Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο μανισιο; Ποτέ.

Ούτε σε μένα. Και έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις. Μου φαίνεται περίεργο να πετάει διαφήμιση στην μανισια εφαρμογή. Ας κάνει ο φίλος κανένα scan με το antivirus μήπως έχει αρπάξει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα και virus scan. 100% safe το αποτέλεσμα.. Τι να πω. Και ήμουν σε 4g, για να φταίει η σύνδεση.

 

P.S.: Και σε Note 4, με την 8.5.4.0, όταν πάτησα να ανοίξω τον stock file manager, εμφανίστηκε full screen διαφήμιση, από Taxi beat....

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κι εμένα σε ένα leagoo T1 να έχω πρόβλημα με pop up διαφημίσεις από μανισια ROM. Κατέβασα μάλιστα την ROM από την ίδια την εταιρεία αλλά το πρόβλημα συνεχιζόταν. Με factory reset δεν λύθηκε το θέμα. Τελικά βρήκα ποιες app έχουν το πρόβλημα τις απενεργοποίησαν αμέσως μετά την εγκατάσταση της ROM (πρωτού προλάβουν να τρέξουν) και το πρόβλημα λύθηκε. Το ποιο σωστό πάντως θα ήταν να σβήσω τις δύο προβληματικές app από το zip της ROM και να την ξαναπεράσω στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... Άνοιξα thread στο miui forum και πήρα 2 απαντήσεις..

 

Από έναν moderator, που μου υπέδειξε να κήρυξη εκκαθάριση στα δεδομένα του "msa", όπως και να κλείσω όλα τα permissions που έχει.

 

Από ένα μέλος του Miui Device Team, που μου υπέδειξε το παρακάτω:

 

Να διαγράψω τις προτάσεις, από τις ρυθμίσεις κάθε app.

 

Και να πάω Ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> ιδιωτικότητα -> υπηρεσίες διαφημίσεων -> χρήση αναγνωριστικού διαφημίσεων

 

Και να το βάλω στο off.

 

Μέχρις στιγμής δεν έχω καμία διαφήμιση, τόσο στο Music app, όσο και στο File Manager app.

 

Προς moderators: Βάλτε το στο πρώτο post, να το βρίσκει εύκολα ο κόσμος.

 

Θα το κάνω copy και στο thread του Note 4X.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... Άνοιξα thread στο miui forum και πήρα 2 απαντήσεις..

 

... να κήρυξη εκκαθάριση στα δεδομένα του "msa", όπως και να κλείσω όλα τα permissions που έχει.

 

....προτάσεις, από τις ρυθμίσεις κάθε app.

 

 

Πιο αναλυτικα / διορθωση?

 

Δωσε και το λινκ του μιουι θρεντ.

Link to comment
Share on other sites

Πιο αναλυτικα / διορθωση?

 

Δωσε και το λινκ του μιουι θρεντ.

 

Πιο αναλυτικά από το παραπάνω;...

 

Επίσης, η διόρθωση είναι αυτά που αναφέρω..

 

Και το link.

 

http://en.miui.com/thread-2435369-1-1.html

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οπως απαντησες και συ, δεν υπαρχουν "προτασεις".

 

Το αλλο θα το εγραφα: Ρυθμισεις-εγγατεστειμενες εφαρμογες-MSA-καθαρισμος δεδομενων, απαγορευση χρησης δεδομενων δικτυου και ανακληση ολων των δικαιωματων / αδειων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Τη γνώμη σας θα ήθελα .

Από τη σελίδα αυτή https://www.iphonego.gr/main/index.php?route=product/product&product_id=308067

παρήγγειλα σήμερα το πρωί το κινητό Xiaomi Redmi 4X Dual SIM 32GB Gold.

Τους τηλεφώνησα πριν για να δω εάν έχει τη Global Version και είναι με ελληνικό μενού και στη συνέχεια προχώρησα την παραγγελία. Στη συνέχεια μου έστειλαν e-mail στο οποίο αναφέρουν τα χαρακτηριστικά της συσκευής που είναι τα παρακάτω:

Λεπτομέρειες συσκευής & χαρακτηριστικά .

Xiaomi Redmi 4X Dual LTE 32GB 3GB RAM Gold (6954176833723) - Asia Spec with warranty

ID:

1003-112056

EAN:

6954176833723

Keypad:

Touch screen

Manual:

Chi

Simlock:

Never locked

Remarks:

Usb cab

Warranty:

Yes

Languages:

eng, deu, chi

Country of origin:

China

SPECIFICATIONS

Xiaomi Redmi 4X Dual SIM 32GB Gold

Network:

Technology:

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

2G bands:

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 SIM 1 & SIM 2 3G bands:

HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

 

CDMA2000 1xEV-DO & TD-SCDMA

4G bands:

LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Speed:

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/100 Mbps

GPRS:

Yes

EDGE:

Yes

Launch:

Announced:

2017, March

Status:

Available. Released 2017, March

Body:

Dimensions:

139.2 x 70 x 8.7 mm (5.48 x 2.76 x 0.34 in)

Weight:

150 g (5.29 oz)

SIM:

Dual SIM (Nano-SIM/ Micro-SIM, dual stand-by)

Display:

Type:

IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size:

5.0 inches (~70.7% screen-to-body ratio)

Resolution:

720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

Multitouch:

Yes

 

MIUI 8

Platform:

OS:

Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)

Chipset:

Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435

CPU:

Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53

GPU:

Adreno 505

Memory:

Card slot:

microSD, up to 256 GB (dedicated slot)

Internal:

32 GB, 3 GB RAM

Camera:

Primary:

13 MP, f/2.0, phase detection autofocus, LED flash

Features:

Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR, panorama

Video:

1080p@30fps

Secondary:

5 MP, f/2.2, 1080p

Sound:

Alert types:

Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker:

Yes

3.5mm jack:

Yes

 

Active noise cancellation with dedicated mic

Comms:

WLAN:

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth:

v4.2, A2DP, LE

GPS:

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

Infrared port:

Yes

Radio:

FM radio

USB:

microUSB, v2.0

Features:

Sensors:

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Messaging:

SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser:

HTML5

Java:

No

 

Fast battery charging, DivX/Xvid/MP4/H.265 player, MP3/WAV/eAAC+/FLAC player, Photo/video editor, Document viewer

Battery:

 

Non-removable Li-Po 4100 mAh battery

Stand-by:

Up to 432 h (3G)

Talk time:

Up to 36 h (3G)

Music play:

Up to 87 h

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

Η ερώτησή μου είναι εάν έχει τα χαρακτηριστικά που πρέπει και εάν πρέπει να προχωρήσω την παραγγελία. Επίσης τι θα μου προτείνατε σχετικά με την ταινία ασφαλείας.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη. Επειδή δεν κατάλαβα και το δέμα θα μου έρθει σφραγιστό με courier.

Φαίνεται από τα παραπάνω χαρακτηριστικά ότι είναι μοντέλο MAG138 και έχει αυτοκόλλητο Global Version ή όχι; Ή μου προτείνεις πριν μου το στείλουν να ζητήσω να δω εάν έχει τις προδιαγραφές που μου γράφεις.

 

Ευχαριστώ και πάλι. Όλες οι απορίες είναι γιατί είμαι λιγάκι αρχάριος σε αυτά και φοβάμαι μην την πατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσεις αν γράφει MAG138

Ακόμα καλύτερα να σου επιτρέψουν να το διαπιστώσεις ανοίγοντας το πακέτο πριν την παραλαβή.

Γίνεται. Το έχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα τους στείλω e-mail για να μου διευκρινίσουν εάν έχει αυτά τα στοιχεία και όταν μου το φέρουν θα ζητήσω όπως λες να μου ανοίξουν τη συσκευασία για να σιγουρευτώ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα τους στείλω e-mail για να μου διευκρινίσουν εάν έχει αυτά τα στοιχεία και όταν μου το φέρουν θα ζητήσω όπως λες να μου ανοίξουν τη συσκευασία για να σιγουρευτώ.
Δεν είναι το global version με αυτά που γράφει για τις μπάντες 4g LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) δεν υπάρχει η μπάντα 20(800)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει το κόκκινο αυτοκόλλητο που γράφει Global version και τον κωδικό μοντέλου MAG138 στα χαρακτηριστικά στο πίσω μέρος του κουτιού δεν είναι Global. Κι εγώ το ίδιο έχω σε μαύρο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με το μικροφωνο? οι περισσοτεροι μου λενε οτι δε με ακουνε και αναγκαζομαι να μιλαω αρκετα πιο δυνατο απτο κανονικο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα τους στείλω e-mail για να μου διευκρινίσουν εάν έχει αυτά τα στοιχεία και όταν μου το φέρουν θα ζητήσω όπως λες να μου ανοίξουν τη συσκευασία για να σιγουρευτώ.

 

Τελικά τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με το μικροφωνο? οι περισσοτεροι μου λενε οτι δε με ακουνε και αναγκαζομαι να μιλαω αρκετα πιο δυνατο απτο κανονικο.
Εγώ έχω το πρόβλημα ότι δεν ακούω αρκετά δυνατά τους άλλους ειδικά έξω. Είναι αισθητά χαμηλή η μέγιστη ένταση του ακουστικού...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με το μικροφωνο? οι περισσοτεροι μου λενε οτι δε με ακουνε και αναγκαζομαι να μιλαω αρκετα πιο δυνατο απτο κανονικο.

 

Και εγώ τα ίδια ακριβώς.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

εγω ναι στη τελευταια ειμαι. απ οσο εψαξα τα μικροφωνα στα Xiaomi ειναι απο τα αδυνατα σημεια τους. το χειροτερο οτι δε το διορθωνουν κιολας.

κατι πιο βασικο δηλαδη απο το να κανεις κλησεις, να ακους και να σε ακουει ο συνομιλητης σου δεν υπαρχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ναι στη τελευταια ειμαι. απ οσο εψαξα τα μικροφωνα στα Xiaomi ειναι απο τα αδυνατα σημεια τους. το χειροτερο οτι δε το διορθωνουν κιολας.

κατι πιο βασικο δηλαδη απο το να κανεις κλησεις, να ακους και να σε ακουει ο συνομιλητης σου δεν υπαρχει..

 

Δεν είμαι με την τελευταία και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τις κλήσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα τους στείλω e-mail για να μου διευκρινίσουν εάν έχει αυτά τα στοιχεία και όταν μου το φέρουν θα ζητήσω όπως λες να μου ανοίξουν τη συσκευασία για να σιγουρευτώ.

 

Τελικά τι έγινε φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι με την τελευταία και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τις κλήσεις.

 

δε νομιζω να ειναι bug της τελευταιας ROM γιατι απο οσο εψαξα το μικροφωνο ειναι διαχρονικο προβλημα σε διαφορες συσκευες της Xiaomi. Οταν ενεργοποιειται η ανοιχτη ακοροαση δουλευει το πανω μικροφωνο της συσκευης και αυτο δεν εχει προβλημα ακουγομαι μια χαρα και απο αποσταση μισου μετρου. το κατω ομως εχει θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να ειναι bug της τελευταιας ROM γιατι απο οσο εψαξα το μικροφωνο ειναι διαχρονικο προβλημα σε διαφορες συσκευες της Xiaomi. Οταν ενεργοποιειται η ανοιχτη ακοροαση δουλευει το πανω μικροφωνο της συσκευης και αυτο δεν εχει προβλημα ακουγομαι μια χαρα και απο αποσταση μισου μετρου. το κατω ομως εχει θεμα.

 

4 διαφορετικές συσκευές Xiaomi, κανένα θέμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...