Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις κανονικά. Αυτό με το ραδιόφωνο το κάνει από την αρχή. Δεν είναι όμως κάτι το ενοχλητικό. Γίνεται μια φορά και όχι πάντα. Το τηλέφωνο είναι φανταστικό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Στα στατιστικα χρησης δεδομενων, το αθροισμα της χρησης ολων των εφαρμογων που ειναι στη λιστα δεν ειναι ουτε κατα διανοια* ισο με το μηνιαιο οριο που εχω θεσει και ομως μου κοβει τα δεδομενα και μου βγαζει και μυνημα οτι εκανα και υπερβαση κατα 10 ΜΒ.

 

Τι μου διαφευγει?

 

ΥΓ: Επισης οι επιλογες ειναι μονο σημερα, χθες και αυτο το μηνα. Σε ολους ετσι ειναι? Δεν μπορεις να επιλεξεις συγκεκριμενη περιοδο?

 

*226 αθροισμα ενω το οριο ειναι 750.

Edited by drgt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα στατιστικα χρησης δεδομενων, το αθροισμα της χρησης ολων των εφαρμογων που ειναι στη λιστα δεν ειναι ουτε κατα διανοια* ισο με το μηνιαιο οριο που εχω θεσει και ομως μου κοβει τα δεδομενα και μου βγαζει και μυνημα οτι εκανα και υπερβαση κατα 10 ΜΒ.

 

Τι μου διαφευγει?

 

ΥΓ: Επισης οι επιλογες ειναι μονο σημερα, χθες και αυτο το μηνα. Σε ολους ετσι ειναι? Δεν μπορεις να επιλεξεις συγκεκριμενη περιοδο?

 

*226 αθροισμα ενω το οριο ειναι 750.

 

Και εμένα μου το κάνει αυτό κάποιες φορές. Δεν έχω καταλάβει τι κόλλημα τραβάει.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σωστα τα κοβει (εκτος απο την υπερβαση των 10 (και αυτο επιβεβαιωμενο) που παιζει να ανοιχτηκε χειροκινητα κατα λαθος) γιατι εκανα διασταυρωση με την εταιρια κινητης.

Το θεμα ειναι γιατι το αθροισμα ειναι (και κατα πολυ) λιγοτερο απο το οριο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω πάρει το κινητό στην μάνα μου. Το έχει περίπου 6 μήνες. Από χθες ο ήχος στο αυτί ακούγεται πολύ χαμηλά. Το σημείο είναι καθαρό, χωρίς σκόνες κτλ. Έχω κάνει επανεκκίνηση, καθάρισα το ηχείο και η ένταση είναι στο μέγιστο. Το κινητό είναι σε εγγύηση, αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω πάρει το κινητό στην μάνα μου. Το έχει περίπου 6 μήνες. Από χθες ο ήχος στο αυτί ακούγεται πολύ χαμηλά. Το σημείο είναι καθαρό, χωρίς σκόνες κτλ. Έχω κάνει επανεκκίνηση, καθάρισα το ηχείο και η ένταση είναι στο μέγιστο. Το κινητό είναι σε εγγύηση, αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ πολύ!
Αν είναι κατά τη διάρκεια της κλήσης, τσέκαρε αν έχει χαμηλώσει κατά λάθος τον ήχο. Αν είναι αυτό, κάνεις μια κλήση και ανεβάζεις την ένταση κατά τη διάρκειά της.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα έλεγχο μέσα από το κρυφό μενού (πατώντας kernel 5 φορές) και τελικά το ακουστικό έχει πρόβλημα. Άρα πάμε για επισκευή. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω ενα redmi 4x global version απο skroutzομαγαζο.

Βλεπω ομως οτι ολοι ειχαν εξ αρχης official stable 9 και 7αρι android,

και εμενα ειχε 8.2.12.0 και 6αρι. Γιατι ειχε τοσο παλια εκδοση?

 

Σε ελεγχο updates βρηκα την 8.5.2.0 και την πηρε.

Το android εμεινε 6αρι.

Τωρα βλεπω στα updates διαθεσιμη αυτη που λεει ο φιλος πιο πανω

δλδ την 9.5.10. 0.

Link to comment
Share on other sites

Θα είχε ξεμείνει από παλαιότερη παρτίδα λογικά. Δεν τρέχει τίποτα πάντως, κι εμένα 8.2 με Android 6 ήταν όταν το πήρα. Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

αφού σας απασχολεί τόσο πολύ η "αισθητική", πάρτε ένα τέτοιο: https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=ancus+redmi+4x

Εφαρμόζει άριστα. Ή μη βάζετε τίποτα.

 

Ειναι βεβαιο αυτο? Αλλος feedback?

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα αυτήν την έκδοση είχε. Πήρε όλες τις αναβαθμίσεις και γενικά είναι όλα οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε και την έκανα αναβάθμιση σε 9.5.10. 0, NAMMIFD.

Την περασα κι εγώ. Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς τι περιέχει, όλα βαίνουν καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του Redmi 4x το οποίο αγοράστηκε από το mi store.Η έκδοση της rom με την οποία ήρθε το τηλέφωνο είναι η global official stable 8.2.9.0 (MAMMIEA). Η πρώτη αναβάθμιση που έχει έρθει (και δεν την έχω κάνει μέχρι στιγμής) είναι η 8.5.2.0.. Η ερώτηση μου είναι εάν θα πρέπει να εγκαταστησω τις ενημερώσεις που μου έρχονται κι εάν κάνοντας αυτές θα μου βγάλει τις τελευταίες ενημερώσεις μεταβαινοντας σε miui 9;;
Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα αυτήν την έκδοση είχε. Πήρε όλες τις αναβαθμίσεις και γενικά είναι όλα οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την περασα κι εγώ. Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς τι περιέχει, όλα βαίνουν καλώς.

 

Optimization - You can restrict notifications from App store now

Create dual apps again before updating (06-19)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του Redmi 4x το οποίο αγοράστηκε από το mi store.Η έκδοση της rom με την οποία ήρθε το τηλέφωνο είναι η global official stable 8.2.9.0 (MAMMIEA). Η πρώτη αναβάθμιση που έχει έρθει (και δεν την έχω κάνει μέχρι στιγμής) είναι η 8.5.2.0.. Η ερώτηση μου είναι εάν θα πρέπει να εγκαταστησω τις ενημερώσεις που μου έρχονται κι εάν κάνοντας αυτές θα μου βγάλει τις τελευταίες ενημερώσεις μεταβαινοντας σε miui 9;;

 

Να τις κάνεις άφοβα και θα πάρεις και το 9 το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω αναλογο θρεντ, να ρωτησω εδω και αν κρινει καποιος το μεταφερει στο σωστο σημειο.

Επεσε το κινητο ραγισε στη μια γωνια. Ενω ειχα θηκη, δεν ειχα βαλει αυτο το εξτρα τζαμακι. Λειτουργικο προβλημα δεν εχω.

Πρεπει να βιαστω για να το φτιαξω? Που να παω για σερβις, απο τα γνωστα καταστηματα που υπαρχουν στην επαρχια, προτεινετε κατι? Να ζητησω προσεξω κατι?

 

Το τζαμακια tempered glass, λεγεται, πρεπει να προσεξω κατι ή ειναι ολα ιδια?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω αναλογο θρεντ, να ρωτησω εδω και αν κρινει καποιος το μεταφερει στο σωστο σημειο.

Επεσε το κινητο ραγισε στη μια γωνια. Ενω ειχα θηκη, δεν ειχα βαλει αυτο το εξτρα τζαμακι. Λειτουργικο προβλημα δεν εχω.

Πρεπει να βιαστω για να το φτιαξω? Που να παω για σερβις, απο τα γνωστα καταστηματα που υπαρχουν στην επαρχια, προτεινετε κατι? Να ζητησω προσεξω κατι?

 

Το τζαμακια tempered glass, λεγεται, πρεπει να προσεξω κατι ή ειναι ολα ιδια?

Να ελέγξεις αν σε συμφέρει η επισκευή, πιθανότατα θα φτάσει σχεδόν στο μισό του κόστους της αρχικής αγοράς.

Επίσης, τα περισσότερα τζαμάκια δεν κάθονται σωστά σε αυτή τη συσκευή λόγω της κυρτότητας που έχει η επιφάνεια της οθόνης.

Προσωπικά θεωρώ ότι αν δε σε ενοχλεί αισθητικά, το αφήνεις ως έχει μέχρι την επόμενη αγορά σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα τζαμακια, οπως ειπε ο φιλος αφηνουν μια αρκετα φαρδια λωριδα που

δεν κολαει περιφερειακα. Δεξια και αριστερα της οθονης φαινεται εντονα οταν η οθονη

ειναι σβηστη. Οταν η οθονη αναβει δεν φαινεται τιποτα, ουτε εχει εμφανες λειτουργικο προβλημα στην αφη,

οποτε αν δεν σε πειραζει το αισθητικο κοματι βαζεις. Εγω το εβαλα. (ουτε 2 ευρω, τι ψυχη εχει?:))

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Να ελέγξεις αν σε συμφέρει η επισκευή, πιθανότατα θα φτάσει σχεδόν στο μισό του κόστους της αρχικής αγοράς.

Επίσης, τα περισσότερα τζαμάκια δεν κάθονται σωστά σε αυτή τη συσκευή λόγω της κυρτότητας που έχει η επιφάνεια της οθόνης.

Προσωπικά θεωρώ ότι αν δε σε ενοχλεί αισθητικά, το αφήνεις ως έχει μέχρι την επόμενη αγορά σου.

 

Να το αφησω αλλα 4αρων μηνων κινητο ειναι...:cry:

Τα περισσοτερα τζαμακια, οπως ειπε ο φιλος αφηνουν μια αρκετα φαρδια λωριδα που

δεν κολαει περιφερειακα. Δεξια και αριστερα της οθονης φαινεται εντονα οταν η οθονη

ειναι σβηστη. Οταν η οθονη αναβει δεν φαινεται τιποτα, ουτε εχει εμφανες λειτουργικο προβλημα στην αφη,

οποτε αν δεν σε πειραζει το αισθητικο κοματι βαζεις. Εγω το εβαλα. (ουτε 2 ευρω, τι ψυχη εχει?:))

Δεν με ενοχλει το αισθητικο, αλλα 2€?

Σιγουρα μιλαμε για το ιδιο πραγμα, κατι δεκαρικο και βαλε εχω ακουσει:!:

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να προσθέτω κάτι νέο στην συζήτηση του κινητού, απλά για όσους ενδιαφέρονται να το αγοράσουν. Το κινητό είναι υπέροχο! Έχω αγοράσει αρκετά κινέζικα κινητά στο παρελθόν, από Lenovo, Ulefone, Doogee. Δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένη πρόταση για τα λεφτά του. Λειτουργεί άψογα και απροβλημάτιστα και είναι ένα εξαιρετικό all arounder. Το έχω περίπου από τον Νοέμβριο του 2017 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του. Αξίζει να το αγοράσετε!
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...