Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα.

 

Έχετε να προτείνετε κάνα αξιοπρεπές σετ ακουστικών για άμεση αγορά από Αθήνα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανένας σας θέμα με χαμένες κλίσεις ή αργοπορημένα sms;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

όταν κάνω κάποιο αντίγραφο ασφαλείας, το αρχείο αυτό που αποθηκεύεται ;

Αν το έχεις κάνει μέσω του λογαριασμού mi, θα το βρεις εκεί. Αν το έχεις κάνει με google λογαριασμό θα το βρεις στις ρυθμίσεις>Αντιγραφο ασφαλείας και επαναφορά>τοπικά αντίγραφα ασφαλείας. Το πρώτο αποθηκεύεται στο cloud, το δεύτερο νομίζω στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανένας σας θέμα με χαμένες κλίσεις ή αργοπορημένα sms;

Μέχρι στιγμής εγώ όχι.

Link to comment
Share on other sites

χμ, τότε για το 2ο αν το κινητό χαλάσει, το backup είναι άχρηστο.

Ευχαριστώ πάντως

 

Αν το κινητό χαλάσει, το backup είναι ούτως ή άλλως άχρηστο εκτός κι αν αγοράσεις νέο ακριβώς το ίδιο. Backup από άλλο τηλέφωνο να γίνει restore σε διαφορετικό στην καλύτερη περίπτωση δεν συνίσταται στη χειρότερη απλά είναι αδύνατο να γίνει. Τα backup τα θέλουμε για τις περιπτώσεις factory reset. Σε κάθε περίπτωση είπαμε ότι γίνεται και στο cloud να αποθηκεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος που να έμεινε ευχαριστημένος με τζαμάκι; Ή έστω με απλή μεμβράνη; Ή να συνεχίσω για τρίτη βδομάδα χωρίς προστασία;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος που να έμεινε ευχαριστημένος με τζαμάκι; Ή έστω με απλή μεμβράνη; Ή να συνεχίσω για τρίτη βδομάδα χωρίς προστασία;

Έχω το παρακάτω tempered glass: https://the-istore.gr/soft-tempered-glass-full-cover-xiaomi-redmi-4x-μαύρο

 

Είναι υβρίδιο, δηλαδή είναι tempered glass αλλά στα bezels έχει απλή ζελατίνη ώστε να εφαρμόζει όσο το δυνατόν καλύτερα. Όντως εφαρμόζει αρκετά καλά αλλά αφήνει δύο γραμμές σα νερά κατά μήκος της οθόνης που δεν ενοχλούν ιδιαίτερα, απλά δεν είναι εντελώς αόρατο. Επίσης, οι άκρες ξεκολαν σχετικά εύκολα γιατί είναι ίσα ίσα σε μέγεθος (θα έπρεπε να είναι 1mm μικρότερο). Τέλος, λερώνει εύκολα με δακτυλιες.

 

Σε απλή αλλά ποιοτική ζελατίνη, δες εδώ: http://www.protectionfilms24.com/article/2x-brotect-hd-clear-screen-protector-xiaomi-redmi-4x-1831533.html

 

Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά φαίνεται πως θα είναι οκ. Δεν καλύπτει όλη την οθόνη, αφήνει περίπου 0,5cm από κάθε πλευρά αλλά υποθέτω θα είναι οκ. Τη φοράω στο P9 Lite , είναι πολύ ποιοτική και αόρατη. (Στο Huawei καλύπτει όλη την οθόνη)

 

Τέλος, έχω πάρει και αυτή τη θήκη: https://www.skroutz.gr/s/11782695/Nillkin-Sparkle-Book-Μαύρο-Xiaomi-Redmi-4x.html Πολύ καλή ποιότητα, δε προσθέτει όγκο στο κινητό και νομίζω ότι σε επίπεδο προστασίας είναι ότι καλύτερο σε συνδιασμό με την απλή μεμβράνη που έβαλα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως βγάζουμε φωτογραφία την οθόνη του κινητού μας; στιγμιότυπο οθόνης

Vol. Down + Power button

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως βγάζουμε φωτογραφία την οθόνη του κινητού μας; στιγμιότυπο οθόνης
Vol. Down + Power button
Ή χρησιμοποιώντας το αντίστοιχο εικονικό κουμπί κατεβάζοντας το κουρτινάκι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως βγάζουμε φωτογραφία την οθόνη του κινητού μας; στιγμιότυπο οθόνης

 

πηγαινεις settings--> additional settings--> Button and gesture shortcuts--> take a screenshot και διαλεγεις οτι σε βολευει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς προστασία οθόνης full cover; Αυτο που πιάνει όλη την μπροστά πρόσοψη με τα bezels μαζι. Εφαρμόζει καλά;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς προστασία οθόνης full cover; Αυτο που πιάνει όλη την μπροστά πρόσοψη με τα bezels μαζι. Εφαρμόζει καλά;

Αρκετά καλά αλλά έχει μια τάση να ξεκολλάει πιο εύκολα στις άκρες. Επίσης, αφήνει κάποια "νερά" 1mm κατά μήκος της οθόνης δεξιά και αριστερά.

990dc1c5652a46a6d7ad0435140242bd.jpg

 

aaf2b3cd481962411bda1b8596fa2fd8.jpg

 

86bbc1aafd87aa0fc1b41f3bbd715381.jpg

 

b8c156e7169024709f92cc1acbfbf990.jpg

Edited by saxon_747
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλά αλλά έχει μια τάση να ξεκολλάει πιο εύκολα στις άκρες. Επίσης, αφήνει κάποια "νερά" 1mm κατά μήκος της οθόνης δεξιά και αριστερά.

990dc1c5652a46a6d7ad0435140242bd.jpg

 

aaf2b3cd481962411bda1b8596fa2fd8.jpg

 

86bbc1aafd87aa0fc1b41f3bbd715381.jpg

 

b8c156e7169024709f92cc1acbfbf990.jpg

Σ' ευχαριστώ για τις φωτογραφίες. Αυτό δεν είναι full cover. Το τζαμάκι πιάνει μόνο την οθόνη. Εσύ το έκοψες;

Υπάρχει αυτό το στυλ: https://www.eworld.com.gr/products/details/15663

 

Και αυτό: https://www.gadget-shop.gr/tempered-glass-9h-0-3mm-tzamaki-giali-prostasias-xiaomi-redmi-note-4-note-4x-1

 

Απ' ό,τι διαβάζω δεν έχει μείνει κανένας ευχαριστημένος με κάποιο τζαμάκι. Όλα αφήνουν λεπτές λουρίδες στις άκρες που δεν κολλάει καλά λόγω της κυρτότητας της οθόνης.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/H-A-Full-Screen-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-16G-32G-9H-Protector-Film/32829985507.html?spm=2114.13010708.0.0.30OYum

 

καλημερα. εγω πηρα αυτην. πιανει ολη την οθονη ακριβως οπως δειχνει η φωτο. παρα πολυ καλη και τζαμπα:)

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/H-A-Full-Screen-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-16G-32G-9H-Protector-Film/32829985507.html?spm=2114.13010708.0.0.30OYum

 

καλημερα. εγω πηρα αυτην. πιανει ολη την οθονη ακριβως οπως δειχνει η φωτο. παρα πολυ καλη και τζαμπα:)

Ωραίο φαίνεται. Δε δέχεται PayPal όμως. Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τις φωτογραφίες. Αυτό δεν είναι full cover. Το τζαμάκι πιάνει μόνο την οθόνη. Εσύ το έκοψες;

Υπάρχει αυτό το στυλ: https://www.eworld.com.gr/products/details/15663

 

Και αυτό: https://www.gadget-shop.gr/tempered-glass-9h-0-3mm-tzamaki-giali-prostasias-xiaomi-redmi-note-4-note-4x-1

 

Απ' ό,τι διαβάζω δεν έχει μείνει κανένας ευχαριστημένος με κάποιο τζαμάκι. Όλα αφήνουν λεπτές λουρίδες στις άκρες που δεν κολλάει καλά λόγω της κυρτότητας της οθόνης.

Full cover είναι το tempered glass που βλεπεις στις φωτό, σαν αυτό που έβαλες στο πρώτο λινκ παταπανω. Απλά, πάνω και κάτω (bezels) είναι βαμμένο μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ενα θεμα με το κινητο.οταν συνδεομαι με το wifi του κινητου στο ρουτερ του γραφειου μου με ριχνει την ταχυτητα συνδεσης του λαπτοπ.πηρα τηλ.vodafone και μου το επιβεβαιωσε.τι συμβαινει;σας ετυχε και σε αλλους αυτο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ενα θεμα με το κινητο.οταν συνδεομαι με το wifi του κινητου στο ρουτερ του γραφειου μου με ριχνει την ταχυτητα συνδεσης του λαπτοπ.πηρα τηλ.vodafone και μου το επιβεβαιωσε.τι συμβαινει;σας ετυχε και σε αλλους αυτο;

Γράψε λίγο πιο αναλυτικά τί εννοείς.

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το κινητό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ενα θεμα με το κινητο.οταν συνδεομαι με το wifi του κινητου στο ρουτερ του γραφειου μου με ριχνει την ταχυτητα συνδεσης του λαπτοπ.πηρα τηλ.vodafone και μου το επιβεβαιωσε.τι συμβαινει;σας ετυχε και σε αλλους αυτο;

 

πηγαινε settings-- >notifications & status bar--> show connection speed και δες αν υπαρχει μεγαλη κινηση δεδομενων οταν το συνδεεις στο wifi. Πιθανο να κανει τιποτα update και να σου τρωει ολη τη ταχυτητα της συνδεσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.και εμένα με φαίνεται περίεργο αλλά συνέβη.εχω. router tp link συνδρομητής vodafone και όταν συνδέομαι με το wifi πέφτει η ταχύτητα σύνδεσης του laptop.το δοκίμασα με το speedtest.καμμια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.και εμένα με φαίνεται περίεργο αλλά συνέβη.εχω. router tp link συνδρομητής vodafone και όταν συνδέομαι με το wifi πέφτει η ταχύτητα σύνδεσης του laptop.το δοκίμασα με το speedtest.καμμια λύση;

 

Τί εννοείς πέφτει η ταχύτητα σύνδεσης του λάπτοπ?

Τί δείχνει το speedtest μόνο με λάπτοπ και τί με κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...