Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος οι προτάσεις; :( δεν υπάρχει κανένας τρόπος για κανένα soft reset ή να τραβήξω τα αρχεία;
:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ δύσκολο φίλε δυστυχώς, μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει η μητρική πλακέτα,

αυτός είναι και ο λόγος που πάντα μα πάντα έχω όλα μου τα αρχεία στην sd card και κατά διαστήματα τραβάω και backup στον υπολογιστή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο τεχνικούς που το πήγα και το είδαν μου είπαν ότι είναι θέμα λειτουργικού και ότι θέλει φορμάτ. Αλλά δεν με νοιάζει τόσο η συσκευή όσο τα αρχεία, όποτε θέλω πάση θυσία να αποφυγω το φορμάτ :cry:
:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Σε δυο τεχνικούς που το πήγα και το είδαν μου είπαν ότι είναι θέμα λειτουργικού και ότι θέλει φορμάτ. Αλλά δεν με νοιάζει τόσο η συσκευή όσο τα αρχεία, όποτε θέλω πάση θυσία να αποφυγω το φορμάτ :cry:
Αν μπεις σε recovery mode, υπάρχει καθόλου η επιλογή connect with mi assistant; Αν ναι, δοκίμασε να το επιλέξεις έχοντας συνδεδεμένο το κινητό με έναν υπολογιστή μέσω usb. Κατέβασε και κάνε εγκατάσταση το mi pc suite στον υπολογιστή και τρέξε το παράλληλα. Ίσως να γίνεται κάτι από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις σε recovery mode, υπάρχει καθόλου η επιλογή connect with mi assistant; Αν ναι, δοκίμασε να το επιλέξεις έχοντας συνδεδεμένο το κινητό με έναν υπολογιστή μέσω usb. Κατέβασε και κάνε εγκατάσταση το mi pc suite στον υπολογιστή και τρέξε το παράλληλα. Ίσως να γίνεται κάτι από εκεί.

 

Ναι μου το βγάζει σε κάποιες περιπτωσεις αλλά δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς. Έχει τυχει 2-3 φορές να το κάνω απλη επανεκκίνηση και να μου βγάλει ένα μενου με τρεις επιλογές: wipe data, connect with mi assistant και boot to system ή κάτι τέτοιο. Αυτό εννοείς;

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το βγάζει σε κάποιες περιπτωσεις αλλά δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς. Έχει τυχει 2-3 φορές να το κάνω απλη επανεκκίνηση και να μου βγάλει ένα μενου με τρεις επιλογές: wipe data, connect with mi assistant και boot to system ή κάτι τέτοιο. Αυτό εννοείς;
Ναι, αυτό είναι το recovery. Για να μπεις σε recovery mode πατάς το power button μαζί με το volume up για λίγα δευτερόλεπτα, όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό. Μπες εκεί και κάνε ότι ανέφερα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι το recovery. Για να μπεις σε recovery mode πατάς το power button μαζί με το volume up για λίγα δευτερόλεπτα, όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό. Μπες εκεί και κάνε ότι ανέφερα πριν.

 

Το έκανα και ενώ στην αρχή το Mi pc suite έκανε κάποια διαδικασία, βγάζοντας σαν ειδοποίηση "device not supported" ή κάτι τέτοιο, και ταυτόχρονα μου εγκατέστησε τον οδηγό για το κινητό μου, πλέον όταν συνδέω τη συσκευή μέσω του Mi assistant, το pc την αναγνωρίζει σαν redmi 4x κάτω στην "ασφαλή κατάργηση" αλλά το Mi pc suite δεν αντιδρά καν...

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Το mi pc suite από Android 6 δε λειτουργεί το έχουν αφήσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το mi pc suite από Android 6 δε λειτουργεί το έχουν αφήσει.

 

Γ@μω την γκαντεμιά μου! Έχεις δίκιο :cry: Το έψαξα λίγο και τελικά όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα, δεν λειτουργεί το πρόγραμμα.

Ψάχνοντας βρήκα και μία νεότερη beta έκδοση η οποία υποτίθεται ότι λειτουργεί αλλά δεν με αφήνει να προχωρήσω πέρα από την αρχική οθόνη.

Επίσης κατέβασα το Wondershare MobileTrans να δω τι παίζει και ενώ αναγνωρίζει την συσκευή κι προσπαθεί να συνδεθεί, τελικά δεν τα καταφέρνει..

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπερα παιδια

 

εχω ενα προβλημα με το redmi 4x αλλαξα οθονη και βαζω τις sim μου βγαζει No services και κανω μια κληση μου βγαζει radio off

turn off aeroplane mode to make a call το οποιο ειναι απενεργοποιημενο

 

εχει κανει καμια ιδεα τι παιζει ειναι θεμα software η hardware

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

εχω ενα προβλημα με το redmi 4x αλλαξα οθονη και βαζω τις sim μου βγαζει No services και κανω μια κληση μου βγαζει radio off

turn off aeroplane mode to make a call το οποιο ειναι απενεργοποιημενο

 

εχει κανει καμια ιδεα τι παιζει ειναι θεμα software η hardware

Μόνος σου την άλλαξες την οθόνη?

Φοράς την ελληνική ρομ?

Δοκίμασες να την περάσεις ξανά από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

ναι μονος την περασα την οθονη ειναι η δευτερη που αλλαζω στην πρωτη δεν ειχα κανενα θεμα, απλως αυτη ειναι η γνησια ενω η προηγουμενη ηταν οεμ δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο

ναι την ελληνικη απο την εταιρια δεν την εχω πειραξει καθολου

αν εννοεις αν εκανα factory reset η να ξανα περασω την ρομ απο την αρχη, δεν εχω κανει τιποτα απο τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...