Jump to content

Αντισύλληψη


vg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω εγω κατι αλλο; Η γυναικα υπαρχει περιπτωση να μεινει εγκυος μονο οταν ο αντρας εκσπερματησει μεσα της ή και απο τα υγρα του αντρα κατα την διαρκεια ολης της πραξης;;; (εκανα οτι μπορουσα να μην τα πω χυδαια...:lol: )

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kat arxhn legetai "ekspermatosei"

kai mallon milas gia ta prospermatika ygra

einai idiaiteros duskolo na ginei sullhpsh embruou me ta prospermatika ygra(ektos kai an eisai o :superman:) alla ayto de shmainei pos einai kai adunato

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Thanx για την απαντηση σου.

kat arxhn legetai "ekspermatosei"

Καλα ντε! :happy:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Για τα προσπερματικά υγρά που λέτε......είναι πολυ πιθανό να γίνει και έχει γίνει μάλιστα σε έναν γνωστό μου και το έχω ακούσει και από άλλου.Ο λόγος που είναι πολύ πιθανό να γίνει αυτό είναι ότι οι περισσότεροι δεν δίνουν σημασία σε "αυτά" και τότε μπορεί να γίνει η ζημιά ειδικά αν η περιεκτικότητα του είναι πολύ πυκνή,δηλαδή να το πούμε πολύ "λαϊκά"....ΝΤΟΥΡΟΣ!

 

Κάτι ακόμα που είναι πολύυυυυυυυυυυυ σπάνια περίπτωση σε γυναίκα!Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει το "ατύχημα",να έχει έρθει μετά από καιρό η περίοδος στην γυναίκα και παρόλαυτά ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!Αυτό δεν είναι σίγουρα ράδιο-αρβύλλα γιατί.......έχω δει και ακούσει διάφορα ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ!

 

Αυτό που έχω απορία και το έχω ακούσει σαν φήμη αλλά δεν ξέρω αν ισχύει είναι ότι έχει βγει ένα χάπι το οποίο μπορεί να το πάρει μια γυναίκα και ένα μήνα μετά το ατύχημα που θα το έχει καταλάβει ότι έγινε και να γλυτώσει κατά κάποιο τρόπο την έκτρωση με τον τρόπο που γίνεται!Δηλαδή κατά κάποιο τρόπο μετά από αυτό το χάπι το σώμα "απορροφά" το έμβρυο!Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω τώρα!Για την ακρίβεια είχα ακούσει 2 πράγματα για αυτό....ότι ΘΑ κυκλοφορήσει και ότι κυκλοφορεί ήδη στην...ΜΑΥΡΗ ΑΓΟΡΑ!Έχει ακούσει κανείς τίποτα ή είναι απλώς ράδιο-αρβύλλα;;;

 

Οι περισσότερες Ελληνίδες πάντως δεν θέλουν να παίρνουν χάποια αντισύλληψης γιατί φοβούνται και καλά για παρενέργειες,αύξηση τριχοφυϊας και τέτοια αλλά τώρα πια και οι ίδιοι οι γιατροί λένε ότι αυτές οι πρενέργειες έχουν ξεπεραστεί.Για αυτό και σε άλλες χώρες τα χρησιμοποιούν αυτά αβέρτα οι γυναίκες στις μόνιμες σχέσεις τους!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Runner οι παρενέργειες υπάρχουν και δεν είναι αύξηση τριχοφυϊας... Ούτε μπορούν όπως λες να λαμβάνονται "αβέρτα" παρά μόνο για μικρά χρονικά διαστήματα, εξαιτίας ακριβώς των παρενεργειών αυτών. Άλλωστε είναι ορμονούχα σκευάσματα, συνεπώς ΠΩΣ να μην έχουν παρενέργειες και μάλιστα σοβαρές; Εδώ χάπι για το θυρεοειδή παίρνεις και ξαφνικά "χαλάει" ο κύκλος σου, παίρνεις βάρος, αν έχεις κακό κυκλοφορικό χρειάζεται πολλή προσοχή κτλ...

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω για πρωτη φορα συμφωνω με τον saki....

Απο τα 17 ως τωρα χωρις και ποτε δεν μου εχει τυχει κατι....

Πιστευω πως να ξερει ο αλλος τον εαυτο του και το ποτε να τραβηχτει ειναι οτι καλυτερο αφου και τα προφυλακτικα σπανε και τα χαπια δεν ειναι 100% σιγουρα.

Δεν είναι lcd όλη μας η ζωή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Runner οι παρενέργειες υπάρχουν και δεν είναι αύξηση τριχοφυϊας... Ούτε μπορούν όπως λες να λαμβάνονται "αβέρτα" παρά μόνο για μικρά χρονικά διαστήματα, εξαιτίας ακριβώς των παρενεργειών αυτών. Άλλωστε είναι ορμονούχα σκευάσματα, συνεπώς ΠΩΣ να μην έχουν παρενέργειες και μάλιστα σοβαρές; Εδώ χάπι για το θυρεοειδή παίρνεις και ξαφνικά "χαλάει" ο κύκλος σου, παίρνεις βάρος, αν έχεις κακό κυκλοφορικό χρειάζεται πολλή προσοχή κτλ...

 

 

Καλά εντάξει...όταν έλεγα αβέρτα δεν εννοούσα και σαν καραμέλες αλλά δεν τα φοβούνται σε τέτοιο βαθμό όσο το κάνουν οι Ελληνίδες!Αν ακούς τον γιατρό σου δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτό το θέμα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αντισυλληπτικά χάπια εδώ και έξι περίπου μήνες.. Μόνο τον πρώτο μήνα με πονούσε λίγο το στήθος μου και είχα περίεργη διάθεση αλλά μετά όλα καλά.. :-)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι υπερ του ελευθερου ερωτα αλλα κατα του να χαπακωνονται ειτε οι γυναικες ειτε οι αντρες.

Εξαλλου ποια η μαγκια στο να πινεις χαπι προκειμενου να ...... ?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι υπερ του ελευθερου ερωτα αλλα κατα του να χαπακωνονται ειτε οι γυναικες ειτε οι αντρες.

Εξαλλου ποια η μαγκια στο να πινεις χαπι προκειμενου να ...... ?

 

Το αντισυλληπτικό χάπι θεωρείται από τις πιο ασφαλείς μεθόδους.. Και προσφέρει -εκτός από αντισύλληψη- και άλλα στον οργανισμό.. Πχ. μειωμένη ροή αίματος στις "περιόδους", μείωση ακμής ή λιπαρότητας, μείωση πόνου στις "περιόδους", σταθεροποίηση "κύκλου", και άλλα πολλά.. Οπότε δε βρίσκω τον λόγω να μη το χρησιμοποιεί κάποια μετά από σειρά εξετάσεων και αν φυσικά το δέχεται ο οργανισμός της κοπέλας... Ξέρεις πόσες εκτρώσεις με άσχημα αποτελέσματα θα είχαμε προλάβει αν ήμασταν πιο ενημερωμένοι? :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το λεγόμενο προεμμηνορρυσιακό σύνδρομο (πολύ πόνο πριν την περίοδο και την 1η μέρα) καθώς και πολυκυστικές ωοθήκες που συμβάλλουν σε άστατο κύκλο,μετά από καθοδήγηση του γυναικολόγου μου άρχισα να παίρνω αντισυλληπτικά χάπια περίπου 4 χρόνια πριν,καθώς θεωρείτο και θεωρείται η μοναδική λύση για το πρόβλημά μου...

1 χρόνο μετά και ενώ όλα πήγαιναν τέλεια μέχρι τότε,άρχισα να σηκώνομαι από το κρεβάτι τις νύχτες και να νιώθω ότι θέλω να κάνω εμετό,ώσπου κατέληγα να κάνω καμιά 20ρια μέσα σε διάστημα 2-3 ωρών.Αυτό κράτησε περίπου για 1 βδομάδα είχα γίνει χάλια και η μαμά μου με προέτρεψε να τα σταματήσω.Μόλις τα σταμάτησα κόπηκαν μαχαίρι οι εμετοί από το πρώτο βράδυ.Άφησα να περάσει ένας μήνας,με το που πήρα το πρώτο,την νύχτα που ήρθε με έπιασαν πάλι τα ίδια...Με τόσα που είχα περάσει ούτε κουβέντα για χάπια ξανά...Προτιμούσα να πονάω,παρά αυτό το μαρτύριο...

Πέρασε ο καιρός και ο κύκλος μου ξαναχάλασε,καθώς είχα σταματήσει τα χάπια που τον κρατούσαν σε μια ισορροπία και τρέμοντας,αποφάσισα να πάω σε άλλο γυναικολόγο αυτή τη φορά,ελπίζοντας να μου δώσει κάτι άλλο και όχι αντισυλληπτικά.Δυστυχώς όμως δεν υπήρχε κάποια εναλλακτική λύση και έτσι μου έδωσε κάποια χάπια νέας γενιάς που ας πούμε ότι ήταν πιο "ελαφριά" κατά τα λεγόμενά του.Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ίσως και να ήταν σύμπτωση όσα είχαν γίνει,καθώς τα πήγαινα μια χαρά με τα χάπια εκείνα,μετά από περίπου έξι μήνες ξύπνησα πάλι αισθάνοντας αυτό το φρικτό συναίσθημα.

Από τότε κι έπειτα λέω πως ό,τι και να γίνει,εγώ αντισυλληπτικά δεν ξαναπαίρνω.Επίσης από τότε δεν έχω ξανακάνει τίποτα καμία νύχτα κι έχει περάσει διάστημα δύο χρόνων περίπου.Άλλαξα κι άλλο γυναικολόγο εν τω μεταξύ,που μου είπε πως θα δοκιμάσουμε εναλλακτικές λύσεις όταν δούμε ότι ο κύκλος μου διαταράσσεται πάλι,αφού του ξέκοψα από την αρχή την μέθοδο των αντισυλληπτικών.

Μάλλον η ώρα πλησιάζει δυστυχώς,και όλο το αποφεύγω να πάω επίσκεψη γιατί φοβάμαι πάρα πολύ.Έχει γίνει ο εφιάλτης μου.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα αντισυλληπτικά στον δικό μου οργανισμό τουλάχιστον κάνουν πολύ κακό,και γι'αυτό μετά από κάποιο καιρό αντιδράει έτσι,προσπαθώντας να τα αποβάλλει...Κανένας γιατρός όμως δεν έδωσε επιστημονική εξήγηση,όλοι εικασίες έκαναν...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το λεγόμενο προεμμηνορρυσιακό σύνδρομο (πολύ πόνο πριν την περίοδο και την 1η μέρα) καθώς και πολυκυστικές ωοθήκες που συμβάλλουν σε άστατο κύκλο,μετά από καθοδήγηση του γυναικολόγου μου άρχισα να παίρνω αντισυλληπτικά χάπια περίπου 4 χρόνια πριν,καθώς θεωρείτο και θεωρείται η μοναδική λύση για το πρόβλημά μου...

1 χρόνο μετά και ενώ όλα πήγαιναν τέλεια μέχρι τότε,άρχισα να σηκώνομαι από το κρεβάτι τις νύχτες και να νιώθω ότι θέλω να κάνω εμετό,ώσπου κατέληγα να κάνω καμιά 20ρια μέσα σε διάστημα 2-3 ωρών.Αυτό κράτησε περίπου για 1 βδομάδα είχα γίνει χάλια και η μαμά μου με προέτρεψε να τα σταματήσω.Μόλις τα σταμάτησα κόπηκαν μαχαίρι οι εμετοί από το πρώτο βράδυ.Άφησα να περάσει ένας μήνας,με το που πήρα το πρώτο,την νύχτα που ήρθε με έπιασαν πάλι τα ίδια...Με τόσα που είχα περάσει ούτε κουβέντα για χάπια ξανά...Προτιμούσα να πονάω,παρά αυτό το μαρτύριο...

Πέρασε ο καιρός και ο κύκλος μου ξαναχάλασε,καθώς είχα σταματήσει τα χάπια που τον κρατούσαν σε μια ισορροπία και τρέμοντας,αποφάσισα να πάω σε άλλο γυναικολόγο αυτή τη φορά,ελπίζοντας να μου δώσει κάτι άλλο και όχι αντισυλληπτικά.Δυστυχώς όμως δεν υπήρχε κάποια εναλλακτική λύση και έτσι μου έδωσε κάποια χάπια νέας γενιάς που ας πούμε ότι ήταν πιο "ελαφριά" κατά τα λεγόμενά του.Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ίσως και να ήταν σύμπτωση όσα είχαν γίνει,καθώς τα πήγαινα μια χαρά με τα χάπια εκείνα,μετά από περίπου έξι μήνες ξύπνησα πάλι αισθάνοντας αυτό το φρικτό συναίσθημα.

Από τότε κι έπειτα λέω πως ό,τι και να γίνει,εγώ αντισυλληπτικά δεν ξαναπαίρνω.Επίσης από τότε δεν έχω ξανακάνει τίποτα καμία νύχτα κι έχει περάσει διάστημα δύο χρόνων περίπου.Άλλαξα κι άλλο γυναικολόγο εν τω μεταξύ,που μου είπε πως θα δοκιμάσουμε εναλλακτικές λύσεις όταν δούμε ότι ο κύκλος μου διαταράσσεται πάλι,αφού του ξέκοψα από την αρχή την μέθοδο των αντισυλληπτικών.

Μάλλον η ώρα πλησιάζει δυστυχώς,και όλο το αποφεύγω να πάω επίσκεψη γιατί φοβάμαι πάρα πολύ.Έχει γίνει ο εφιάλτης μου.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα αντισυλληπτικά στον δικό μου οργανισμό τουλάχιστον κάνουν πολύ κακό,και γι'αυτό μετά από κάποιο καιρό αντιδράει έτσι,προσπαθώντας να τα αποβάλλει...Κανένας γιατρός όμως δεν έδωσε επιστημονική εξήγηση,όλοι εικασίες έκαναν...

 

 

 

 

Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.. Γι'αυτό τόνισα ότι απαιτούνται αρκετές εξετάσεις πρώτα, αλλά και πάλι εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό.. Πάντως θεωρώ ότι είναι ένας καλός τρόπος αντισύλληψης..

Link to comment
Share on other sites

Εκτρωσεις εχουμε επειδη υπαρχει και ελλειψη εμπειριας σε πολλα ατομα αλλα και ελλειψη υπευθυνοτητας.

Πχ ο Sakis οπως και εγω , οπως και αλλοι πολλοι δεν χρησιμοποιουμε ποτε προφυλακτικα στις σχεσεις μας και ποτε δεν μας ετυχε η στραβη. Δλδ ειμαστε τυχεροι η απλα ξερουμε και προσεχουμε ? Τωρα το καθε κοριτσακι που παει με το 16χρονο, 17χρονο λογικο ειναι να κανει εκτρωση γιατι οπως και να το κανουμε σιγα μην το πιτσιρικι προσεξει.

Φυσικα υπαρχουν και ανω των 20 ατομα που κανουν ακριβως το ιδιο αλλα ειναι πολυ λιγοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

8 χρονια τυχερος εγω και ενας θεος ξερει ποσα ο Sakis ??

Αν ειμουν τοσο τυχερος θα επρεπε να ειχα κερδισει το LOTTO 1000 φορες....

Link to comment
Share on other sites

....Δυστυχώς όμως δεν υπήρχε κάποια εναλλακτική λύση και έτσι μου έδωσε κάποια χάπια νέας γενιάς που ας πούμε ότι ήταν πιο "ελαφριά" κατά τα λεγόμενά του.Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ίσως και να ήταν σύμπτωση όσα είχαν γίνει,καθώς τα πήγαινα μια χαρά με τα χάπια εκείνα,μετά από περίπου έξι μήνες ξύπνησα πάλι αισθάνοντας αυτό το φρικτό συναίσθημα.

Εγώ θα σταθώ σε αυτό που είπε ο κατά τα άλλα επιστήμονας ιατρός. Δυστυχώς παιδιά η ιατρική σήμερα είναι πολύ ξεπεσμένη. Μπορεί να ακούγεται βαρύ αλλά επειδή έχω μια άμεση επαφή με το πώς κινούνται τα φάρμακα σήμερα, ως άνθρωπος είμαι δυσαρεστημένος, ως επαγγελματίας πετάω από τη χαρά μου. Όμως υπερισχύει η ανθρωπιά. Ήμαρτον με αυτούς τους γιατρούς/φαρμακοποιούς που δυστυχώς δεν είναι και λίγοι (μάλλον το αντίθετο) που στόχος τους είναι να πουλήσουν όλο και περισσότερα φάρμακα.

 

Ακούστε λοιπόν πώς γίνεται η διακίνηση των νέων φαρμάκων που εισάγονται στην αγορά. Γίνεται ενημέρωση αρχικά από ιατρικούς επισκέπτες (τα λεγόμενα κοράκια) στους γιατρούς της ειδικότητας (πχ τα φάρμακα της καρδιάς σε καρδιολόγους, τα γυναικολογικά σε γυναικολόγους κλπ.).

 

Η ενημέρωση είναι η επίσημη εκδοχή. Η ανεπίσημη είναι η εξής: όσα περισσότερα θα γράφεις, τόσο καλύτερα μπόνους θα έχεις. Και ποια είναι τα μπόνους; Ταξιδάκια αναψυχής στην Κούβα και στην Ταϋλάνδη για δήθεν συνέδρια (έτσι φαίνονται) και φυσικά υλικά αγαθά (τηλεοράσεις, DVD, στερεοφωνικά κλπ). Έτσι ο γιατρός στο βωμό του χρήματος θυσιάζει κάθε επιστημονική συμβουλή.

 

Το σήμα κατατεθέν για αυτούς που γνωρίζουν πράματα σε περιπτώσεις που θέλουμε να πλασάρουμε ένα νέο φάρμακο στον ασθενή που είναι δύσπιστος ξέρετε ποιο είναι; Ότι είναι νέας γενιάς, με λιγότερες παρενέργειες... Αυτό δηλαδή που σου είπε εσένα Βαλέρια. Βέβαια μερικές φορές ισχύει, αλλά είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις.

 

Συνήθως είναι ελάχιστες οι διαφορές των νέων με τα παλιά φάρμακα και ο μόνος λόγος που αντικαθίστανται είναι η ακριβή πλέον τιμή τους.

 

Τα ίδια συμβαίνουν και με τους φαρμακοποιούς. Έρχονται τα κοράκια που είπα παραπάνω και συνεχώς ρωτάνε. Πόσα PRAVACHOL φύγανε; To XENICAL πάει καλά; Ποιος γιατρός τα γράφει; Ποιος ΔΕΝ γράφει; (να τον «περιποιηθούμε» αναλόγως)

 

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια. Δε μπορεί να διαψευστεί από τίποτα και από κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σταθώ σε αυτό που είπε ο κατά τα άλλα επιστήμονας ιατρός.
Και να φανταστείς ότι δεν είναι τυχαίος γιατρός,μάλιστα είναι προσωπικός γυναικολόγος αρκετών επώνυμων Ελληνίδων.Δεν θα επεκταθώ περισσότερο,αλλά σημασία έχει ότι πήγαινα και έδινα ένα σκασμό λεφτά στον υποτίθεται καταπληκτικό γιατρό για να με κάνει καλά,κι αυτός με έκανε χειρότερα!
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι δεν είναι τυχαίος γιατρός,μάλιστα είναι προσωπικός γυναικολόγος αρκετών επώνυμων Ελληνίδων.Δεν θα επεκταθώ περισσότερο,αλλά σημασία έχει ότι πήγαινα και έδινα ένα σκασμό λεφτά στον υποτίθεται καταπληκτικό γιατρό για να με κάνει καλά,κι αυτός με έκανε χειρότερα!

Αυτοί να ξέρετε ότι είναι τα χειρότερα «κοράκια». Συγγνώμη για την έκφραση, αλλά αυτή τους αρμόζει. Ξέρουν οι ιατρικοί επισκέπτες ότι εκεί πάει ο πολύς κόσμος, γιαυτό και οι πιέσεις για να δίνονται πολλά φάρμακα είναι μεγάλες (με τη μορφή δώρων, ταξιδίων κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί να ξέρετε ότι είναι τα χειρότερα «κοράκια». Συγγνώμη για την έκφραση, αλλά αυτή τους αρμόζει. Ξέρουν οι ιατρικοί επισκέπτες ότι εκεί πάει ο πολύς κόσμος, γιαυτό και οι πιέσεις για να δίνονται πολλά φάρμακα είναι μεγάλες (με τη μορφή δώρων, ταξιδίων κλπ)
Απίστευτο :blink: Αυτά τα πράγματα πρώτη φορά τα ακούω και ομολογώ ότι πέφτω απ'τα σύννεφα!Δεν μπορούσα να φανταστώ ποτέ ότι παίζονται τέτοια "παιχνίδια" εις βάρος των ασθενών.Είμαι πολύ αφελής μου φαίνεται :(
Link to comment
Share on other sites

minovg αυτο που λες υπαρχει πολλα χρονια και πιστευω ειναι γνωστο στον περισσοτερο κοσμο.

Οπως και να εχει ομως αν δεν εμπιστευτεις τον γιατρο ποιον να εμπιστευτεις ?

Παλι καλα που εχω θειο και ξαδερφο γιατρους οποτε δεν εχω προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

minovg αυτο που λες υπαρχει πολλα χρονια και πιστευω ειναι γνωστο στον περισσοτερο κοσμο.

Οπως και να εχει ομως αν δεν εμπιστευτεις τον γιατρο ποιον να εμπιστευτεις ?

Παλι καλα που εχω θειο και ξαδερφο γιατρους οποτε δεν εχω προβλημα :)

Στην κρίση του καθενός μας είναι να ξεχωρίζουμε τους ευσυνείδητους από τους ασυνείδητους γιατρούς/φαρμακοποιούς. :)

Link to comment
Share on other sites

ένα ευρύτερο σχόλιο σε αυτά που ανέφερε ο minovg και είναι απολύτως σωστά, επειδή έκανα μια έρευνα στο χώρο των φαρμακευτικών εταιρειών και κατά συνέπεια και των φαρμάκων που διακινούνται, έφριξα!! όλα γίνονται για το χρήμα και το κέρδος! Καμία ανθρωπιά παιδιά. Γι'αυτό πρέπει να πηγαίνουμε σε γιατρούς που ξέρουμε καλά και εμπιστευόμαστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ποσοι τροποι αντισυληψης υπαρχουν???:worry:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Εκτρωσεις εχουμε επειδη υπαρχει και ελλειψη εμπειριας σε πολλα ατομα αλλα και ελλειψη υπευθυνοτητας.

Πχ ο Sakis οπως και εγω , οπως και αλλοι πολλοι δεν χρησιμοποιουμε ποτε προφυλακτικα στις σχεσεις μας και ποτε δεν μας ετυχε η στραβη. Δλδ ειμαστε τυχεροι η απλα ξερουμε και προσεχουμε ? Τωρα το καθε κοριτσακι που παει με το 16χρονο, 17χρονο λογικο ειναι να κανει εκτρωση γιατι οπως και να το κανουμε σιγα μην το πιτσιρικι προσεξει.

Φυσικα υπαρχουν και ανω των 20 ατομα που κανουν ακριβως το ιδιο αλλα ειναι πολυ λιγοτεροι.

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως αυτό που κάνεις είναι πολύ ανεύθυνο, ανώριμο και προσβάλεις και εσένα και την εκάστοτε κοπέλα σου...εκτός από τον κίνδυνο εγκυμοσύνης, υπάρχει και το HIV και οι διάφορες σεξουαλικά μεταδιδόμενες αρρώστιες...όλα αυτά δε σου λένε κάτι; Άλλο να γίνεται αυτό αραιά και που άμα έχεις μόνιμο δεσμό με κάποια και άλλο να το κάνεις συνέχεια...:worry:

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...