Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασα σημερα τη συσκευη απο σκρουτζομαγαζο.Εγκατεστησα λογαριασμους εφαρμογες κλπ εκανε και μια αναβαθμιση συστηματος ολα ηταν οκ. Μετα απο 2 ωρες παω να τηλεφωνησω ηταν σβηστο και δεν ανοιγει με τιποτα(μπαταρια ειχε 40% οταν το αφησα).Το βαζω για φορτιση δεν φορτιζει.Δοκιμασα αλλο φορτιστη τιποτα.Το μονο που ακουγεται ειναι μια ελαφρια δονηση πατωντας το power για 10 δευτερα.Ουτε hard reset μπορω να κανω.Υπαρχει αλλη λυση να δοκιμασω πριν το επιστρεψω?

 

Επιστροφή στο κατάστημα χωρίς δεύτερη σκέψη και ζητάς αντικατάσταση. Προσοχή! Οχι επισκευή! Αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους και ολες! Εγω το εχω 6 μηνες το τηλεφωνο πραγματικα τα σπαει, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Για 5" ειναι πολυ καλο, ετσι κι αλλιως δε θελω μεγαλυτερο. Ειχα την 9.2.3.0 και εκανα προσφατα αναβαθμιση στην 9.2.4.0 μεσω OTA. Το κινητο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια και χωρις να το χρησιμπποιω, με κλειστη οθονη, μηπως ξερει κανεις τι παιζει με την νεα ΜIUI 9.2.4.0. NAMMIEK?

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα για την γυναικα μου. Εβαλα δυο SIM COSMOTE.

Πολλες φορες καλω το τηελφωνο, καλει αλλα ουτε ringtone ακουγεται, ουτε ανοιγει η οθονη παρολα αυτα το καταγραφει ως αναπαντητη.

Σαν να εχει καποιο θεμα στο sleep αλλα δεν εχω καταφερει να εντοπισω λαθος ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα για την γυναικα μου. Εβαλα δυο SIM COSMOTE.

Πολλες φορες καλω το τηελφωνο, καλει αλλα ουτε ringtone ακουγεται, ουτε ανοιγει η οθονη παρολα αυτα το καταγραφει ως αναπαντητη.

Σαν να εχει καποιο θεμα στο sleep αλλα δεν εχω καταφερει να εντοπισω λαθος ρυθμιση.

Από πού αγόρασες?

Ποιά ρομ φοράει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και ολες! Εγω το εχω 6 μηνες το τηλεφωνο πραγματικα τα σπαει, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Για 5" ειναι πολυ καλο, ετσι κι αλλιως δε θελω μεγαλυτερο. Ειχα την 9.2.3.0 και εκανα προσφατα αναβαθμιση στην 9.2.4.0 μεσω OTA. Το κινητο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια και χωρις να το χρησιμπποιω, με κλειστη οθονη, μηπως ξερει κανεις τι παιζει με την νεα ΜIUI 9.2.4.0. NAMMIEK?

Την έχω περάσει κι εγώ αλλά δεν έχω κανένα θέμα με κατανάλωση μπαταρίας. Δες ποιες και πόσες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο. Κράτα αυτές που θες και απενεργοποίησε τις υπόλοιπες μήπως και βελτιωθεί κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση έφερε μαζί της και ένα βοηθό στον Αρχική Οθόνη,που δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις στη Global έκδοση και νομίζω πως εκεί είναι η αιτία που καταναλώνει πιο γρήγορα τη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το 3/32 global με την έκδοση 9.2.4.0 του miui αλλά δεν έχω δεί διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας ακόμα και με τον βοηθό οθόνης που είναι τέρμα αριστερά από τις αρχικές οθόνες. Ισα-ισα που μπορείς να κάνεις κάποιες ενέργειες μαζεμένες από εκεί. Και η διαχείριση μνήμης είναι λίγο πιο καλή με την έκδοση αυτή...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το 3/32 global με την έκδοση 9.2.4.0 του miui αλλά δεν έχω δεί διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας ακόμα και με τον βοηθό οθόνης που είναι τέρμα αριστερά από τις αρχικές οθόνες. Ισα-ισα που μπορείς να κάνεις κάποιες ενέργειες μαζεμένες από εκεί. Και η διαχείριση μνήμης είναι λίγο πιο καλή με την έκδοση αυτή...

 

μια από τα ίδια και από εδώ !! και ο οδηγός μου άρεσε παρά πολύ εμένα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος ενεργοποιήσει το API2 για να χρησιμοποιήσει Google Camera;

Αν ναι, του λειτουργεί ΚΑΙ η stock camera ή κρασάρει;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος λοιπόν και εγώ του 4Χ.

Λίγες ώρες και όλα φαίνονται καλά.

 

υπάρχει κάπου το manual της συσκευής γιατί κάποιες επιλογές μου φαίνονται άγνωστες στις ρυθμίσεις ;

 

Ευχαριστώ

Edited by sirgus
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος λοιπόν και εγώ του 4Χ.

Λίγες ώρες και όλα φαίνονται καλά.

 

υπάρχει κάπου το manual της συσκευής γιατί κάποιες επιλογές μου φαίνονται άγνωστες στις ρυθμίσεις ;

 

Ευχαριστώ

 

Ρωτησε εδω,να σε βοηθησω και εγω και αλλα μελη που εχουν το κινητο.

Xiaomi δεν εχω αλλα ξερω το λογισμικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησε εδω,να σε βοηθησω και εγω και αλλα μελη που εχουν το κινητο.

Xiaomi δεν εχω αλλα ξερω το λογισμικο.

 

Ευχαριστώ!

Έχουμε και λέμε λοιπόν για τα παρακάτω που δε γνωρίζω τι ακριβώς κάνουν

 

1.

Μενού : Ήχος και δόνηση

επιλογή : Πατήστε ήχους

 

2.

Μενού : Οθόνη κλειδώματος και κωδικός

επιλογή : ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις

 

3.

επιλογή : Λειτουργία τσέπης

 

4.

Μενού : Αρχική οθόνη και πρόσφατα

επιλογή : συμπλήρωση κενών κελιών

 

5.

Φλας ειδοποίησης ;

Δε βλέπω να αλλάζει κάτι όταν έχω ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Έχουμε και λέμε λοιπόν για τα παρακάτω που δε γνωρίζω τι ακριβώς κάνουν

 

1.

Μενού : Ήχος και δόνηση

επιλογή : Πατήστε ήχους

 

2.

Μενού : Οθόνη κλειδώματος και κωδικός

επιλογή : ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις

 

3.

επιλογή : Λειτουργία τσέπης

 

4.

Μενού : Αρχική οθόνη και πρόσφατα

επιλογή : συμπλήρωση κενών κελιών

 

5.

Φλας ειδοποίησης ;

Δε βλέπω να αλλάζει κάτι όταν έχω ειδοποιήσεις.

 

2)όταν θα έχεις κάποια ειδοποίηση θα ξυπνά την οθόνη όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο!

3)αυτή η λειτουργία αποτρέπει το τηλέφωνο να πάρει κατά λάθος κάποιο τηλέφωνο ή να κάνει κάποια άλλη ενέργεια όσο το έχεις στην τσέπη σου!

4)όταν κατεβάζεις κάποια εφαρμογή από το playstore αυτόματα θα γεμίζει τα καινά πού έχει στην αρχική σελίδα!

5)ειναι για το led και δεν ανάβει από όλες τις εφαρμογές είναι για αναπάντητη email κλπ!

1)το προσπέρασα σόρυ επιλέγουμε ήχους εκτός από αφτα που έχει το τηλέφωνο από την 'μαμά' και μπενουν στη λίστα με τους ήχους!

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε χθες το πρωί η έκδοση 9.2.5.0 και απ' ότι έλεγε στο φόρουμ διορθώνει ένα πρόβλημα που είχε εντοπιστεί σε χρήστες σε Ελλάδα, Ισπανία και Ισραήλ με χαμένες κλήσεις ή προβλήματα κατά την διάρκεια της κλήσης. Αν και δεν είχα παρατηρήσει κανένα πρόβλημα προσωπικά την έκανα καλού - κακού... Edited by Dimos_Vav
Προσθήκη λεπτομέρειες

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

2)όταν θα έχεις κάποια ειδοποίηση θα ξυπνά την οθόνη όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο!

3)αυτή η λειτουργία αποτρέπει το τηλέφωνο να πάρει κατά λάθος κάποιο τηλέφωνο ή να κάνει κάποια άλλη ενέργεια όσο το έχεις στην τσέπη σου!

4)όταν κατεβάζεις κάποια εφαρμογή από το playstore αυτόματα θα γεμίζει τα καινά πού έχει στην αρχική σελίδα!

5)ειναι για το led και δεν ανάβει από όλες τις εφαρμογές είναι για αναπάντητη email κλπ!

1)το προσπέρασα σόρυ επιλέγουμε ήχους εκτός από αφτα που έχει το τηλέφωνο από την 'μαμά' και μπενουν στη λίστα με τους ήχους!

Ελπίζω να σε βοήθησα!

 

Ναι βεβαίως! Σε ευχαριστώ !

 

(Μια διόρθωση. για το 1 απλά είδα ότι ενεργοποιεί ένα ήχο "κλικ" όταν ανοίγω μια εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος με 9.2.5.0 rom που να έχει ενεργοποιήσει το API2 για να μου πει αν του λειτουργεί η stock camera;
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος με 9.2.5.0 rom που να έχει ενεργοποιήσει το API2 για να μου πει αν του λειτουργεί η stock camera;

 

πάνε μια βόλτα προς το xda αν δεν το έχεις κάνει

εκεί θα βρεις την απάντηση ίσως που ψάχνεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να πάω στο xda επειδή κανείς εδω μέσα δεν χρησιμοποιεί Google cam ώστε να έχει ενεργοποιήσει το API2;

Μιλάμε σοβαρά τώρα;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να πάω στο xda επειδή κανείς εδω μέσα δεν χρησιμοποιεί Google cam ώστε να έχει ενεργοποιήσει το API2;

Μιλάμε σοβαρά τώρα;

 

και που σου είναι το παράξενο ? αν το χρησιμοποιούσε κάποιος λες να το είχε κρυφό και να μην σε απαντούσε ?

και άμα δεν γουστάρεις μην πας στο xda

σε είπα να πας εκεί γιατί έχεις ποιο πολλές πιθανότητες για να σε απαντήσει κάποιος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που είπες. Πιστεύω πως απλά δεν απαντάνε.

Οπως το ίδιο συμβαίνει και στο xda που δημιούργησα topic...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα τζαμάκι και βλέπω πως γύρω γύρω δεν κολλάει καλά. Αν είδα καλά, πρέπει να υπάρχει μια μικρή καμπυλότητα στην οθόνη ; το λέω για να μην κάθομαι να δοκιμάζω και άλλα τζαμάκια χωρίς λόγο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...