Jump to content

Αντισύλληψη


vg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άκουσα μία καλή ατάκα στην εκπομπή της Αννίτας Πάνιας.

 

"αφού έμαθες να το κάνεις, μάθε και να το προσέχεις."

 

κάπως έτσι ήτανε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia oson afora ta antisiliptika xapia,ginete tin proti fora pu ta pernei h gineka na ginei kanonika h ekspermatisei?Thelo na po prepei h gineka na parei gia ena kiklo ta xapia kai apo to deftero kutaki na arxisei na exei kanoniki epafi xoris problimata?
Link to comment
Share on other sites

paidia oson afora ta antisiliptika xapia,ginete tin proti fora pu ta pernei h gineka na ginei kanonika h ekspermatisei?Thelo na po prepei h gineka na parei gia ena kiklo ta xapia kai apo to deftero kutaki na arxisei na exei kanoniki epafi xoris problimata?

 

ομολογω πως αυτο πρωτη φορα το ακουω...

προβληματα δεν εχει οχι...αλλα με κολλησες λιγακι...θα ρωτησω και τον γυναικολογο μου για σιγουρια...;)

Link to comment
Share on other sites

paidia oson afora ta antisiliptika xapia,ginete tin proti fora pu ta pernei h gineka na ginei kanonika h ekspermatisei?Thelo na po prepei h gineka na parei gia ena kiklo ta xapia kai apo to deftero kutaki na arxisei na exei kanoniki epafi xoris problimata?

 

 

Ναι, για να γίνει τελείως ελεύθερα η σεξουαλική επαφή, πρέπει η γυναίκα να έχει πάρει αντισυλληπτικά για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα... Δεν ξέρω για πόσο... Ούτε το γιατί ξέρω, υποθέτω για να αρχίσει η δράση του αντισυλληπτικού, μπορεί όμως να λέω και μαμακίες. :lol: Πρέπει να ρωτήσεις κάποιον αρμόδιο:happy:

 

Αλλά το πρώτο, σίγουρα, το έχω ακούσει από γιατρό:)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

paidia oson afora ta antisiliptika xapia,ginete tin proti fora pu ta pernei h gineka na ginei kanonika h ekspermatisei?Thelo na po prepei h gineka na parei gia ena kiklo ta xapia kai apo to deftero kutaki na arxisei na exei kanoniki epafi xoris problimata?

Πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα. Μη βιάζεσαι τόσο...λίιιιγο υπομονή!:p

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδια θελω να ρωτησω κατι για εναν φιλο μου. Εσπασε η Καπ... τα και μετα απο 7 - 8 ωρες η κοπελα πηρε το Χαπι την επομενης μερας. Βεβαια τα πηρε και τα δυο μαζι. Ποτε μπορουν να δουν αν οντως επιασε το χαπι. Μετα απο ποσο να κανουν τεστ Εγκυμοσυνης?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω κατι για εναν φιλο μου. Εσπασε η Καπ... τα και μετα απο 7 - 8 ωρες η κοπελα πηρε το Χαπι την επομενης μερας. Βεβαια τα πηρε και τα δυο μαζι. Ποτε μπορουν να δουν αν οντως επιασε το χαπι. Μετα απο ποσο να κανουν τεστ Εγκυμοσυνης?

δεν θα χει προβλημα...αλλα ρε παιδια αυτα τα χαπια νομιζω ειναι δυνατα για την γυναικα...

λιγο προσοχη!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Το χάπι της επόμενης μέρας ειναι αποτελεσματικό, αλλά πολύ δυνατο για τις γυναίκες.. Όντως... Καλό θα ήταν να προσέχουμε και να τα έχουν (τα χάπια) για τις πιο επείγουσες περιπτώσεις.. Γιατί έχουν επιπτώσεος που δεν φαίνονται από τη μια μερα στη άλλη αλλα με το πέρας χρόνων...;)
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το χάπι της επόμενης μέρας ειναι αποτελεσματικό, αλλά πολύ δυνατο για τις γυναίκες.. Όντως... Καλό θα ήταν να προσέχουμε και να τα έχουν (τα χάπια) για τις πιο επείγουσες περιπτώσεις.. Γιατί έχουν επιπτώσεος που δεν φαίνονται από τη μια μερα στη άλλη αλλα με το πέρας χρόνων...;)

LOL.

Έλεος. Τι πιο επείγουσες περιπτώσεις λες;

Έσπασε το προφυλακτικό λέμε. Δεν υπάρχει πιο επείγουσα περίπτωση για να πάρεις αυτό το χάπι. :)

Link to comment
Share on other sites

LOL.

Έλεος. Τι πιο επείγουσες περιπτώσεις λες;

Έσπασε το προφυλακτικό λέμε. Δεν υπάρχει πιο επείγουσα περίπτωση για να πάρεις αυτό το χάπι. :)

 

:lol: :lol: :lol:

Σωστός.

Link to comment
Share on other sites

Το χάπι της επόμενης μέρας ειναι αποτελεσματικό, αλλά πολύ δυνατο για τις γυναίκες.. Όντως... Καλό θα ήταν να προσέχουμε και να τα έχουν (τα χάπια) για τις πιο επείγουσες περιπτώσεις.. Γιατί έχουν επιπτώσεος που δεν φαίνονται από τη μια μερα στη άλλη αλλα με το πέρας χρόνων...;)

Αμα δεν το παρεις σε αυτην την περιπτωση το χαπακι ομως θα εχεις αλλες επιπτωσεις που θα φανουν σε 9 μηνες.:p

 

Γενικα καλο θα ηταν να συμβουλευεσαι γυναικολογο με την μια σε κατι τετοιο, οχι απλα να πας να παιρνεις οτι να ναι πανω στον πανικο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε παιδιά..ηρεμία με τα χάπια..είναι πολύ επικίνδυνα και πάνα γυναικολόγο πρώτα.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

θελω να σας ρωτησω κατι και να απαντησετε ειλικρινα... συμφωνω στη χρηση προφυλακτικου κλπ κλπ... αλλα σιγουρα δεν παραδεχεστε, οτι η απολαυση δεν ειναι ιδια??? σιγουρα το προφυλακτικο μειωνει την απολαυση στο σεξ... δεν προσπαθω να πω οτι δεν πρεπει να το χρησιμοποιουμε, απλα πιστευω πρεπει να βρουνε κατι πιο πρακτικο...
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν είναι θέμα ειλικρίνειας αυτό.

Είναι κοινώς αποδεκτό ότι μειώνει την απόλαυση, γι αυτό και οι εταιρίες τα βγάζουν πιο λεπτά και με ραβδώσεις και ιστορίες...

Link to comment
Share on other sites

Το προφυλακτικό δεν μειώνει τοοοόσο πολύ πια την απόλαυση της επαφής. Η αλήθεια να λέγεται. Όσο για τις μεθόδους αντισύλληψης υπάρχουν και άλλα σημεία πάνω στην γυναίκα που μπορούν να λάβουν το γεννετικό μας υλικό. (:
Link to comment
Share on other sites

LOL.

Έλεος. Τι πιο επείγουσες περιπτώσεις λες;

Έσπασε το προφυλακτικό λέμε. Δεν υπάρχει πιο επείγουσα περίπτωση για να πάρεις αυτό το χάπι. :)

 

xaxaxaxa:lol: :lol: Ρε συ δεν λέω σε τέτοιες περιπτώσεις.. Ξέρεις πόσες κοπέλες το παιρνουν έτσι την επόμενη ημέρα από φόβο.. Εδώ έχει ακουστεί πως πολλές το παίρνουν και οταν εχουν καθυστέρυση, νομίζοντας οτι κατι ... θα γίνει, ενώ ξέρουν οτι ειναι χάπι μονο για την επόμενη, αντε την μεθεπόμενη μέρα.. Γι΄αυτες τις περιπτώσεις λεω... χεχεχε.. ΄'Οντως.. το διατύπωσα λάθος...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω κατι για εναν φιλο μου. Εσπασε η Καπ... τα και μετα απο 7 - 8 ωρες η κοπελα πηρε το Χαπι την επομενης μερας. Βεβαια τα πηρε και τα δυο μαζι. Ποτε μπορουν να δουν αν οντως επιασε το χαπι. Μετα απο ποσο να κανουν τεστ Εγκυμοσυνης?

 

Τι γκαντεμιά ειναι αυτή ρε; Σήμερα διάβασα την περίπτωση του φίλου και έλεγα απο μέσα μου μακριά απο μας και μου έτυχε πριν λίγο! :worry: Αντε να δούμε τι θα κάνουμε τώρα. Το χάπι θέλει συνταγή ε; Έτσι κι αλλιώς η κοπέλα μου θα μιληήσει με το γιατρό της πρώτα βέβαια. Αλλά τέτοια γκαντεμιά... :worry: (καταραμένη durex! :mad: )

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα και με το προφυλακτικό δεν τελειώνουμε... «μέσα» (ή προσπαθούμε τουλάχιστον). Μια και το χρησιμοποιούμε, ας το χρησιμοποιούμε και πλήρως... ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα και με το προφυλακτικό δεν τελειώνουμε... «μέσα» (ή προσπαθούμε τουλάχιστον). Μια και το χρησιμοποιούμε, ας το χρησιμοποιούμε και πλήρως... ;)

 

Έχει δίκιο,όχι επειδή χρησιμοποιούμε προφυλακτικό άντε αέρα πατέρα....

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι γκαντεμιά ειναι αυτή ρε; Σήμερα διάβασα την περίπτωση του φίλου και έλεγα απο μέσα μου μακριά απο μας και μου έτυχε πριν λίγο! :worry: Αντε να δούμε τι θα κάνουμε τώρα. Το χάπι θέλει συνταγή ε; Έτσι κι αλλιώς η κοπέλα μου θα μιληήσει με το γιατρό της πρώτα βέβαια. Αλλά τέτοια γκαντεμιά... :worry: (καταραμένη durex! :mad: )

 

 

Όχι, δεν χρειάζεται συνταγή. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι καλό να μιλήσει με το γιατρό της. Πάντως τις περισσότερες φορές δεν είναι θέμα γκαντεμιάς αλλά κακής εφαρμογής. Εάν έχει μείνει αέρας μέσα στο προφυλακτικό είναι πολύ εύκολο να σπάσει.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται συνταγή. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι καλό να μιλήσει με το γιατρό της. Πάντως τις περισσότερες φορές δεν είναι θέμα γκαντεμιάς αλλά κακής εφαρμογής. Εάν έχει μείνει αέρας μέσα στο προφυλακτικό είναι πολύ εύκολο να σπάσει.

 

Από ό,τι ξέρω, πλέον το χάπι δίνεται μόνο με ιατρική συνταγή... Ωστόσο αν πιάσεις το φαρμακοποιό στο φιλότιμο και κλαφτείς και λίγο:p λογικά θα στο δώσει και χωρίς συνταγή, γιατί ξέρει ότι αν γίνει το... ατύχημα, μέχρι να βρεις το γυναικολόγο και να σου γράψει συνταγή, καλύτερα να ετοιμάζεις τα βαφτιστικά.

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα και με το προφυλακτικό δεν τελειώνουμε... «μέσα» (ή προσπαθούμε τουλάχιστον). Μια και το χρησιμοποιούμε, ας το χρησιμοποιούμε και πλήρως... ;)
Δεν το λεει πουθενα στις οδηγιες αυτο. :p Οπου θες το κανεις.:p Υποτιθεται οτι εχει φτιαχτει και για μεσα...:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεει πουθενα στις οδηγιες αυτο. :p Οπου θες το κανεις.:p Υποτιθεται οτι εχει φτιαχτει και για μεσα...:rolleyes:
Εννοείται ότι έχει φτιαχτεί και για «τελείωμα μέσα». :) Αλλά αν θες να είσαι πραγματικά 100% σίγουρος/η ότι δεν θα παίξει «ατύχημα», δεν «ολοκληρώνεις» όπου να'ναι... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχει φτιαχτεί και για «τελείωμα μέσα». :) Αλλά αν θες να είσαι πραγματικά 100% σίγουρος/η ότι δεν θα παίξει «ατύχημα», δεν «ολοκληρώνεις» όπου να'ναι... :p

Αλλιώς μετά θα καταριέσαι την ώρα και τη στιγμή που δεν διάβασες τα μικρά γράμματα στο κουτί, που προειδοποιούν για ένα 3% αποτυχίας του προφυλακτικού. :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...