Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστούμε για την απάντηση.. Ειδικα για αλεξανδρουπολη.. Να είσαι καλά..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για αλεξανδρουπολη οταν βγαινεις απο την πολη για να μπεις στην εγνατια οδο γυρναει σε H+ απλα να επισημανω.Μεσα στην πολη δεν ειχα θεμα,ισως στα στενα να πεφτει και σε εσωτερικους χωρους.Δηλαδη εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να εχει κακο σημα ή να πεφτει σε Edge/H+.

Ενω αν εχεις μια συσκευη με B20 να εχει κανονικα 4G.Γενικα η Vodafone παιζει αρκετα σε B3 ενω τωρα η Wind τωρα πυκνωνει το B7 και κανει και refarm την B3 στα 10mhz απο 5.Κυριως επαρχια θα εχετε θεμα.Π.χ Ημαθια στα χωρια,η Vodafone οπου εχει 4G ειναι απο B20 ενω η κοσμοτε εχει απο B3.Στη νοτια Πιερια βλεπω το αντιθετο,και περισσοτερη καλυψη η Vodafone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για αλεξανδρουπολη οταν βγαινεις απο την πολη για να μπεις στην εγνατια οδο γυρναει σε H+ απλα να επισημανω.Μεσα στην πολη δεν ειχα θεμα,ισως στα στενα να πεφτει και σε εσωτερικους χωρους.Δηλαδη εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να εχει κακο σημα ή να πεφτει σε Edge/H+.

Ενω αν εχεις μια συσκευη με B20 να εχει κανονικα 4G.Γενικα η Vodafone παιζει αρκετα σε B3 ενω τωρα η Wind τωρα πυκνωνει το B7 και κανει και refarm την B3 στα 10mhz απο 5.Κυριως επαρχια θα εχετε θεμα.Π.χ Ημαθια στα χωρια,η Vodafone οπου εχει 4G ειναι απο B20 ενω η κοσμοτε εχει απο B3.Στη νοτια Πιερια βλεπω το αντιθετο,και περισσοτερη καλυψη η Vodafone.

 

μαλιστα ..αυτα ειναι λιγο σοβαρα για καποιον που θελει να αγορασει την συσκευη και δεν μενει σε μεγαλη πολη ..

εγω εχω στο προγραμμα μου (εταιρικο) 2.5 giga καθε μηνα ..

αν ειναι καθε φορα που ανεβαινω επαρχια να εχω θεμα καηκαμε ..

αυτο με τις μπαντες παιζει σε ολες τις συσκευες της xiaomi η μονο εδω ?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ..αυτα ειναι λιγο σοβαρα για καποιον που θελει να αγορασει την συσκευη και δεν μενει σε μεγαλη πολη ..

εγω εχω στο προγραμμα μου (εταιρικο) 2.5 giga καθε μηνα ..

αν ειναι καθε φορα που ανεβαινω επαρχια να εχω θεμα καηκαμε ..

αυτο με τις μπαντες παιζει σε ολες τις συσκευες της xiaomi η μονο εδω ?

 

Σε ολες τις συσκευές.Καταρχας οτι είναι με mediatek δεν έχει την 800αρα.Οσα είναι με snapdragon έχουν αρκεί να γράφει στο κουτί global version.Ειναι τα Redmi Note 4,redmi 4/4x/4a.Το ίδιο ισχύει για τα redmi note 3 pro(kate-international version) και redmi 3s.Το Mi A1 έχει την B20.Τα Mi5,Mi 5s,mi max και mi max 2 δεν εχουν την B20.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προς το παρόν Αθήνα που δοκιμάζω,σε ελάχιστα σημεία έχω πετύχει Β20 να ξέρετε.

Ίσως μελλοντικά να έχει σε περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ κι όλας, αλλά γιατί τόσος ντόρος για το 4g? Οι 3g ταχύτητες δεν σας αρκούν? Ή παίζει και πουθενά αλλού ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ κι όλας, αλλά γιατί τόσος ντόρος για το 4g? Οι 3g ταχύτητες δεν σας αρκούν? Ή παίζει και πουθενά αλλού ρόλο?

Ναχουμε να λεμε.:)

Για καποιους σε δυσκολα σημεια στην επαρχία παιζει ρολο.

Σε κανενα αλλο σημειο δεν κανει την διαφορα στην εμπειρια χρησης της συσκευης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ κι όλας, αλλά γιατί τόσος ντόρος για το 4g? Οι 3g ταχύτητες δεν σας αρκούν? Ή παίζει και πουθενά αλλού ρόλο?

 

το θεμα ειναι απο την στιγμη που υπαρχει και το 4g γιατι να μην μπορεις να το εκμεταλλευτείς ..

τεσπα ερωτησςις κανουμε παιδια ..

εγω την συσκευη την εχω βαλει στο ματι καιρο τωρα (θα την εχω μαζι με το v10 ) και την μελεταω απο ολες τις αποψεις ..

τα μονα μείον μεχρι τωρα (για μενα παντα) ειναι η καμερα και αυτο με το 4g...

σε ολα τα αλλα η συσκευη δεν παιζεται ..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προς το παρόν Αθήνα που δοκιμάζω,σε ελάχιστα σημεία έχω πετύχει Β20 να ξέρετε.

Ίσως μελλοντικά να έχει σε περισσότερα.

 

Για Θεσσαλονίκη και Πιερία από Κατερίνη έως Νεους Πόρους έχει αρκετά.Καθως και Ημαθία προς Αλεξάνδρεια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για δεύτερη συσκευή το κοιτάω. Είμαι με το Oneplus one εδώ και τρία χρόνια με 3g, χωρίς να υστερεί σε κάτι από τα 4g που έχουν οι υπόλοιποι γύρω μου. Οι ταχύτητες είναι μόνο στα χαρτιά. Δεν την χρειάζεσαι αυτή τη διαφορά σε browsing κτλ, εκτός κι αν κατεβάσεις μεγάλα αρχεία και έχει μια διαφορά, αν και πάλι θα είναι μικρή. Άσε που συνήθως χρησιμοποιούμε το Wi-Fi για οικονομία δεδομένων. Απλά το αναφέρω γιατί βλέπω αρκετά άτομα να συμπεριφέρονται σα να μην πιάνει καν ίντερνετ με δεδομένα χωρίς την 800αρα
Link to comment
Share on other sites

Πες τα φίλε μου..

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι απο την στιγμη που υπαρχει και το 4g γιατι να μην μπορεις να το εκμεταλλευτείς ..

τεσπα ερωτησςις κανουμε παιδια ..

εγω την συσκευη την εχω βαλει στο ματι καιρο τωρα (θα την εχω μαζι με το v10 ) και την μελεταω απο ολες τις αποψεις ..

τα μονα μείον μεχρι τωρα (για μενα παντα) ειναι η καμερα και αυτο με το 4g...

σε ολα τα αλλα η συσκευη δεν παιζεται ..

 

Και εγώ την κοιτάω γιατί το passportaki μου, μου κάνει νερά. Όμως, μην ξεχνάμε ότι η συσκευή κάνει 250 ευρώ (200 για μένα που την αγοράζω χωρίς ΦΠΑ). Τι άλλο να ζητήσεις με 200 ευρώ? Δεν μπορείς να τα έχεις και όλα.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την κοιτάω γιατί το passportaki μου, μου κάνει νερά. Όμως, μην ξεχνάμε ότι η συσκευή κάνει 250 ευρώ (200 για μένα που την αγοράζω χωρίς ΦΠΑ). Τι άλλο να ζητήσεις με 200 ευρώ? Δεν μπορείς να τα έχεις και όλα.....

 

παιδια συμφωνω δεν διαφωνω ..!

δεν κατηγορω την συσκευη ειναι Κ Ο Ρ Υ Φ Η για τα λεφτα της ..

απλα οταν εισαι τοσο καλομαθημενος στο θεμα καμερα (οπως πχ εγω που παντα ειχα κορυφαία κινητα στο θεμα αυτο ) το ΚΟΙΤΑΣ και αυτο ;)

τεσπα η συσκευη μου εχει γυαλίσει αγρια το ματι δεν θα μου την γλυτωσει ..μαλλον θα καταληξει για δευτερη/βασικη και το lgv10 θα το εχω μαζι μου για καμερα κυριως οταν χρειάζεται ..(που η καμερα του ακομη και σημερα βαζει ναυαρχίδες κατω ..)..

διαβαζω απλα reviews αυτες τις μερες και κανω ερωτησεις απο δω και απο εκει για να μαζεψω οσο πιο πολυ info μπορω ..

Link to comment
Share on other sites

Για το 4g που γινεται ο λογος δε νομιζω οτι αφορα τοσο τις απλες δουλειες που κανουν οι περισσότεροι. Η διαφορα ειναι στο uploading,που του 3g είναι απλα ανεπαρκες. Αν καποιος εχει πολλα δεδομενα και ανεβαζει συχνα ,χρειαζεται το 4g, για τους υπολοιπους λίγη σημασια εχει. Και η Β20 ολο και περισσοτερη αξια θα εχει συνεχως.
Link to comment
Share on other sites

εκμεταλλευμενος κουπονι της 11.11 το βρηκα με συνολική τιμή απο gearbest και priority line eu express, στα 165 ευρώ το οποίο θεωρώ μια πολυ vfm τιμή.

 

θα εκτιμούσα ιδιαίτερα καμία πρόταση για θήκη/screen protector αλλά και κάποιο λινκ για root. συγγνωμη αν εχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα και δεν το είδα αλλά αν υπάρχει κάτι updated θα το εκτιμούσα.

 

με τις καλημέρες μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ποιο κουπονι ειναι αυτο της 11.11; Ευχαριστω.

 

αυτη την στιγμη λειτουργουνε 2 κουπονια στα 160 ευρω..

 

GBGR111307

 

GBTechgearGR1

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Τιμή κλέψιμο. Όποιος ενδιαφέρεται έφυγε!!

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμη λειτουργουνε 2 κουπονια στα 160 ευρω..

 

GBGR111307

 

GBTechgearGR1

 

Σ'ευχαριστω, μονο που εμενα μου βγαινει τελικη τιμη 179€ (160 + 19) με EU Express, οχι 165€ που ειπε ο φιλος πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω, μονο που εμενα μου βγαινει τελικη τιμη 179€ (160 + 19) με EU Express, οχι 165€ που ειπε ο φιλος πιο πανω.

 

ηταν αλλο κουπονι εκεινο, φυσικα εξαντληθηκε αμεσως.. εβγαινε 145 και πηγαινε στα 165 με το EU Express..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το λέει ο φίλος. Δεν ισχύει αυτό το κουπόνι στα 145+20 αυτή τη στιγμή. Παίζει αλλο κουπόνι που είναι επίσης σε καλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το λέει ο φίλος. Δεν ισχύει αυτό το κουπόνι στα 145+20 αυτή τη στιγμή. Παίζει αλλο κουπόνι που είναι επίσης σε καλή τιμή.

 

Αναφέρεσαι σε αυτά που αναφέρθηκαν πριν και παει γύρω 180€ τελική ή υπάρχει και άλλο κουπόνι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, εγώ πάλι το πήρα από το MyMegastore, στα 200 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ, επαγγελματίας γαρ). Παραλαμβάνω αύριο.

Τεράστια μετάβαση από το passport στο θηρίο. Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως θα μεταφέρω επαφές. Αλλά σιγά σιγά. Τα αρχεία media τα μεταφέρω και με τον Η/Υ.

 

Πήρα το λευκό/χρυσό, 4/64, και μια ωραία θηκούλα από ebay

 

https://www.ebay.com/itm/Luxury-Flip-Protective-Window-Case-Stand-Cover-For-6-44-Xiaomi-Mi-Max-2/282703698319?hash=item41d274198f:m:msDJ5ocr5VD11Eq-ctDKSYg

 

Ρε παιδιά, με το που το ανοίξω, το βάζω στο φορτιστή? Και όταν το ανοίξω και το συνδέσω στο wi-fi μου, κατεβάζω ότι υπάρχει από αναβαθμίσεις?

Υπάρχουν κάπου οδηγίες για το τι κάνουμε μόλις το αγοράσουμε? Έχει global rom και με ελληνικό menou. Χρειάζομαι κάτι άλλο? Θα έχει playstore?

Πάντως, η πρώτη εφαρμογή που θα του βάλω, θα είναι το HUB ....

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, εγώ πάλι το πήρα από το MyMegastore, στα 200 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ, επαγγελματίας γαρ). Παραλαμβάνω αύριο.

Τεράστια μετάβαση από το passport στο θηρίο. Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως θα μεταφέρω επαφές. Αλλά σιγά σιγά. Τα αρχεία media τα μεταφέρω και με τον Η/Υ.

Πήρα το λευκό/χρυσό, 4/64, και μια ωραία θηκούλα από ebay

Ρε παιδιά, με το που το ανοίξω, το βάζω στο φορτιστή? Και όταν το ανοίξω και το συνδέσω στο wi-fi μου, κατεβάζω ότι υπάρχει από αναβαθμίσεις?

Υπάρχουν κάπου οδηγίες για το τι κάνουμε μόλις το αγοράσουμε? Έχει global rom και με ελληνικό menou. Χρειάζομαι κάτι άλλο? Θα έχει playstore?

Πάντως, η πρώτη εφαρμογή που θα του βάλω, θα είναι το HUB ....

Τις επαφές δεν τις εσείς στο gmail ? Δεν εχεις google account ?

Εάν έχεις θα μεταφερθούν μονες τους όταν θα βάλεις το Google account σου ...

Τωρα, εαν ανοιξεις το κινητο και δεις οτι η μπαταρια ειναι χαμηλα, καπου στο 30%, βαλτο για φορτιση. Αν είναι καπου μεταξύ 30 και 100%, δεν χρειάζεται. Αλλα δεν παθαίνει και τίποτε να το βάλεις για φόρτιση .... Εάν τώρα φοράει Global Rom, έχει και Ελληνικά και Playstore ....

Αναβαθμίσεις, καντες, καλο είναι. Αυτά .... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή κάμερας προτείνεται για να βγάζουμε καλύτερες φωτογραφίες?

Γενικά μου κάνει εντύπωση που δεν τραβάει τόσο καλές φωτό σε σχέση με το Mix 2 που έχουν το ίδιο ακριβώς φακό (SONY IMX386) ενώ είναι και ο βασικό φακός του Mi6! Παρόλα αυτά τα άλλα 2 τραβάνε κλάσεις ανώτερες φωτό από το δικό μας! :(

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή κάμερας προτείνεται για να βγάζουμε καλύτερες φωτογραφίες?

Γενικά μου κάνει εντύπωση που δεν τραβάει τόσο καλές φωτό σε σχέση με το Mix 2 που έχουν το ίδιο ακριβώς φακό (SONY IMX386) ενώ είναι και ο βασικό φακός του Mi6! Παρόλα αυτά τα άλλα 2 τραβάνε κλάσεις ανώτερες φωτό από το δικό μας! :(

Έχεις δει δείγματα από το δικό μου με στοκ κάμερα και με το port της gcam hdr+?

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...