Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν το συγκεκριμένο κινητό κάνει από μόνο του αυτόματα ενημερώσεις με χρήση δεδομένων,ενώ αυτά είναι απενεργοποιημένα;

Σήμερα μου το είπαν στον Γερμανό.:confused:

 

Με απενεργοποιημένα τα δεδομένα δεν έχω δεί ποτέ να μπαίνει μόνο του να κάνει ενημερώσεις. Η μόνη περίπτωση που μπορεί να συμβαίνει αυτό (ΑΝ συμβαίνει) είναι να έχεις ενεργό τον βοηθό Wifi στις ρυθμίσεις του Wifi και μόλις χάσει το σήμα του να συνδέεται με δεδομένα κινητής. Από εκεί και πέρα απενεργοποιείς τις αυτόματες ενημερώσεις σε Google play, facebook, messenger, instagram που θέλει να μπεις στις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής χωριστά για να αποφύγεις να κάνουν ενημέρωση χωρίς την άδεια σου.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι επαφες με Ελληνικους ή λατινικους χαρακτηρες ειναι? Δοκιμασε ρεσταρτ και να ξαναγραψεις ενα ονομα να δεις αν θα στο διορθωσει στις κλησεις.

 

Το έκανα αλλά πάλι τίποτα. Μου τα βγάζει σαν ιερογλυφικά. Δεν έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα άραγε;; Και δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot ή δεν ξέρω πως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω βρει ενα 4Χ σε πολυ καλη τιμή και σκέφτομαι να το πάρω καθώς με καλύπτει σε αυτα που θέλω.

Μονο μια απορία εχω. Το κινητο ειναι δικαρτο και θέλω να βάλω ενα wind στο οποίο θα δέχομαι κλήσεις και ενα cu Vodafone απο το οποίο θα κανω τις κλήσεις μου συν Ίντερνετ.

Θα δουλεψει απροβλημάτιστα; Η λειτουργία 2 καρτών ειναι εύκολη ή θα με δυσκολέψει.

Ευχαριστω για την βοήθεια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Σε κάποιο σημείο του thread γίνεται αναφορά για ελαττωματικές συσκευές. Μιλάμε για συσκεύες που ήρθαν απ' έξω ή και αυτά από Ελλάδα; Τι προβλήματα είναι πιθανό να εμφανιστούν (εκτός φυσικά τυχαίου προβλήματος);

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα τύχης, το καλοκαίρι είχα πάρει μια συσκευή από τα Media και στο πενθήμερο κόλλησε εντελώς.

Μια άλλη που πήρα πρόσφατα είναι σουπερ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω βρει ενα 4Χ σε πολυ καλη τιμή και σκέφτομαι να το πάρω καθώς με καλύπτει σε αυτα που θέλω.

Μονο μια απορία εχω. Το κινητο ειναι δικαρτο και θέλω να βάλω ενα wind στο οποίο θα δέχομαι κλήσεις και ενα cu Vodafone απο το οποίο θα κανω τις κλήσεις μου συν Ίντερνετ.

Θα δουλεψει απροβλημάτιστα; Η λειτουργία 2 καρτών ειναι εύκολη ή θα με δυσκολέψει.

Ευχαριστω για την βοήθεια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πανευκολη. Κι εγώ με 2 κάρτες το δουλεύω χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά εχε υπόψιν ότι η μία υποδοχή είναι για nano sim.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά όπως είχα γράψει και ποιο πίσω είχα μεγάλο θέμα με την τοποθεσία από την 9.2 - 9.5 .

το πρόβλημα μου το δημιουργεί η αναβαθμίσει από τα google service .

πήγα στην 9.5 από την ελληνική κοινότητα και ησύχασα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 κινητά ίδια (το δικό μου και φίλου μου), παρόλο που δεν το επιλέξαμε, έγινε αυτόματη ενημέρωση στη νέα έκδοση του λειτουργικού σήμερα το πρωί. Μέχρι τη 1 το μεσημέρι λειτουργούσαν κανονικά και κάποια στιγμή και τα 2 κλειδώθηκαν. Δηλ. δεν αναγνωρίζεται το δακτυλικό αποτύπωμα ούτε το μοτίβο που είχαμε ορίσει. Υπάρχει καμία βοήθεια σε αυτό ή πάμε για ολική επαναφορά?
Link to comment
Share on other sites

Έγινε update στην 8.5.2.0 Stable. Μέχρις στιγμής, όλα δείχνουν καλά, σε ό,τι έχει να κάνει με θερμοκρασίες, εκκινήσεις εφαρμογών κλπ.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έγινε update στην 8.5.2.0 Stable. Μέχρις στιγμής, όλα δείχνουν καλά, σε ό,τι έχει να κάνει με θερμοκρασίες, εκκινήσεις εφαρμογών κλπ.

 

8.5.2.0 stable ? γιατί να κάθεσαι σε τόσο παλιά rom ?

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 κινητά ίδια (το δικό μου και φίλου μου), παρόλο που δεν το επιλέξαμε, έγινε αυτόματη ενημέρωση στη νέα έκδοση του λειτουργικού σήμερα το πρωί. Μέχρι τη 1 το μεσημέρι λειτουργούσαν κανονικά και κάποια στιγμή και τα 2 κλειδώθηκαν. Δηλ. δεν αναγνωρίζεται το δακτυλικό αποτύπωμα ούτε το μοτίβο που είχαμε ορίσει. Υπάρχει καμία βοήθεια σε αυτό ή πάμε για ολική επαναφορά?

 

Άκυρο. Θύμα φάρσας !!!

Link to comment
Share on other sites

8.5.2.0 stable ? γιατί να κάθεσαι σε τόσο παλιά rom ?

 

Γιατί όχι; Δεν το λέω επιθετικά. Αν δουλεύει καλά κάτι, γιατί να το σκαλίζω; Τη έχω πατήσει άσχημα με updates παλιότερα, οπότε...

 

37-38 βαθμούς με καλό 4g, με εναλλαγές σε messenger, tumblr, chrome, είναι καλή κατάσταση ή κάνω update τελικά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι; Δεν το λέω επιθετικά. Αν δουλεύει καλά κάτι, γιατί να το σκαλίζω; Τη έχω πατήσει άσχημα με updates παλιότερα, οπότε...

 

37-38 βαθμούς με καλό 4g, με εναλλαγές σε messenger, tumblr, chrome, είναι καλή κατάσταση ή κάνω update τελικά;

 

παντως η τελευταια ρομ 9.5.4.0 ειναι παρα πολυ καλη......μπαταρια κτλ ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ρομ χωρίς τα στραβά της αυτό είναι το 100%

είναι xiaomi !!!!!!

πάντως αξίζει το ρίσκο να πας στην τελευταία !

αλλά με βάζεις σε σκέψεις να κάνω ένα downgrade να δω αν δουλεύει τόσο σωστά ;)

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μετά την αναβάθμιση ο καιρός δεν βρησκει την περιοχή που βρίσκομαι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παντως η τελευταια ρομ 9.5.4.0 ειναι παρα πολυ καλη......μπαταρια κτλ ολα οκ

 

Από ram τι κατανάλωση έχει; Δηλαδή, χωρίς ανοιχτές εφαρμογές πόση δείχνει ελεύθερη; Και με ανοιχτές facebook, messenger, tumblr και chrome;

 

Επίσης, από θερμοκρασίες; Γιατί στους 37-38 ήμουν με 4g, αλλά δεν το άφηνα και πολύ ήσυχο.

 

Αυτό που δε διαπραγματεύομαι είναι η μείωση στην απόδοση της μπαταρίας.

 

δεν υπάρχει ρομ χωρίς τα στραβά της αυτό είναι το 100%

είναι xiaomi !!!!!!

πάντως αξίζει το ρίσκο να πας στην τελευταία !

αλλά με βάζεις σε σκέψεις να κάνω ένα downgrade να δω αν δουλεύει τόσο σωστά ;)

 

Να σου πω. Ποτέ δεν τρέχω να κάνω το κάθε update. Είτε σε apps είτε σε roms, δεν κάνω όλα τα updates. Όταν κάτι λειτουργεί άψογα, γιατί να το πειράξω;

 

Έτσι όπως είναι πλέον τα smartphones, δε βλέπω το λόγο να μπαίνω στη διαδικασία του downgrade ή του ρίσκου του update.

 

Παλιά, που και ένα 1mb ram ήταν σημαντικό ναι. Αλλά σε 3/32 και 4/64, γιατί να το κάνω; :)

 

Ξέρει κανείς γιατί μετά την αναβάθμιση ο καιρός δεν βρησκει την περιοχή που βρίσκομαι;

 

Δε φταίει η αναβάθμιση. Κάποια μπιπ έχουν κάνει, είτε στη Xiaomi, είτε στην Accuweather (αυτή δε δίνει δεδομένα; ).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε λίγο στους χάρτες ! αν δεν σας βρίσκει και εκεί είναι τα google service και έχει κάνει την πατάτα η xiaomi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Πριν λίγο άνοιξα το app της μουσικής και είχα σε full pop up παράθυρο διαφήμιση..

 

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Πριν λίγο άνοιξα το app της μουσικής και είχα σε full pop up παράθυρο διαφήμιση..

 

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό;

 

Στο μανισιο; Ποτέ.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Στο μανισιο; Ποτέ.

 

Κι όμως. Στο μανίσιο... Και με παραξενεύει γιατί έχω κι άλλα smartphones Xiaomi και μου το έκανε πρώτη φορά στο 4X...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έβγαλε διαφήμιση κάποια στιγμή μετά από update. Ψάχνοντας στο Google βρήκα κάτι ρυθμίσεις που έπρεπε να πειράξω κι από τότε δεν έβγαλε ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιο app στη σέρβιρε?

 

Δεν νομίζω... :worry: Δεν έχω κατεβάσει κανένα περίεργο app, ούτε κάποιο άλλο από αυτά που κατεβάζω σε όλες τις συσκευές μου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...