερο πλέγμα οθόνης.....

Κάποιος άποψη;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την εφαρμογή από το play store (Ampere) και κάντε δοκιμές με καλώδια και φορτιστές να δείτε τη φταίει.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την εφαρμογή από το play store (Ampere) και κάντε δοκιμές με καλώδια και φορτιστές να δείτε τη φταίει.
Αυτό μου βγάζει dddfbfb180d8bbad4706c28d0bc23ad5.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε σεις, τι του λέτε του ανθρώπου για φορτιστές και αντάπτορες; Το πρώτο που πρέπει να ψάξει είναι το καλώδιο!

Αυτό χαλάει συνήθως και δεν αφήνει να περάσουν τα Ampere που δίνει ο φορτιστής, οπότε καθυστερεί η φόρτιση.

 

Άλλαξε λοιπόν πρώτα ένα καλώδιο με κάποιο που ξέρεις ότι είναι καλό και αφήνει να περνάνε τα σωστά Ampere!

Καλώδιο είναι το μαμά φίλε μου και το πήρα προχτές το τηλέφωνο. Η μόνη προσθήκη είναι ο αντάπτορας για αυτό υποθέτω ότι ίσως είναι αυτό που φταίει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...